Dyskusja portalu:Rosja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W artykułach do zrobienia nie powinien być artykuł "Miasta Rsoji" lecz "Miasta w Rosji". Ten artykuł jest już na wikipedii!!!

Zrób więc przekierowanie, to proste: klikasz na czerwony link, wpisujesz #redirect Miasta w Rosji i gotowe :) Qurqa 23:45, 22 lut 2006 (CET)

  • Moskwa - symbol despotyzmu carow? Despotyzm to ustroj panujacy w monarchicach starozytnych i w panstwach indianskich Ameryki prekolumbijskiej. Despota to monarcha, ktory ma boskie pochodzenie. Carowie sprawowali wladze skrajnie absolutna, ale nie byli uwazani za Bogow, nawet nie byli glowami kosciola prawoslawnego.

Żal[edytuj kod]

Portal ten ma charakter wybitnie polityczny i wielka szkoda, że zabrakło w nim miejsca na to co najciekawsze w Rosji, tj. kulturę rosyjską. O literaturze, sztukach pięknych, filmie, balecie i muzyce rosyjskiej nie padło na forum ani jedno zdanie. To jest naprawdę dziwne w przypadku ojczyzny Tołstoja, Dostojewskiego, Czajkowskiego, Czechowa, Puszkina, Szostakowicza, Rymskiego-Korsakowa, Eisensteina, Pawłownej i tysięcy innych znakomitych ludzi.

Naprawione --Kujawianin (dyskusja) 19:10, 1 lip 2011 (CEST)