Dyskusja wikiprojektu:Tenis ziemny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Załatwione[edytuj kod]

Do omówienia[edytuj kod]

Łukasz Kubot[edytuj kod]

@Andrzej94, @MetjuLFC, @Openbk – Już za kilkanaście godzin należy się spodziewać tysięcy odwiedzin :) A hasło marne, treść i większość tabel nieaktualizowana od wielu lat – zlituje się ktoś? Nedops (dyskusja) 17:49, 5 lis 2017 (CET)

Ja nie dam rady. Już kiedyś miałem się wziąć za to hasło, ale mnie to przerosło. Openbk (dyskusja) 17:59, 5 lis 2017 (CET)
Na pewno nie w tym miesiącu. W przerwie między sezonami możliwe, że dam radę poprawić hasło. Zejdzie się na pewno. MetjuLFC (dyskusja) 07:14, 8 lis 2017 (CET)

Polish Open[edytuj kod]

@Andrzej94, @MetjuLFC, @Piotus, @Tcheinava Jeśli ktoś ma czas i chęci to mógłby poprawić hasła z kategorii Poznań Open, szczególnie chodzi o edycje nazwane Polish Open, czyli o lata 1992–2000; do poprawy należy dodać też nieczytelny kod tych artykułów. Oprócz tego z poprzedniego sezonu trzeba też napisać takie artykuły jak US Open 2017 (gra pojedyncza chłopców), Next Generation ATP Finals 2017, Next Generation ATP Finals, Fed Cup 2017. Ktoś chętny do pomocy z czymś? Openbk (dyskusja) 21:41, 30 gru 2017 (CET)

Zrobione US Open 2017 (gra pojedyncza chłopców) - Tcheinava (dyskusja) 00:08, 31 gru 2017 (CET)
Zajmę się hasłami Polish Open. Od dzisiaj i od teraz. Mam czas. MetjuLFC (dyskusja) 09:04, 31 gru 2017 (CET)
Hasła Polish Open Zrobione MetjuLFC (dyskusja) 16:49, 6 sty 2018 (CET)

Nazwy turniejów[edytuj kod]

Na ten temat rozmawiałem z Openbk, ale i wszystkim wyjaśnię. Chodzi o usunięcie z nazw turniejów (o ile to możliwe, bo są wyjątki) nazw sponsorów. Każdy kto śledzi sport wie, że sponsorzy tytularni zmieniają się po dwóch-trzech latach i są kolejni, i kolejni, i kolejni, a my musimy przenosić nazwy turniejów pod nowe. Dlatego proponuję zachować główną nazwę turnieju, a sponsorów z tytułu dopisać we wstępie, jak chociażby w artykule Brisbane International 2018 (mężczyźni). Oto propozycje zmian:

 • Tata Open Maharashtra + turniej na Maharashtra Open
 • Qatar ExxonMobil Open + turnieje na Qatar Open
 • TEB BNP Paribas Istanbul Open + turnieje na Istanbul Open
 • Aegon International Eastbourne + turnieje na Eastbourne International
 • SkiStar Swedish Open + turnieje na Swedish Open
 • BB&T Atlanta Open + turnieje na Atlanta Open
 • Generali Open Kitzbühel + turnieje na Austrian Open Kitzbühel
 • If Stockholm Open + turnieje na Stockholm Open
 • Dubai Duty Free Tennis Championships + turnieje na Dubai Tennis Championships
 • Barcelona Open Banc Sabadell + turnieje na Barcelona Open
 • Aegon Championships na Queen’s Club Championships (bez poprzednich edycji)
 • Rakuten Japan Open Tennis Championships + turnieje na Japan Open Tennis Championships
 • Monte-Carlo Rolex Masters + turnieje na Monte Carlo Masters
 • Mutua Madrid Open + turnieje na Madrid Open
 • Shanghai Rolex Masters + turnieje na Shanghai Masters
 • Rolex Paris Masters + edycja 2017 na Paris Masters
 • ATP World Tour Finals zmieńmy na ATP Finals i teraz edycje: od 2012 do 2017 usuńmy ze wstępu sponsora zachowując formę ATP World Tour Finals

Z nierozgrywanych już turniejów:

 • Royal Guard Open Chile + turnieje na Chile Open
 • Claro Open Colombia + turnieje na Colombia Open
 • PBZ Zagreb Indoors + turnieje na Zagreb Indoors
 • Aegon Open Nottingham + turnieje na Nottingham Open

MetjuLFC (dyskusja) 17:45, 9 sty 2018 (CET)

 • Tak, zdecydowanie ma to sens. Z nazw ze sponsorami można zostawić przekierowania, bo mogą byc wyszukiwane w takiej postaci. masti <dyskusja> 09:25, 10 sty 2018 (CET)
 • Przydałby się jeszcze jakiś inny głos na ten temat, no i oczywiście opinia opiekuna projektu. MetjuLFC (dyskusja) 15:51, 28 sty 2018 (CET)
 • Zawsze był problem ze zmianą nazw artykułów spowodowanych zmianą sponsora, ale także i przenosiny kategorii pod nowy adres i związane z tym poprawki w prawie wszystkich hasłach danego turnieju (@Openbk miał lepiej, bo jest takie narzędzie dla adminów, co automatycznie przenosi), co też było dla mnie udręką, więc jestem zdecydowanie za przenosinami. --Andrzej94 (dyskusja) 18:59, 29 sty 2018 (CET)
 • @MetjuLFC, @masti, @Andrzej94 Zgodzę się, że przeniesienie kategorii i ogólnych stron o turniejach to dobry pomysł (ale jak już robić to wszystko - męskie i żeńskie, rozgrywane i nierozgrywane; i przy pomocy jakiegoś bota). Zastanowiłbym się jednak, czy nie zostawić stron dotyczących poszczególnych lat tak jak jest teraz, bo jednak poprawianie tych setek artykułów to żmudna praca. A te nazwy i tak się już nie zmienią, w przeciwieństwie go ogólnej nazwy, bo są to nazwy obowiązujące podczas danej edycji i poparte źródłami w bibliografii. (Nie wiem czy zmiana miała to zakładać, ale tak sygnalizuję.) Openbk (dyskusja) 22:33, 8 lut 2018 (CET)
  • @Openbk przeniesienie tych nazw z formatu "sponsorskiego" do gólnego nie jest dużym problemem. One i tak wystepują jedynie w mianowniku więc bot sobie bez problemu z tym poradzi. masti <dyskusja> 20:24, 9 lut 2018 (CET)
 • Z męskich turniejów wypisałem wszystkie jakie znam i mamy. Z żeńskimi nie jestem tak bardzo obcykany, więc ja średnio pomogę. Nie mam nic przeciw temu by ta zmiana obowiązywała od tego sezonu (włącznie z turniejami z sezonu 2018). Zdaję sobie sprawę, że to ogrom pracy. Chodzi o nazwę turnieju i obecny sezon Tobie @Openbk, dobrze kojarzę? MetjuLFC (dyskusja) 07:29, 9 lut 2018 (CET)
 • Zdecydowanie jestem za przenosinami pod stałe nazwy „bezsponsorskie”. Uważam, że powinno przenieść się wszystkie, choć można to zrobić w dwóch etapach. W pierwszym tegoroczne i wszystkie hasła główne, w drugim kolejne edycje. Oczywiście z pozostawieniem redirectów oraz informacją w hasłach głównych o historii nazw turniejów. Andrzei111 (dyskusja) 09:45, 9 lut 2018 (CET)
 • Podam na przykładzie TEB BNP Paribas Istanbul Open 2017: można albo wzorem en.wiki przenieść pod 2017 Istanbul Open, albo wzorem de.wiki zostawić pod TEB BNP Paribas İstanbul Open 2017. I o ile w głównym haśle dałbym ten wariant z en.wiki, to w haśle o danej edycji dałbym ten z de.wiki, bo tak jest w źródłach, jako że jest to zgodne z prawdą historyczną. Nie będzie trzeba się męczyć z przenoszeniem setek artykułów, poprawą linków do nich, zmianą w treści artykułu o danej edycji i zmianą w biogramach. Openbk (dyskusja) 10:40, 9 lut 2018 (CET)
 • Dopiero teraz trafiłem na tą dyskusję, bo wcześniej o niej nie wiedziałem. Chciałbym zapytać się dlaczego nie jest używany wariant nazewnictwa, który przedstawił powyżej @Openbk? Czyli np. główny artykuł o turnieju Austrian Open jest bez sponsora, ale już konkretna edycja powinna być pod nazwą Generali Open 2018, tak jak jest to w źródłach ATP. damiankramek (dyskusja) 00:45, 1 sie 2018 (CEST)

