Dyskusja:Zakresy numeracji dla sieci ruchomych w Polsce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warto napisać o prefiksie 7938, który wprawdzie należy do P4, ale jest dzierżawiony przez Netię i sprzedawany w usłudze OnePhone (Netia Mobile). Jestem pracownikiem Netii, więc to wiadomość z pierszej ręki.

Propozycja[edytuj kod]

Proponuję dodanie w ramce: W innych językach, artykułu http://de.wikipedia.org/wiki/Vorwahl_01_(Deutschland)


788-nie Heyah,a T-mobile na kartę(dawny TAk TAk)sprawdzone-sam mam

Tytuł artykułu[edytuj kod]

Tytuł artykułu wydaje się nieprawidłowy - czy chodzi o podzbiór planu numeracji krajowej dla sieci ruchomych? Jak to lepiej nazwać? Pierwszy raz jak zobaczyłem tytuł, to myślałem, że chodzi o Mobile Network Code, bo to dotyczy rzeczywiście systemu GSM, a nie po prostu planu numeracji z zalecenia E.164.  « Saper // dyskusja »  12:09, 21 cze 2015 (CEST)

Tytuł artykułu jest jak najbardziej nieprawidłowy! Nie istnieje coś takiego jak prefiksy GSM. Prawidłowa nazwa mogłaby brzmieć "Zakresy numeracji dla sieci ruchomych w Polsce", ale nie sądzę aby wiki to przyjęła. Tele2001 (dyskusja) 09:34, 22 cze 2015 (CEST)

Dlaczego nie?  « Saper // dyskusja »  11:56, 15 lip 2015 (CEST)

Nowy Prefix dla komórek i MVO[edytuj kod]

obecnie na stronie UKE jest informacja o nowo przydzielonym wyróżniku "4500" dla P4 http://www.uke.gov.pl/tablice/NumerPlmn-list.do?execution=e3s1 Czy to oznaczało by nadanie kolejnego wyróżnika mobilnego "45" ?