Ekstraklasa w futsalu (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ekstraklasa 2014/2015
Futsal Ekstraklasa
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Termin 19 września 2014 – 31 maja 2015
Liczba meczów 138
Bramki 875 (6,34 na mecz)
Mistrz Polski Wisła Krakbet Kraków
Król strzelców Ukraina Ołeksandr Bondar (28)

Ekstraklasa 2014/2015 – 21. edycja najwyższych w hierarchii rozgrywek ligowych polskiego klubowego futsalu.

Pierwszą bramkę rozgrywek zdobył w 6. minucie meczu Red Devils ChojniceKGHM Euromaster Chrobry Głogów zawodnik gospodarzy Mariusz Kaźmierczak (mecz zakończył się wynikiem 4:4).

Obrońcą tytułu był Rekord Bielsko-Biała.

Mistrzostwo Polski wywalczyła Wisła Krakbet Kraków, dla której był to drugi tytuł w historii. Królem strzelców z dwudziestoma ośmioma bramkami na koncie został zawodnik Mistrza Polski Ołeksandr Bondar.

Po sezonie z rozgrywek wycofał się zespół Mistrza Polski, w związku z tym w lidze dodatkowo utrzymała się Pogoń 04 Szczecin, prawo startu w UEFA Futsal Cup otrzymała Gatta Zduńska Wola, jednak nie skorzystała z niego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
REK Rekord Bielsko-Biała Simple gold crown.svg 1
PSZ Pogoń 04 Szczecin 2
WKK Wisła Krakbet Kraków Simple gold cup.svg 3
GZW Gatta Zduńska Wola 4
CCH Clearex Chorzów 5
GAF GAF Jasna Gliwice 6
GDA AZS UG Gdańsk 7
RDC Red Devils Chojnice 8
ECG KGHM Euromaster Chrobry Głogów 9
KAT AZS UŚ Katowice 10
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi 2013/2014
grupa północna
RDP Red Dragons Pniewy 1
grupa południowa
GRŚ Gwiazda Ruda Śląska 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna M Z R P B+ B- +/− Pkt Uwagi
1. Wisła Krakbet Kraków 25 19 3 3 131 62 +69 60 UEFA Futsal Cup
2. Gatta Zduńska Wola 25 18 2 5 93 62 +31 56
3. Rekord Bielsko-Biała 25 12 5 8 102 77 +25 41
4. Red Dragons Pniewy 25 9 5 11 58 68 -10 32
5. KGHM Euromaster Chrobry Głogów 22 8 6 8 70 69 +1 30
6. GAF Jasna Gliwice 22 9 2 11 70 76 -6 29
7. Clearex Chorzów 22 8 4 10 52 67 -15 28
8. AZS UŚ Katowice 22 8 2 12 58 81 -23 26
9. Red Devils Chojnice 22 6 7 9 56 62 -6 25
10. Gwiazda Ruda Śląska 22 8 1 13 49 74 -25 25 Baraże o Ekstraklasę
11. Pogoń 04 Szczecin 22 7 2 13 69 89 -20 23
12. AZS UG Gdańsk 22 5 3 14 67 88 -21 18 spadek do I ligi

Źródło[1]:

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna / Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Wisła Krakbet Kraków 7 3 1 1 4 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Clearex Chorzów 4 1 3 2 1 3 3 2 3 3 3 3 5 6 5 6 7 8 9 8 6 7
Gatta Zduńska Wola 2 7 5 3 2 4 4 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
Rekord Bielsko-Biała 7 4 7 4 3 1 1 4 4 4 4 4 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
KGHM Euromaster Chrobry Głogów 5 5 2 5 5 6 6 6 6 6 6 7 8 5 7 8 5 6 6 5 5 5
GAF Jasna Gliwice 3 2 4 6 7 5 5 5 5 5 5 6 4 4 4 4 4 4 5 6 7 6
Red Devils Chojnice 5 9 6 7 8 7 8 7 8 9 8 8 9 9 8 5 6 7 7 9 10 9
Red Dragons Pniewy 10 11 10 8 6 9 10 8 9 7 9 9 6 7 6 7 8 5 4 4 4 4 4 4 4
Gwiazda Ruda Śląska 11 12 9 9 9 8 9 10 10 10 10 10 11 11 10 11 9 9 10 7 9 10
AZS UŚ Katowice 12 8 11 10 10 11 11 11 11 11 11 11 10 10 11 10 11 10 8 10 8 8
Pogoń 04 Szczecin 1 6 8 11 11 10 7 9 7 8 7 5 7 8 9 9 10 11 11 11 11 11
AZS UG Gdańsk 9 10 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Bramki Strzelcy Drużyna
28 Gol Ukraina Ołeksandr Bondar Wisła Krakbet Kraków
26 Gol Polska Daniel Krawczyk Gatta Zduńska Wola
20 Gol Polska Rafał Franz Rekord Bielsko-Biała
Polska Michał Marciniak Gatta Zduńska Wola
18 Gol Polska Artur Popławski Rekord Bielsko-Biała
15 Gol Polska Mariusz Milewski Gatta Zduńska Wola
14 Gol 6 zawodników
13 Gol 2 zawodników
12 Gol 3 zawodników
11 Gol 8 zawodników
10 Gol 6 zawodników
9 Gol 4 zawodników
8 Gol 15 zawodników
7 Gol 5 zawodników
6 Gol 10 zawodników
5 Gol 7 zawodników
4 Gol 10 zawodników
3 Gol 14 zawodników
2 Gol 22 zawodników
1 Gol 15 zawodników

Pełna klasyfikacja strzelców na futsalekstraklasa.pl

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Trenerzy, którzy w sezonie 2014/2015 byli szkoleniowcami klubów ekstraklasy.

