Eliminacje Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020/Baraże

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Po zakończeniu fazy grupowej eliminacji, 4 najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów UEFA, które nie zakwalifikowały się w grupie, otrzymają możliwość dalszego walczenia o uczestnictwo w Euro 2020. W każdej dywizji drużyny zostaną rozlosowane na dwa półfinały. Po rozegraniu półfinałów, zwycięskie reprezentacje rozegrają mecze finałowe. Zwycięzcy finałów zagrają w fazie grupowej Euro 2020.

Uwaga: Z powodu braku odpowiedniej ilości drużyn z dywizji A, kilka drużyn rozegra mecze barażowe w innej dywizji. Zdecydowało o tym losowanie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Faza Kolejka Data
Baraże Półfinały 26 marca 2020
Finał 31 marca 2020

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny z Dywizji A
1.  Bułgaria[1]
2.  Rumunia[1]
3.  Islandia
4.  Węgry[1]
Drużyny z Dywizji B
1.  Bośnia i Hercegowina
2.  Słowacja
3.  Irlandia
4.  Irlandia Północna
Drużyny z Dywizji C
1.  Szkocja
2.  Norwegia
3.  Serbia
4.  Izrael
Drużyny z Dywizji D
1.  Gruzja
2.  Macedonia Północna
3.  Kosowo
4.  Białoruś

Format[edytuj | edytuj kod]

Drużyny rozegrają pomiędzy sobą półfinały a następnie finał, którego gospodarz będzie losowany.[2]

Dywizja A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Półfinały
Islandia  1  Rumunia
Bułgaria  2  Węgry
Finał
Zwycięzca półfinału 2 Finał zwycięzca półfinału 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26 marca 2020
20:45 CET
Islandia   Rumunia Laugardalsvöllur, Reykjavík  
Raport

26 marca 2020
20:45 CET
Bułgaria   Węgry Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego, Sofia  
Raport

Finał[edytuj | edytuj kod]

31 marca 2020
20:45 CET
Zwycięzca półfinału 2 Zwycięzca półfinału 1  
Raport

Dywizja B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Półfinały
Bośnia i Hercegowina  1  Irlandia Północna
Słowacja  2  Irlandia
Finał
Zwycięzca półfinału 1 Finał zwycięzca półfinału 2

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26 marca 2020
20:45 CET
Bośnia i Hercegowina   Irlandia Północna Bilino Polje, Zenica  
Raport

26 marca 2020
20:45 CET
Słowacja   Irlandia Národný futbalový štadión, Bratysława  
Raport

Finał[edytuj | edytuj kod]

31 marca 2020
20:45 CET
Zwycięzca półfinału 1 Zwycięzca półfinału 2  
Raport

Dywizja C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Półfinały
Szkocja  1  Izrael
Norwegia  2  Serbia
Finał
Zwycięzca półfinału 2 Finał zwycięzca półfinału 1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26 marca 2020
20:45 CET
Szkocja   Izrael Hampden Park, Glasgow  
Raport

26 marca 2020
18:00 CET
Norwegia   Serbia Ullevaal Stadion, Oslo  
Raport

Finał[edytuj | edytuj kod]

31 marca 2020
CET
Zwycięzca półfinału 2 Zwycięzca półfinału 1  
Raport

Dywizja D[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik Drużyna 2
Półfinały
Gruzja  1  Białoruś
Macedonia Północna  2  Kosowo
Finał
Zwycięzca półfinału 1 Finał zwycięzca półfinału 2

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26 marca 2020
18:00 CET
Gruzja   Białoruś Stadion im. Borisa Paiczadze, Tbilisi  
Raport

26 marca 2020
20:45 CET
Macedonia Północna   Kosowo Nacionałna Arena „Tosze Proeski”, Skopje  
Raport

Finał[edytuj | edytuj kod]

31 marca 2020
18:00 CET
Zwycięzca półfinału 1 Zwycięzca półfinału 2  
Raport

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Zespół z dywizji C, dolosowany do dywizji A
  2. Baraże o Euro 2020. Jak będą wyglądać?, www.rmf24.pl [dostęp 2019-11-17] (pol.).