Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 (eliminacje)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

     gospodarz

     awans za wynik w ME 2007

     awans z eliminacji

     udział w eliminacjach

W eliminacjach do turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2009 udział wzięło łącznie 31 reprezentacji krajowych.

I runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

8 maja 2008
Wielka Brytania Wielka Brytania 3:2 (25:22, 20:25, 25:29, 22:25, 15:11) Dania Dania
10 maja 2008
Dania Dania 3:2 (14:25, 32:30, 24:26, 25:21, 15:8) Wielka Brytania Wielka Brytania

6 maja 2008
Czarnogóra Czarnogóra 3:0 (25:13, 25:16, 25:21) Norwegia Norwegia
10 maja 2008
Norwegia Norwegia 0:3 (21:25, 11:25, 23:25) Czarnogóra Czarnogóra

3 maja 2008
Cypr Cypr 3:0 (25:18, 25:18, 25:23) Macedonia Północna Macedonia
11 maja 2008
Macedonia Macedonia Północna 3:0 (25:15, 25:16, 25:17) Cypr Cypr

8 maja 2008
Austria Austria 2:3 (25:15, 20:25, 19:25, 25:22, 11:15) Szwecja Szwecja
10 maja 2008
Szwecja Szwecja 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) Austria Austria

8 maja 2008
Mołdawia Mołdawia 3:1 (27:25, 28:30, 25:23, 25:22) Izrael Izrael
11 maja 2008
Izrael Izrael 3:1 (23:25, 25:19, 25:15, 25:21) Mołdawia Mołdawia

8 maja 2008
Luksemburg Luksemburg 0:3 (23:25, 12:25, 14:25) Rumunia Rumunia
11 maja 2008
Rumunia Rumunia 3:0 (25:16, 25:18, 25:20) Luksemburg Luksemburg

8 maja 2008
Albania Albania 3:1 (25:21, 15:25, 25:21, 27:25) Azerbejdżan Azerbejdżan
11 maja 2008
Azerbejdżan Azerbejdżan 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:22) Albania Albania

Do II rundy awansowali:

  • Azerbejdżan Azerbejdżan (grupa B)
  • Czarnogóra Czarnogóra (grupa F)
  • Izrael Izrael (grupa E)
  • Macedonia Północna Macedonia (grupa C)
  • Rumunia Rumunia (grupa A)
  • Szwecja Szwecja (grupa D)
  • Wielka Brytania Wielka Brytania (grupa D)

II runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Słowacja Słowacja 11 6 5 1 17 5 3,400 543 494 1,099
2 Czechy Czechy 11 6 5 1 16 6 2,667 530 486 1,091
3 Ukraina Ukraina 8 6 2 4 8 12 0,667 469 477 0,983
4 Rumunia Rumunia 6 6 0 6 0 18 0,000 367 452 0,812

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

23 maja 2008Poprad
Ukraina Ukraina 3:0 (25:21, 25:19, 25:21) Rumunia Rumunia
Słowacja Słowacja 3:1 (25:21, 25:18, 18:25, 25:23) Czechy Czechy
24 maja 2008Poprad
Czechy Czechy 3:1 (26:24, 22:25, 25:22, 25:19) Ukraina Ukraina
Słowacja Słowacja 3:0 (25:18, 25:20, 27:25) Rumunia Rumunia
25 maja 2008Poprad
Rumunia Rumunia 0:3 (22:25, 17:25, 19:25) Czechy Czechy
Ukraina Ukraina 1:3 (23:25, 34:36, 25:15, 23:25) Słowacja Słowacja
30 maja 2008Pilzno
Ukraina Ukraina 0:3 (17:25, 22:25, 23:25) Słowacja Słowacja
Czechy Czechy 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) Rumunia Rumunia
31 maja 2008Pilzno
Rumunia Rumunia 0:3 (22:25, 19:25, 19:25) Słowacja Słowacja
Czechy Czechy 3:0 (25:20, 25:16, 28:26) Ukraina Ukraina
1 czerwca 2008Pilzno
Ukraina Ukraina 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) Rumunia Rumunia
Słowacja Słowacja 2:3 (30:28, 25:14, 21:25, 30:32, 16:18) Czechy Czechy

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Holandia Holandia 12 6 6 0 18 1 18,000 473 331 1,429
2 Słowenia Słowenia 10 6 4 2 13 7 1,857 447 411 1,088
3 Łotwa Łotwa 8 6 2 4 7 12 0,583 426 428 0,995
4 Azerbejdżan Azerbejdżan 6 6 0 6 0 18 0,000 274 450 0,609

