Dyskusja:Wymiennik ciepła

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Proponowana edycja w sekcji "Podziały wymienników" jest merytorycznie nie prawidłowa. Treść zaproponowanych zmian odnosi się co najwyżej do rekuperatorów, które są tylko jednym z rodzajów wymienników ciepła. Nie są one prawidłowe dla np. wymienników ciecz-ciecz gdzie nie zachodzi szronienie, ani nie mają zastosowania wymienniki obrotowe.


Wzór na wspólczynnik przenikania k nie moze byc prawidłowy bo jednostka to kW/K a powinno być kW/K/m/m

Z Wikipedia:Warsztat PANDA[edytuj kod]

Nadaje się wogóle na wyróżnienie? Co można dodać/zmienić? --Nemuri (dyskusja) 14:04, 21 wrz 2014 (CEST)

Przeglądam to hasło i aż przypominają mi się pierwsze czysto termodynamiczne semestry studiów, brrr... Artykuł jest obszerny, nie wiem co można byłoby do niego jeszcze dodać. Jest sporo przekierowań osobny artykuł do innych haseł, ale one również są rozbudowane, więc ich integracja do jednego artykułu mija się z celem. Myślę, że na DA zasługuje. Niech wypowiedzą się też inni. Muri (dyskusja) 14:49, 21 wrz 2014 (CEST)
Dzięki za uwagi. Ten artykuł ma być z założenia wprowadzeniem do wymienników. Problem z tematyką wymienników ciepła jest taki, że jest ona dość obszerna, więc starałem się umieścić tylko te informacje, które są ważne dla wszystkich wymienników jako grupy (tj. podział czy dobór odpowiedniego wymiennika) i nie mogą być osobnymi hasłami. To co dotyczy poszczególnych typów powinno być w osobnych hasłach (stąd przekierowania). --Nemuri (dyskusja) 16:38, 21 wrz 2014 (CEST)