Klub Trener
Rekord Bielsko-Biała Polska Adam Kryger
Polska Andrzej Szłapa
Pogoń 04 Szczecin Polska Łukasz Żebrowski
Wisła Krakbet Kraków Polska Krzysztof Kusia
Gatta Zduńska Wola Polska Wojciech Sopur
Polska Marcin Stanisławski
Clearex Chorzów Polska Adam Lichota
Polska Mirosław Miozga
Polska Tomasz Ulfik
GAF Jasna Gliwice Polska Rafał Barszcz
AZS UG Gdańsk Polska Szymon Hartman
Red Devils Chojnice Ukraina Oleg Zozulya
Ukraina Andrij Łuciw
Czechy Vlastimil Bartošek
KGHM Euromaster Chrobry Głogów Polska Tomasz Trznadel
AZS UŚ Katowice Polska Witold Zając
Polska Błażej Korczyński
Gwiazda Ruda Śląska Polska Tomasz Klimas
Red Dragons Pniewy Polska Łukasz Frajtag

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Rekord Bielsko-Biała
Nr Imię i nazwisko
5 Brazylia Douglas Neutzling Ferreira
6 Polska Paweł Machura
7 Polska Piotr Szymura
8 Polska Kamil Kmiecik
9 Polska Artur Popławski
10 Polska Rafał Franz
11 Polska Wojciech Łysoń
12 Polska Bartłomiej Nawrat
13 Czechy Radek Polášek
14 Polska Łukasz Mentel
20 Czechy Jan Janovský
21 Polska Michał Marek
32 Polska Krystian Brzenk
77 Polska Andrzej Szłapa
Pogoń '04 Szczecin
Nr Imię i nazwisko
3 Polska Marek Bugański
4 Polska Sebastian Chrzczon
6 Polska Borys Szymański
7 Polska Łukasz Tubacki
8 Polska Artur Zgorzelski
9 Polska Mateusz Jakubiak
10 Polska Mateusz Krzymiński
12 Polska Daniel Tatarski
13 Polska Łukasz Żebrowski
17 Polska Mateusz Gepert
18 Ukraina Siergiej Szarowara
20 Polska Artur Jurczak
23 Polska Michał Kubik
33 Polska Dominik Kubrak
46 Polska Daniel Maćkiewicz
48 Polska Maciej Krzyżanowicz
88 Ukraina Ołeksandr Szamotij
90 Polska Łukasz Koszmider
95 Polska Kacper Zieliński
Wisła Krakbet Kraków
Nr Imię i nazwisko
5 Ukraina Serhij Kowal
8 Polska Adam Jonczyk
9 Polska Marcin Czech
13 Ukraina Roman Wachuła
17 Brazylia Douglas Alvaralhão dos Santos
18 Brazylia Ricardo Gomes Junior
19 Polska Kamil Lasik
20 Ukraina Ołeksandr Bondar
21 Polska Piotr Morawski
25 Polska Sebastian Wojciechowski
30 Polska Tomasz Bieda
44 Polska Adrian Pater
69 Polska Kamil Dworzecki
89 Polska Paweł Budniak
Polska Miłosz Kocot
Gatta Zduńska Wola
Nr Imię i nazwisko
1 Polska Dariusz Słowiński
4 Polska Krzysztof Adamski
5 Polska Mateusz Mika
6 Polska Marcin Stanisławski
9 Polska Daniel Krawczyk
10 Polska Marcin Olejniczak
11 Polska Igor Sobalczyk
14 Polska Michał Marciniak
16 Polska Adrian Budka
18 Polska Mariusz Milewski
49 Polska Michał Szymczak
77 Polska Adam Miłosiński
78 Polska Marcin Szewczyk
94 Polska Tomasz Smęda
99 Polska Arkadiusz Szpczyński
Clearex Chorzów
Nr Imię i nazwisko
1 Polska Damian Purolczak
2 Polska Rafał Adamczyk
3 Polska Mirosław Miozga
4 Polska Tomasz Golly
5 Polska Krzysztof Salisz
6 Polska Michał Tkacz
7 Polska Mariusz Seget
8 Polska Mateusz Omylak
9 Polska Michał Grecz
10 Polska Daniel Wojtyna
11 Polska Piotr Łopuch
13 Polska Patryk Mitkowski
14 Polska Dawid Pasierbek
16 Polska Konrad Podobiński
18 Polska Tomasz Rabczak
21 Polska Paweł Pstrusiński
25 Polska Patryk Hejlman
GAF Jasna Gliwice
Nr Imię i nazwisko
1 Polska Tomasz Cielesta
2 Polska Damian Rybitwa
5 Polska Tomasz Lutecki
6 Polska Karol Zdunek
7 Polska Tomasz Szczurek
