Dyskusja portalu:Hokej na lodzie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kategoria:Hokeiści NHL[edytuj kod]

Uważam, że należy zlikwidować kategorię Kategoria:Hokeiści NHL, która dubluje kategorię Kategoria:Hokeiści klubów NHL i zastąpić ja kategoriami wg klubu, np. Kategoria:Hokeiści Detroit Red Wings. Zanim podejmę się jakichkolwiek działań (może to być czasochłonne, jest tam ok. 160 haseł) chciałem zapytać o opinię, poprosić o pomoc i może zapytać, czy nie mógłby tego zrobić jakiś bot. Qblik ¿Ø? 02:21, 25 lip 2007 (CEST)

Zgadzam się, jest ona niepotrzebna. Co się tyczy rozwiązania sprawy przez bota - ja sie na tym nie znam, musiałby sie ktoś orientujący się w temacie wypowiedzieć. Sam zaś zacząłem tworzyć nowe kategorie odnośnie klubów NHL i dodawać do nich określonych zawodników. Jeśli zaś hokeista posiada wszystkie kategorie odnośnie klubów NHL w których grał (np. Kategoria:Hokeiści Edmonton Oilers) to wtedy usuwam tą kategorię i tak aż do jej wypróżnienia. Dracon NT Discussion 17:59, 25 lip 2007 (CEST)
Widzę, że robisz dokładnie o to o co mi chodziło. Od wczoraj kilka kategorii już przybyło. Jak znajdę wolną chwilę, to pomogę. Liczyłem, że bot mógłby pomóc, bo praca jest żmudna. Qblik ¿Ø? 19:38, 25 lip 2007 (CEST)
Należało by również zrobić kategorie z nieistniejącymi już zespołami. Enejsi Diskusjon 20:46, 25 lip 2007 (CEST)
I tutaj mam do Ciebie Enejsi prośbe - mógłbyś dotworzyć artykuły o wszystkich zespołach grających kiedykolwiek w National Hockey League? Sam nie orientuję się ilu takich artykułów nie ma, ale z pewnością nie ma artykułu o Winnipeg Jets. Dracon NT Discussion 21:29, 25 lip 2007 (CEST)
Przetłumaczyłem i dodałem właśnie opis Brendana Shanahana i dałem mu w kategoriach Zawdonik Hartford Whalers, lecz tej kategorii tez nie ma jeszcze. Nhl palo 01:09, 26 lip 2007 (CEST)
Mam taki problem: tam gdzie nazwa klubu odmieniała się tworzyłem odpowiednią nazwą, np. Kategoria:Hokeiści Philadelphii Flyers czy Kategoria:Hokeiści Caroliny Hurricanes, inaczej w polskim języku brzmiałoby to dziwnie, jak np. Kategoria:Piłkarze Wisła Kraków, Kategoria:Piłkarze Manchester United czy Kategoria:Hokeiści Stoczniowiec Gdańsk. I mam pewne zastrzeżenia, o ile nazwa Kategoria:Hokeiści Tampa Bay Lightning powinna być na pewno (wg tej reguły) zmieniona to jeszcze mam zastzeżenia do Kategoria:Hokeiści Boston Bruins i Kategoria:Hokeiści Montreal Canadiens (chociaż tu już nie tak zdecydowanie, od wymawania tych końcówek już mi się miesza;p). Jak wy myślicie? Dracon NT Discussion 10:26, 26 lip 2007 (CEST)
Jak ja piszę na serwisie to ja raczej nie odmieniam nazw zespołów jak piszę razem, czyli zostawiam zawodnik Carolina Hurricanes. Odmieniam tylko jak piszę gracz Caroliny (bez "nicka" zespołu). Ja bym nie odmieniał, mimo iż może to dziwnie brzmieć porównując z tą Wisłą ;) Nhl palo 12:26, 26 lip 2007 (CEST)
Moim zdaniem, powinno być nieodmiennie. Carolina to stan, Hurricanes to nazwa zespołu. Więc jakby odmieniać jak "wisłę" to powinno być "zawodnicy Carolina Hurricanesów" albo "Hokeiści Tampa Bay Lightningu". W polskim też nie odmienia się nazwy miasta w nazwie klubu (nie mówi się "zawodnicy Wisły Krakowa" lub "zawodnicy Legii Warszawy"). Qblik ¿Ø? 18:37, 26 lip 2007 (CEST)

