Eligius Tambornino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eligius Tambornino
{{{opis grafiki}}}
{{{opis grafiki}}}
Data i miejsce urodzenia 25 października 1986
Szwajcaria Trun
Klub Trun
Debiut w PŚ 4 lutego 2006 w Davos
(59. miejsce – Sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 31 stycznia 2009 w Rybińsku
(27. miejsce – Sprint)

Eligius Tambornino (ur. 25 października 1986 w Trun) – szwajcarski biegacz narciarski i biathlonista, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
49. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym Rosja Nikita Kriukow
11. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 19:01,0 min półfinał  Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
21. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
15. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 21:30,98 min półfinał Rosja Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (U-23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
6. 24 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Szwecja Robin Bryntesson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
17. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Petter Northug
DNS. 13 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym nie wystartował Rosja Iwan Iwanow

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2005/2006 niesklasyfikowany
2007/2008 105.
2008/2009 80.
2009/2010 88.
2010/2011 163.
2011/2012 68.
2012/2013 123.
2013/2014 90.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Tambornino nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 59 - - - - - - - - 0
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
67 - - - - - 27 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 14 - - - - - 22
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - 10 16 - - - - - - - - - - - - - 27 26 - 18 - - - - - - - - 63
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - 19 - 12 - - 63 82 72 35 dns - - - - - - 10 - - 44 - - - 29 - - - - 62
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - 28 - 43 - - - - - - - - - - 55 - - - - - 35 - - - - - - 3
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - 8 - 26 - 11 - - - - - - - - - - 31 - - 13 - - - 26 - - - 71 - - - - - 86
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
- - - - - 44 - 27 - - - - - - - - - - - 23 - 58 52 25 - - - - - - - 18
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
- - - - - - 39 - 88 17 12 dns - - - - - 27 - - 22 54 87 - - - - - 49
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2016 Duszniki-Zdrój
74.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (1.12.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (15.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (5.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (13.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (11.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (16.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (3.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
- - - - - - - - - - - 74 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Sprint (15.12.2017)
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
- - - - - - - - 60 57 93 - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Eligius Tambornino, Dario Cologna
  2. Skład drużyny: Eligius Tambornino, Joeri Kindschi