Élodie Bourgeois-Pin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Elodie Bourgeois Pin)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Élodie Bourgeois-Pin
Data i miejsce urodzenia 2 marca 1982
Champagnole, Francja
Klub ÉMHM Mont Noir
Debiut w PŚ 7.12 2002, Davos
(35. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 22.11 2003, Beitostølen
(28. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Mistrzostwa świata juniorów
Złoto Schonach 2002 5 km s.dowolny
Zakończenie kariery: 2012 r.

Élodie Bourgeois-Pin (ur. 2 marca 1982 w Champagnole) – francuska biegaczka narciarska, mistrzyni świata juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Élodie Bourgeois-Pin pojawiła się 5 stycznia 2000 roku w Furtwangen w zawodach Pucharu Kontynentalnego, zajmując 32. miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym. Rok później wystąpiła na mistrzostwach świata juniorów w Szklarskiej Porębie, gdzie jej najlepszym wynikiem było 21. miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym. Podczas mistrzostw świata juniorów w Schonach w 2002 roku zdobyła złoty medal w biegu na 5 km stylem dowolnym, a na dystansie 15 km stylem klasycznym była czwarta. W Pucharze Świata zadebiutowała 7 grudnia 2002 roku w Davos, zajmując 35. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Pierwsze punkty zdobyła 22 listopada 2003 roku w Beitostølen tym samym dystansie. Nigdy nie stała na podium zawodów PŚ. W klasyfikacji generalnej najlepszy wynik osiągnęła w sezonie 2004/2005, który ukończyła na 61. pozycji. W 2006 roku brała udział w igrzyskach olimpijskich w Turynie, zajmując między innymi jedenaste miejsce w sprincie drużynowym i 22. miejsce w biegu na 10 km klasykiem. Na mistrzostwach świata jej najlepszym indywidualnym wynikiem było trzydzieste miejsce w sprincie stylem klasycznym podczas rozgrywanych w 2005 roku MŚ w Oberstdorfie. Ponadto była między innymi ósma w sztafecie na MŚ w Libercu w 2009 roku. W 2012 roku zakończyła karierę.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
11. 14 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 16:36,9 min -  Szwecja
22. 16 lutego 2006 Włochy Turyn 10 km stylem klasycznym 27:51,4 min +1:49,2 min Estonia Kristina Šmigun
55. 22 lutego 2006 Włochy Turyn Sprint stylem dowolnym 2:12,3 min - Kanada Chandra Crawford
36. 24 lutego 2006 Włochy Turyn 30 km stylem dowolnym 1:22:25,4 h +7:12,2 min Czechy Kateřina Neumannová

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
46. 22 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 10 km łączony 26:38,4 min +1:56,5 min Estonia Kristina Šmigun
9. 24 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x5 km[2] 50:54,7 min +2:11,3 min  Niemcy
DNF 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x7,5 km bieg łączony 42:16,8 min - Rosja Julija Czepałowa
9. 21 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x5 km[3] 57:15,7 min +2:49,6 min  Norwegia
30. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:15,5 min - Szwecja Emilie Öhrstig
35. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 2:50,9 min - Norwegia Astrid Jacobsen
17. 23 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym[4] 16:20,9 min -  Finlandia
DNF 25 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x7.5 km bieg łączony 41:27,5 min - Rosja Olga Zawjałowa
20. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +3:38,5 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
8. 26 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x5 km[5] 54:24,3 min +1:40,1 min  Finlandia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwyciężczyni
21. 30 stycznia 2001 Polska Szklarska Poręba 15 km stylem dowolnym 46:43,5 +3:10,8 Finlandia Pirjo Manninen
35. 1 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba 5 km stylem klasycznym 15:42,6 +1:49,0 Szwecja Lina Andersson
44. 3 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba Sprint stylem dowolnym ? - Finlandia Pirjo Manninen
7. 4 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba Sztafeta 4x5 km [6] 1:05:16,6 +1:44,2  Finlandia
6. 22 stycznia 2002 Niemcy Schonach 15 km stylem klasycznym 44:00,0 +26,4 Rosja Jewgienija Krawcowa
1.FIS gold medal.png 24 stycznia 2002 Niemcy Schonach 5 km stylem dowolnym 16:15,1 - -
28. 26 stycznia 2002 Niemcy Schonach Sprint stylem dowolnym ? - Finlandia Mona-Liisa Malvalehto

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Bourgeois-Pin nie stała na podium zawodów PŚ.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (5 km F) Kuusamo 30.11 (10 km C) Davos 7.12 (10 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (15 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2×5 km) Kawgołowo 4.01 (5 km F) Otepää 12.01 (15 km C) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Oberhof 25.01 (10 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (5 km C) Oslo 6.03 (SP F) Oslo 8.03 (30 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (10 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2×5 km) punkty
- - - 35 - 42 43 - 39 37 - 46 - - - - - - - - 58 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Kuusamo 29.11 (2×7,5 km) Toblach 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (10 km F) Ramsau 21.12 (2×7,5 km) Falun 6.01 (2×7,5 km) Otepää 10.01 (15 km C) Nové Město na Moravě 17.01 (10 km C) Nové Město na Moravě 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (10 km F) Oberstdorf 14.02 (2×7,5 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umeå 21.02 (10 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (30 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (10 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 13.03 (15 km F) punkty
35 28 65 53 26 53 - 50 - DNF - - - - 40 47 - - - - - - 48 34 DNF 8
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Val di Fiemme 11.12 (2×7,5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město na Moravě 15.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2×7,5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2×7,5 km) punkty
- 42 54 67 24 32 20 18 DNF 44 55 - 61 - 35 54 - - - - 31
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2×7,5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město na Moravě 30.12 (SP F) Nové Město na Moravě 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Val di Fiemme 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km C) Bieg Wazów-Mora 4.03 (45 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2×5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2×7,5 km) punkty
41 57 49 DNF 32 - 33 DNF - - - - - - - - 26 - - 40 - - - 30 6
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2×5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2×7,5 km) punkty
- - - - 49 37 19 39 30 45 42 34 37 - - DNF - 43 14 20 - - - - - DNF 36
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město na Moravě 28.12 (3,3 km C) Nové Město na Moravě 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město na Moravě 1.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2×7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2×7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
25 - 38 47 25 DNF 48 44 43 41 46 48 DNS - - - - - - - 41 37 - - - - - - - - - 12
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město na Moravě 31.12 (9 km C) Nové Město na Moravě 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - DNF - - - - - - - - - - - - - 28 28 - - 55 35 - - - - - - - - - 6
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - 42 DNF - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - 49 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Élodie Bourgeois-Pin, Aurélie Perrillat-Collomb
  2. Skład drużyny: Aurélie Perrillat-Collomb, Élodie Bourgeois-Pin, Annick Vaxelaire-Pierrel, Émilie Vina
  3. Skład drużyny: Aurélie Perrillat-Collomb, Élodie Bourgeois-Pin, Karine Philippot, Cécile Storti
  4. Skład drużyny: Caroline Weible, Élodie Bourgeois-Pin
  5. Skład drużyny: Élodie Bourgeois-Pin, Karine Philippot, Coraline Hugue, Célia Bourgeois
  6. Skład drużyny: Marion Bernet, Élodie Bourgeois-Pin, Sabine Hudry, Cécile Storti

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]