Eastbourne International 2019 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Eastbourne International 2019.
Eastbourne International 2019
Miejsce  Wielka Brytania
Eastbourne
Obiekt Devonshire Park Lawn Tennis Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 23–29.06.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 745 880 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Gavin Fletcher
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Taylor Fritz
Gra podwójna
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
2018 2020
Strona internetowa

Eastbourne International 2019, właśc. Nature Valley International 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Eastbourne International rozgrywany w dniach 23–29 czerwca 2019 roku w Eastbourne na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 745 880 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Argentyna Guido Pella 24 2. runda
02Serbia Laslo Đere 27 2. runda
3/WCWielka Brytania Kyle Edmund 30 półfinał
04Serbia Dušan Lajović 31 2. runda
05Hiszpania Fernando Verdasco 37 ćwierćfinał
06Francja Gilles Simon 38 ćwierćfinał
07Włochy Marco Cecchinato 40 1. runda
08Mołdawia Radu Albot 41 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 7  
 Polska Hubert Hurkacz 4 65  
   Stany Zjednoczone Taylor Fritz 7 6  
  3/WC  Wielka Brytania Kyle Edmund 610 3  
3/WC  Wielka Brytania Kyle Edmund 1 6 6
  WC  Wielka Brytania Daniel Evans 6 3 4  
     Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 6
   Stany Zjednoczone Sam Querrey 3 4
  5  Hiszpania Fernando Verdasco 64 2  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 64 6
  Q  Włochy Thomas Fabbiano 3 7 3  
6  Francja Gilles Simon 4 3
  Q  Włochy Thomas Fabbiano 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Argentyna Guido Pella 4 6 4  
Q  Wielka Brytania Paul Jubb 2 3      Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 3 6  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 6        Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 7
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 6        Polska Hubert Hurkacz 4 65
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 64 3      Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 66
 Polska Hubert Hurkacz 6 6      Polska Hubert Hurkacz 6 7  
7  Włochy Marco Cecchinato 4 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3/WC  Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 6 7      Wielka Brytania Cameron Norrie 2 2  
 Francja Jérémy Chardy 3 64       3/WC  Wielka Brytania Kyle Edmund 1 6 6
 Francja Pierre-Hugues Herbert 5 7 6       WC  Wielka Brytania Daniel Evans 6 3 4
LL  Stany Zjednoczone Denis Kudla 7 68 4      Francja Pierre-Hugues Herbert 3 5
WC  Wielka Brytania Daniel Evans 7 6     WC  Wielka Brytania Daniel Evans 6 7  
8  Mołdawia Radu Albot 62 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania Fernando Verdasco 63 6 6  
 Australia John Millman 7 4 1     5  Hiszpania Fernando Verdasco 64 6 7  
WC  Wielka Brytania Jay Clarke 7 1 3     LL  Argentyna Juan Ignacio Londero 7 3 62  
LL  Argentyna Juan Ignacio Londero 65 6 6       5  Hiszpania Fernando Verdasco 64 2
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 3 64        Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7      Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6
    4  Serbia Dušan Lajović 2 3  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Francja Gilles Simon 7 6  
Q  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 5 1     6  Francja Gilles Simon 6 6  
 Chile Nicolás Jarry 6 7      Chile Nicolás Jarry 2 4  
 Urugwaj Pablo Cuevas 1 64       6  Francja Gilles Simon 4 3
Q  Wielka Brytania James Ward 6 3 1       Q  Włochy Thomas Fabbiano 6 6
Q  Włochy Thomas Fabbiano 2 6 6     Q  Włochy Thomas Fabbiano 7 7
    2  Serbia Laslo Đere 65 66  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 117 925 250
Finalista 63 765 150
Półfinalista 35 215 90
Ćwierćfinalista 20 010 45
2. runda 11 505 20
1. runda 6890 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
10 zwycięstwo
02Argentyna Máximo González
Argentyna Horacio Zeballos
40 finał
03Francja Fabrice Martin
Francja Édouard Roger-Vasselin
60 półfinał
04Wielka Brytania Dominic Inglot
Stany Zjednoczone Austin Krajicek
70 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
PR  Brazylia Marcelo Melo
 Wielka Brytania Andy Murray
2 4     1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 6 10  
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
7 4 6     WC  Wielka Brytania Daniel Evans
 Wielka Brytania Lloyd Glasspool
6 3 8  
WC  Wielka Brytania Daniel Evans
 Wielka Brytania Lloyd Glasspool
68 6 10       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 7  
4  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
6 7       4  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
4 610  
Alt  Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Hiszpania Fernando Verdasco
2 5     4  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
3 6 10
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
5 610      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
6 4 7  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
7 7       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 7 10
 Argentyna Juan Ignacio Londero
 Wielka Brytania Cameron Norrie
3 7 5       2  Argentyna Máximo González
 Argentyna Horacio Zeballos
6 64 6
 Japonia Ben McLachlan
 Dania Frederik Nielsen
6 61 10      Japonia Ben McLachlan
 Dania Frederik Nielsen
3 4  
WC  Wielka Brytania Scott Clayton
 Wielka Brytania James Ward
2 0     3  Francja Fabrice Martin
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
3  Francja Fabrice Martin
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6       3  Francja Fabrice Martin
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 3 4
 Włochy Marco Cecchinato
 Serbia Dušan Lajović
2 5       2  Argentyna Máximo González
 Argentyna Horacio Zeballos
3 6 10  
 Indie Rohan Bopanna
 Urugwaj Pablo Cuevas
6 7      Indie Rohan Bopanna
 Urugwaj Pablo Cuevas
3 3
 Mołdawia Radu Albot
 Argentyna Guido Pella
4 4     2  Argentyna Máximo González
 Argentyna Horacio Zeballos
6 6  
2  Argentyna Máximo González
 Argentyna Horacio Zeballos
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 38 690 250
Finaliści 19 830 150
Półfinaliści 10 740 90
Ćwierćfinaliści 6150 45
1. runda 3600 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]