Na pewno nie będę na siłę trzymał się swojej wersji - jeśli większość jest za nieodmienianiem to się na to zgodzę, aczkolwiek muszę kilka spraw wyjaśnić: nie jest tak, że odmienia się nazwę własną - odmienia się pierwszy człon (jeśli się da). Przykład: Kategoria:Piłkarze Manchesteru United, Kategoria:Piłkarze Manchesteru City (Manchester w tym przypadku to miasto), choć z drugiej strony jest też Kategoria:Piłkarze Liverpool F.C.. Tak jak mówię - nie będę na siłę trzymał się swojej wersji, ale proponuje zwrócić się do jakiegoś językoznawcy - wtedy sprawa pownna się wyjaśnić. Mam nadzieję na dalszą konstruktywną dyskusję Dracon NT Discussion 19:39, 26 lip 2007 (CEST)

Miałem nadzieję, że nie masz zamiaru robić Hokeiści Caroliny Hurricanesów :) to jest jasne. Tak jak mówię - ja w artykułach tutaj na wiki też piszę "zawodnik Carolina Hurricanes" - jakoś lepiej mi się to "czuje". Ale masz racje - można jakiegoś polonistę spytać. Ale nie wiem czy wtedy nie trzeba będzie pisać Karolina Hurricanes :) Nhl palo 19:51, 26 lip 2007 (CEST)
Uważam, że nieodmiennie jest najprościej, ale dla pewności proponuję spytać Tilię. Qblik ¿Ø? 22:56, 26 lip 2007 (CEST)
Ok, decyzja zapadła, w klubach National Hockey League zostawiamy orginalne nazwy. Zabieram się do poprawek. Dracon NT Discussion 12:53, 28 lip 2007 (CEST)

Kategoria jest pusta i z dniem dzisiejszym przechodzi do historii Dracon NT Discussion 20:57, 28 lip 2007 (CEST)

Dobra robota! Qblik ¿Ø? 21:57, 29 lip 2007 (CEST)

Kategoria:Hokej na lodzie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych[edytuj kod]

Skoro udało mi się wywołać dyskusję, uważam również, że kategorię Kategoria:Hokej na lodzie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych należałoby podzielić na "Hokej w USA" i "Hokej w Kanadzie". Wiem, że NHL ma kluby w obu krajach, ale poza tym wszystko inne jest osobno (reprezentacje narodowe, narodowość zawodników, itp). Trochę sztuczny to stwór (dla mnie to prawie tak jakby stworzyć kategorię "Hokej w Polsce i na Litwie"). Qblik ¿Ø? 04:31, 26 lip 2007 (CEST)

Faktycznie, tworzyłem ta kategorię gdy było w niej praktycznie tylko National Hockey League i wszystko co z nim związane. Już poprawione, mam nadzieję, że wszystko dobrze porozdzielałem Dracon NT Discussion 09:52, 26 lip 2007 (CEST)

Pisownia nazwisk[edytuj kod]

Zauwazylem, ze w niektorych artykulach nastapily zmiany 'literowek' i po sprawdzeniu mam pewien komentarz. Przy odmianie nazwisk, konczacych sie na samogloske, powinno sie stawiac apostrof i dopiero koncowke odmiany, wiec zmiana polegajaca na usunieciu tego apostrofu jest, moim zdaniem, bledem. Dlatego piszemy o Brendanie Shanahanie ale o Tedu Lindsay'u ;) Nhl palo 00:47, 31 lip 2007 (CEST)

Przyszłe zmiany[edytuj kod]

Do końca marca 2008 roku Portal:Hokej na lodzie przejdzie kompletną renowację

Christofor Discussion 21:30, 17 mar 2009 (CET)