EHF Liga Mistrzów 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Handball pictogram.svgEHF Liga Mistrzów 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 30 września 2009-30 maja 2010
Hale 40 (w 40 miastach)
Król strzelców Czechy Filip Jícha (119 Handball.svg)
(Niemcy THW Kiel)
Mistrz Europy Niemcy THW Kiel

EHF Liga Mistrzów 2009/2010 – 50. edycja Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 40 zespołów: 16 drużyn grało w kwalifikacjach o rozstawienie w grupach, w tym Vive Targi Kielce[1]. W fazie zasadniczej uczestniczyły 24 drużyny, podzielone na 4 grup po 6 zespoły. W tym sezonie Polskę reprezentowały Vive Targi Kielce. Ligę Mistrzów zdobyła drużyna THW Kiel[2].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[3][edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bilans bramek Punkty
1. Francja Montpellier HB
10
8
1
1
330:259
17
2. Rosja Czechowskie Niedźwiedzie
10
6
2
2
344:282
14
3. Hiszpania Pefaversa Valladolid
10
4
4
2
301:279
12
4. Rumunia HCM Konstanca
10
4
1
5
285:301
9
5. Węgry SC Pick Szeged
10
2
2
6
287:307
6
6. Grecja PAOK Saloniki
10
1
0
9
236:355
2

1 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

30 września 2009

Rumunia HCM Konstanca 23:26 Hiszpania Pevafersa Valladolid

3 października 2009

Węgry Pick Szeged 32:32 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

4 października 2009

Francja Montpellier HB 46:20 Grecja PAOK Saloniki

2 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

8 października 2009

Rumunia HCM Konstanca 37:33 Francja Montpellier HB

10 października 2009

Węgry Pick Szeged 27:23 Grecja PAOK Saloniki

11 października 2009

Hiszpania Pevafersa Valladolid 34:34 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

3 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

15 października 2009

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 37:25 Grecja PAOK Saloniki

17 października 2009

Rumunia HCM Konstanca 32:20 Węgry Pick Szeged

18 października 2009

Hiszpania Pevafersa Valladolid 21:26 Francja Montpellier HB

4 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

4 listopada 2009

Grecja PAOK Saloniki 26:30 Rumunia HCM Konstanca

8 listopada 2009

Francja Montpellier HB 33:28 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie
Węgry Pick Szeged 23:30 Hiszpania Pevafersa Valladolid

5 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009

Grecja PAOK Saloniki 27:37 Hiszpania Pevafersa Valladolid

15 listopada 2009

Francja Montpellier HB 30:23 Węgry Pick Szeged
Rumunia HCM Konstanca 22:28 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

6 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

19 listopada 2009

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 37:32 Rumunia HCM Konstanca

21 listopada 2009

Hiszpania Pevafersa Valladolid 38:19 Grecja PAOK Saloniki

22 listopada 2009

Węgry Pick Szeged 26:33 Francja Montpellier HB

7 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

10 lutego 2010

Grecja PAOK Saloniki 27:26 Węgry Pick Szeged
Francja Montpellier HB 37:24 Rumunia HCM Konstanca

11 lutego 2010

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 36:24 Hiszpania Pevafersa Valladolid

8 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 lutego 2010

Grecja PAOK Saloniki 23:34 Francja Montpellier HB

20 lutego 2010

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 39:30 Węgry Pick Szeged
Hiszpania Pevafersa Valladolid 26:26 Rumunia HCM Konstanca

9 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2010

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 27:28 Francja Montpellier HB

27 lutego 2010

Rumunia HCM Konstanca 34:23 Grecja PAOK Saloniki
Hiszpania Pevafersa Valladolid 35:35 Węgry Pick Szeged

10 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

3 marca 2010

Grecja PAOK Saloniki 22:46 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

7 marca 2010

Francja Montpellier HB 30:30 Hiszpania Pevafersa Valladolid
Węgry Pick Szeged 35:25 Rumunia HCM Konstanca

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bilans bramek Punkty
1. Węgry MKB Veszprém KC
10
9
0
1
305:252
18
2. Niemcy Rhein-Neckar Löwen
10
7
2
1
325:286
16
3. Polska Vive Targi Kielce
10
4
1
5
291:287
9
4. Słowenia Gorenje Velenje
10
3
1
6
281:298
7
5. Francja Chambéry Savoie HB
10
2
1
7
248:282
5
6. Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo
10
2
1
7
249:294
5

1 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

3 października 2009

Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo 24:23 Francja Chambéry Savoie HB
Polska Vive Targi Kielce 23:21 Słowenia Gorenje Velenje

4 października 2009

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 31:29 Węgry MKB Veszprém KC

2 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

8 października 2009

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 29:29 Polska Vive Targi Kielce

