EHF Liga Mistrzów 2018/2019 – faza pucharowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Główny artykuł: EHF Liga Mistrzów 2018/2019.
Handball pictogram.svgEHF Liga Mistrzów 2018/2019 – faza pucharowa
2018–19 EHF Champions League knockout phase
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Liczba meczów 14
Hale 14 (w 14 miastach)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 05 maja 2019

Format[edytuj | edytuj kod]

Prawo gry w tzw. 1/6 finału zagwarantowało sobie 12 zespołów (10 z grup A i B oraz zwycięzcy par play-off), które rozegrały dwumecze (u siebie i na wyjeździe). Zwycięzcy spotkań awansowali do ćwierćfinałów, do których bezpośrednio awansowali zwycięzcy grup A i B. W następnej rundzie 1/4 finału zespoły rozegrały ze sobą kolejne dwumecze, a ich zwycięzcy zagrają w Final Four.

Zakwalifikowane zespoły[edytuj | edytuj kod]

Grupa Zakwalifikowani do ćwierćfinałów Zakwalifikowani do 1/6 finału
Pierwsze miejsce Drugie miejsce Trzecie miejsce Czwarte miejsce Piąte miejsce Szóste miejsce
A Hiszpania FC Barcelona Węgry Telekom Veszprém Macedonia Północna RK Wardar Skopje Polska PGE Vive Kielce Niemcy Rhein-Neckar Löwen Białoruś HC Meszkow Brześć
B Francja Paris SG Handball Węgry MOL-Pick Szeged Niemcy SG Flensburg-Handewitt Francja HBC Nantes Ukraina HK Motor Zaporoże Chorwacja RK Zagrzeb
Zwycięzcy play-off   Portugalia Sporting CP
Polska Orlen Wisła Płock

1/6 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Sporting CP Portugalia 57:65 Węgry Telekom Veszprém 28:30 29:35
Orlen Wisła Płock Polska 36:46 Węgry MOL-Pick Szeged 20:22 16:24
RK Zagrzeb Chorwacja 48:59 Macedonia Północna RK Wardar Skopje 18:27 30:32
HC Meszkow Brześć Białoruś 48:60 Niemcy SG Flensburg-Handewitt 28:30 20:30
HK Motor Zaporoże Ukraina 62:67 Polska PGE Vive Kielce 33:33 29:34
Rhein-Neckar Löwen Niemcy 61:62 Francja HBC Nantes 34:32 27:30
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Wyniki

20 marca 2019
19:00

Rhein-Neckar Löwen Niemcy

34:32

Francja HBC Nantes

Fraport Arena, Frankfurt
Sędziowie: Andreu Marín
Ignacio García Serradilla
( Hiszpania)

Widzów: 5417
Jannik Kohlbacher Bramka 11
Kara 3ׯółta kartka
(18:16)
raport
7 Bramka Guy Olivier Nyokas
Kara 1ׯółta kartka

23 marca 2019
18:30

HK Motor Zaporoże Ukraina

33:33

Polska PGE Vive Kielce

Yunost Sport Hall, Zaporoże
Sędziowie: Peter Brunovský
Vladimír Čanda
( Słowacja)

Widzów: 3500
Artem Kozakevych Bramka 9
 3ׯółta kartka
(16:16)
raport
8 Bramka Alex Dujshebaev
Kara 3ׯółta kartka

23 marca 2019
20:00

HC Meszkow Brześć Białoruś

28:30

Niemcy SG Flensburg-Handewitt

Pałac sportu "Viktoria", Brześć
Sędziowie: Mirza Kurtagic
Mattias Wetterwik
( Szwecja)

Widzów: 3500
Petar Đorđić Bramka 6
Kara 1ׯółta kartka
(14:14)
raport
8 Bramka Rasmus Lauge Schmidt
Kara 2ׯółta kartka

23 marca 2019
20:30

RK Zagrzeb Chorwacja

18:27

Macedonia Północna RK Wardar Skopje

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Lars Geipel
Marcus Helbig
( Niemcy)

Widzów: 7836
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka (6:14)
raport
Kara

24 marca 2019
16:00

Orlen Wisła Płock Polska

20:22

Węgry MOL-Pick Szeged

Orlen Arena, Płock
Sędziowie: Lars Jørum
Håvard Kleven
( Norwegia)

Widzów: 4000
Michał Daszek Bramka 5
José Guilherme de Toledo Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(10:10)
raport
6 Bramka Joan Cañellas Reixach
Kara 2ׯółta kartka

24 marca 2019
17:00

Sporting CP Portugalia

28:30

Węgry Telekom Veszprém

Pavilhão João Rocha, Lizbona
Sędziowie: Jónas Elíasson
Anton Gylfi Pálsson
( Islandia)

Widzów: 2903
Valentin Ghionea Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(15:14)
raport
9 Bramka Petar Nenadić
Kara 3ׯółta kartka

30 marca 2019
16:00

PGE Vive Kielce Polska

34:29

Ukraina HK Motor Zaporoże

Hala Legionów, Kielce
Sędziowie: Ivan Caçador
Eurico Nicolau
( Portugalia)

Widzów: 3900
Alex Dujshebaev Bramka 6
Uładzisłau Kulesz Bramka 6
Kara 3ׯółta kartka
(17:12)
raport
9 Bramka Artem Kozakevych
Kara 1ׯółta kartka

30 marca 2019
17:30

Telekom Veszprém Węgry

35:29

Portugalia Sporting CP

Veszprém Aréna, Veszprém
Sędziowie: Arthur Brunner
Morad Salah
( Szwajcaria)

