Ember Moon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ember Moon
Ilustracja
Ember Moon w kwietniu 2018
Imię i nazwisko Adrienne Reese[1]
Data i miejsce urodzenia 31 sierpnia 1988[2]
Garland[3]
Miejsce
zamieszkania
Orlando
Współmałżonek Matthew Palmer (zaręczeni)
Kariera profesjonalnej wrestlerki
Pseudonimy
ringowe
Adrienne
Adrienne Reese
Athena[2]
Ember Moon[4]
Trouble
Wzrost 1,57 m[3]
Masa ciała 54 kg[5]
Zapowiadana z Dallas, Teksas[4][5]
Chicago, Illinois[5]
Saint Louis, Missouri[5]
Trenerzy Lance Hoyt[5]
Booker T[1][6]
Skandor Akbar[1][5]
Rodney Mack[6]
Debiut 2007[3]

Adrienne Reese[1] (ur. 31 sierpnia 1988 w Garland w Teksasie)[2]amerykańska profesjonalna wrestlerka, obecnie występująca w WWE w brandzie RAW pod pseudonimem ringowym Ember Moon. Przed swoim debiutem w głównym rosterze, Moon rywalizowała w części rozwojowej WWE, NXT, gdzie była posiadaczką pasa mistrzowskiego NXT Women’s Championship.

Moon pracowała wcześniej w federacjach niezależnych jako Athena, występując między innymi w Shimmer Women Athletes, Women Superstars Uncensored, Inspire Pro Wrestling i Anarchy Championship Wrestling, w którym była trzykrotną posiadaczką ACW American Joshi Championship.

Kariera profesjonalnej wrestlerki[edytuj | edytuj kod]

Wczesna kariera i Anarchy Championship Wrestling (2007–2012)[edytuj | edytuj kod]

Reese została wprowadzona do świata wrestlingu przez jej dziadka, po czym zaczęła treningi u boku Skandora Akbara w kwietniu 2007[7]. Później trenowała z Bookerem T w jego federacji Pro Wrestling Alliance (obecnie nazywanej Reality of Wrestling), w której przybrała pseudonim ringowy Trouble. W Professional Championship Wrestling (PCW) zadebiutowała 10 listopada 2007 jako Athena, gdzie wraz z Mace Malone przegrały z Claudią i Mike Foxx[3]. Regularnie występowała w PCW przez początek 2008, lecz wraz z Brandon Collins nie zdołała zdobyć PCW Tag Team Championship od Jerome Daniels i Nobe Bryant[3].

Athena pracowała również w federacjach z Teksasu, głównie w Anarchy Championship wrestling (ACW)[3]. 21 lutego 2010 wyzwała do walki Rachel Summerlyn o ACW American Joshi Championship, lecz przegrała[3]. W kolejnej walce z nią z 29 maja zdobyła tytuł pokonując Summerlyn i Lillie Mae[3]. Niedługo potem utraciła tytuł na rzecz Summerlyn[3]. Nie zdołała odzyskać tytuły od Malii Hosaki w dniu 19 września, a także 10 lutego w four-way matchu z Perez, Amandą Fox i Jen-Alise[3]. W czerwcu 2011 wzięła udział w turnieju wyłaniającym pretendentkę do ACW American Joshi Championship; pokonała Angel Blue i Amandę Fox w pierwszej rundzie i półfinale, ale przegrała z Rachel Summerlyn w finale[3]. 18 września pokonała Lady Poison i ponownie zdobyła mistrzostwo[3]. Do końca 2011 skutecznie broniła tytułu, lecz 15 stycznia utraciła na rzecz Angel Blue[3]. W czerwcu wzięła udział i wygrała turniej ACW Queen of Queens pokonując Su Yung, Christinę Von Eerie i Jessickę Havok w pierwszej rundzie, półfinale i finale[3]. Po raz trzeci zdobyła ACW American Joshi Championship od Su Yung pokonując ją 18 stycznia 2013, lecz zawiesiła tytuł 23 sierpnia z powodu opuszczenia federacji.