11 października 2009

Francja Chambéry Savoie HB 19:29 Węgry MKB Veszprém KC
Słowenia Gorenje Velenje 30:29 Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo

3 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 października 2009

Węgry MKB Veszprém KC 33:26 Polska Vive Targi Kielce

18 października 2009

Francja Chambéry Savoie HB 28:24 Słowenia Gorenje Velenje
Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo 24:39 Niemcy Rhein-Neckar Löwen

4 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

5 listopada 2009

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 31:31 Francja Chambéry Savoie HB

7 listopada 2009

Polska Vive Targi Kielce 34:30 Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo
Słowenia Gorenje Velenje 27:28 Węgry MKB Veszprém KC

5 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 33:30 Słowenia Gorenje Velenje

14 listopada 2009

Polska Vive Targi Kielce 31:22 Francja Chambéry Savoie HB
Węgry MKB Veszprém KC 35:18 Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo

6 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

19 listopada 2009

Francja Chambéry Savoie HB 24:31 Polska Vive Targi Kielce

21 listopada 2009

Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo 20:24 Węgry MKB Veszprém KC

22 listopada 2009

Słowenia Gorenje Velenje 29:37 Niemcy Rhein-Neckar Löwen

7 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

13 lutego 2010

Polska Vive Targi Kielce 32:35 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
Węgry MKB Veszprém KC 31:26 Francja Chambéry Savoie HB
Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo 31:31 Słowenia Gorenje Velenje

8 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 lutego 2010

Słowenia Gorenje Velenje 36:35 Polska Vive Targi Kielce

21 lutego 2010

Węgry MKB Veszprém KC 34:30 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
Francja Chambéry Savoie HB 27:24 Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo

9 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

27 lutego 2010

Węgry MKB Veszprém KC 30:25 Słowenia Gorenje Velenje
Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo 25:21 Polska Vive Targi Kielce

28 lutego 2010

Francja Chambéry Savoie HB 24:29 Niemcy Rhein-Neckar Löwen

10 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

6 marca 2010

Polska Vive Targi Kielce 29:32 Węgry MKB Veszprém KC
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 30:24 Bośnia i Hercegowina Bosna BH Gas Sarajewo
Słowenia Gorenje Velenje 28:24 Francja Chambéry Savoie HB

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bilans bramek Punkty
1. Hiszpania BM Ciudad Real
10
10
0
0
321:241
20
2. Niemcy HSV Hamburg
9
7
0
2
313:230
14
3. Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb
10
6
0
4
321:241
12
4. Dania FCK Håndbold
10
4
0
6
276:281
8
5. Szwecja Alingsas
10
2
0
8
251:302
4
6. Norwegia Fyllingen
10
0
0
10
214:351
0

1 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

3 października 2009

Norwegia Fyllingen 22:29 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb
Niemcy HSV Hamburg 35:25 Szwecja Alingsas
Hiszpania BM Ciudad Real 34:22 Dania FCK Håndbold

2 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

7 października 2009

Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 30:21 Szwecja Alingsas
Niemcy HSV Hamburg 26:32 Hiszpania BM Ciudad Real

11 października 2009

Dania FCK Håndbold 35:21 Norwegia Fyllingen

3 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 października 2009

Szwecja Alingsas 21:33 Dania FCK Håndbold
Hiszpania BM Ciudad Real 40:24 Norwegia Fyllingen

18 października 2009

Niemcy HSV Hamburg 35:26 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb

4 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

7 listopada 2009

Norwegia Fyllingen 26:28 Szwecja Alingsas
Hiszpania BM Ciudad Real 32:27 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb

8 listopada 2009

Dania FCK Håndbold 27:34 Niemcy HSV Hamburg

5 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009

Szwecja Alingsas 26:28 Hiszpania BM Ciudad Real
Norwegia Fyllingen 17:48 Niemcy HSV Hamburg

15 listopada 2009

Dania FCK Håndbold 28:29 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb

6 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2009

Szwecja Alingsas 23:32 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb
Norwegia Fyllingen 19:28 Dania FCK Håndbold

22 listopada 2009

Hiszpania BM Ciudad Real 30:28 Niemcy HSV Hamburg

7 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

11 lutego 2010

Niemcy HSV Hamburg 37:21 Norwegia Fyllingen

13 lutego 2010

Hiszpania BM Ciudad Real 28:24 Szwecja Alingsas
Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 31:22 Dania FCK Håndbold

8 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

20 lutego 2010

Szwecja Alingsas 27:37 Niemcy HSV Hamburg
Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 35:23 Norwegia Fyllingen

21 lutego 2010

Dania FCK Håndbold 25:33 Hiszpania BM Ciudad Real

9 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

27 lutego 2010

Szwecja Alingsas 32:24 Norwegia Fyllingen
Niemcy HSV Hamburg 33:25 Dania FCK Håndbold