Dziwne artykuły[edytuj kod]

Może ktoś wie co to jest?

Obcojęzyczne wiki takich tworów nie posiadają. Właściwie czemu co służy? Chyba tylko by były kolejne tabele. Polska Wiki to do siebie ma, że tabelki to absolutnie wszystko w artykułach (chociaż da się zauważyć poprawę w tej kwestii). Odnoście tych finalistów i finalistek wystarczy zajrzeć pod Szablon:Wielki Szlem i artykuły w nim. Dla mnie to bajzel. Zrobimy coś z tym? MetjuLFC (dyskusja) 17:45, 9 sty 2018 (CET)

Przydatne - nazwiska z flagami do kopiowania[edytuj kod]

Przy tworzeniu artykułów przydają się gotowe linki do tenisistów do skopiowania do drabinek. mastiBot uaktualnia takie listy na bieżąco z istniejących artykułów o tenisistach.

Linki sa w postaci takiej jak będą wyglądały i w postaci kopiowalnego tekstu bez konieczności edytowania strony np.: Polska Agnieszka Radwańska {{Flaga|POL}} [[Agnieszka Radwańska]] --masti <dyskusja> 09:29, 10 sty 2018 (CET)

Łukasz Kubot kanoniczny?[edytuj kod]

Toczy się dyskusja nad włączeniem Łukasza Kubota do Kanonu pl wiki. Nedops (dyskusja) 11:12, 22 sty 2018 (CET)

Rankingi tenisistek[edytuj kod]

@Andrzej94, @MetjuLFC, @Openbk, @Żyrafał, @L.zurawski – z przyczyn technicznych zaktualizowałem tylko top100 w singlu i top20 w deblu. Jakby ktoś zrobił resztę to byłoby dobrze, bo nowych życiowych rankingów jest (jak zwykle po szlemie) ogrom. Nedops (dyskusja) 12:37, 29 sty 2018 (CET)

A teraz jaka jest metoda aktualizacji? --Andrzej94 (dyskusja) 12:56, 29 sty 2018 (CET)
Co do metody nic się chyba nie zmieniło :) W infoboxach podajemy najwyższe lokaty w karierze, ale pewnie pytasz skąd je brać ;) W poniedziałek niestety dobrej recepty nie mam (w nocy polecałbym którąś ze stron z "rankingiem na żywo"). Można sprawdzać na stronach rankingowych WTA przy tenisistkach z awansem (pomijając te, które kojarzymy, że były już wyżej). Ale może jest jakiś mądrzejszy sposób, tylko go nie znam :) Nedops (dyskusja) 13:22, 29 sty 2018 (CET)
@Nedops Nie można zapominać o archiwizacji, którą wykonałem tutaj. To co najważniejsze jest widoczne, chyba, że jest jeszcze haczyk. --Andrzej94 (dyskusja) 15:22, 29 sty 2018 (CET)
Pomysł jest bardzo dobry, ale jednak pokazuje się już nowy ranking (na 5 lutego), chodzi o ten poprzedni :) Nedops (dyskusja) 15:32, 29 sty 2018 (CET)
Doskonale to rozumiem, po prostu trudno się mówi... --Andrzej94 (dyskusja) 16:27, 29 sty 2018 (CET)
Zatrzymałem się na top400 w singlu i top200 w deblu. --Andrzej94 (dyskusja) 19:42, 29 sty 2018 (CET)
Dzięki! Z pewnością pozostały jakieś niedobitki, ale jak do 400. setnego miejsca co tydzień nie dochodzę i tak :D Nedops (dyskusja) 21:10, 29 sty 2018 (CET)

dyskusja Encyklopedyczność sportowców w dyscyplinach olimpijskich[edytuj kod]

W kawiarence toczy się dyskusja nad przyjęciem kryteriów encyklopedyczności dla sportowców w dyscyplinach olimpijskich. Andrzei111 (dyskusja) 18:56, 21 mar 2018 (CET)

Szablon:Tenisista infobox[edytuj kod]

@Jelo.lodz dzisiaj w w tej edycji wprowadził pewne nowe parametry do infoboksu. Z powodu pewnych błędów technicznych wycofałem je, ale może to dobra okazja, żeby porozmawiać o tym, co w tym szablonie można by zmienić. Ja bym był za tym, żeby wprowadzić dane dla gry mieszanej (ale to dużo uzupełniania będzie, więc jakaś akcja wakacyjna ogólnoprojektowa by się przydała). Ale informacji o bilansie meczów bym nie wprowadzał, bo to są dane szybko się dezaktualizujące, a wyobrażam sobie, że będą się pojawiać edycje polegające na zmianie tej liczby o +1, co przy jednym turnieju może skutkować wieloma niepotrzebnymi edycjami. Dodatkowo optowałbym za tym, żeby w infoboksie można było wprowadzać informacje o zdobytych medalach. Co sądzicie, powinniśmy usunąć/dodać jakieś parametry do infoboksu? Openbk (dyskusja) 00:33, 1 kwi 2018 (CEST)