Shimmer Women Athletes (2010–2015)[edytuj | edytuj kod]

Athena zadebiutowała w kobiecej federacji Shimmer Women Athletes podczas gali Volume 33 z 11 września 2010; wraz z Bonesam przegrała z Jessicą James i Rachel Summerlyn[3]. W przeciągu dwóch kolejnych dni przegrała z Tenille i Nevaeh na galach Volume 34 i Volume 36[3].

Powróciła do Shimmer 1 października 2011 podczas gali Volume 42, gdzie pokonała Jessie McKay i Mię Yim w trzyoosbowej walce[3]. Podczas gali Volume 43 zawalczyła z Mercedes Martinez, lecz walka zakończyła się podwójnym wyliczeniem poza ringowym, tudzień pokonała ją przez dyskwalifikację na gali Volume 44[3]. W październiku na gali Volume 46 nie zdołała pokonać Sarayi Knight o Shimmer Championship. Na gali Volume 50 pokonała Tomokę Nakagawę.

Na gali Volume 55, Volume 57, Volume 62, Volume 64 i Volume 65 pokonała kolejno Taylor Made, Kimber Lee, Candice LeRae, Cherry Bomb i Kay Lee Ray. W walce wieczoru gali Volume 68, Athena wzięła udział w czteroosobowym starciu pomiędzy nią, Madison Eagles, Cheerleader Melissa i Nicole Matthews o Shimmer Championship, który zdobyła Matthews[3]. Ostatnią walkę stoczyła na gali Volume 72, gdzie pokonała Mię Yim w two-out-of-three falls matchu.

Women Superstars Uncensored (2011–2015)[edytuj | edytuj kod]

Athena zadebiutowała w Women Superstars Uncensored (WSU) podczas gali WSU The Final Chapter z 11 stycznia 2011, lecz przegrała z Niyą[3]. Powróciła do WSU dwa miesiące później podczas gali z okazji czwartej rocznicy istnienia federacji, gdzie pokonała Levę Bates. Rok później ponownie pokonała Bates[3]. W kwietniu 2012 wzięła udział w J-Cup Tournament 2012, gdzie pokonała Kimber Lee w pierwszej rundzie, aczkolwiek przegrała w finale z Brittney Savage. Podczas gali WSU Y.O.L.O. z 28 kwietnia przegrała z Rain[3]. W lutym 2013 na gali WSU An Ultraviolent Affair nie zdołała zdobyć WSU Championship od Jessicki Havok.

Wraz z AR Foxem wzięła udział w turnieju WSU King and Queen of the Ring 2013; pokonały Ezavel Suenę i Latin Dragona w pierwszej rundzie, Addy Starr i Matta Tremonta w półfinale, a także Drewa Gulaka i Kimber Lee w finale[3]. Po wyleczeniu kontuzji powróciła do WSU 7 lutego 2014 i pokonała Hanię the Howling Huntress. Następnego dnia przegrała z LuFisto o miano pretendentki do tytułu WSU Championship. 21 lutego 2015 pokonała Hanię the Howling Huntress w Tables, Ladders and Chairs matchu. 9 maja pokonała Niyę stając się pretendentką do tytułu WSU Spirit Championship[3].

Inne promocje (2012–2015)[edytuj | edytuj kod]

Athena zadebiutowała w All American Wrestling (AAW) 16 marca 2012, gdzie wspólnie z Christiną Von Eerie i MsChif pokonały Sarę Del Rey, Portię Perez i Nicole Matthews[3]. Podczas gali Girls Night Out 7 federacji Absolute Intense Wrestling (AIW) pokonała Sassy Stephie. 3 listopada wystąpiła dla kanadyjskiej promocji NCW Femmes Fatales, gdzie poprzez pokonanie Cheerleader Melissy i Angie Skye zyskała miano pretendentki do NCW Femmes Fatales Championship tej samej nocy, lecz przegrała z mistrzynią Kalamity[3]. Athena zadebiutowała w Shine Wrestling podczas gali SHINE 5 z 16 listopada i pokonała Ivelisse Vélez. Zadebiutowała w Ring of Honor (ROH) w lutym 2013 i przegrała z MsChif[3]. Podczas gali Girls Night Out 8 pokonała Kimber Lee w walce kwalifikacyjnej Climb the Rank, po czym tej samej nocy przegrała z Vedą Scott. Powróciła do ROH 6 kwietnia i pokonała Cherry Bomb, MsChif i Scarlett Bordeaux w four-way matchu.

