Ekstraliga białoruska w hokeju na lodzie (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ekstraliga 2019/2020
2019 2021
Sezon zasadniczy
Termin 25 sierpnia 2019 – 2020
Liczba drużyn 17 (A: 8, B: 9)
Liczba kolejek 28 (A), 32 (B)
Playoff
Ostatnia aktualizacja informacji: 1 marca 2020.

Sezon ekstraligi białoruskiej rozgrywany w latach 20192020 jako 28. sezon rozgrywek o mistrzostwo Białorusi w hokeju na lodzie.

Od sezonu 2018/2019 rozgrywki zostały zreformowane. W myśl nowego regulaminu ekstraliga została podzielone na dwie grupy: A (mistrzowska) – skupiająca 8 drużyn oraz B (słabsze ekipy) – skupiająca 9 drużyn.

Ekstraliga A[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano 28 kolejek; sześć najlepszych drużyn awansowało do rundy głównej, a dwie ostatnie walczyły o awans do fazy play-off w następnej fazie[1].

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt W WDK PDK P G + G – +/-
1 HK Nioman Grodno 28 60 18 2 2 6 87 56 +31
2 Junost' Mińsk 28 58 15 5 3 5 89 43 +46
3 HK Szachcior Soligorsk 28 49 14 3 1 10 84 66 +18
4 HK Dynama Mołodeczno 28 45 11 4 4 9 83 77 +6
5 HK Homel 28 41 10 4 3 11 76 72 +4
6 Mietałłurg Żłobin 28 34 8 3 4 13 62 79 -17
7 HK Mohylew 28 31 9 1 2 16 54 96 -42
8 HK Lida 28 18 4 1 4 19 40 86 -46

Legenda:
L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, Pkt = Liczba zdobytych punktów, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/- Różnica bramek

       gra o miejsca 1-6
   
   gra o miejsca 7-12

Ekstraliga B[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano 32 kolejki, a cztery najlepsze drużyny dołączyły do dwóch najgorszych z Ekstraklasy A w walce o awans do fazy play-off[2].

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt W WDK PDK P G + G – +/-
1 Łokomotiw Orsza 32 85 27 1 2 2 120 30 +90
2 HK Brześć 32 62 17 4 3 8 91 68 +23
3 Chimik Nowopołock 32 61 18 2 3 9 87 46 +41
4 Pinskija Jastraby 32 59 16 4 3 9 89 74 +15
5 HK Baranowicze 32 48 13 4 1 14 81 90 -9
6 Białoruś U20 32 45 12 2 5 13 68 68 0
7 Białoruś U18 32 28 7 2 3 20 64 109 -45
8 HK Szynnik Bobrujsk 32 28 5 5 3 19 68 105 -37
9 HK Witebsk 32 16 5 0 1 26 50 128 -78

Legenda:
L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, Pkt = Liczba zdobytych punktów, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/- Różnica bramek

       gra o miejsca 7-12
       gra o miejsca 13-16

Runda zwycięzców[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt W WDK PDK P G + G – +/-
1 Junost' Mińsk 58 123 34 7 7 10 163 95 +68
2 HK Nioman Grodno 58 116 31 9 5 13 169 113 +56
3 HK Szachcior Soligorsk 58 99 26 7 7 18 170 136 +34
4 HK Dynama Mołodeczno 58 84 20 7 10 21 156 162 -6
5 HK Homel 58 72 16 8 8 26 143 159 -16
6 Mietałłurg Żłobin 58 63 13 9 6 30 120 168 -48

Legenda:
L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, Pkt = Liczba zdobytych punktów, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/- Różnica bramek

       awans do play-off

Gra o miejsca 7-12[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt W WDK PDK P G + G – +/-
1 HK Mohylew 25 52 16 1 2 6 80 63 +17
2 Łokomotiw Orsza 25 48 13 3 3 6 65 50 +15
3 Chimik Nowopołock 25 41 10 4 3 8 64 53 +11
4 HK Brześć 25 36 8 4 4 9 79 72 +7
5 Pinskija Jastraby 25 30 7 3 3 12 59 81 -22
6 HK Lida 25 18 5 1 1 18 48 76 -28

Legenda:
L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, Pkt = Liczba zdobytych punktów, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/- Różnica bramek
       awans do play-off

Runda przegranych[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zespół M Pkt W WDK PDK P G + G – +/-
1 HK Baranowicze 20 43 12 3 1 4 76 52 +24
2 Białoruś U18 20 41 13 1 0 6 74 50 +24
3 HK Szynnik Bobrujsk 20 28 7 2 3 8 63 61 +2
4 HK Witebsk 20 8 1 1 3 15 43 93 -50

Legenda:
L = lokata, M = liczba rozegranych spotkań, Pkt = Liczba zdobytych punktów, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/- Różnica bramek

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Runda półfinałowa Runda finałowa
 Nr Nazwa zespołuStan M1M2M3M4M5M6M7    Nr Nazwa zespołuStan M1M2M3M4M5M6M7    Nr Nazwa zespołuStan M1M2M3M4M5
 
 1 Junost' Mińsk4 212303   
 8 Łokomotiw Orsza2 121010      Mecze 1. pary o miejsca 1-4
     1 Junost' Mińsk4 35226    
     4 HK Dynama Mołodeczno1 23410      
 4 HK Dynama Mołodeczno4 3243114        
 5 HK Homel3 2312333       Mecze o mistrzostwo
       1 Junost' Mińsk1 52   
       3 HK Szachcior Soligorsk1 13   
 2 HK Nioman Grodno4 3135         
 7 HK Mohylew0 0021        Mecze 2. pary o miejsca 1-4    
     2 HK Nioman Grodno3 4004020    
     3 HK Szachcior Soligorsk4 2443311  
 3 HK Szachcior Soligorsk4 4353       
 6 Mietałłurg Żłobin0 0232     

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Belarus - 2019-2020 (ang.). eliteprospects.com. [dostęp 2020-03-01].
  2. Belarusian Extraleague B (ang.). eliteprospects.com. [dostęp 2020-03-01].