Ekstraklasa w futsalu (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ekstraklasa 2016/2017
Futsal Ekstraklasa
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin 17 września 2016 – 30 maja 2017
Liczba zespołów 12
Liczba meczów 162
Bramki 991 (6,12 na mecz)
Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała
Król strzelców Polska Marcin Mikołajewicz (31)

Ekstraklasa 2016/2017 – 23. edycja najwyższych w hierarchii rozgrywek ligowych polskiego klubowego futsalu.

Pierwsza bramka rozgrywek padła w 6 minucie meczu Gatta Zduńska WolaEuromaster Chrobry Głogów, było to samobójcze trafienie Kacpra Konpackiego z Głogowa (mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 11:0).

Przed sezonem doszło do fuzji Nbitu Gliwice i GAFu Gliwice, w rezultacie tego powstała futsalowa sekcja Piasta Gliwice.

Mistrzem Polski została po raz drugi w historii drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Królem strzelców sezonu został po raz pierwszy w historii reprezentant Polski Marcin Mikołajewicz, z FC Toruń z wynikiem trzydziestu jeden bramek.

Był to pierwszy sezon po zmianie formatu rozgrywek w 2016 – podzielono je na rundę zasadniczą (22 kolejki, mecze każdy z każdym po 2 razy) i rundę finałową w dwóch grupach (5 kolejek).

Drużyny, trenerzy, kapitanowie[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Trener Kapitan Poprzedni sezon Najlepszy wynik
Gatta Zduńska Wola Polska Wojciech Sopur Polska Igor Sobalczyk Mistrzostwo Mistrzostwo (2015/2016)
Pogoń 04 Szczecin Polska Łukasz Żebrowski Polska Michał Kubik 2. miejsce 2. miejsce (2013/2014, 2015/2016)
Rekord Bielsko-Biała Polska Andrzej Szłapa Czechy Jan Janovský 3. miejsce Mistrzostwo (2013/2014)
Red Devils Chojnice Polska Andrzej Bianga Polska Mariusz Kaźmierczak 4. miejsce 2. miejsce (2012/2013)
FC Toruń Polska Klaudiusz Hirsch Polska Marcin Mikołajewicz 5. miejsce 5. miejsce (2015/2016)
Red Dragons Pniewy Polska Łukasz Frajtag Polska Maciej Foltyn 7. miejsce 4. miejsce (2014/2015)
KGHM Euromaster Chrobry Głogów Polska Tomasz Trznadel Polska Michał Długosz 8. miejsce 5. miejsce (2014/2015)
Clearex Chorzów Polska Mirosław Miozga Polska Szymon Łuszczek 10. miejsce Mistrzostwo (1999/2000, 2000/2001, 2001/2002, 2005/2006, 2006/2007)
AZS UŚ Katowice Polska Paweł Machura Polska Damian Wojtas 11. miejsce 8. miejsce (2014/2015)
Piast Gliwice Polska Jacek Podgórski Polska Zbigniew Mirga debiut debiut
AZS Uniwersytet Gdański Polska Wojciech Pawicki Polska Tomasz Poźniak Increase2.svg awans 7. miejsce (2013/2014)
MKF Solne Miasto Wieliczka Polska Piotr Kapusta Increase2.svg awans debiut

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Tabela (runda zasadnicza)[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna M Z R P B+ B- +/− Pkt
1. Rekord Bielsko-Biała 22 17 3 2 120 35 +85 54
2. Gatta Zduńska Wola 22 15 3 4 79 54 +25 48
3. Piast Gliwice 22 11 7 4 75 53 +22 40
4. FC Toruń 22 12 3 7 75 47 +28 39
5. Pogoń 04 Szczecin 22 10 4 8 78 64 +14 34
6. Clearex Chorzów 22 10 2 10 59 66 -7 32
7. AZS UŚ Katowice 22 7 9 6 53 63 -10 30
8. Red Dragons Pniewy 22 8 5 9 47 58 -11 29
9. Euromaster Chrobry Głogów 22 7 1 14 55 88 -33 22
10. AZS UG Gdańsk 22 6 4 12 66 86 -20 22
11. MKF Solne Miasto Wieliczka 22 5 2 15 48 83 -35 17
12. Red Devils Chojnice 22 1 3 18 44 102 -58 6

Źródło[1]:

Tabela (runda finałowa)[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna M Z R P B+ B- +/− Pkt
Grupa A
1. Rekord Bielsko-Biała 27 19 5 2 145 50 +95 38
2. Gatta Zduńska Wola 27 18 4 5 106 73 +33 34
3. FC Toruń 27 13 6 8 90 63 +27 26
4. Clearex Chorzów 27 12 3 12 78 87 -9 23
5. Pogoń 04 Szczecin 27 11 6 10 93 83 +10 22
6. Piast Gliwice 27 11 8 8 81 69 +12 21
Grupa B
7. Red Dragons Pniewy 27 11 6 10 61 67 -6 25
8. KGHM Euromaster Chrobry Głogów 27 11 1 14 68 100 -32 23
9. AZS UŚ Katowice 27 9 10 8 70 76 -6 22
10. AZS UG Gdańsk 27 8 6 13 83 106 -23 19
11. MKF Solne Miasto Wieliczka 27 6 3 18 63 99 -36 13
12. Red Devils Chojnice 27 1 4 22 53 121 -68 4