Podczas gali Girls Night Out 12 z marca 2014 pokonała Mię Yim, zaś niedługo potem Allysin Kay w no count-out, no disqualification matchu zdobywając AIW Women's Championship[3].. Tytuł obroniła podczas gal AIW All In, AIW Battle of the Sexes i Girls Night Out 14 pokonując kolejno Heidi Lovelace, Louis Lyndon i Vedę Scott w singlowych starciach. Straciła tytuł na rzecz Heidi Lovelace podczas gali AIW Faith No More z 11 września 2015[8].

WWE[edytuj | edytuj kod]

NXT (od 2015)[edytuj | edytuj kod]

11 września 2015 zostało ogłoszone, że Reese podpisała kontrakt z WWE i zostanie przypisana do rozwojowego brandu WWE NXT, a także będzie odbywała dalsze treningi w WWE Performance Center[9]. Zadebiutowała w federacji podczas gali typu house show z 10 października[1][10]. Na początku występowała jako Adrien Reeseref name=TVDebut />[11] oraz Adrienne Reese do czerwca 2016[12][13]. Podczas gali NXT TakeOver: The End z 8 czerwca 2016 pokonała Peyton Royce w Dark matchu, lecz wystąpiła pod pseudonimem ringowym Ember Moon[13]. Od czerwca rozpoczęto emisję winietek promujących debiut Moon na gali NXT TakeOver: Brooklyn II z 20 sierpnia, gdzie pokonała Billie Kay[14]. Po debiucie w telewizji rozpoczęła pasmo zwycięstw w singlowych i tag teamowych starciach[15][16][17][18][19][20]. Moon po raz pierwszy przegrała 1 kwietnia 2017 podczas gali NXT TakeOver: Orlando, kiedy to nie zdołała zdobyć tytułu NXT Women's Championship od Asuki[21]. 8 maja 2017 zostało ogłoszone, że Moon odniosła kontuzję ramienia i nie zawalczy w fatal four-way matchu o tytuł kobiet na gali NXT TakeOver: Chicago[22]. Powróciła do telewizji 21 czerwca podczas tygodniówki NXT i pokonała Peyton Royce[23]. 19 sierpnia podczas gali NXT TakeOver: Brooklyn III ponownie przegrała z Asuką o tytuł[24]. W sierpniu Asuka musiała zawiesić tytuł z powodu odniesienia kontuzji podczas gali TakeOver: Brooklyn III, po czym została przeniesiona do głównego rosteru[25]. 18 listopada 2017 podczas gali NXT TakeOver: WarGames, Moon zdobyła po raz pierwszy w karierze NXT Women's Championship wygrywając fatal four-way match z Peyton Royce, Nikki Cross i Kairi Sane; po walce pojawiła się Asuka, która uniosła rękę byłej rywalce[26].

Inne media[edytuj | edytuj kod]

Postać Moon po raz pierwszy przedstawiono w grze WWE 2K18[27].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Reese jest zaręczona z profesjonalnym wrestlerem Matthewem Palmerem[28][29][30].

Styl walki[edytuj | edytuj kod]

 • Inne ruchy
  • Arm trap crossface
  • Discus elbow smash
  • Double underhook suplex
  • Capture suplex
  • Fallaway slam
  • Handspring elbow smash na przeciwniku w narożniku[35][36]
  • Handspring stinger splash[14][37][38]
  • Headscissors takedown[38][39]
  • Running forearm smash, czasem na siedzącym przeciwniku
  • Springboard crossbody
  • Suicide dive[37][38][39]
  • Side kick
  • Single leg dropkick
  • Spin-out sitout powerbomb
  • Tornado suplex
 • Przydomki
  • "The Wrestling Goddess"[40]
  • "The War Goddess"[33]