Też jestem za dodaniem danych miksta. Nie miałbym nic przeciw, żeby pojawiły się dane o Pucharze Davisa (u kobiet Fed Cup), członkostwie w Galerii Sławy, ATP Finals i igrzyskach olimpijskich. Jestem przeciw, tak jak Openbk, by pojawiły się wartości z bilansami meczów - bajzel będzie - i nie dla zarobków w karierze. MetjuLFC (dyskusja) 08:48, 1 kwi 2018 (CEST)
Dodanie sekcji Gry mieszanej jest potrzebne, przy bilansie meczów się nie upieram, ale można by pomyśleć, czy przy tenisistkach/tenisistach już nieaktywnych tej sekcji nie wpisać. Wydaje mi się, że w Infoboxie nie ma sensu dodawać informacji o WTA/ATP Finals, gdyż w artach, które już uzupełniałem dodaję taką sekcję w samym artykule - tak jak tutaj. Sekcja medalowa już jest dołączana - Dorobek medalowy. Rok dołączenia do galerii sław to też dobry pomysł. A późniejsze uzupełnienie artów o dane, które wprowadzone zostaną w Infoboxie to nie problem, bo cały czas uzupełniam arty o brakujące dane i to też zrobię. Jelo.lodz (dyskusja) 18:18, 1 kwi 2018 (CEST)
Ale aktualnie informacje o medalach znajdują się w innym infoboksie ({{Medalista infobox}}), a docelowo byłyby w {{Tenisista infobox}}. Może wprowadzić parametr „Rozpoczęcie kariery” (analogicznie do zakończenia) – dla zawodników, którzy grali w czasach amatorskich? W „masa_ciała” zrezygnowałbym z podkreślnika. W przypadku „Gry” wyświetlaną nazwę bym zmienił na „Sposób gry” (kodowanie w infoboksie może pozostać takie jak teraz, czyli „gra”). No i od razu bym przebotował, żeby forehand i backhand zmienić na forhend i bekhend oraz formy żeńskie na męskie (prawo/leworęczny) w artykułach dotyczących mężczyzn. Openbk (dyskusja) 01:00, 2 kwi 2018 (CEST)

Połączenie infoboxow to bardzo dobry pomysł. Może nie "sposób gry", tylko "styl gry" z racji, że gry już piszemy o kimś sekcję o stylu gry to prawie zawsze pierwsze zdanie jest o tym, jaki gra bekhend i którą ręką się posługuje. Czy parametr "rozpoczęcie kariery" miałby zastąpić "status profesjonalny"? MetjuLFC (dyskusja) 07:19, 2 kwi 2018 (CEST)

Czy parametr "rozpoczęcie kariery" miałby zastąpić "status profesjonalny"? A jak określony zostanie ten moment/rok? Kiedy uznamy, że tenisistka/tenisista rozpoczął karierę? Będzie to pierwszy mecz w rozgrywkach seniorskich (ITF lub WTA)? Czy możemy uznać, że skoro nikt więcej już nic nie pisze, to zakończymy temat i wprowadzimy zmiany? @Openbk mi się edycja tego szblonu nie udała, to czy Ty to zrobisz? Jelo.lodz (dyskusja) 15:55, 7 kwi 2018 (CEST)
Och, nie odpisałem na poprzedni komentarz, przepraszam. Rozpoczęcie kariery miałoby występować tylko u tych zawodników, o których trudno mówić o statusie profesjonalnym, bo grali w czasach amatorskich – chodzi o osoby z początków tenisowej historii, którzy rozgrywali mecze, ale nigdy nie przeszli na zawodowstwo. U innych byłbym za pozostawieniem statusu profesjonalnego. Myślę, że do wprowadzenia tych wszystkich zmian potrzebna będzie pomoc kogoś z projektu Infoboksy i tam powinniśmy o to poprosić. Więc zbierzmy do kupy te wszystkie zmiany i przedstawmy je tam. Openbk (dyskusja) 03:28, 8 kwi 2018 (CEST)

Będziemy w końcu coś robić z tymi infoboxami? Moim zdaniem warto. MetjuLFC (dyskusja) 17:54, 7 sie 2018 (CEST)

Spróbuję się za to wziąć za jakiś czas, ale raczej nie przed zakończeniem wakacji tenisowych. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły to zapraszam dalej do dyskusji! Openbk (dyskusja) 22:40, 7 sie 2018 (CEST)
@Jelo.lodz, @Andrzei111, @Andrzej94, @MetjuLFC, @L.zurawski - ostatnio ukryto parametr związany z miejscem zamieszkania i teraz już nie wyświetla się w infoboksach. Czy chcemy, żeby ponownie się wyświetlał - tak jak to zawsze było u nas i jest prezentowane na oficjalnych stronach ATP i WTA, czy chcemy, żeby już go nie było - w takim wypadku należałoby poprawić linki w miejscu urodzenia (bo obecnie, gdy występował link do miejsca zamieszkania i był on taki sam jak w przypadku miejsca urodzenia, to go nie umieszczaliśmy w infoboksie)? Openbk (dyskusja) 21:50, 28 gru 2018 (CET)
Dla mnie informacja o miejscu zamieszkania jest zbędna w infoboksie (do usunięcia), ale moim zdaniem w treści biogramu jak najbardziej do napisania (np. w leadzie). --Andrzej94 (dyskusja) 21:57, 28 gru 2018 (CET)
Jestem także za wprowadzeniem do infoboksu występów w grze mieszanej turniejów wielkoszlemowych. --Andrzej94 (dyskusja) 22:01, 28 gru 2018 (CET)
Jak dla mnie też informacja o miejscu zamieszkania jest zbędna w infoboxie.Jelo.lodz (dyskusja) 23:02, 28 gru 2018 (CET)
Informacja o miejscu zamieszkania jest zbędna w infoboksie, a tym bardziej w leadzie. Właściwym miejscem jest sekcja Życie prywatne. Andrzei111 (dyskusja) 00:42, 29 gru 2018 (CET)

Dobrze, zatem podsumowanie zmian:

