Dyskusja kategorii:Samochody według marek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Proponuję zmianę nazw podkategorii - usunięcie członu "Samochody". np. "Samochody Honda" na "Honda". Będzie to lepiej wyglądało i ułatwiało wyszukanie danej marki.
Matio 22:23, 19 mar 2006 (CET)

Nie można tak zrobić. Wiele firm produkuje nie tylko samochody, lecz również samoloty, rowery... W kategorii Honda czy innej było by więc co? Wszystkie produkty danej firmy (co nie jest złą rzeczą), ale powiązania kat. dziwnie by wyglądały. Były by błędne. A_Bach - ΣΦ 11:54, 25 mar 2006 (CET)

Prototypy - samochody koncepcyjne[edytuj kod]

We wszystkich kategoriach których to dotyczy warto wprowadzić podkategorię pod nazwą: Prototypy [nazwa marki] bądź Samchody koncepcyjne [nazwa marki]. Chodzi o rozdzielenie modeli produkowanych seryjnie od takich, które do niej nie trafiły bądź nigdy nie były do niej przeznaczone. W przydku niektórych firm, modeli koncepcyjnych powstaje nawet kilkanaście, kilkadziesiąt rocznie (np. Toyota organizuje coroczny konkurs projektowy dla pracowników). Część z nich jest prezentowanych na salonach motoryzacyjnych oraz opisywanych w Wikipedii i utrudniają odszukanie modeli produkowanych seryjnie. Nie jestem pewien, która z powyższych wersji jest najlepsza. Marek Banach (dyskusja) 20:50, 3 gru 2009 (CET)

W sumie pomysł dobry. Jeśli chodzi o nazwę podkategorii, to (wnioskując po dyskusji wyżej) lepsza jest propozycja nr.2. Ale ja tylko dorzucam swoje 3 grosze, jeśli większości będzie pasowało, to chętnie pomogę. Póki co nie chciałbym robić zamieszania. Matthew 13 (dyskusja) 16:10, 25 lis 2012 (CET)
PS. Wiem, że to propozycja sprzed 3 lat (!), ale jak widać, wciąż aktualna :)