Źródło[2]:

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Okręg
Sylwester Baryczkowski Wielkopolski ZPN
Dominik Cipiński Łódzki ZPN
Seweryn Dębowski Łódzki ZPN
Tomasz Frąk Świętokrzyski ZPN
Damian Grabowski Dolnośląski ZPN
Grzegorz Hamowski Małopolski ZPN
Damian Jaruchiewicz Śląski ZPN
Mariusz Krupa Małopolski ZPN
Dariusz Smolarek Wielkopolski ZPN
Sławomir Steczko Małopolski ZPN
Maciej Szyduk Lubelski ZPN
Andrzej Śliwa Świętokrzyski ZPN
Grzegorz Wiercioch Śląski ZPN
Andrzej Witkowski Pomorski ZPN

Źródło[3]:

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Gatta Zduńska Wola[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Dariusz Słowiński
77  Polska Adam Miłosiński
78  Polska Marcin Szewczyk
Zawodnicy z pola
4  Polska Krzysztof Adamski
14  Polska Michał Marciniak
18  Polska Mariusz Milewski
11  Polska Igor Sobalczyk
6  Polska Marcin Stanisławski
49  Polska Michał Szymczak
10  Polska Daniel Krawczyk
7  Polska Mateusz Olczak
13  Polska Michał Klaus
15  Polska Marcin Kiełpiński
99  Polska Arkadiusz Szypczyński

Pogoń 04 Szczecin[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
90  Polska Łukasz Koszmider
 Polska Kamil Lasik
Zawodnicy z pola
3  Polska Marek Bugański
4  Polska Oktawian Solecki
17  Polska Mateusz Gepert
20  Polska Artur Jurczak
9  Polska Mateusz Jakubiak
46  Polska Daniel Maćkiewicz
88  Ukraina Ołeksandr Szamotij
12  Polska Dominik Solecki
6  Polska Łukasz Cymański
11  Polska Adam Jonczyk
23  Polska Michał Kubik
13  Polska Łukasz Żebrowski
10  Polska Daniel Czepielewski
22  Polska Łukasz Doernig
24  Polska Arkadiusz Bociej
27  Polska Bartosz Kawczak

Rekord Bielsko-Biała[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Michał Kałuża
12  Polska Bartłomiej Nawrat
Zawodnicy z pola
10  Polska Rafał Franz
27  Czechy Jan Janovský
8  Polska Tomasz Gąsior
19  Polska Igor Borowicz
15  Polska Michał Marek
20  Ukraina Ołeksandr Bondar
5  Polska Kamil Surmiak
9  Polska Artur Popławski
13  Czechy Radek Polášek
15  Polska Szymon Cichy
89  Polska Paweł Budniak
24  Ukraina Roman Wachuła
11  Polska Wojciech Łysoń
7  Polska Łukasz Biel

Red Devils Chojnice[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Artur Czarnowski
12  Polska Michał Werner
20  Polska Michał Kartuszyński
88  Polska Sebastian Kartuszyński
Zawodnicy z pola
3  Polska Łukasz Sobański
4  Polska Karol Jączkowski
5  Polska Dariusz Rychłowski
6  Polska Przemysław Laskowski
10  Polska Piotr Wardowski
11  Polska Mateusz Frymark
13  Polska Jakub Mączkowski
15  Ukraina Witalij Kołesnyk
17  Polska Mariusz Sawicki
18  Polska Kamil Cybulski
21  Polska Marek Steinborn
23  Polska Dominik Laskowski
25  Polska Sebastian Wojciechowski
26  Polska Patryk Drewek
77  Polska Mariusz Kaźmierczak

FC Toruń[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
31  Polska Kamil Naparło
27  Mołdawia Nicolae Neagu
98  Polska Dawid Wędołowski
Zawodnicy z pola
4  Polska Michał Wojciechowski
5  Polska Cleverson Liliton Pelc Fernandes
7  Polska Marcin Mikołajewicz
8  Hiszpania Ivan Lopez Del Pino
9  Polska Sylwester Kieper
10  Ukraina Mykoła Morozow
11  Polska Karol Czyszek
13  Polska Mateusz Waszak
14  Polska Remigiusz Spychalski
17  Polska Krzysztof Elsner
18  Polska Maciej Warczyński
23  Polska Michał Suchocki