 1. dodanie sekcji o nazwie „Gra mieszana” poniżej Gry pojedynczej i podwójnej, analogicznej do nich. Poszczególne parametry powinny mieć nazwy „M turnieje”, „M AO”, „M RG”, „M WM” i „M US” (rankingu w przypadku gry mieszanej nie ma, więc i tego parametru być nie powinno)
 2. dodanie możliwości uwzględniania medali i odznaczeń, gdyż obecnie musimy korzystać z dwóch infoboksów jednocześnie (np. Mónica Puig)
 3. usunięcie podkreślnika z parametru „masa_ciała”
 4. zamiana parametru „gra” na „styl gry”
 5. dodanie poniżej „Trenerem” parametru „ITHF” o nazwie „Członkostwo w Galerii Sławy”. Wartością parametru będzie rok przyjęcia w poczet galerii sławy i może się on wyświetlać w wywołaniu jako „od {{{ITHF}}}”
 6. czy dałoby się zasysać z Wikidanych linki do Commons, Wikicytatów i strony internetowej?
 7. dodanie powyżej „Statusu profesjonalnego” parametru „Rozpoczęcie kariery”
 8. tutaj nie mam pomysłu, ale może dałoby się jakoś rozwiązać kwestię pojawiąjącą się np. w Kim Clijsters w przypadku wielokrotnego „Zakończenia kariery”
 9. przydałoby się ujednolicić „trenerów” – czasem, gdy jest ich więcej niż jeden, kolejni są dodawani po przecinku (np. Lourdes Domínguez Lino), czasem po spójniku „i” (np. Iga Świątek). Ponadto, jeśli jest ich więcej niż jeden, to wyświetlać się powinno „Trenerzy”, a nie „Trener”
 10. w przypadku „rankingów” data jest zmniejszana za pomocą znaczników – może dałoby się zrobić tak, żeby data zmniejszała się sama bez ich użycia?
 11. jest parę zawodników, którzy w ciągu kariery reprezentowali barwy różnych państw i dobrze byłoby to też zaznaczyć infoboksie (np. u Ksienija Pierwak)
 12. niedawno usunięto parametr „miejsce zamieszkania” i dobrze by było go usunąć także przy botowaniu. Ale czasem, gdy miejsce zamieszkania i urodzenia były takie same, link wewnętrzny był obecny tylko przy tym pierwszym, więc w takich wypadkach należy go dodać do miejsca urodzenia
 13. w przypadku parametru „Gra” (powinien być zmieniony na „styl gry” zgonie z punktem czwartym) występują czasem angielskie nazwy „forehand” i „backhand” – przy botowaniu powinny być zamienione na polskie „forhend” i „bekhend”
 14. w tym samym parametrze występują wartości „leworęczna” lub „praworęczna” (w sensie gra leworęczna, praworęczna), które w przypadku mężczyzn powinny być zamienione na „leworęczny” lub „praworęczny” (w sensie zawodnik leworęczny, praworęczny)
 15. szablony {{flaga}} czy {{państwo}} w parametrze dotyczącym miejsca urodzenia powinny być usunięte
 16. czasem w wartość parametrów „status profesjonalny” i „zakończenie kariery” jest pisana wielką literą – analogicznie do wartości innych parametrów powinna być pisana małą
 17. usunąć wartość „aktywny” lub „aktywna”, jeśli występuje w parametrze „zakończenie kariery”, jako że nie zawsze możemy odnotować, gdy zawodnik zakończy karierę i potem taka informacja może długo wisieć niezmieniona

Coś zmienić, poprawić? @Jelo.lodz, @Andrzei111, @Andrzej94, @MetjuLFC, @L.zurawski, @Piotus, @Baarttekk5020100, @Nedops Openbk (dyskusja) 02:12, 29 gru 2018 (CET)

 • Dzięki za podsumowanie. Ad 8. Moim zdaniem w infoboksie winno być tylko ostatnie (ostateczne) zakończenie kariery. Ad 15. również w miejscu śmierci Andrzei111 (dyskusja) 02:18, 29 gru 2018 (CET)

Podsumowanie znakomite. Zastanawiam się nad następującymi zagadnieniami:

 • Ad. 5 - może po prostu "sztab szkoleniowy" i wtedy można wpisywać ile się chce ;)
 • Ad. 8 - może warto w szablonie wprowadzić pod "zakończenie kariery" dodatkowe pozycje "wznowienie kariery1", "zakończenie kariery1" i na przykład zrobić takie po dwa, żeby, dla wielokrotnie wracających zawodniczek, była taka możliwość (np Martina Hingis wracała dwa razy), i co w przypadku gdy ktoś nigdy kariery nie zakończył, ale robił sobie przerwy? (Wiera Zwonariowa czy Martina Navrátilová, która miała przerwy zarówno w singlu jak i deblu, ale oficjalnie nigdy kariery nie zakończyła.
 • odnośnie pkt 10, to rozumiem, że rezygnujemy z "aktualnego rankingu" i zostaje tylko "najwyższa pozycja"? Jeśli tak, to chyba trzeba zmienić wyświetlaną nazwę.
 • Ad. 11 - w jaki sposób będzie wyszczególniona przynależność do różnych Państw? Z rozbiciem na lata, np w nawiasach? Bo w przypadku Jeleny Dokić tych zmian było sporo: Jugosławia (do 1994), Australia (1994–2000), Jugosławia (2001–2003), Serbia i Czarnogóra (2003–2005), Australia (od 2006)
 • czy w pkt 15 trzeba usuwać te szablony, gdyż w przypadku np Pat Walkden-Pretorius warto zaznaczyć, że Bulawayo, w którym się urodziła, było wówczas na terenie Rodezji, której już nie ma na mapie. To chyba tyle na szybko :). Jelo.lodz (dyskusja) 12:29, 29 gru 2018 (CET)

Moje zastrzeżenia:

 • do pkt. 6.

linki z Commons i Wikidanych można pobierać z Wikidanych (z zakładki "Inne projekty" i "Wikicytaty" na dole) i są widoczne po lewej stronie w Wikipedii "w innych projektach" (ale nie w infoboksie). Chyba że nie rozumiem o co biega.

 • do pkt. 9.

pomysł @Jelo.lodz o sztabie szkoleniowym pasuje mi bardziej do artykułów o zespołach, ale z dwóch opcji podanych przez Ciebie wybrałbym wersję po przecinku.

 • do pkt. 10.

te pytanie należy skierować do "technomagów"

 • do pkt. 11.

najprościej byłoby rozbić ranking na dwie parametry, np. "S ranking" i "S ranking data" i analogicznie do debla

Nic do zmiany/poprawy, sam bym tego lepiej nie ujął ;) --Andrzej94 (dyskusja) 20:18, 29 gru 2018 (CET)