28 lutego 2010

Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 24:27 Hiszpania BM Ciudad Real

10 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

6 marca 2010

Norwegia Fyllingen 17:39 Hiszpania BM Ciudad Real

7 marca 2010

Dania FCK Håndbold 31:26 Szwecja Alingsas
Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 29:33 Niemcy HSV Hamburg

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bilans bramek Punkty
1. Niemcy THW Kiel
10
9
1
1
347:271
17
2. Hiszpania FC Barcelona Borges
10
8
1
1
341:279
17
3. Hiszpania Reale Ademar Leon
10
5
1
4
291:293
11
4. Dania KIF Kolding
10
4
3
3
287:288
11
5. Macedonia Północna Vardar PRO Skopje
10
1
1
8
253:316
3
6. Szwajcaria GC Amicitia Zurych
10
0
1
9
254:326
1

1 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

3 października 2009

Szwajcaria GC Amicitia Zurych 27:39 Hiszpania FC Barcelona Borges
Macedonia Północna Vardar PRO Skopje 35:25 Dania KIF Kolding

4 października 2009

Niemcy THW Kiel 35:32 Hiszpania Reale Ademar

2 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

10 października 2009

Dania KIF Kolding 35:27 Szwajcaria GC Amicitia Zurych
Hiszpania Reale Ademar 37:28 Macedonia Północna Vardar PRO Skopje

11 października 2009

Hiszpania FC Barcelona Borges 27:30 Niemcy THW Kiel

3 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 października 2009

Hiszpania FC Barcelona Borges 46:35 Dania KIF Kolding
Macedonia Północna Vardar PRO Skopje 23:33 Niemcy THW Kiel
Szwajcaria GC Amicitia Zurych 27:30 Hiszpania Reale Ademar

4 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

7 listopada 2009

Dania KIF Kolding 31:31 Niemcy THW Kiel
Hiszpania FC Barcelona Borges 28:22 Hiszpania Reale Ademar
Macedonia Północna Vardar PRO Skopje 22:22 Szwajcaria GC Amicitia Zurych

5 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009

Macedonia Północna Vardar PRO Skopje 28:35 Hiszpania FC Barcelona Borges

14 listopada 2009

Hiszpania Reale Ademar 30:30 Dania KIF Kolding

15 listopada 2009

Niemcy THW Kiel 42:24 Szwajcaria GC Amicitia Zurych

6 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

21 listopada 2009

Hiszpania FC Barcelona Borges 35:28 Macedonia Północna Vardar PRO Skopje
Szwajcaria GC Amicitia Zurych 26:34 Niemcy THW Kiel

22 listopada 2009

Dania KIF Kolding 21:22 Hiszpania Reale Ademar

7 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

13 lutego 2010

Macedonia Północna Vardar PRO Skopje 24:31 Hiszpania Reale Ademar
Szwajcaria GC Amicitia Zurych 23:26 Dania KIF Kolding

14 lutego 2010

Niemcy THW Kiel 30:32 Hiszpania FC Barcelona Borges

8 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

20 lutego 2010

Dania KIF Kolding 28:21 Macedonia Północna Vardar PRO Skopje
Hiszpania FC Barcelona Borges 37:26 Szwajcaria GC Amicitia Zurych

21 lutego 2010

Hiszpania Reale Ademar 30:35 Niemcy THW Kiel

9 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

27 lutego 2010

Niemcy THW Kiel 38:23 Dania KIF Kolding
Szwajcaria GC Amicitia Zurych 24:31 Macedonia Północna Vardar PRO Skopje

28 lutego 2010

Hiszpania Reale Ademar 27:37 Hiszpania FC Barcelona Borges

10 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

6 marca 2010

Dania KIF Kolding 25:25 Hiszpania FC Barcelona Borges
Hiszpania Reale Ademar 30:28 Szwajcaria GC Amicitia Zurych

7 marca 2010

Niemcy THW Kiel 39:23 Macedonia Północna Vardar PRO Skopje

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

W tej rundzie rywalizowało 16 drużyn, po cztery z każdej grupy. Vive Targi Kielce przeszły do tej rundy zajmując 3 miejsce w tabeli, dwumecz rozegrały z HSV Hamburg[4].