Widzów: 5019
Manuel Štrlek Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(17:14)
raport
6 Bramka Tiago Rocha
6 Bramka Valentin Ghionea
Kara 2ׯółta kartka

30 marca 2019
19:00

HBC Nantes Francja

30:27

Niemcy Rhein-Neckar Löwen

Hall XXL, Nantes
Sędziowie: Marek Baranowski
Bogdan Lemanowicz
( Polska)

Widzów: 5902
Romain Lagarde Bramka 8
Valero Rivera Folch Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(14:14)
raport
5 Bramka Andy Schmid
5 Bramka Vladan Lipovina
5 Bramka Jannik Kohlbacher
Kara 3ׯółta kartka

30 marca 2019
19:30

RK Wardar Skopje Macedonia Północna

32:30

Chorwacja RK Zagrzeb

Jane Sandanski Arena, Skopje
Sędziowie: Jesper Kirkholm Madsen
Henrik Mortensen
( Dania)

Widzów: 5500
Ivan Čupić Bramka 9
Kara 1ׯółta kartka
(19:13)
raport
11 Bramka Zlatko Horvat
Kara 3ׯółta kartka

31 marca 2019
17:00

MOL-Pick Szeged Węgry

24:16

Polska Orlen Wisła Płock

Városi Sportcsarnok, Segedyn
Sędziowie: Zigmārs Sondors
Renārs Līcis
( Łotwa)

Widzów: 3200
Bence Bánhidi Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(13:8)
raport
5 Bramka Tomasz Gębala
Kara 2ׯółta kartka

31 marca 2019
19:00

SG Flensburg-Handewitt Niemcy

30:20

Białoruś HC Meszkow Brześć

Flens-Arena, Flensburg
Sędziowie: Ivan Pavićević
Miloš Ražnatović
( Czarnogóra)

Widzów: 4709
Hampus Wanne Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(14:8)
raport
6 Bramka Darko Đukić
Kara 1ׯółta kartka


1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
HBC Nantes Francja 51:61 Hiszpania FC Barcelona 25:32 26:29
PGE Vive Kielce Polska 60:59 Francja Paris SG Handball 34:24 26:35
SG Flensburg-Handewitt Niemcy 47:57 Węgry Telekom Veszprém 22:28 25:29
RK Wardar Skopje Macedonia Północna 56:54 Węgry MOL-Pick Szeged 31:25 25:29
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

24 kwietnia 2019
19:00

SG Flensburg-Handewitt Niemcy

22:28

Węgry Telekom Veszprém

Flens-Arena, Flensburg
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
( Czechy)

Widzów: 5118
Holger Glandorf Bramka 5
Magnus Jøndal Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(15:15)
raport
6 Bramka Andreas Nilsson
Kara 3ׯółta kartka

24 kwietnia 2019
20:45

HBC Nantes Francja

25:32

Hiszpania FC Barcelona

Hall XXL, Nantes
Sędziowie: Matija Gubica
Boris Milošević
( Chorwacja)

Widzów: 5902
Valero Rivera Folch Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(12:16)
raport
9 Bramka Ludovic Fabregas
Kara 3ׯółta kartka

25 kwietnia 2019
20:00

RK Wardar Skopje Macedonia Północna

31:23

Węgry MOL-Pick Szeged

Jane Sandanski Arena, Skopje
Sędziowie: Michal Baďura
Jaroslav Ondogrecula
( Słowacja)

Widzów: 5500
Igor Karačić Bramka 8
Kara 3ׯółta kartka
(14:12)
raport
5 Bramka Bence Bánhidi
Kara 2ׯółta kartka

27 kwietnia 2019
18:00

PGE Vive Kielce Polska

34:24

Francja Paris SG Handball

Hala Legionów, Kielce
Sędziowie: Evgeny Zotin
Nikolay Volodkov
( Rosja)

Widzów: 4200
Uładzisłau Kulesz Bramka 6
Arciom Karalok Bramka 6
Kara 3ׯółta kartka
(16:11)
raport
11 Bramka Uwe Gensheimer
Kara 3ׯółta kartka

4 maja 2019
17:30

Telekom Veszprém Węgry

29:25

Niemcy SG Flensburg-Handewitt

Veszprém Aréna, Veszprém
Sędziowie: Stevann Pichon
Laurent Reveret
( Francja)

Widzów: 5321
Andreas Nilsson Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(17:13)
raport
7 Bramka Hampus Wanne
Kara 2ׯółta kartka

4 maja 2019
19:30

FC Barcelona Hiszpania

29:26

Francja HBC Nantes

Palau Blaugrana, Barcelona
Sędziowie: Martin Gjeding
Mads Hansen
( Dania)

Widzów: 5278
Lasse Bredekjær Andersson Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(17:14)
raport
5 Bramka Nicolas Tournat
Kara 1ׯółta kartka

5 maja 2019
17:00

Paris SG Handball Francja

35:26

Polska PGE Vive Kielce

Stade Pierre de Coubertin, Paryż
Sędziowie: Nenad Nikolić
Dušan Stojković
( Serbia)

Widzów: 3500
Nedim Remili Bramka 13
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(18:11)
raport
6 Bramka Luka Cindrić
Kara 3ׯółta kartka

5 maja 2019
19:00

MOL-Pick Szeged Węgry

29:25

Macedonia Północna RK Wardar Skopje

Városi Sportcsarnok, Segedyn
Sędziowie: Óscar Raluy López
Ángel Sabroso Ramírez
( Hiszpania)

Widzów: 3200
Bence Bánhidi Bramka 7
Kara 4ׯółta kartka 2×Czerwona kartka
(17:9)
raport
8 Bramka Igor Karačić
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka