Dyskusja portalu:Katalonia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Szablon:Polityka Katalonii}}[edytuj kod]

Przeniosłem szablon Artykuł-Katalonia do {{Szablon:Polityka Katalonii}} (zgodnie z konwencją nazwnictwa infoboksów).Zmiana wycofana  « Saper // @dyskusja »  02:19, 18 wrz 2007 (CEST) Szablon {{Polityka Katalonii}} często dubluje się z {{ESP region infobox}} i innymi. Rozumiem, że jego głównym zadaniem ma być oprowadzenie użytkownika po aspektach kultury katalońskiej - w tym przypadku sugerowałbym zmniejszenie szablonu m.in. przez rezygnację z godła Katalonii tak, aby mógł bez problemu być umieszczony na stronie jako drugi infoboks. W przypadku artykułu Katalonia godło umieszczone jest w efekcie dwa razy. W Andora i Północna Katalonia powoduje zamieszanie — sugeruje niepotrzebnie (WP:NPOV?), że krainy te należą do Katalonii hiszpańskiej.

Dodatkowo uzupełniłem szablon o automatyczne dodawanie podkategorii Kategoria:Język kataloński, Kategoria:Historyczne krainy Katalonii, można rozszerzyć np. o Kategorię:Historia Katalonii. Przy okazji, czy w literaturze polskiej stosuje się określenie kraje katalońskie? Jakieś źródła?  « Saper // @dyskusja »  02:41, 17 wrz 2007 (CEST)

Witam! Natrafiłem niedawno na ten szablon - proponuję jednak przenieść go pod inną nazwę, gdyż obecna nie bardzo odnosi się do jego zawartości i "zajmuje miejsce" dla potencjalnego szablonu o polityce Katalonii, którego powstanie w przyszłości nie jest wykluczone. Prosiłbym o jakieś sugestie w tej sprawie - jakby co ja skłaniałbym się ku "Szablon:Kultura Katalonii", albo "Szablon:Katalonia2" (bo "Katalonia" dotyczy podziału), ewentualnie "Szablon:Katalonia info". TR (dyskusja) 17:11, 21 lis 2009 (CET)