EHF Liga Mistrzów 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Handball pictogram.svgEHF Liga Mistrzów 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 3 września 2010-29 maja 2011
Hale 40 (w 40 miastach)
Król strzelców Niemcy Uwe Gensheimer (118 Handball.svg)
(Niemcy Rhein-Neckar Löwen)
Mistrz Europy Hiszpania FC Barcelona Borges

EHF Liga Mistrzów 2010/2011 – 51. edycja Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyły 24 drużyny, podzielone na 4 grupy. 21 drużyn, które zajęły najwyższe miejsca w minionym sezonie w rodzimych ligach, zostało rozstawionych w grupach. Natomiast o 3 wolne miejsca w fazie grupowej walczyło 12 drużyn, podzielonych na trzy grupy. Jedną z grup tworzyły zespoły, które otrzymały "dziką kartę" w fazie kwalifikacyjnej tej edycji Ligi Mistrzów. Losowanie fazy grupowej odbyło się 22 czerwca 2010 r. w Wiedniu. Przed losowaniem ustalono, że Final Four odbędzie się po raz drugi z rzędu w Kolonii w Lanxess Arena w dniach 28-29 maja 2011 r.[1]. Polskę reprezentowała drużyna Vive Targi Kielce, która została rozstawiona w grupie A, bez rozgrywania turnieju kwalifikacyjnego w odróżnieniu od sezonu 2009/2010[2]. Kwalifikacje były rozgrywane w dniach 3-5 września 2010 r. Skład fazy grupowej uzupełnili zwycięzcy 3 grup kwalifikacyjnych: Tatran Prešov, HC Dinamo Mińsk oraz Rhein-Neckar Löwen. Pierwsze mecze fazy grupowej zostały rozegrane 22 września 2010 r. Rozgrywki zakończyły się 29 maja 2011 r. Tytuł zdobyła FC Barcelona Borges.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Turnieje kwalifikacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca tej grupy został rozstawiony w grupie B.

Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
Słowacja Tatran Prešov 5 3 2 1 0 92 87 +5
Austria A1 Bregenz 4 3 2 0 1 90 85 +5
Turcja Beşiktaş JK 2 3 1 0 2 85 91 -6
Norwegia Drammen HK 1 3 0 1 2 94 98 -4
3 września 2010
Norwegia Drammen HK 29:30 Turcja Beşiktaş JK
3 września 2010
Słowacja Tatran Prešov 27:25 Austria A1 Bregenz
4 września 2010
Turcja Beşiktaş JK 27:30 Słowacja Tatran Prešov
4 września 2010
Austria A1 Bregenz 33:30 Norwegia Drammen HK
5 września 2010
Słowacja Tatran Prešov 35:35 Norwegia Drammen HK
5 września 2010
Austria A1 Bregenz 32:28 Turcja Beşiktaş JK

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca tej grupy został rozstawiony w grupie C.

Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
Białoruś HC Dinamo Mińsk 5 3 2 1 0 79 72 +7
Portugalia FC Porto/Vitalis 4 3 1 2 0 74 67 +7
Ukraina ZTR Zaporoże 2 3 1 0 2 73 79 -4
Macedonia Północna HC Metalurg 1 3 0 1 2 68 76 -8
3 września 2010
Ukraina ZTR Zaporoże 20:27 Portugalia FC Porto/Vitalis
3 września 2010
Macedonia Północna HC Metalurg 21:27 Białoruś HC Dinamo Mińsk
4 września 2010
Białoruś HC Dinamo Mińsk 29:28 Ukraina ZTR Zaporoże
4 września 2010
Portugalia FC Porto/Vitalis 24:24 Macedonia Północna HC Metalurg
5 września 2010
Macedonia Północna HC Metalurg 23:25 Ukraina ZTR Zaporoże
5 września 2010
Białoruś HC Dinamo Mińsk 23:23 Portugalia FC Porto/Vitalis

Grupa W[edytuj | edytuj kod]

Grupa W składała się z zespołów, które otrzymały "dziką kartę". Zwycięzca tej grupy został rozstawiony w grupie A.

Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 6 3 3 0 0 97 80 +17
Dania BSV Bjerringbro Silkeborg 4 3 2 0 1 84 85 -1
Hiszpania Ademar Leon 2 3 1 2 0 79 81 -2
Słowenia RK Velenje 0 3 0 3 0 77 91 -14
3 września 2010
Hiszpania Ademar Leon 26:21 Dania BSV Bjerringbro Silkeborg
3 września 2010
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 33:28 Słowenia RK Velenje
4 września 2010
Słowenia RK Velenje 21:27 Hiszpania Ademar Leon
4 września 2010
Dania BSV Bjerringbro Silkeborg 26:31 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
5 września 2010
Dania BSV Bjerringbro Silkeborg 31:28 Słowenia RK Velenje
5 września 2010
Hiszpania Ademar Leon 26:31 Niemcy Rhein-Neckar Löwen

Rozstawienie drużyn[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
25 września 2010
Niemcy THW Kiel 35:23 Francja Chambéry Savoie HB
Hiszpania FC Barcelona 30:31 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
26 września 2010
Polska Vive Targi Kielce 30:36 Słowenia RK Celje Pivovarna Laško
2. KOLEJKA
2 października 2010
Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 28:32 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
3 października 2010
Francja Chambéry Savoie HB 27:26 Polska Vive Targi Kielce
Niemcy THW Kiel 28:28 Hiszpania FC Barcelona
3. KOLEJKA
9 października 2010
Hiszpania FC Barcelona 44:33 Słowenia RK Celje Pivovarna Laško
10 października 2010
Niemcy THW Kiel 33:29 Polska Vive Targi Kielce
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 37:22 Francja Chambéry Savoie HB
4. KOLEJKA
17 października 2010
Polska Vive Targi Kielce 23:23 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
Francja Chambéry Savoie HB 27:26 Hiszpania FC Barcelona
Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 28:34 Niemcy THW Kiel
5. KOLEJKA
20 listopada 2010
Polska Vive Targi Kielce 26:33 Hiszpania FC Barcelona
21 listopada 2010
Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 30:24 Francja Chambéry Savoie HB
Niemcy THW Kiel 30:27 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
6. KOLEJKA
26 listopada 2010
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 30:30 Niemcy THW Kiel
27 listopada 2010
Hiszpania FC Barcelona 28:28 Polska Vive Targi Kielce
Francja Chambéry Savoie HB 35:27 Słowenia RK Celje Pivovarna Laško
7. KOLEJKA
4 grudnia 2010
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 33:32 Słowenia RK Celje Pivovarna Laško
5 grudnia 2010
Polska Vive Targi Kielce 31:25 Francja Chambéry Savoie HB
Hiszpania FC Barcelona 32:29 Niemcy THW Kiel
8. KOLEJKA
19 lutego 2011
Francja Chambéry Savoie HB 26:28 Niemcy THW Kiel
Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 30:29 Polska Vive Targi Kielce
20 lutego 2011
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 38:38 Hiszpania FC Barcelona
9. KOLEJKA
27 lutego 2011
Hiszpania FC Barcelona 38:23 Francja Chambéry Savoie HB
Niemcy THW Kiel 43:27 Słowenia RK Celje Pivovarna Laško
Niemcy Rhein-Neckar Löwen 29:27 Polska Vive Targi Kielce
10. KOLEJKA
5 marca 2011
Francja Chambéry Savoie HB 32:27 Niemcy Rhein-Neckar Löwen
Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 27:30 Hiszpania FC Barcelona
Polska Vive Targi Kielce 27:36 Niemcy THW Kiel

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
1. Niemcy THW Kiel 17 10 7 2 1 326 277 +49
2. Niemcy Rhein-Neckar Löwen 13 10 5 3 2 307 292 +15
3. Hiszpania FC Barcelona Borges 13 10 5 3 2 327 290 +37
4. Francja Chambéry Savoie HB 8 10 4 0 6 262 307 -45
5. Słowenia RK Celje Pivovarna Laško 6 10 3 0 7 300 332 -32
6. Polska Vive Targi Kielce 4 10 1 2 7 276 300 -24