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

16 maja 2008Rotterdam
Słowenia Słowenia 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) Łotwa Łotwa
Holandia Holandia 3:0 (25:9, 25:14, 25:17) Azerbejdżan Azerbejdżan
17 maja 2008Rotterdam
Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 (11:25, 18:25, 13:25) Słowenia Słowenia
Łotwa Łotwa 0:3 (19:25, 19:25, 20:25) Holandia Holandia
18 maja 2008Rotterdam
Holandia Holandia 3:0 (25:23, 25:13, 25:13) Słowenia Słowenia
Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 (20:25, 18:25, 23:25) Łotwa Łotwa
30 maja 2008Maribor
Łotwa Łotwa 3:0 (25:22, 25:9, 25:17) Azerbejdżan Azerbejdżan
Holandia Holandia 3:1 (25:15, 25:19, 23:25, 25:20) Słowenia Słowenia
31 maja 2008Maribor
Holandia Holandia 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) Łotwa Łotwa
Słowenia Słowenia 3:0 (25:14, 25:10, 25:19) Azerbejdżan Azerbejdżan
1 czerwca 2008Maribor
Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 (12:25, 15:25, 13:25) Holandia Holandia
Łotwa Łotwa 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 26:28) Słowenia Słowenia

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Francja Francja 12 6 6 0 18 1 18,000 479 380 1,261
2 Macedonia Północna Macedonia 9 6 3 3 12 12 1,000 541 517 1,046
3 Białoruś Białoruś 9 6 3 3 11 13 0,846 496 514 0,965
4 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 6 6 0 6 3 18 0,167 401 506 0,792

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

16 maja 2008Dunkierka
Białoruś Białoruś 3:0 (25:21, 25:13, 25:18) Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina
Francja Francja 3:0 (25:20, 25:16, 29:27) Macedonia Północna Macedonia
17 maja 2008Dunkierka
Macedonia Macedonia Północna 3:2 (25:20, 23:25, 25:15, 13:25, 15:11) Białoruś Białoruś
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 0:3 (21:25, 17:25, 15:25) Francja Francja
18 maja 2008Dunkierka
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 1:3 (28:26, 20:25, 13:25, 20:25) Macedonia Północna Macedonia
Francja Francja 3:0 (25:17, 25:21, 25:19) Białoruś Białoruś
30 maja 2008Skopje
Białoruś Białoruś 0:3 (22:25, 15:25, 23:25) Francja Francja
Macedonia Macedonia Północna 3:0 (25:20, 25:23, 25:15) Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina
31 maja 2008Skopje
Francja Francja 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina
Białoruś Białoruś 3:2 (19:25, 25:22, 16:25, 25:21, 18:16) Macedonia Północna Macedonia
1 czerwca 2008Skopje
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 2:3 (19:25, 25:23, 24:26, 25:16, 9:15) Białoruś Białoruś
Francja Francja 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 27:25) Macedonia Północna Macedonia

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Grecja Grecja 11 6 5 1 17 3 5,667 477 392 1,217
2 Belgia Belgia 11 6 5 1 15 5 3,000 476 411 1,158
3 Szwecja Szwecja 7 6 1 5 4 16 0,250 445 484 0,919
4 Wielka Brytania Wielka Brytania 7 6 1 5 4 16 0,250 378 489 0,773

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

23 maja 2008Antwerpia
Wielka Brytania Wielka Brytania 0:3 (18:25, 23:25, 18:25) Grecja Grecja
Belgia Belgia 3:0 (25:22, 25:18, 25:21) Szwecja Szwecja
24 maja 2008Antwerpia
Belgia Belgia 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) Wielka Brytania Wielka Brytania
Szwecja Szwecja 0:3 (16:25, 17:25, 25:27) Grecja Grecja
25 maja 2008Antwerpia
Grecja Grecja 2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:23, 9:15) Belgia Belgia
Szwecja Szwecja 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:20) Wielka Brytania Wielka Brytania
30 maja 2008Ateny
Szwecja Szwecja 1:3 (25:15, 22:25, 24:26, 20:25) Wielka Brytania Wielka Brytania
Belgia Belgia 0:3 (22:25, 20:25, 17:25) Grecja Grecja
31 maja 2008Ateny
Belgia Belgia 3:0 (26:24, 32:30, 25:22) Szwecja Szwecja
Grecja Grecja 3:0 (25:9, 25:12, 26:24) Wielka Brytania Wielka Brytania
1 czerwca 2008Ateny
Wielka Brytania Wielka Brytania 0:3 (13:25, 14:25, 21:25) Belgia Belgia
Grecja Grecja 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) Szwecja Szwecja

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Bułgaria Bułgaria 12 6 6 0 18 0 MAX 450 306 1,470
2 Portugalia Portugalia 10 6 4 2 12 6 2,000 422 394 1,071
3 Izrael Izrael 8 6 2 4 6 13 0,461 407 558 0,729
4 Chorwacja Chorwacja 6 6 0 6 1 18 0,055 324 474 0,683