 • Minął tydzień, więcej komentarzy się chyba nie pojawi. Odpowiem na postawione wątpliwości:
  • Andrzei111 - 2 x ok
  • Jelo.lodz - sztab szkoleniowy to pojęcie moim zdaniem szersze od trenerów, bo wchodzą inne osoby zajmujące się szkoleniem, a przy tym jeden trener to chyba jeszcze nie sztab; zostawiłbym jeden parametr dla zakończenia kariery i ewentualnie można by uzupełniać jak w enwiki dla Kim Clijsters; w infoboksie zawsze była najwyższa pozycja; właśnie tak chciałbym, żeby tak było z tymi państwami (jak np. w enwiki dla Jelena Dokic); wtedy usuwałbym szablony i ewentualnie zostawiałbym link do tego państwa
  • Andrzej94 - no właśnie chciałbym, by linki do commons i wikicytatów były pobierane bezpośrednio z wikidanych, tak aby nie trzeba było wypełniać tego parametru u nas; okej - czyli przecinek zamiast „i” lub „<br />”; 2 x ok.
No a nie są pobierane? Co miałem na myśli pisząc o wikidanych: przecież w panelu po lewej stronie w hasłach są linki do commons i wikicytatów, ale żeby się wyświetlały należy dodać odnośniki w wikidanych. --Andrzej94 (dyskusja) 13:42, 6 sty 2019 (CET)
Chodzi mi o to, żeby się wyświetlały w infoboksie i nie trzeba było wykonywać takich edycji. Openbk (dyskusja) 14:39, 6 sty 2019 (CET)
 • Czy mielibyście coś przeciwko, gdyby, jeśli będzie istniała taka możliwość, najwyższy ranking w infoboksie był uzupełniany przez bota? Openbk (dyskusja) 00:03, 6 sty 2019 (CET)
  Duża część biogramów ma ranking także w tekście (i słusznie). Da się to też botować? (jeżeli tak, to oczywiście jestem za). Nedops (dyskusja) 00:27, 6 sty 2019 (CET)
  Od razu mówię, że jeszcze nie wiem czy to się da zrobić – to tylko taki mały sondaż. ;) Ale jakby tak ujednolicić ten zapis we wszystkich artykułach? Albo chociaż gdyby bot wylistował wszystkie artykuły, w których należy przeprowadzić taką zmianę... Openbk (dyskusja) 00:37, 6 sty 2019 (CET)
  Wspomaganie się botem samo w sobie nie jest przecież niczym złym, wręcz przeciwnie :) Problem w tym, że już dziś po niektórych edycjach ;) poprawiających dane w infoboxie trzeba poprawiać w treści. Nedops (dyskusja) 00:46, 6 sty 2019 (CET)
 • Openbk rozumiem, że nadal nic się nie zmieniło? Szablon:Tenisista infobox nadal pozostaje bez zmian. Kogo może ewentualnie "popchnąć" do wprowadzenia zmian? Jelo.lodz (dyskusja) 12:11, 12 sty 2021 (CET)
  • Jak ostatnio zgłosiłem to nikt nie odpowiedział. Możesz spróbować teraz Ty zgłosić te same uwagi, może Tobie się uda zachęcić kogoś do wprowadzenia zmian. Openbk (dyskusja) 12:19, 12 sty 2021 (CET)

Martwe linki[edytuj kod]

Wśród martwych linków z największą liczbą wystąpień jest kilka, które są związane z tenisem i na które od dłuższego czasu nie mam żadnego pomysłu:

Pomimo że strony te są zarchiwizowane przez IA, to mam wątpliwości, czy jest sens taką stronę prezentować. Czy mogę śmiało usunąć te linki z naszych haseł, czy może istnieją jakieś lepsze (żywe) zamienniki? Szoltys [Re: ] 14:29, 7 sie 2018 (CEST)

@Szoltys Jako że to są oficjalne strony i występują w infoboksach to można zamienić na aktualne, uniwersalne oficjalne strony bez wyróżnienia roku:

Jak się jeszcze gdzieś pojawi link ze strony US Open to http://www.usopen.org/index.html Openbk (dyskusja) 14:46, 7 sie 2018 (CEST)

@Openbk, dzięki za szybką odpowiedź. Linki poprawione, dyskusje posprzątane. Gdyby było coś jeszcze, to chętnie pomogę. :) Szoltys [Re: ] 15:21, 7 sie 2018 (CEST)
Jeszcze trzy linki: http://www.dubaitennischampionships.com/, http://www.sonyericsson-championships.com/1/en/home/ i http://www.guangzhouopen.org/. Zamieniać na coś czy usuwać? Szoltys [Re: ] 02:26, 10 sie 2018 (CEST)
@Szoltys

MetjuLFC (dyskusja) 06:10, 10 sie 2018 (CEST)

@Szoltys działające to :

MetjuLFC (dyskusja) 06:05, 11 sie 2018 (CEST)

 • @MetjuLFC, dziękuję za pomoc! Linki poprawiłem, środkowego nie usunąłem (jest wskazany jako źródło, więc trzeba jakoś sensownie to poprawić). Szoltys [Re: ] 12:53, 11 sie 2018 (CEST)

Przybywam z kolejną partią. :)

 1. http://www.valenciaopen500.com/
 2. http://www.bcropenromania.ro/
 3. http://www.pilotpentennis.com
 4. http://rakutenopen.rakuten.co.jp/
 5. http://www.serbiaopen.rs/
 6. http://www.wta-brusselsopen.com/
 7. http://www.unicefopen.nl/
 8. http://bet-at-home-open.com/

Szoltys [Re: ] 16:37, 13 sie 2018 (CEST)

A ja z odpowiedzią:

 1. usunąć - nie ma zamiennika
 2. usunąć - nie ma zamiennika
 3. usunąć - nie ma zamiennika
 4. https://rakutenopen.com/index.php
 5. usunąć - nie ma zamiennika
 6. usunąć - nie ma zamiennika
 7. http://libema-open.nl/en/
 8. https://german-open-hamburg.de/en

I mam inny link w miejsce http://www.wtatennis.com/tournament-archive . Jest to http://www.wtatennis.com/calendar . MetjuLFC (dyskusja) 16:59, 13 sie 2018 (CEST)

Szoltys [Re: ] 04:27, 19 sie 2018 (CEST)

@Szoltys
 1. usunąć - nie ma zamiennika
 2. https://bnpparibasopen.com/
 3. http://libema-open.nl/en/

MetjuLFC (dyskusja) 08:35, 19 sie 2018 (CEST)

Dziękuję, wszystko poprawione! Szoltys [Re: ] 23:42, 19 sie 2018 (CEST)

Krecz[edytuj kod]

Czy krecz przy zapisywaniu wyniku meczu powinien być oddzielony przecinkiem od wyniku seta, w którym miało miejsce to zajście? Chodzi mi o poprawność tych edycji: 1, 2, 3. Openbk (dyskusja) 01:27, 31 sie 2018 (CEST)

Ja bym nie oddzielał ponieważ jest to składowa część seta. Strona ATP również nie oddziela przecinkiem. :) MetjuLFC (dyskusja) 08:13, 31 sie 2018 (CEST)
Zatem pozwolę sobie poprawić to wszędzie tam, gdzie krecz występuje przy jeszcze nie zakończonym secie, tzn. „5:2, krecz” zostanie poprawione na „5:2 krecz”, ale „6:2, krecz” pozostanie bez zmian. Openbk (dyskusja) 13:25, 31 sie 2018 (CEST)
Jestem jak najbardziej ZA. MetjuLFC (dyskusja) 17:33, 31 sie 2018 (CEST)
Poprawiłem botem – Specjalna:Wkład/OpenBOT. Jakby jeszcze trzeba było dokonać jakichś masowych poprawek to proszę o info ;) Openbk (dyskusja) 20:35, 1 wrz 2018 (CEST)

Wikiolimpiada[edytuj kod]

Od dzisiaj trwa pierwsza edycja Wikiolimpiady – konkursu edycyjnego o igrzyskach olimpijskich. Zachęcam do uczestnictwa! W pierwszym tygodniu skupiamy się na tematyce olimpijskiej związanej z Grecją, Francją, Szwajcarią i Stanami Zjednoczonymi.