Red Dragons Pniewy[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
22  Polska Jakub Budych
28  Polska Maciej Foltyn
64  Polska Rafał Roj
Zawodnicy z pola
8  Polska Michał Śpiączka
77  Polska Przemysław Michalski
16  Polska Oskar Stankowiak
23  Polska Piotr Błaszyk
10  Polska Łukasz Frajtag
13  Polska Patryk Hoły
21  Polska Kamil Kijak
6  Polska Michał Ozorkiewicz
2  Polska Szymon Piasek
3  Polska Michał Roj
11  Polska Adrian Skrzypek
7  Polska Adam Wachoński
9  Polska Patryk Zdankiewicz

KGHM Euromaster Chrobry Głogów[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Michał Długosz
12  Polska Filip Tomkowiak
19  Polska Damian Tyźlik
Zawodnicy z pola
28  Polska Mateusz Herbuś
21  Polska Kamil Kaczmar
77  Polska Kacper Konopacki
2  Polska Kamil Nowakowski
4  Polska Adrian Niedźwiecki
13  Polska Mateusz Niedźwiedź
14  Polska Grzegorz Nowak
9  Polska Andrzej Koryciński
10  Polska Michał Bartnicki
8  Polska Piotr Pietruszko
42  Polska Tomasz Trznadel
17  Polska Sebastian Szala
6  Polska Kacper Ciechelski
22  Polska Jarosław Radliński
70  Polska Kamil Łętkowski

Clearex Chorzów[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Damian Purolczak
20  Polska Bartłomiej Krzywicki
21  Polska Paweł Pstrusiński
25  Polska Patryk Puzio
Zawodnicy z pola
5  Polska Tomasz Lutecki
9  Polska Piotr Łopuch
4  Polska Tomasz Golly
11  Polska Szymon Łuszczek
2  Polska Robert Gładczak
16  Polska Mikołaj Zastawnik
17  Polska Robert Świtoń
8  Polska Mateusz Omylak
7  Polska Mariusz Seget
22  Polska Damian Ficek
24  Ukraina Wadym Iwanow
10  Polska Daniel Wojtyna

AZS UŚ Katowice[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
13  Polska Mateusz Bednarczyk
23  Polska Rafał Krzyśka
95  Polska Łukasz Bogdziewicz
Zawodnicy z pola
7  Polska Damian Wojtas
11  Polska Marcin Minkus
1  Polska Jędrzej Jasiński
4  Polska Tomasz Dura
8  Polska Daniel Langner
10  Polska Kamil Musiał
9  Polska Krzysztof Salisz
11  Polska Marcin Minkus
14  Polska Marcin Krzywka
18  Polska Michał Cygnarowski
16  Polska Łukasz Tosik
19  Polska Jakub Haase
21  Polska Sławomir Pękala
28  Polska Jacek Hewlik
96  Polska Kacper Dudzik
12  Polska Kamil Kmiecik

Piast Gliwice[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
23  Polska Michał Widuch
12  Polska Łukasz Groszak
89  Polska Daniel Hajduk
Zawodnicy z pola
20  Polska Michał Grecz
13  Polska Przemysław Dewucki
17  Polska Paweł Barański
93  Polska Krzysztof Piskorz
92  Ukraina Taras Tarasowycz
3  Polska Zbigniew Mirga
8  Polska Maciej Mizgajski
14  Polska Amadeusz Pasierb
7  Polska Tomasz Szczurek
9  Polska Robert Satora
10  Polska Marcin Grzywa
88  Ukraina Maksym Pautiak
21  Polska Bartosz Siadul
98  Polska Sebastian Szadurski
8  Polska Tomasz Czech

AZS UG Gdańsk[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
21  Polska Jacek Burglin
32  Polska Kajetan Pytka
22  Polska Mateusz Rafalski
Zawodnicy z pola
6  Polska Mateusz Cyman
86  Polska Dominik Depta
9  Polska Paweł Friszkemut
13  Polska Michał Horbacz
5  Polska Mateusz Osiński
7  Polska Tomasz Musik
10  Polska Michał Olszewski
11  Polska Wojciech Pawicki
12  Polska Tomasz Poźniak
14  Polska Patryk Laskowski
31  Polska Kacper Sasiak
23  Polska Tomasz Kriezel
52  Polska Patryk Kubiszewski
88  Polska Maciej Osłowski
91  Polska Maciej Urtnowski
94  Polska Mikołaj Kreft

Solne Miasto Wieliczka[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Imię i
nazwisko
Bramkarze
1  Polska Paweł Kurowski
 Polska Krystian Brzenk
Zawodnicy z pola
3  Polska Daniel Bukowiec
4  Polska Paweł Doroszko
5  Polska Michał Gąsior
6  Polska Piotr Myszor
8  Polska Arkadiusz Lekki
9  Polska Daniel Suchan
10  Polska Konrad Cebula
11  Polska Krystian Grochalski
12  Polska Krystian Jaszczyński
13  Polska Grzegorz Ławrowski
14  Polska Kamil Jeleń
15  Polska Wojciech Przybył
16  Polska Michał Skórski
23  Polska Michał Siwiecki

Przypisy[edytuj | edytuj kod]