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

16 maja 2008Warna
Izrael Izrael 0:3 (17:25, 15:25, 19:25) Bułgaria Bułgaria
Chorwacja Chorwacja 0:3 (19:25, 16:25, 17:25) Portugalia Portugalia
17 maja 2008Warna
Bułgaria Bułgaria 3:0 (25:11, 25:21, 25:23) Portugalia Portugalia
Izrael Izrael 3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 25:15) Chorwacja Chorwacja
18 maja 2008Warna
Chorwacja Chorwacja 0:3 (16:25, 17:25, 11:25) Bułgaria Bułgaria
Portugalia Portugalia 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) Izrael Izrael
23 maja 2008Póvoa de Varzim
Bułgaria Bułgaria 3:0 (25:19, 25:18, 25:12) Chorwacja Chorwacja
Izrael Izrael 0:3 (21:25, 29:31, 23:25) Portugalia Portugalia
24 maja 2008Póvoa de Varzim
Izrael Izrael 0:3 (17:25, 19:25, 10:25) Bułgaria Bułgaria
Portugalia Portugalia 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) Chorwacja Chorwacja
25 maja 2008Póvoa de Varzim
Chorwacja Chorwacja 0:3 (10:25, 17:25, 18:25) Izrael Izrael
Portugalia Portugalia 0:3 (20:25, 19:25, 22:25) Bułgaria Bułgaria

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1 Estonia Estonia 11 6 5 1 15 8 1,875 536 498 1,076
2 Polska Polska 10 6 4 2 16 6 2,667 516 421 1,226
3 Czarnogóra Czarnogóra 8 6 2 4 10 15 0,666 537 569 0,944
4 Węgry Węgry 7 6 1 5 5 17 0,294 448 543 0,825

Legenda: Poz. – pozycja, Pkt – liczba punktów, M – liczba meczów, Z – mecze wygrane, P – mecze przegrane, wyg. – sety wygrane, prz. – sety przegrane, zdob. – małe punkty zdobyte, str. – małe punkty stracone

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

16 maja 2008Olsztyn
Polska Polska 3:0 (25:19, 25:18, 25:20) Czarnogóra Czarnogóra
Estonia Estonia 3:1 (27:25, 25:27, 25:13, 25:21) Węgry Węgry
17 maja 2008Olsztyn
Czarnogóra Czarnogóra 3:1 (25:21, 25:23, 28:30, 27:25) Węgry Węgry
Polska Polska 3:0 (28:26, 25:17, 25:19) Estonia Estonia
18 maja 2008Olsztyn
Estonia Estonia 3:1 (25:20, 25:20, 16:25, 25:21) Czarnogóra Czarnogóra
Węgry Węgry 0:3 (16:25, 19:25, 18:25) Polska Polska
23 maja 2008Tallinn
Estonia Estonia 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:16) Czarnogóra Czarnogóra
Węgry Węgry 0:3 (13:25, 11:25, 22:25) Polska Polska
24 maja 2008Tallinn
Węgry Węgry 0:3 (26:28, 17:25, 13:25) Estonia Estonia
Polska Polska 2:3 (25:15, 25:15, 23:25, 20:25, 13:15) Czarnogóra Czarnogóra
25 maja 2008Tallinn
Estonia Estonia 3:2 (20:25, 19:25, 29:27, 25:22, 15:13) Polska Polska
Czarnogóra Czarnogóra 2:3 (18:25, 25:22, 23:25, 25:16, 19:21) Węgry Węgry

III runda kwalifikacyjna – baraże[edytuj | edytuj kod]

Pogrubienie: awans do Mistrzostw Europy

Czechy – Macedonia[edytuj | edytuj kod]

9 września 2008Svitavy
Czechy Czechy 3:0 (25:15, 25:15, 25:13) Macedonia Północna Macedonia
14 września 2008Skopje
Macedonia Macedonia Północna 2:3 (25:17, 20:25, 25:23, 16:25, 17:19) Czechy Czechy

Słowenia – Portugalia[edytuj | edytuj kod]

7 września 2008Maribor
Słowenia Słowenia 3:0 (25:18, 25:16, 25:22) Portugalia Portugalia
14 września 2008Póvoa de Varzim
Portugalia Portugalia 0:3 (21:25, 22:25, 22:25) Słowenia Słowenia

Belgia – Polska[edytuj | edytuj kod]

7 września 2008Antwerpia
Belgia Belgia 2:3 (25:22, 22:25, 25:23, 18:25, 9:15) Polska Polska
13 września 2008Kędzierzyn-Koźle
Polska Polska 2:3 (20:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:17) Belgia Belgia

Drużyny, które awansowały do Mistrzostw Europy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]