Przewidziano atrakcyjne nagrody dla zwycięzców – bilety na wybrane wydarzenie sportowe, a także liczne mniejsze nagrody.

Warto przy okazji akcji zająć się hasłami związanymi z tenisem, do czego serdecznie zachęcam! Szoltys [Re: ] 15:40, 1 wrz 2018 (CEST)

Wielki Szlem - szablony i kategorie[edytuj kod]

Proponuję rozdzielenie kategorii triumfatorów wielkiego szlema na poszczególne konkurencje, tzn. zamiast Kategoria:Triumfatorzy US Open utworzyć Kategoria:Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej, podwójnej, mieszanej albo Kategoria:Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej mężczyzn, podwójnej mężczyzn (+juniorzy(?), + zawodnicy na wózkach(?)). Plusem jest rozdzielenie triumfatorów na oddzielne kategorie, dzięki czemu nie będą się mieszali zwycięzcy miksta i singla, minusem zaś czasem wielokrotny wzrost liczby kategorii z danym artykule. Co sądzicie?

Kolejną propozycją jest połączenie szablonów typu {{Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej (XIX wiek)}}, {{Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej (XX wiek)}}, {{Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej (XXI wiek)}} w jeden szablon {{Triumfatorzy US Open w grze pojedynczej}}. Będzie on co prawda dłuższy, ale za to w przypadku zawodników, którzy triumfowali w wielu konkurencjach na przełomie wieków zmniejszy się liczba szablonów. Openbk (dyskusja) 14:20, 9 wrz 2018 (CEST)

 • 2 x  Za Andrzei111 (dyskusja) 14:32, 9 wrz 2018 (CEST)
 • 2 x  Za MetjuLFC (dyskusja) 14:48, 9 wrz 2018 (CEST)
 • pierwszy pomysł jest ok, ale drugi moim zdaniem trochę bez sensu, bo takich zwycięzców z obu wieków nie jest zbyt dużo, a szablon zwiększy się do ogromnych rozmiarów, przez co będzie miej czytelny. Taka tylko moja uwaga ;). Jelo.lodz (dyskusja) 12:58, 29 gru 2018 (CET)
Za pierwszym pomysłem @Openbk jestem w 100%  Za, ale jakbym musiał wybierać opcję, to jestem za pierwszą z nich, gdyż druga wersja jest za długa i już sama nazwa "triumfatorzy" mówi, że chodzi o mężczyzn (chociaż będzie problem z tenisistkami, które wygrały wielkoszlemowego miksta), chyba że dodamy czwartą kategorię Kategoria:Triumfatorki US Open w grze mieszanej. Co do drugiej propozycji będzie mniej szablonów, a nie będzie podziału ze względu na stulecie i zostanie pokazany cały poczet zwycięzców, także również jestem  Za. --Andrzej94 (dyskusja) 12:33, 30 gru 2018 (CET)

Reprezentacje Ukrainy w tenisie[edytuj kod]

Proponuję następującą zmianę w nazewnictwie:

gdyż, jak widzę, nie wzięto pod uwagę innych rozgrywek drużynowych i takie nazewnictwo jest zbieżne z innymi wersjami językowymi. Openbk (dyskusja) 19:44, 20 gru 2018 (CET)

Rankingi[edytuj kod]

Prośba o aktualizację rankingów z 31 grudnia – wygląda na to, że uwzględniono zmiany w rozgrywkach niższej rangi (mniej punktów za ITFy). Skutkuje to sporymi przesunięciami (poza pierwszą setką), a https://live-tennis.eu tego nie uwzględnia. Nedops (dyskusja) 02:34, 31 gru 2018 (CET)

Kategoryzacja[edytuj kod]

Witam wszystkich uczestników Wikiprojektu :) Po dyskusji z @Openbk (1, 2) postanowiłem rozpocząć dyskusję w sprawie kategoryzacji turniejów tenisowych oraz samych cykli sezonów ATP i WTA Tour. Do omówienia jest m.in. przyporządkowanie turniejów tenisowych do kategorii, jeśli turnieje są rozgrywane równolegle wśród kobiet i mężczyzn. Jeżeli trzeba inne zmiany wprowadzić, to jestem otwarty na propozycje.

Zapraszam również do dyskusji @Miodzio3, @Nedops, @Eurohunter i przeze mnie niewymienionych.

--Andrzej94 (dyskusja) 20:51, 2 wrz 2019 (CEST)

Na razie jeszcze nie mam koncepcji co do ostatecznej kategoryzacji; póki co – rodzi się. :) Ale wiem, że np. trzeba by poprawić kategoryzację wg państw i kontynentów, np. Kategoria:Turnieje tenisowe w Azji usunąłbym i przeniósł zawartość do odpowiednich państw. Zrobiłbym też np. kategorię Kategoria:Turnieje tenisowe WTA International Series i do niej wrzucił wszystkie artykuły główne o turniejach, które kiedykolwiek należały do tej kategorii. Jednocześnie utworzyłbym w ramach tej kategorii Kategoria:Turnieje tenisowe WTA International Series w 2019 i do niej wszystkie turnieje z tego sezonu. I tak dla pozostałych lat i kategorii. Openbk (dyskusja) 00:06, 11 wrz 2019 (CEST)
Coś nie byłeś w formie pisząc ten komentarz. Turnieje uszeregowane według kontynentów również mi się nie podobają, ale z drugiej strony patrząc na nią jest swoistego rodzaju "deską ratunkową" dla turniejów, których jest za mało, aby ich uporządkować do danego kraju, to argument dla niej, aby pozostała. Dla mnie kategoria turnieje WTA International Series w 2019 IMO jest za szczegółowa i dla innych użytkowników trudna do przyswojenia (zwłaszcza dla IP-ków), może wystarczy turnieje kobiece z tego roku wrzucić do Kategoria:WTA Tour 2019, tak jak mają inne Wikipedie? --Andrzej94 (dyskusja) 23:04, 13 wrz 2019 (CEST)
Jeśli kategoria związana z kontynentami miałaby pozostać, to kategorie związane z państwami powinny być jej podkategoriami, tak aby turnieje rozgrywane w Polsce były jednocześnie rozgrywanymi w Europie. Odnośnie drugiej kwestii: kategoria Istanbul Cup jest skategoryzowana w kategoriach Turnieje tenisowe WTA Tier III oraz Turnieje tenisowe WTA International Series. I o ile dla hasła Istanbul Cup jest to prawda, to dla pozostałych artykułów niemożliwym jest jednoczesne znajdowanie się w obu tych kategoriach. Jeżeli te dwie wspomniane kategorie przeniesiemy do głównego artykułu, pozostałe edycje roczne nie będą w ogóle skategoryzowane pod względem rangi rozgrywanych zawodów. Drugim przykładem jest Kategoria:Japan Women’s Open Tennis – tu artykuły o edycjach nie mogą się rozgrywać jednocześnie w Osace i Tokio, więc należałoby to rozdzielić. Trzecim przykładem jest kategoria Rogers Cup – tutaj poszczególne imprezy nie mogą być w tym samym czasie rozgrywkami WTA Premier 5 i ATP Tour Masters 1000, więc to także należałoby rozdzielić. Openbk (dyskusja) 01:10, 14 wrz 2019 (CEST)
Jestem za pozostaniem kategorii kontynentalnych i byłbym w stanie w te miejsce przenieść kategorie według państw. Jeśli jednoczesne znajdowanie się obu kategorii (w przykładach, jakich podałeś) tak kłuje w oczy, to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie do każdego artykułu głównego oraz rocznego wstawić te kategorie, ale już widać że już w każdym sezonie jest sporo rozdzielonych turniejów, zwłaszcza w trzecim, podanym przez Ciebie przykładzie. --Andrzej94 (dyskusja) 21:07, 14 wrz 2019 (CEST)