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

 • Absolute Intense Wrestling
  • AIW Women's Championship (2 razy)[3]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e Johnson, Mike: NXT'S NEWEST DIVA MAKES OFFICIAL DEBUT. October 10, 2015. s. PWInsider. [dostęp October 10, 2015].
 2. a b c Athena: Profile & Match Listing. s. The Internet Wrestling Database. [dostęp September 24, 2015].
 3. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athena. s. Online World of Wrestling. [dostęp September 24, 2015]. [zarchiwizowane z tego adresu (November 2, 2015)].
 4. a b Ember Moon. s. WWE.com. [dostęp August 21, 2016].
 5. a b c d e f g Athena. s. Shine Wrestling. [dostęp September 23, 2015].
 6. a b Johnson, Mike: WWE OFFICIALLY ANNOUNCES A NUMBER OF SIGNINGS INCLUDING TOUGH ENOUGH COMPETITORS & EVOLVE ALUMNI. October 28, 2015. s. PWInsider. [dostęp October 28, 2015].
 7. Saxton, Byron: Ember Moon: Long journey to a dream. September 1, 2016. s. WWE.com. [dostęp September 8, 2016].
 8. AIW 09/11/15 Faith No More Results. [dostęp 25 December 2016].
 9. Johnson, Mike: WWE signing updates. September 11, 2015. s. PWInsider. [dostęp September 23, 2015].
 10. Dave Meltzer: NXT Tapings: Finn Balor defends his belt against Apollo Crews. W: Wrestling Observer Newsletter [on-line]. October 22, 2015. [dostęp October 23, 2015].
 11. Wolkenbrod, Rob: Recent WWE NXT Signing Makes Debut at TV Taping (Photo). October 22, 2015. s. Daily DDT. [dostęp January 18, 2017].
 12. Middleton, Marc: Adrienne Reese Wins WWE NXT Dark Match, Stephanie McMahon Honored (Photos), Nikki Bella Surgery Note. November 11, 2015. s. WrestlingInc.com. [dostęp January 18, 2017].
 13. a b James Caldwell: Pre-NXT Takeover Notes – Dark Match Result, Steel Cage set-up, new slogan, HBK backstage, main roster stars talk Joe-Balor NXT Title match. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. June 8, 2016. [dostęp June 9, 2016].
 14. a b Trionfo Richard: NXT TAKEOVER BROOKLYN REPORT: JOE VERSUS NAKAMURA, BAYLEY VERSUS ASUKA, REVIVAL VERSUS GARGANO AND CIAMPA, AND MUCH MORE. W: PWInsider [on-line]. August 20, 2016. [dostęp July 21, 2016].
 15. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: MATCHES FROM TORONTO, COMMENTS FROM PARTICIPANTS AT TAKEOVER, AND THE REMATCH HAS BEEN ANNOUNCED. W: PWInsider [on-line]. November 23, 2016. [dostęp November 23, 2016].
 16. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: ASUKA FACES LIV MORGAN, THE DUSTY CLASSIC STARTS NEXT WEEK, ITAMI VERSUS DORADO, EMBER MOON VERSUS MANDY ROSE, AND MORE. W: PWInsider [on-line]. September 28, 2016. [dostęp September 28, 2016].
 17. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: JOE VERSUS NAKAMURA FROM JAPAN, A NUMBER ONE CONTENDER TOURNAMENT IS ANNOUNCED, A BIG DEBUT, SANITY IS MISSING A MEMBER, AND MORE. W: PWInsider [on-line]. December 7, 2016. [dostęp December 7, 2016].
 18. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: MATCHES FROM MELBOURNE FEATURING JOE VERSUS NAKAMURA IN A STEEL CAGE, DIY VERSUS TM61, AND MORE. W: PWInsider [on-line]. January 4, 2017. [dostęp January 4, 2017].
 19. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: A TASTE OF WHAT THE WOMEN WILL DO ON SATURDAY, VIDEO PACKAGES, AND SOME WRESTLING TOO. W: PWInsider [on-line]. January 25, 2017. [dostęp January 25, 2017].
