Dyskusja:Wyrażenie algebraiczne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podmieniłam link na działanie dwuargumentowe, choć w wyrażeniu algebraicznym działania mogą być (?) również wieloargumentowe. C4 12:30, 5 maj 2004 (CEST)

Ano mogą. Albo jednoargumentowe, jak negacja logiczna. Chyba zamiast podmieniać, lepiej byłoby zostawić samo działanie i zrobić o nim artykuł. Ale tymczasem może być. Olaf 19:34, 5 maj 2004 (CEST)

Niepokoi mnie ta sytuacja, ale na razie mam dość działań. Niech zatem zostanie, trzeba tylko pamiętać, by to naprawić. C4 19:46, 5 maj 2004 (CEST)

Czy negacja logiczna może wystąpić w wyrażeniu algebraicznym? C4 07:43, 8 maj 2004 (CEST)

Oczywiście. Struktura algebraiczna to dowolny zbiór z działaniami. W szczególności logika dwuwartościowa wraz z sumą, iloczynem i negacją stanowi przykład algebry Boole'a. Inny przykład to algebra Boole'a dla zbiorów gdzie też mamy jednoargumentowe działanie - dopełnienie zbioru do Ω Olaf 23:55, 8 maj 2004 (CEST)

łade fak ? ; oo ; dd † ¿

Czy wyrażenie na pewno jest wyrażeniem algebraicznym? Przecież np. funkcje dwuargumentowe, które realizują takie wyrażenia to funkcje przestępne. Moim zdaniem zmienna nie powinna pojawiać się jako stopień pierwiastka.

wszystko[edytuj kod]

nic ciekawego

link do innych języków[edytuj kod]

Link do angielskiej wersji artykułu prowadzi do atrykułu "Formula", a powinien chyba prowadzić do artykułu https://en.wikipedia.org/wiki/Algebraic_expression . Czy ktoś umie to zmienić?