Martwe linki 2[edytuj kod]

Po dłuższym czasie przybywam z nową partią martwych linków do turniejów tenisowych:

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 12:50, 5 maj 2020 (CEST)

@Szoltys tylko ostatni się nadaje do poprawy: https://www.copacolsanitas.com/ Reszta do usunięcia. Openbk (dyskusja) 23:50, 8 maj 2020 (CEST)
Dzięki! Ostatni poprawiłem, pozostałe usunąłem z infoboksów, a w sekcjach końcowych zmieniłem na linki archiwalne, zawsze to coś. Do następnego. :) Szoltys [Re: ] 00:20, 9 maj 2020 (CEST)

Wikiolimpiada 2020[edytuj kod]

Anefo 911-5410 Olympische.jpg Anefo 911-5410 Olympische.jpg
Zaproszenie do Wikiolimpiady 2020

Drodzy uczestnicy Wikiprojektu!

W dniach 1–28 listopada 2020 odbywa się druga edycja Wikiolimpiady – konkursu edycyjnego dotyczącego igrzysk olimpijskich. Przez cztery tygodnie skupiamy się wokół tematyki olimpijskiej o kolejnych państwach-organizatorach letnich igrzysk olimpijskich.
Do zdobycia, tak jak dwa lata temu, są atrakcyjne nagrody.

...ale jak wiadomo nagrody nie są najważniejsze, najważniejszy jest udział!
Dlatego gorąco zachęcam do uczestnictwa w akcji. Więcej szczegółów tutaj.

Nawet jeden artykuł jest na wagę olimpijskiego złota!
Wlo.svg Olympic rings without rims.svg
Wlo.svg Olympic rings without rims.svg

Szoltys [Re: ] 11:51, 2 lis 2020 (CET)

Nowe rangi turniejów WTA i przypisane do nich kolory[edytuj kod]

Zapraszam do dyskusji @Openbk, @Andrzej94, @MetjuLFC, @Miodzio3, @Nedops, @Eurohunter, @Szoltys, @Cejlon95 i wszystkich pozostałych chętnych.

Czas najwyższy wybrać nowe kolory (lub może utrzymać stare, to też jest jakieś rozwiązanie, choć chyba kiepskie) do nowoutworzonych kategorii turniejów WTA 1000, 500 i 250. Wstępnie z @Openbk zastanawialiśmy się nad kolorami, ale pomysł z wykorzystaniem kolorów z ATP według mnie jest niedobry, gdyż zbliżone kolory były używane już w latach 1988-2008.

Moje propozycje kolorów dla poszczególnych kategorii, żeby zachować choć nawiązanie do kolorów z ostatnich lat:

     WTA 1000

(tu największy problem, bo trzeba było połączyć "sraczkowaty" dla Premier 5 i ciemny niebieski)

     WTA 500

     WTA 250

Można też, za enwiki, wprowadzić dwa kolory na turnieje WTA 1000 - podział zgodny ze starym na Mandatory i 5. Wówczas:

     WTA 1000 (1000 pkt)

     WTA 1000 (900 pkt)

Trzeba też pamiętać, że obecny Szablon:Turniej WTA/legenda musi zawierać dane z lat do 2008, między 2009 a 2019 i obecne, bo jest sporo tenisistek grających w tych trzech okresach. Proszę o Wasze opinie/sugestie, bo sam nie jestem przekonany do tych kolorów, ale od czegoś musimy zacząć ;). Musimy się szybko z tym uporać, gdyż już mamy pierwsze finalistki nowych kategorii. Jelo.lodz (dyskusja) 13:27, 12 sty 2021 (CET)

W enwiki, frwiki, dewiki, ptwiki, ruwiki z tego co widzę zachowują kolorystykę z poprzednich lat, a w itwiki wprowadzają kolory jak u mężczyzn. Ale bardzo mi się nie podoba to, że jest tyle tych kolorów, coraz więcej, a przez to wygląda to coraz mniej czytelnie… Openbk (dyskusja) 16:45, 12 sty 2021 (CET)
Nie jest to zły pomysł, a nawet bardzo dobry, aby zostawić dotychczasowe kolory, zważywszy na fakt, iż nic poza nazwą kategorii się nie zmieniło. Pozostaje tylko wprowadzić w szablonie Turniej WTA/legenda nową sekcję i temat będzie zamknięty. Co pozostali @Andrzej94, @MetjuLFC, @Miodzio3, @Nedops, @Eurohunter, @Szoltys, @Cejlon95 na to? Jelo.lodz (dyskusja) 10:10, 13 sty 2021 (CET)
Bardziej jestem  Za pozostawieniem dotychczasowych kolorów, tym bardziej, że nowe kategorie są podobnie skonstruowane niż poprzednie pod względem punktacji. Z zastrzeżeniem, że zawodniczkom zwyciężającym wyłącznie w nowych kategoriach wydzielić ten szablon tylko na nowe kategorie bądź triumfatorkom w dwóch okresach dodać kolejne wywołanie na nowe kategorie. Myślę, że wystarczająco zrozumiale opisałem. --Andrzej94 (dyskusja) 23:11, 13 sty 2021 (CET)
@Openbk, @Andrzej94 czy możemy uznać temat za zakończony i zostawiamy kolory takie jak obowiązywały do 2019? Wyglądałoby to wówczas tak:
Igrzyska olimpijskie
Wielki Szlem
WTA Championships
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
zawody drużynowe
Jeśli się zgadzamy, to kto może wprowadzić stosowne zmiany w Szablon:Turniej WTA/legenda? Ja się nie podejmuję, gdyż raz już to robiłem i chyba nie przerosło ;). Pozostaje jeszcze kwestia jak opisywać kategorie w szablonie Szablon:Turniej WTA w części: | bg=WTA 500 |. 250 i 500 są jasne, ale jak odróżnić WTA 1000 i stare Premier 5. Może będziemy tam wpisywać WTA 1000 i WTA 900? Co Wy na to? Jelo.lodz (dyskusja) 16:41, 14 sty 2021 (CET)
Na wszystko jestem za. Legendę spróbuję przez weekend zmienić. :) Openbk (dyskusja) 17:37, 14 sty 2021 (CET)
Tak czy jakoś inaczej:
Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
1988