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
26 września 2010
Słowacja Tatran Prešov 27:35 Węgry MKB Veszprém KC
Francja Montpellier HB 26:30 Niemcy HSV Hamburg
Szwecja IK Sävehof 30:38 Dania KIF Kolding
2. KOLEJKA
2 października 2010
Węgry MKB Veszprém KC 33:30 Niemcy HSV Hamburg
Francja Montpellier HB 33:21 Szwecja IK Sävehof
3 października 2010
Słowacja Tatran Prešov 29:31 Dania KIF Kolding
3. KOLEJKA
9 października 2010
Dania KIF Kolding 32:30 Niemcy HSV Hamburg
Węgry MKB Veszprém KC 27:26 Francja Montpellier HB
10 października 2010
Szwecja IK Sävehof 33:32 Słowacja Tatran Prešov
4. KOLEJKA
14 października 2010
Niemcy HSV Hamburg 33:24 Szwecja IK Sävehof
16 października 2010
Węgry MKB Veszprém KC 31:28 Dania KIF Kolding
Słowacja Tatran Prešov 31:33 Francja Montpellier HB
5. KOLEJKA
20 listopada 2010
Niemcy HSV Hamburg 35:23 Słowacja Tatran Prešov
Dania KIF Kolding 28:36 Francja Montpellier HB
21 listopada 2010
Szwecja IK Sävehof 31:41 Węgry MKB Veszprém KC
6. KOLEJKA
27 listopada 2010
Węgry MKB Veszprém KC 38:34 Szwecja IK Sävehof
28 listopada 2010
Słowacja Tatran Prešov 26:26 Niemcy HSV Hamburg
Francja Montpellier HB 40:25 Dania KIF Kolding
7. KOLEJKA
4 grudnia 2010
Dania KIF Kolding 28:27 Słowacja Tatran Prešov
Niemcy HSV Hamburg 27:26' Węgry MKB Veszprém KC
6 grudnia 2010
Szwecja IK Sävehof 21:34 Francja Montpellier HB
8. KOLEJKA
19 lutego 2011
Węgry MKB Veszprém KC 33:22 Słowacja Tatran Prešov
Dania KIF Kolding 33:27 Szwecja IK Sävehof
20 lutego 2011
Niemcy HSV Hamburg 27:28 Francja Montpellier HB
9. KOLEJKA
26 lutego 2011
Dania KIF Kolding 29:34 Węgry MKB Veszprém KC
Szwecja IK Sävehof 31:34 Niemcy HSV Hamburg
27 lutego 2011
Francja Montpellier HB 40:25 Słowacja Tatran Prešov
10. KOLEJKA
6 marca 2011
Słowacja Tatran Prešov 31:31 Szwecja IK Sävehof
Niemcy HSV Hamburg 32:24 Dania KIF Kolding
27 lutego 2011
Francja Montpellier HB 30:24 Węgry MKB Veszprém KC

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
1. Francja Montpellier Agglomération Handball 16 10 8 0 2 326 259 +67
2. Węgry MKB Veszprém KC 14 10 8 0 2 322 284 +38
3. Niemcy HSV Hamburg 13 10 6 1 3 304 273 +31
4. Dania KIF Kolding 10 10 5 0 5 296 316 -20
5. Szwecja IK Sävehof 3 10 1 1 8 283 347 -64
6. Słowacja Tatran Prešov 2 10 0 2 8 273 325 -52

