Dyskusja szablonu:Dawne miasta województwa lubelskiego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kwestia Puchaczowa[edytuj kod]

Twoja edycja została wycofana. Z opisu miejscowości nie wynika, aby było to miasto lub posiadało prawa miejskie w czasie istnienie województwa lubelskiego. LeinaD dyskusja 23:15, 27 lis 2008 (CET)


Jak to nie? W artykule Puchaczów znajduje się sporo wstawek, gdzie mowa, że było to kiedyś miasto (historia jest bardzo rozbudowana, więc chyba nie mogła zostać zmyślona). Choćby na samym początku: "Puchaczów – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Puchaczów. W latach 1527-1870 miasto". Miejscowość wymieniona jest też w artykule Miejscowości w Polsce pozbawione praw miejskich. Poza tym szablon mówi o obecnym województwie lubelskim, a Puchachów się w lubelskim znajduje...

Na jakiej zatem podstawie piszesz, że Puchaczów nie był miastem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! Adik86 (dyskusja) 10:36, 28 lis 2008 (CET)

PS. Kwestia źródeł: http://www.puchaczow.com/ZESPOL/ramka.htm - stąd można ściągnąć też historię o Puchaczowie.

Ok, doprecyzowałem tytuł szablonu. LeinaD dyskusja 01:50, 2 gru 2008 (CET)

Boża Wola[edytuj kod]

Poprawiłem kwestię wsi Boża Wola, bo prawa miejskie miała ta w powiecie lubelskim, a nie w zamojskim. Tak jest w Atlasie Rzeczypospolitej Polskiej, a mapy WIG w skali 1:100 000 pokazują układ przestrzenny obu wsi: Boża Wola w powiecie zamojskim jest zwykłą ulicówką, zaś ta lubelska ma kształt zbliżony do miasteczka (można to sprawdzić tu: http://igrek.amzp.pl/mapindex.php?cat=WIG100, arkusze Turobin i Zamość). Ponadto wzmianka o prawach miejskich jest tu: http://www.batorz.gmina.pl/pl/kosciol_i_religia. Adik86 (dyskusja) 22:23, 16 paź 2009 (CEST)