Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eastern Europe Cup 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 20 listopada 2015 - 29 lutego 2016
Miejsce rozpoczęcia Rosja Wierszyna Tioi
Miejsce zakończenia Rosja Syktywkar
Organizator FIS
Liczba konkurencji 12 (16)
Zwycięzcy
Generalna Rosja Jelena Sobolewa

Rosja Jewgienij Diemientjew

Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2015/2016 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 20 listopada 2015 roku w rosyjskim kurorcie narciarskim Wierszyna Tioi, a zakończyła się 29 lutego 2016 roku w rosyjskim mieście Syktywkar.

Obrończynią tytułu była Rosjanka Natalja Matwiejewa a wśród mężczyzn Rosjanin Andriej Parfionow. W tym roku najlepsi okazali się również Rosjanie, wśród kobiet wygrała Jelena Sobolewa, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jewgienij Diemientjew.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 20 listopada 2015 Rosja Wierszyna Tioi 5 km s. klasycznym Rosja Olga Kuziukowa Rosja Jelena Sobolewa Rosja Alisa Żambałowa
2. 22 listopada 2015 sprint s. klasycznym[a] Rosja Alisa Żambałowa Rosja Darija Wedenina Rosja Jelena Sobolewa
3. 23 listopada 2015 sprint s. dowolnym Rosja Jelena Sobolewa Rosja Darija Wedenina Rosja Alisa Żambałowa
4. 24 listopada 2015 10 km s. dowolnym Rosja Jelena Sobolewa Rosja Anastasija Siedowa Rosja Olga Repnicyna
5. 24 grudnia 2015 Rosja Krasnogorsk 10 km s. klasycznym Odwołano
6. 26 grudnia 2015 sprint s. klasycznym Odwołano
7. 27 grudnia 2015 sprint s. dowolnym Odwołano
8. 27 grudnia 2015 15 km s. dowolnym Odwołano
9. 15 stycznia 2016 Białoruś Raubiczy/ Mińsk 5 km s. klasycznym Rosja Darija Wedenina Rosja Jelena Sobolewa Białoruś Julija Tichonowa
10. 16 stycznia 2016 sprint s. dowolnym Rosja Jelena Sobolewa Rosja Darija Wedenina Rosja Marija Dawidjenkowa
11. 17 stycznia 2016 10 km (bieg łączony) Rosja Darija Wedenina Rosja Jelena Sobolewa Rosja Marija Dawidjenkowa
12. 12 lutego 2016 Rosja Krasnogorsk 10 km s. klasycznym Rosja Anastasija Własowa Rosja Polina Seronosowa Rosja Olga Michajłowa
13. 14 lutego 2016 Rosja Moskwa sprint s. dowolnym Rosja Olga Carewa Rosja Wiktoria Kuramszina Rosja Wasilina Judina
14. 25 lutego 2016 Rosja Syktywkar 10 km s. dowolnym Rosja Olga Roczewa Rosja Anastasija Docenko Rosja Anna Nieczajewska
15. 26 lutego 2016 sprint s. klasycznym Rosja Jelena Sobolewa Rosja Darija Wedenina Rosja Julija Iwanowa
16. 29 lutego 2016 15 km (bieg łączony) Rosja Olga Roczewa Rosja Natalja Żukowa Rosja Anna Miedwiediewa

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 20 listopada 2015 Rosja Wierszyna Tioi 10 km s. klasycznym Rosja Nikita Stupak Rosja Artiom Nikołajew Rosja Artiom Żmurko
2. 22 listopada 2015 sprint s. klasycznym[a] Rosja Aleksandr Panżynski Rosja Michaił Diewiatjarow Jr. Rosja Gleb Rietiwych
3. 23 listopada 2015 sprint s. dowolnym Rosja Iwan Jakimuszkin Rosja Michaił Diewiatjarow Jr. Rosja Gleb Rietiwych
4. 24 listopada 2015 15 km s. dowolnym Rosja Dmitrij Rostowcew Rosja Artiom Nikołajew Rosja Artiom Żmurko
5. 24 grudnia 2015 Rosja Krasnogorsk 15 km s. klasycznym Odwołano
6. 26 grudnia 2015 sprint s. klasycznym Odwołano
7. 27 grudnia 2015 sprint s. dowolnym Odwołano
8. 27 grudnia 2015 30 km s. dowolnym Odwołano
9. 15 stycznia 2016 Białoruś Raubiczy/ Mińsk 10 km s. klasycznym Rosja Nikita Stupak Rosja Siergiej Turyszew Rosja Dmitrij Japarow
10. 16 stycznia 2016 sprint s. dowolnym Rosja Andriej Parfionow Rosja Michaił Diewiatjarow Jr. Białoruś Michaił Kuklin
11. 17 stycznia 2016 20 km (bieg łączony) Rosja Andriej Mielniczenko Rosja Jewgienij Diemientjew Rosja Raul Szakirzianow
12. 12 lutego 2016 Rosja Krasnogorsk 15 km s. klasycznym Rosja Dmitrij Japarow Rosja Konstantin Gławatskich Rosja Andriej Feller
13. 14 lutego 2016 Rosja Moskwa sprint s. dowolnym Rosja Nikołaj Moriłow Rosja Andriej Parfionow Rosja Michaił Diewiatjarow Jr.
14. 25 lutego 2016 RosjaSyktywkar 15 km s. dowolnym Rosja Iwan Artew Rosja Jewgienij Diemientjew Rosja Władisław Skobielew
15. 26 lutego 2016 sprint s. klasycznym Rosja Jermił Wokujew Rosja Nikita Stupak Rosja Andriej Parfionow
16. 29 lutego 2016 30 km (bieg łączony) Rosja Piotr Siedow Rosja Jewgienij Diemientjew Rosja Konstantin Gławatskich

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jelena Sobolewa 750
2. Rosja Darija Wedenina 641
3. Rosja Anastasija Własowa 438
4. Rosja Marija Dawidjenkowa 398
5. Rosja Anastasija Kazakuł 318
6. Rosja Olga Carewa 305
7. Rosja Julija Iwanowa 270
8. Rosja Anna Miedwiediewa 232
9. Rosja Natalja Iljina 222
10. Rosja Alisa Żambałowa 220
11. Rosja Polina Seronosowa 208
12. Rosja Olga Roczewa 200
13. Rosja Olga Michajłowa 198
14. Rosja Anna Powaliewa 194
15. Rosja Anastasija Moskalenko 191
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Jewgienij Diemientjew 527
2. Rosja Michaił Diewiatjarow Jr. 493
3. Rosja Nikita Stupak 420
4. Rosja Artiom Nikołajew 374
5. Rosja Dmitrij Japarow 324
6. Rosja Andriej Parfionow 320
7. Rosja Andriej Feller 313
8. Rosja Andriej Mielniczenko 249
9. Rosja Artiom Żmurko 243
10. Rosja Konstantin Gławatskich 220
11. Rosja Igor Usaczew 204
12. Rosja Aleksiej Wicenko 196
13. Rosja Nikołaj Moriłow 191
14. Rosja Iwan Jakimuszkin 185
15. Rosja Jermił Wokujew 175

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo zawody miały się odbyć 21.11.2015.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]