8 Polska Maciej Mizgajski
9 Polska Przemysław Kośmider
10 Polska Dominik Śmiałkowski
11 Ukraina Denys Diemiszew
12 Polska Tomasz Misiak
13 Polska Przemysław Dewucki
15 Polska Tomasz Dura
17 Polska Marcin Kiełpiński
21 Polska Damian Wojtas
22 Polska Damian Ficek
23 Polska Michał Widuch
25 Polska Rafał Krzyśka
AZS UG Gdańsk
Nr Imię i nazwisko
1 Polska Dominik Leśnicki
4 Polska Marek Widzicki
5 Polska Marcin Szymański
7 Polska Tomasz Musik
8 Polska Łukasz Olszewski
9 Polska Paweł Friszkemut
10 Polska Michał Olszewski
11 Polska Łukasz Knioch
13 Polska Michał Hrobacz
17 Polska Łukasz Czerwionka
19 Polska Alan Wilczewski
39 Polska Wojciech Pawicki
86 Polska Dominik Depta
99 Polska Marcin Wolski
Polska Mateusz Cyman
Polska Michał Kartuszyński
Polska Mateusz Wasserling
Polska Patryk Ziarko
Red Devils Chojnice
Nr Imię i nazwisko
3 Polska Łukasz Sobański
4 Polska Karol Jączkowski
9 Ukraina Wadym Iwanow
10 Ukraina Dmytro Charczenko
11 Kirgistan Michaił Sundiejew
13 Polska Jakub Mączkowski
14 Polska Patryk Laskowski
15 Ukraina Witalij Kołesnyk
20 Ukraina Władysław Bondarenko
21 Polska Jacek Burglin
23 Polska Tomasz Kriezel
77 Polska Mariusz Kaźmierczak
99 Polska Michał Papierkiewicz
Odeszli w trakcie sezonu
99 Polska Michał Papierkiewicz
KGHM Euromaster Chrobry Głogów
Nr Imię i nazwisko
Polska Adrian Adamczewski
Polska Dawid Biały
Polska Michał Długosz
Polska Kamil Kaczmar
Polska Andrzej Koryciński
Polska Michał Łużny
Polska Paweł Łużny
Polska Mateusz Niedźwiedź
Polska Grzegorz Nowak
Polska Dariusz Pieczyński
Polska Łukasz Pieczyński
Polska Piotr Pietruszko
Polska Łukasz Plewko
Polska Patryk Przymus
Polska Tomasz Trznadel
Polska Sebastian Szala
Polska Tomasz Urbaniak
Polska Wojciech Wójtowicz
AZS UŚ Katowice
Nr Imię i nazwisko
1 Polska Mateusz Bednarczyk
4 Polska Michał Hyży
5 Polska Jędrzej Jasiński
6 Polska Aleksander Kolmas
7 Polska Robert Gładczak
10 Polska Marcin Krzywka
11 Polska Paweł Barański
12 Polska Błażej Korczyński
13 Polska Łukasz Kuś
14 Polska Krzysztof Bartyzel
15 Polska Grzegorz Liszka
16 Polska Łukasz Tosik
17 Polska Michał Słonina
23 Polska Łukasz Urbańczyk
47 Polska Witold Zając
91 Polska Mateusz Kowaluk
93 Polska Krzysztof Piskorz
95 Polska Tomasz Orlikowski
Gwiazda Ruda Śląska
Nr Imię i nazwisko
2 Polska Aleksander Waszka
3 Polska Jakub Szol
4 Polska Sławomir Pękala
5 Polska Wojciech Działach
6 Polska Olaf Białek
8 Ukraina Andrij Kidanow
9 Polska Piotr Bubec
10 Polska Paweł Martyn
11 Polska Szymon Łuszczek
12 Polska Łukasz Lubczyński
14 Polska Damian Krajanowski
17 Polska Piotr Hiszpański
18 Polska Ariel Piasecki
19 Polska Patryk Szachnitowski
21 Polska Bartosz Siadul
22 Polska Daniel Mężyk
23 Polska Jacek Hewlik
89 Polska Dorian Grudzień
95 Polska Dawid Barteczka
Red Dragons Pniewy
Nr Imię i nazwisko
Polska Łukasz Błaszczyk
Polska Piotr Błaszyk
Polska Jakub Budych
Polska Maciej Foltyn
Polska Łukasz Frajtag
Polska Patryk Hoły
Polska Dawid Kliszewski
Polska Michał Ozorkiewicz
Polska Szymon Piasek
Polska Michał Roj
Polska Rafał Roj
Polska Adrian Skrzypek
Polska Dominik Solecki
Polska Adam Wachoński
Polska Patryk Zdankiewicz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]