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
23 września 2010
Rosja Czechowskije Miedwiedi 39:29 Dania AaB Håndbold
25 września 2010
Węgry SC Pick Szeged 29:26 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
26 września 2010
Białoruś HC Dinamo Mińsk 30:35 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid
2. KOLEJKA
2 października 2010
Białoruś HC Dinamo Mińsk 33:29 Węgry SC Pick Szeged
Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 26:26 Rosja Czechowskije Miedwiedi
3 października 2010
Dania AaB Håndbold 30:30 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
3. KOLEJKA
6 października 2010
Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 28:30 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid
7 października 2010
Białoruś HC Dinamo Mińsk 27:34 Rosja Czechowskije Miedwiedi
10 października 2010
Węgry SC Pick Szeged 37:28 Dania AaB Håndbold
4. KOLEJKA
14 października 2010
Rosja Czechowskije Miedwiedi 38:35 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
16 października 2010
Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 26:23 Węgry SC Pick Szeged
17 października 2010
Dania AaB Håndbold 33:29 Białoruś HC Dinamo Mińsk
5. KOLEJKA
18 listopada 2010
Rosja Czechowskije Miedwied 25:26 Węgry SC Pick Szeged
21 listopada 2010
Dania AaB Håndbold 32:36 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid
9 lutego 2011
Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 30:35 Białoruś HC Dinamo Mińsk
6. KOLEJKA
27 listopada 2010
Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 33:33 Dania AaB Håndbold
28 listopada 2010
Węgry SC Pick Szeged 22:29 Rosja Czechowskije Miedwiedi
Białoruś HC Dinamo Mińsk 32:31 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
7. KOLEJKA
2 grudnia 2010
Rosja Czechowskije Miedwiedi 29:27 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid
4 grudnia 2010
Węgry SC Pick Szeged 37:34 Białoruś HC Dinamo Mińsk
5 grudnia 2010
Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 34:31 Dania AaB Håndbold
8. KOLEJKA
19 lutego 2011
Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 31:27 Węgry SC Pick Szeged
Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 27:27 Białoruś HC Dinamo Mińsk
20 lutego 2011
Dania AaB Håndbold 30:38 Rosja Czechowskije Miedwiedi
9. KOLEJKA
23 lutego 2011
Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 32:29 Rosja Czechowskije Miedwiedi
26 lutego 2011
Węgry SC Pick Szeged 30:25 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid
27 lutego 2011
Białoruś HC Dinamo Mińsk 33:31 Dania AaB Håndbold
10. KOLEJKA
3 marca 2011
Rosja Czechowskije Miedwiedi 28:28 Białoruś HC Dinamo Mińsk
5 marca 2011
Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 35:26 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
6 marca 2011
Dania AaB Håndbold 34:30 Węgry SC Pick Szeged

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
1. Rosja Czechowskije Miedwiedi 14 10 6 2 2 315 282 +33
2. Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 13 10 5 3 2 300 284 +16
3. Węgry SC Pick Szeged 10 10 5 0 5 290 291 -1
4 Szwajcaria Kadetten Schaffhausen 10 10 5 0 5 304 315 -11
5. Białoruś HC Dinamo Mińsk 8 10 3 2 5 307 316 -9
6. Dania AaB Håndbold 6 10 2 2 6 311 339 -28

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
22 września 2010
Rosja Sankt Petersburg HC 32:27 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
Hiszpania Renovalia Ciudad Real 27:19 Niemcy SG Flensburg-Handewitt
23 września 2010
Rumunia HCM Konstanca 23:33 Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
2. KOLEJKA
2 października 2010
Rosja Sankt Petersburg HC 23:32 Hiszpania Renovalia Ciudad Real
Niemcy SG Flensburg-Handewitt 29:22 Rumunia HCM Konstanca
Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo 26:26 Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
3. KOLEJKA
7 października 2010
Rosja Sankt Petersburg HC 28:35 Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
9 października 2010
Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo 23:35 Niemcy SG Flensburg-Handewitt
10 października 2010
Hiszpania Renovalia Ciudad Real 34:28 Rumunia HCM Konstanca
4. KOLEJKA
14 października 2010
Rumunia HCM Konstanca 26:25 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
16 października 2010
Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 30:30 Hiszpania Renovalia Ciudad Real
17 października 2010
Niemcy SG Flensburg-Handewitt 34:22 Rosja Sankt Petersburg HC
5. KOLEJKA
18 listopada 2010
Rumunia HCM Konstanca 29:26 Rosja Sankt Petersburg HC
20 listopada 2010
Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo 22:29 Hiszpania Renovalia Ciudad Real
21 listopada 2010
Niemcy SG Flensburg-Handewitt 32:29 Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
6. KOLEJKA
24 listopada 2010
Rosja Sankt Petersburg HC 29:26 Rumunia HCM Konstanca
28 listopada 2010
Hiszpania Renovalia Ciudad Real 32:17 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 31:26 Niemcy SG Flensburg-Handewitt
7. KOLEJKA
2 grudnia 2010
Rumunia HCM Konstanca 29:32 Niemcy SG Flensburg-Handewitt
4 grudnia 2010
Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 34:15 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
9 lutego 2011
Hiszpania Renovalia Ciudad Real 32:27 Rosja Sankt Petersburg HC
8. KOLEJKA
19 lutego 2011
Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 34:30 Rumunia HCM Konstanca
Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo 25:24 Rosja Sankt Petersburg HC
20 lutego 2011
Niemcy SG Flensburg-Handewitt 25:23 Hiszpania Renovalia Ciudad Real
9. KOLEJKA
24 lutego 2011
Rosja Sankt Petersburg HC 25:31 Niemcy SG Flensburg-Handewitt
26 lutego 2011
Rumunia HCM Konstanca 24:23 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
27 lutego 2011
Hiszpania Renovalia Ciudad Real 30:20 Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb
10. KOLEJKA
2 marca 2011
Niemcy SG Flensburg-Handewitt 25:18 Bośnia i Hercegowina HC Bośnia Sarajewo
3 marca 2011
Rumunia HCM Konstanca 25:34 Hiszpania Renovalia Ciudad Real
5 marca 2011
Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 31:21 Rosja Sankt Petersburg HC

