Dyskusja:Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex”

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Z Wikipedia:Warsztat PANDA[edytuj kod]

Artykuł o jednym z największych producentów wyrobów włókienniczych w Polsce i Europie. Rozbudowany głównie przeze mnie. Co można w nim poprawić, żeby nadawał się na status DA (o ile na niego zasługuje)? ElCet (dyskusja) 21:14, 24 paź 2018 (CEST)

  1. Ta sekcja "Najlepsi pracownicy" zupełnie tam nie pasuje. Może jest to ciekawa informacja dla historyka, ale w arcie jest zupełnie wyrwana z kontekstu i zbyt szczegółowa. pbm (dyskusja) 17:36, 1 lis 2018 (CET)
  2. Zarchiwizuj przypisy w web.archive.org i dodaj je do szablonu Cytuj stronę. pbm (dyskusja) 17:36, 1 lis 2018 (CET)
Zarchiwizowałem przypisy i usunąłem sekcję. Trzeba jeszcze coś poprawić? ElCet (dyskusja) 21:56, 2 lis 2018 (CET)
  • W artykule jest sporo informacji o historii i zatrudnieniu. Historia wymaga poukładania, bo zawiera wiele detalicznych informacji, podanych w nazbyt luźnym powiązaniu z sobą i chronologią. Np. " Powstała też Zakładowa Straż Pożarna. Prudnickie ręczniki znajdowały się również [nie ma nic o tym, że Straż Pożarna miała te ręczniki] na Titanicu. I wojna światowa powstrzymała dynamiczny rozwój fabryki. W 1903 i 1910 zakłady zostały podtopione w wyniku powodzi." Brakuje jednak zupełnie informacji o lokalizacji zakładu, obiektach i infrastrukturze (ze zdjęć podejrzewam, że przynajmniej część zabudowań to obiekty w ewidencji konserwatorskiej), o technologii i wielkości produkcji, zmianach w asortymencie. Kenraiz (dyskusja) 19:01, 3 lis 2018 (CET)
  • Problem z nazwą. W obecnej sytuacji nie wiem czy nazwa przedsiębiorstwa to "Zakłady Przemysłu Bawełnianego Frotex" czy "Zakłady Przemysłu Bawełnianego Frotex im. Powstańców Śląskich" lub czy obie są oficjalne. Eurohunter (dyskusja) 14:16, 29 gru 2018 (CET)
  • "Znani pracownicy" Eurohunter (dyskusja) 14:16, 29 gru 2018 (CET)