Dyskusja:Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podawanie nazw partii w rodzimych językach[edytuj kod]

Kiedy przystąpiłem do uaktualniania listy partii członkowskich tej frakcji, zauważyłem, że przy części z nich podana jest w nawiasie nazwa w ich rodzimym języku. Nie jest to jednak stosowane konsekwentnie, więc nie wiem, czy dopisać te nazwy przy partiach, które jeszcze nie mają ich tutaj podanych, czy też usunąć je przy wszystkich? Moim zdaniem nie ma powodu, żeby podawać nazwy w obcych językach, te są do znalezienia we właściwych artykułach dotyczących poszczególnych partii, ale skoro najwyraźniej ktoś w przeszłości myślał inaczej, wolę zapytać się o zdanie innych, zanim coś usunę. Litawor (dyskusja) 17:47, 5 sie 2014 (CEST)

Zaszłość z niemowlęcego okresu Wikipedii, tzn. dokładnie sprzed dziesięciu lat. Ja uważam, że w ramach ujednolicania można usunąć te nazwy przy wszystkich. --WTM (dyskusja) 18:02, 5 sie 2014 (CEST) PS. Litawor, a nie wiesz może co z duńską Socjalistyczna Partia Ludowa - jest członkiem Nordyckiej Zielonej Lewicy i kiedyś była we frakcji Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica, a teraz (? )jest w Zieloni - Wolny Sojusz Europejski (?). WTM (dyskusja)
Strona Zielonych-WSE mówi, że są w ich frakcji. Wg angielskiej Wiki, najpierw ich eurodeputowana przyłączyła się bez zgody partii do frakcji Zielonych, a później partię do tej decyzji przekonała, w związku z czym są teraz członkiem-obserwatorem Europejskiej Partii Zielonych. Litawor (dyskusja) 19:28, 5 sie 2014 (CEST)