Dyskusja wikipedystki:Zu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Five Pointed Star Solid.svg Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, czerwiec, lipiec 2010 r.[edytuj kod]

Witajcie! Oto kolejny numer naszego biuletynu za okres dwóch miesięcy. Na początku pragnę powitać nowego uczestnika, którym jest Michał Radecki :)

Statystyki za czerwiec i lipiec

 • Portal odwiedziło łącznie ponad 1100 osób.
 • W kategorii pojawiło się 7 nowych artykułów.
 • W kategorii pozostało już tylko jedno nieprzejrzane hasło. Oznaczenie pozostałych można uznać za niemałe osiągnięcie.

Bieżące zadania

 • Informujcie zainteresowanych o istnieniu portalu i tego projektu.
 • Piszcie i uzupełniajcie artykuły! Tworząc nowe hasła, nie zapominajcie, by dodawać je do listy nowych artykułów na stronie portalu. Dobrze by było także wykorzystywać je do portalowego "Czy wiesz...", no i również do "Czy wiesz..." ze strony głównej.
 • Mile widziana pomoc przy wyborze artykułu miesiąca na wrzesień.


Miłej reszty wakacji, Mat86 ^^ 14:46, 18 sie 2010 (CEST)

re:weryfikacja[edytuj kod]

witaj, z terminologią to tak się składa, że jak weszłam w tematy kynologiczne na Wikipedii, to panowała zasada, że przyjmujemy pisownię zalecaną przez Związek Kynologiczny w Polsce. Cały dokument, który podaje nazwy polskie i pisownie ras jest tu: [1]. Sęk w tym, że FCI nie uznaje wszystkich ras i z pisownią nazw psów spoza Federacji może być problem. Swojego czasu niezłe batalie odbywały się na Wiki w tej kwestii i przyznam szczerze, że i teraz jest to niejednokrotnie powód do małych spięć ;). Ja nie bardzo czuję się na siłach, żeby Ci definitywnie ocenić ten indeks. Jak na mój nos to nie wyczaiłam żadnego ewidentnego byka :). Może tylko taka mała uwaga - chodzi o zdjęcie doga niemieckiego. Proponowałabym wstawić jakieś przedstawiające kompletnego psa, bo ten co jest teraz na zdjęciu ma trzy nogi... Gdybym mogła jeszcze w czymś ci pomóc, to wiesz gdzie mnie znaleźć :). Ja ze swojej strony jeszcze postaram się poprzeglądać ten indeks, jak coś zauważę to też się odezwę. pozdrawiam Pleple2000 (dyskusja) 20:42, 26 wrz 2010 (CEST)

aha, z dużymi i małymi, to niestety WIELKI kłopot. Według dokumentu, który ci podrzuciłam, to dla nazw ras obcojęzycznych bez odpowiednika polskiego stosuje się duże litery. Pleple2000 (dyskusja) 21:01, 26 wrz 2010 (CEST)

Nourdin Boukhari[edytuj kod]

A Hamit Altıntop jest według ciebie jakim piłkarzem, niemieckim?--Oleola (dyskusja) 17:39, 6 lis 2010 (CET)

 • Mylisz się, Nourdin Boukhari występował w reprezentacji Maroka dzięki swoim korzeniom, które wiążą się z tym krajem. Pozdrawiam, MãtvílhoDiskusija 16:03, 21 lis 2010 (CET)

Pseudohodowla[edytuj kod]

Witaj. Hasło było usuwane decyzją z Poczekalni (hasło słownikowe, do integracji z hodowlą). Ponadto Kategoria jest nieadekwatna do treści. Farary (dyskusja) 18:59, 9 lis 2010 (CET)

To nie jest idiotyczny pomysł, tylko osiągnięty konsensus w danej kwestii. Sugeruję zwrócić się do admina, który to usuwał i zapytać o zdanie. Farary (dyskusja) 21:12, 9 lis 2010 (CET)

Czy wiesz[edytuj kod]

Witaj. Zrobiłam tabelkę do Twojego hasła w Czywieszu i dodałam interwiki. Wydaje mi się, że materiały w linkach zewnętrznych posłużyły Ci do napisania hasła. Jeżeli tak jest, to proszę zamień nagłówek "Linki zewnętrzne" na nagłówek "Materiały źródłowe", jest to konieczne w związku z wymogiem podawania źródeł. Jest też problem z kategoryzacją, bo w PL-Wikipedii brakuje odpowiednich haseł i kategorii: hodowla psów i znęcanie nad zwierzętami. Dodałam kategorię zootechniki, bo na pewno podczas wykładów wspomina się o pseudohodowlach, mówiąc o hodowlach. Pozdr. --Hortensja (dyskusja) 21:54, 9 lis 2010 (CET)

Ok. Dziękuję. Jak masz czas, to możesz jeszcze rozbudować swoje hasło. Przydałoby się też napisać coś o osobach, które rozmnażają psy/koty jako hobby i nie narażają przy tym zdrowia i dobrobytu zwierząt. Chyba na EN-Wikipedii mają osobny rozdzialik. --Hortensja (dyskusja) 22:15, 9 lis 2010 (CET)

Stefan Balicki[edytuj kod]

Witam. W tym artykule podałeś informację, że Stefan Balicki "Zmarł w tzw. Forcie V". W Forcie V nie było żadnego więzienia, to w Forcie VII był obóz koncentracyjny w którym wykonywano egzekucje. Poza tym - czemu "tzw."? Forty miały swoje numery i nie były to nazwy zwyczajowe, ale urzędowe. Czy mógłbyś zweryfikować źródło na które się powołujesz i nanieść stosowne poprawki w ww. artykule? Pozdrawiam Rzuwig 19:45, 24 lut 2011 (CET)