2008
Kategoria I
Kategoria II
Kategoria III
Kategoria IV
Kategoria V
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series
od
2021
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
WTA 125
Jakich zmian dokonać? Openbk (dyskusja) 13:52, 16 sty 2021 (CET)
Właśnie taką legendę sobie wyobrażałem :) Według mnie można ją wprowadzić. --Andrzej94 (dyskusja) 20:53, 17 sty 2021 (CET)
Wszystko super. Tylko musimy mieć jakąś możliwość decyzji jaki zakres ma pokazywać ten szablon. Tak jak teraz pokazuje czasem dane obecne i sprzed 2009 roku lub tylko obecne. Jelo.lodz (dyskusja) 14:07, 19 sty 2021 (CET)
P.S. Chyba też gdzieś trzeba zaznaczyć, że do końca 2020 roku turnieje WTA 125K nie były zaliczane do głównego cyklu. Teraz jak to będzie? Mamy jakieś potwierdzone dane co z tymi turniejami? Jelo.lodz (dyskusja) 14:14, 19 sty 2021 (CET) EDIT: Sam znalazłem informację, gdzie w jednym ciągu wymieniane są turnieje WTA 125 z tymi z głównego cyklu. Wydaje mi się, że sytuacja wyjaśni się ostatecznie, gdyż takowy turniej się zakończy i czy wówczas zwycięstwo w nim wejdzie w sumę triumfów (w biogramie na wtatennis.com pokazywane są tylko zwycięstwa z głównego cyklu). Jelo.lodz (dyskusja) 14:26, 19 sty 2021 (CET)
Tak, będzie można wybrać, który zakres lat ma zostać wyświetlony w legendzie. Przypuszczam, że z turniejami WTA 125 nic się nie zmieni, ale poczekamy, zobaczymy. :) Openbk (dyskusja) 16:30, 19 sty 2021 (CET)
Jeśli uważamy, że turnieje WTA 125 będą nadal poza głównym cyklem, to może utrzymajmy (tak jak jest dotychczas) te turnieje w "odrębnej" części szablonu? Jelo.lodz (dyskusja) 22:59, 19 sty 2021 (CET)
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series (2012–2020)
od
2021
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
WTA 125

To myślę, że jeszcze poczekam ostatnie dni i można wprowadzać zmiany. Openbk (dyskusja) 16:18, 22 sty 2021 (CET)

Proponuję przerobić {{Turniej WTA/legenda}} na Wikipedysta:Openbk/legenda1, który umożliwia swobodny wybór tego, co się ma wyświetlić. Przykłady zobaczyć można na stronie Wikipedysta:Openbk/legenda. Openbk (dyskusja) 18:55, 22 sty 2021 (CET)
Według mnie brakuje jeszcze wywołania wyświetlającego kategorie rozgrywek od 2021. --Andrzej94 (dyskusja) 13:41, 23 sty 2021 (CET)
No ale to sobie każdy może wybrać, co ma się wyświetlać ( {{Wikipedysta:Openbk/legenda1|2021=tak}} ). Chyba że czegoś nie rozumiem w Twoim komentarzu? :)
Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
od
2021
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
WTA 125

Na razie WTA 125 połączyłem z pozostałymi kategoriami wprowadzonymi w 2021. Openbk (dyskusja) 14:09, 23 sty 2021 (CET)

Tak, właśnie chodziło mi o wyświetlanie tylko kategorii od 2021 roku. Po prostu na napisanie komentarza miałem mało czasu i wyszło niezrozumiale. Nie pomyślałem, że masz w szablonie parametr na 2021 i stąd mój komentarz. Sam sobie poradzisz z aktualizacją u tenisistek? --Andrzej94 (dyskusja) 17:00, 23 sty 2021 (CET)
Wczoraj sprawdzałem liczbę artykułów o tenisistkach zawierających ten szablon i jest to >550 haseł, więc myślę, że szybko je botem poprawię. Jeśli zostaną mi jakieś nieoczywiste przypadki to wrzucę je tutaj. Openbk (dyskusja) 17:08, 23 sty 2021 (CET)
WOW! @Openbk Wikipedysta:Openbk/legenda1 świetna robota! Ma wszystko czego potrzeba. To chyba można wprowadzać te zmiany. Jelo.lodz (dyskusja) 11:01, 25 sty 2021 (CET)
Zrobione i przy okazji parę innych rzeczy poprawiłem. Ale znalazłem np. Tetiana Perebyjnis, w którym należałoby umieścić pełny szablon z finałami w grze podwójnej zamiast obecnej tabelki z samymi tylko zwycięstwami. Openbk (dyskusja) 01:17, 28 sty 2021 (CET)
@Openbk Tetiana Perebyjnis zaktualizowana. Jelo.lodz (dyskusja) 16:07, 5 lut 2021 (CET)
A będziemy tworzyć nowe kategorie i szablony dla turniejów kobiecych według nowej kategoryzacji turniejów, np. Kategoria:Turnieje tenisowe WTA 250 i Szablon:WTA 250 ((poprawił --Andrzej94 (dyskusja) 15:53, 7 lut 2021 (CET))? --Andrzej94 (dyskusja) 15:45, 7 lut 2021 (CET)
Myślę, że będzie trzeba je stworzyć, bo jednak różnice między sezonem 2021 a 2009 są znaczne, więc trudne byłoby zwykłe przerabianie obecnych szablonów. Chyba że ktoś ma na to jakiś inny dobry pomysł. ;) Openbk (dyskusja) 15:58, 7 lut 2021 (CET)
Ale chyba trzeba poczekać z ich stworzeniem na parę miesięcy, jak zostanie rozegranych trochę turniejów. --Andrzej94 (dyskusja) 16:10, 7 lut 2021 (CET)