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół Pkt M W R P G + G – +/-
1. Hiszpania Renovalia Ciudad Real 17 10 8 1 1 303 236 +67
2. Niemcy SG Flensburg-Handewitt 16 10 8 0 2 288 247 +39
3. Chorwacja RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 14 10 6 2 2 303 261 +42
4. Bośnia i Hercegowina HC Bośnia HB Gas Sarajewo 5 10 2 1 7 222 286 -64
5. Rumunia HCM Konstanca 4 10 2 0 8 261 302 -41
6. Rosja Sankt Petersburg HC 4 10 2 0 8 259 302 -43

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Kadetten Schaffhausen Szwajcaria 58:61 Francja Montpellier Agglomération Handball 31:26 27:35
KIF Kolding Dania 53:72 Niemcy THW Kiel 29:36 24:36
Chambéry Savoie HB Francja 43:63 Hiszpania Renovalia Ciudad Real 24:27 19:36
HC Bośnia Sarajewo Bośnia i Hercegowina 39:61 Rosja Czechowskije Miedwiedi 22:31 17:30
SC Pick Szeged Węgry 46:60 Niemcy SG Flensburg-Handewitt 26:27 20:33
FC Barcelona Borges Hiszpania 54:51 Węgry MKB Veszprém KC 28:21 26:30
HC Croatia Osiguranje Zagrzeb Chorwacja 55:58 Niemcy Rhein-Neckar Löwen 28:31 27:27
HSV Hamburg Niemcy 63:55 Hiszpania Cuatro Rayas BM Valladolid 28:22 35:33
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
SG Flensburg-Handewitt Niemcy 46:59 Hiszpania Renovalia Ciudad Real 24:38 22:21
FC Barcelona Borges Hiszpania 63:58 Niemcy THW Kiel 27:25 36:33
HSV Hamburg Niemcy 75:61 Rosja Czechowskije Miedwiedi 38:24 37:37
Rhein-Neckar Löwen Niemcy 62:55 Francja Montpellier Agglomération Handball 27:29 35:26
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Final Four[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
28 majaKolonia
 Niemcy Rhein-Neckar Löwen 28  
 Hiszpania FC Barcelona Borges 30  
 
29 majaKolonia
     Hiszpania FC Barcelona Borges 27
   Hiszpania Renovalia Ciudad Real 24
 
 
Mecz o 3. miejsce
28 majaKolonia 29 majaKolonia
 Hiszpania Renovalia Ciudad Real 28  Niemcy Rhein-Neckar Löwen  31
 Niemcy HSV Hamburg 23    Niemcy HSV Hamburg  33



 

Zwycięzca Ligi Mistrzów 2010/11
Hiszpania
FC Barcelona Borges

8. tytuł

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Najlepsi strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bramki Zawodnik Klub
1. 118 Niemcy Uwe Gensheimer Niemcy Rhein-Neckar Löwen
2. 98 Serbia Marko Vujin Węgry MKB Veszprém KC
3. 88 Dania Anders Eggert Niemcy SG Flensburg-Handewitt
4. 87 Czechy Filip Jícha Niemcy THW Kiel
5. 75 Francja William Accambray Francja Montpellier Agglomération Handball
6. 74 Dania Lars Christiansen Dania KIF Kolding
74 Macedonia Północna Kirił Łazarow Hiszpania Renovalia Ciudad Real
74 Estonia Mait Patrail Szwajcaria Kadetten Schaffhausen
7. 67 Rosja Wasilij Filippow Rosja Czechowskije Miedwiedi

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. sportowefakty.wp.pl: Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii. [dostęp 16 czerwca 2010].
  2. sportowefakty.wp.pl: Vive Kielce w grupie A. [dostęp 22 czerwca 2010].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]