Deir Jassin[edytuj kod]

Drogi kolego. Przed zrobieniem kolejnego rewertu prosilbym o odniesienie się do mojego zastrzeżenia w dyskusji do artykułu.Don Wasyl (dyskusja) 14:27, 28 lut 2011 (CET)

Koleżanko. Zrobiłas kolejny rewert nie wyjasniając przyczyny w dyskusji. To nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. To ty masz obowiązek wyjasnić dlaczego owa strona "jest nieobiektywna". To, że nie wspiera wersji o masakrze nie jest żadnym argumentem. Pod artykułem były dwa linki do stron prezentujących dwa różne punkty widzenia. Ty usunęłas jeden z nich bez wyjasnień, pozostawiając drugi, do strony równie wątpliwie obiektywnej. Nie chce mi się bawić w wojny edycyjne i tym podobne dziecinady, jednak ty w sposób ewidentny łamiesz zasady WikipediiDon Wasyl (dyskusja) 18:43, 28 lut 2011 (CET)

Sara Schiralli[edytuj kod]

Sciencedigger (dyskusja) 22:21, 6 sie 2011 (CEST)

Zabójstwo honorowe[edytuj kod]

Witaj Zu. Gratulacje za rozbudowę hasła. Tylko taki drobiazg: w ostatnim akapicie jest napisane "byli skazywani jedynie na 3 do 7 więzienia". Lat?, miesięcy? Pozdrowienia Wicki (dyskusja) 17:18, 20 paź 2011 (CEST)

Segafredo[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 11:00, 12 gru 2011 (CET)

Kategoria:Politycy francuskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 09:04, 20 cze 2012 (CEST)

Kategoria:Pisarze francuskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 09:04, 20 cze 2012 (CEST)

Kategoria:Muzycy francuskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 09:04, 20 cze 2012 (CEST)

Kategoria:Wynalazcy francuskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 09:04, 20 cze 2012 (CEST)

Kategoria:Sportowcy tunezyjskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 15:56, 28 lip 2012 (CEST)

Kategoria:Muzycy tunezyjskiego pochodzenia[edytuj kod]

-- Bulwersator (dyskusja) 15:57, 28 lip 2012 (CEST)

Alarmowy Fundusz Nadziei Na Życie[edytuj kod]

Bacus15 • dyskusja 20:30, 19 wrz 2012 (CEST)

Karczoch (architektura)[edytuj kod]

Hoa binh (dyskusja) 12:49, 8 lis 2013 (CET)

Róża Maria Sapieha[edytuj kod]

Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 00:59, 10 lis 2013 (CET)

Światło magnezowe[edytuj kod]

Sławek Borewicz (dyskusja) 15:14, 4 cze 2017 (CEST)

Czy wiesz – Dobrowolna bezdzietność[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 01:21, 11 lip 2017 (CEST)

Dobrowolna bezdzietność[edytuj kod]

Hej, nie ma za co dziękować, ciekawe hasła ze źródłami chętnie wrzucam do czywiesza. Co do nazwy myślę że powinniśmy się trzymać nazw naukowych tj. Dobrowolna bezdzietność. P.S. Czekam na kolejne artykuły :) Sidevar (dyskusja) 23:36, 11 lip 2017 (CEST)

Źródła do Downtempo[edytuj kod]

Witaj! 10 lat temu zrobiłaś stuba Downtempo, za co dzięki. Wiele nie spęczniał przez ten czas, czy więc mogłabyś dodać do niego źródła, żeby nie straszył? Z góry dzięki.--Gower (dyskusja) 17:31, 14 lip 2017 (CEST)

Dobrowolna bezdzietność w CW[edytuj kod]

Witaj. Pozwalam sobie napisać tutaj, bo nie wiem czy obserwujesz czywiesza, a pojawiły się uwagi odnośnie artukłu Tojego autorstwa. Byłabyś w stanie to poprawić, ewentualnie odnieść się do tamtych uwag? Zgłoszenie jest tutaj -> Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje#1 (Dobrowolna bezdzietność) Niezrobione. Stanko (dyskusja) 13:36, 24 lip 2017 (CEST)

Podziękowanie - Dobrowolna bezdzietność[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:05, 11 sie 2017 (CEST)

Dobrowolna bezdzietność[edytuj kod]

 • Przypisy: obecnie w haśle jest sekcja bibliografia. Wobec braku przypisów, nie wiadomo czy i które oraz gdzie pozycje z tej sekcji zostały wykorzystane w haśle. Przypominam, że w haśle umieszczamy jedynie bibliografię rzeczywiście wykorzystaną do jego napisania, z przypisami, by zapewnić pełną weryfikowalność.
 • Opis bibliograficzny - po prostu porównaj Dobrowolna bezdzietność z Trzylecie liberalne (dzisiejszy czy wiesz). Opisywać przypisy pomagają szablony np. {{cytuj książkę}} (i inne z serii) oraz gadżet w oknie edycji "wstaw szablon cytowania". Masur juhu? 09:15, 13 sie 2017 (CEST)

Tresowany mężczyzna[edytuj kod]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • nie wykazano encyklopedyczności (nagrody, odbiór, itd.)
 • brak źródeł
 • hasło trzeba dopracowywać w brudnopisie, a do przestrzeni głównej wstawiać jak spełnia zasady Wikipedii

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 11:22, 27 mar 2018 (CEST)