Pierwsze mecze[edytuj | edytuj kod]

24-28 marca 2010

Dania KIF Kolding 26:26 Francja Montpellier HB
Słowenia Gorenje Velenje 23:31 Hiszpania BM Ciudad Real
Dania FCK Håndbold 31:33 Niemcy THW Kiel
Rumunia HCM Konstanca 23:27 Węgry MKB Veszprém KC
Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb 26:33 Hiszpania FC Barcelona Borges
Polska Vive Targi Kielce 24:30 Niemcy HSV Hamburg
Hiszpania Pevafersa Valladolid 29:30 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
Hiszpania Reale Ademar 36:37 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

Rewanże[edytuj | edytuj kod]

31 marca-4 kwietnia 2010

Francja Montpellier HB 28:23 Dania KIF Kolding

stan meczu: 54-49 dla Montpellier HB

Hiszpania BM Ciudad Real 31:26 Słowenia Gorenje Velenje

stan meczu: 67-54 dla BM Ciudad Real

Niemcy THW Kiel 29:23 Dania FCK Håndbold

stan meczu: 62-54 dla THW Kiel

Węgry MKB Veszprém KC 27:26 Rumunia HCM Konstanca

stan meczu: 54-49 dla MKB Veszprém KC

Hiszpania FC Barcelona Borges 36:33 Chorwacja Croatia Osiguranje Zagrzeb

stan meczu: 69-59 dla FC Barcelona Borges

Niemcy HSV Hamburg 27:30 Polska Vive Targi Kielce

stan meczu: 57-54 dla HSV Hamburg

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 37:33 Hiszpania Pevafersa Valladolid

stan meczu: 67-62 dla Rhein-Neckar Löwen

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 29:25 Hiszpania Reale Ademar

stan meczu: 66-61 dla Czechowskich Niedźwiedzi

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

W tej rundzie rywalizuje 8 drużyn, które wygrały dwumecze w 1/8 finału.

Pierwszy ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Dwumecz[edytuj | edytuj kod]

25 kwietnia 2010

Niemcy HSV Hamburg 26:22 Hiszpania BM Ciudad Real

2 maja 2010

Hiszpania BM Ciudad Real 35:27 Niemcy HSV Hamburg

stan meczu: 57-53 dla BM Ciudad Real

Drugi ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Dwumecz[edytuj | edytuj kod]

25 kwietnia 2010

Niemcy Rhein-Neckar Löwen 28:29 Niemcy THW Kiel

2 maja 2010

Niemcy THW Kiel 31:30 Niemcy Rhein-Neckar Löwen

stan meczu: 60-58 dla THW Kiel

Trzeci ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Dwumecz[edytuj | edytuj kod]

28 kwietnia 2010

Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 32:27 Francja Montpellier HB

1 maja 2010

Francja Montpellier HB 36:32 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

stan meczu: 64-63 dla Czechowskich Niedźwiedzi

Czwarty ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Dwumecz[edytuj | edytuj kod]

25 kwietnia 2010

Hiszpania FC Barcelona Borges 33:27 Węgry MKB Veszprém KC

1 maja 2010

Węgry MKB Veszprém KC 33:34 Hiszpania FC Barcelona Borges

stan meczu: 67-60 dla FC Barcelony Borges

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy Ligi Mistrzów odbył się w dniach 29-30 maja w Kolonii, Lanxess Arenie. W Final Four Ligi Mistrzów udział wzięli:

Losowanie par półfinałowych Final Four odbyło 4 maja 2010 r. w Kolonii[5].

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

29 maja 2010 Hiszpania BM Ciudad Real 27:29 Niemcy THW Kiel

29 maja 2010 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 27:34 Hiszpania FC Barcelona Borges

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

30 maja 2010 Rosja Czechowskie Niedźwiedzie 28:36 Hiszpania BM Ciudad Real

Finał[edytuj | edytuj kod]

30 maja 2010 Hiszpania FC Barcelona Borges 34:36 Niemcy THW Kiel


 

Zwycięzca Ligi Mistrzów 2009/10
Niemcy
THW Kiel

2. tytuł

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Najlepsi strzelcy[6][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bramki Strzelcy Drużyna
1. 108 Czechy Filip Jícha Niemcy THW Kiel
2. 97 Hiszpania Juanín García Lorenzana Hiszpania FC Barcelona Borges
3. 90 Rumunia Laurentiu Toma Rumunia HCM Konstanca
4. 83 Macedonia Północna Kirił Łazarow Chorwacja HC Croatia Osiguranje Zagrzeb
5. 82 Dania Hans Lindberg Niemcy HSV Hamburg
6. 80 Serbia Rastko Stojković Polska Vive Targi Kielce
7. 77 Hiszpania Víctor Tomás Hiszpania FC Barcelona Borges
8. 76 Słowenia Vid Kavtičnik Francja Montpellier HB
9. 71 Rosja Wasilij Filipow Rosja Czechowskie Niedźwiedzie
71 Węgry Gergő Iváncsik Węgry MKB Veszprém
71 Rosja Aleksiej Rastworczew Rosja Czechowskie Niedźwiedzie

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]