Dyskusja:Wrocławskie krasnale

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Propozycja[edytuj kod]

Proponuję, aby podzielić pozycje w poczcie krasnoludków, gdzie występują one w parach lub grupach, na pojedyncze krasnale (np. Grajek i Meloman, Basenówki, Koszykarze itd.) Dałoby to lepszy obraz ilości wszystkich krasnali we Wrocławiu. ThomasBee (dyskusja) 20:46, 28 gru 2008 (CET)

No nie wiem czy jest sens dzielić np. takie słupniki, skoro każdy wyglada tak samo i są obok siebie, lub czy dzielić krasnale z fontanny przed teatrem lalek. Natomiast wydaje mi się, że trzeba się będzie niedługo zabrać za porządkowanie krasnali typu "miedzy butelkami w jakimś tam pubie" - bo jeżeli są na zewnątrz to ok, ale jeżeli jakiś krasnal leży sobie np. na biurku w siedzibie partii, to nie czyni go to atrakcją turystyczna miasta - a wydaje mi się że artykuł miał właśnie te atrakcje ukazywać. Derski (dyskusja) 02:42, 29 gru 2008 (CET)

Brakuje...[edytuj kod]

Krasnal Inwigiliś (Al. Jana Matejki) i Krasnal Skarbuś (ul. Żmigrodzka 143) Juz dopisałem Skarbusia i Gazeciarza. :)

Ale, każdy krasnal jest atrakcja turystyczną, ponieważ obojętnie kto wejdzie do jakiejś szkoły, Ossolineum, baru czy coś to jest trakcją tego miejsca, a ono należy do Wrocławia. Nie ma różnicy czy to prywatny (np. Gazeciarz, Skarbuś, Kolekcjoner) czy miejski (np. Słupniki, Syzyfiki), bo od jednych autorów.

Od 6 grudnia jest Krasnal Opiekun, ul. Parkowa 2.

brak[edytuj kod]

Wydaje mi sie ze na liscie nie ma tez jednego krasnala spod starej giełdy na placu solnym. Tam pod gielda sa 2 krasnale a w spisie znalazłam jednego (Giełdusia). a i jeszce na rynku - na przeciwko budki telefonicznej dla krasnali (Dryndka) jest knajpka i nad drzwiami jest Pani krasnalowa stojąca na beczce piwa.

Aktualizacje[edytuj kod]

Krasnale przybywaja i odchodza. Niestety W-skersa i jego kolegow juz nie ma. Szerza sie akty wandalizmu i zlodziejstwa. Nie wiem ktore jeszcze stoja, a ktore nie, ale wartoby pozaznaczac zaginione w akcji (w tabeli chyba tylko 1 jest oznaczony). Filip (dyskusja) 22:52, 5 mar 2010 (CET)

W-Skers razem z Głuchakiem i Niewidomym stoi na Rynku przy Ratuszu blisko Fredry. Teysz Kamieński (dyskusja) 16:04, 31 lip 2014 (CEST)

Brak krasnala Amresta[edytuj kod]

Byłem dziś na pl. Grunwaldzkim przy Grunwaldzki Center i zapytałem ochroniarza który był w bramie 25 oraz ochroniarza który był w bramie 27 czy jest tam krasnal. I obydwaj powiedzieli że nie widzieli krasnala w obydwu budynkach i że tam już pracują kilka lat. Czyli gdzie zrobiono to zdjęcie? Teysz Kamieński (dyskusja) 16:18, 31 lip 2014 (CEST)

Zdjęcie jest od rzeźbiarza (łatwo sprawdzić w jego opisie na commons). --PNapora (dyskusja) 10:28, 7 wrz 2014 (CEST)

Wyjaśnienie do wycofanej edycji[edytuj kod]

Pomnik krasnala z 2001 roku został uznany za prekursora wrocławskich krasnali dopiero po pojawieniu się krasnali autorstwa Tomasza Moczka, natomiast krasnale znajdują się w 2 sąsiadujących gminach oraz również w Legionowie i Suwałkach (inspirowane przez wrocławskie krasnale i wykonane przez autorów tychże). --PNapora (dyskusja) 10:28, 7 wrz 2014 (CEST)

Nowy krasnal[edytuj kod]

Pojawił się nowy pod tymczasową nazwą „Statua wolności” http://www.gazetawroclawska.pl/. Znajduje się w przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Niech go ktoś biegły w edycji tej straszliwej tabeli do niej go wciągnie. No i zdjęcie potrzebne. Grzexs (dyskusja) 23:58, 28 kwi 2017 (CEST)

Guadadalajarze[edytuj kod]

Czy to jednak nie o jedno "da" za dużo? Należałoby podlinkować miasta (ja nie wiem o którą Guadalajarę chodzi, a jestem przekonany że to drugie "da" to po prostu literówka w źródle). Nedops (dyskusja) 09:58, 28 lis 2018 (CET)