 20. Trionfo Richard: WWE NXT REPORT: COREY GRAVES TRIBUTE, UK CHAMPION IN ACTION, FOOTAGE FROM TAKEOVER, AND MORE. W: PWInsider [on-line]. February 1, 2017. [dostęp February 1, 2017].
 21. Did Ember Moon hit the Eclipse on Asuka?. [dostęp 20 August 2017].
 22. Will Asuka's historic reign make it past TakeOver's Triple Threat Match?. [dostęp 20 August 2017].
 23. Ember Moon def. Peyton Royce. [dostęp 20 August 2017].
 24. Did Ember Moon Eclipse The Empress of Tomorrow at TakeOver?. [dostęp 20 August 2017].
 25. Asuka Vacates NXT Women's Title - WWE Main Roster Awaits, whatculture.com [dostęp 2017-12-02] (ang.).
 26. Trionfo Richard: WWE NXT TakeOver War Games report. W: PWInsider [on-line]. November 18, 2017. [dostęp November 19, 2017].
 27. YouTube. [dostęp 2017-09-10].
 28. Athena, The Wrestling Goddess, The NeXT step. s. Pinned down Plus. [dostęp 21 May 2017].
 29. Matthew Palmer Proposes To Adrienne Reese (Athena). s. Youtube.
 30. WWE: Ember Moon and her family get ready for TakeOver: Brooklyn III: Exclusive, Aug. 19, 2017. 2017-08-19. [dostęp 2017-09-10].Sprawdź autora:1.
 31. WWE NXT REPORT: ASUKA FACES LIV MORGAN, THE DUSTY CLASSIC STARTS NEXT WEEK, ITAMI VERSUS DORADO, EMBER MOON VERSUS MANDY ROSE, AND MORE - PWInsider.com. [dostęp 4 January 2017].
 32. Tees, David: FULL SHIMMER iPPV COVERAGE - UPDATED AT 4:30 ET. April 6, 2015. s. PWInsider. [dostęp September 24, 2015].
 33. a b Namako, Jason: WWE NXT Results – 9/7/16 (Shinsuke Nakamura in action, Austin Aries vs. Andrade Cien Almas). September 7, 2016. s. WrestleView. [dostęp September 8, 2016].
 34. NXT Crystal River, FL, live results: Swann vs. Dar; TJP vs. Gulak. 3 March 2017. [dostęp 5 March 2017].
 35. Namako, Jason: FEATURE: Jason Namako recaps ROH Reclamation: Night 2. September 3, 2013. s. WrestleView. [dostęp August 14, 2016].
 36. Tees, David: FULL SHIMMER 71 IPPV RESULTS. March 28, 2015. s. PWInsider. [dostęp August 14, 2016].
 37. a b Trionfo, Richard: SHINE 24 iPPV REPORT: MIA YIM DEFENDS THE TITLE AGAINST SANTANA; VALKYRIE CLAIMS THEY ARE IN CONTROL, BUT THERE WILL BE HAVOK TO PAY. January 23, 2015. s. PWInsider. [dostęp September 24, 2015].
 38. a b c Trionfo, Richard: COMPLETE SHINE 29 iPPV COVERAGE: ALLYSIN KAY VERSUS SANTANA, VANESSA KRAVEN VERSUS ATHENA, JESSICKA HAVOK VERSUS LUFISTO, THE LANDSCAPE OF SHINE HAS CHANGED, AND MORE. September 4, 2015. s. PWInsider. [dostęp September 24, 2015].
 39. a b Tees, David: FULL SHIMMER 71 IPPV RESULTS. March 28, 2015. s. PWInsider. [dostęp September 24, 2015].
 40. Johnson, Mike: SHIMMER WOMEN'S WRESTLING TAPING FOUR DVDS THIS WEEKEND, COMPLETE DETAILS. April 12, 2014. s. PWInsider. [dostęp September 8, 2016].
 41. a b Ember Moon. s. Cagematch. [dostęp September 3, 2016].
 42. Free the Flame (Ember Moon) [feat. Lesley Roy - Single]. iTunes. [dostęp September 3, 2016].
 43. Philip Kreikenbohm: ACW Televised Championship « Titles Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. s. www.cagematch.net. [dostęp 2017-03-23].
 44. Asuka es la mejor luchadora de 2017 según PWI (hiszp.). W: MedioTiempo [on-line]. November 2, 2017. [dostęp November 17, 2017].
 45. Jason Namako: 5/11 WSU iPPV Results: Voorhees, New Jersey (Havok vs. Callihan). W: Wrestleview [on-line]. May 12, 2013. [dostęp May 12, 2013].
 46. NXT Women's Championship. W: WWE [on-line]. [dostęp November 18, 2017].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]