Emily Nishikawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Emily Nishikawa
Emily Nishikawa
Data i miejsce urodzenia 26 lipca 1989
Whitehorse
Klub Whitehorse Cross Country Ski Club
Debiut w PŚ 25 stycznia 2008 w Canmore
(53. miejsce - 10km F)
Pierwsze punkty w PŚ 13 grudnia 2014 w Davos
(29. miejsce - 10 km C)

Emily Nishikawa (ur. 26 lipca 1989) – kanadyjska biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2008 r. Wcześniej występowała w zawodach FIS Race, Pucharze Ameryki Północnej oraz Pucharze Alpejskim. Do jej największych sukcesów należy szesnaście zwycięstw w konkursach drugiego z tych cykli. W 2014 r. wystąpiła także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie uczestniczyła m.in.: w biegu łączonym, zajmując 42. pozycję. Jej brat Graham również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
42. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +3:31,1 min Norwegia Marit Bjørgen
14. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[a] 53:02,7 min +6:10,9 min  Szwecja
47. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +10:33,4 min Norwegia Marit Bjørgen
44. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +4:31,7 min Szwecja Charlotte Kalla
34. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 min Szwecja Stina Nilsson
32. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +2:41,0 min Norwegia Ragnhild Haga
13. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[b] 51:24,3 min +4:50,3 min  Norwegia
13. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[c] 15:56,47 min  Stany Zjednoczone
30. 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:22:17,6 h +12:14,1 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
57. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min Norwegia Marit Bjørgen
DNF 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 39:04,4 min Norwegia Marit Bjørgen
57. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +3:15,3 min Norwegia Therese Johaug
LPD 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:27:19,9 h Norwegia Marit Bjørgen
30. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +2:20,5 min Szwecja Charlotte Kalla
32. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +8:41,2 min Norwegia Therese Johaug
38. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +4:29,3 min Norwegia Marit Bjørgen
37. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +3:14,9 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[d] 52:21,5 min +4:16,2 min  Norwegia
40. 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h +6:41,5 min Norwegia Marit Bjørgen
12. 24 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint drużynowy stylem klasycznym[c] 15:14,93 min  Szwecja
36. 26 lutego 2019 Austria Seefeld 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +2:36,1 min Norwegia Therese Johaug
12. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[e] 55:21,0 min +5:02,7 min  Szwecja
39. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +10:11,5 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
27. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Finlandia Mari Laukkanen
13. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 29:36,3 min +2:59,5 min Finlandia Kerttu Niskanen
36. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km - bieg łączony 44:47,4 min +4:54,7 min Norwegia Astrid Øyre Slind
16. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 26:33,3 min +2:08,2 min Finlandia Krista Pärmäkoski
22. 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Finlandia Kerttu Niskanen
25. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km - bieg łączony 41:55.5 min +43.8 s Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
33. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Niemcy Hanna Kolb
17. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 29:23,2 min +1:47,8 min Rosja Marija Guszczina
27. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km - bieg łączony 43:52,5 min +3:43,4 min Norwegia Martine Ek Hagen

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowana
2008/2009 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 104.
2015/2016 niesklasyfikowana
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 66.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2×7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2×7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 53 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 54 - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 46 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - 48 48 34 - - - - - - - - - - - - - - 69 54 63 - 47 41 46 46 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- 38 76 67 42 46 29 - 49 - - - - - - - - - - - - - - 36 - 23 - 50 10
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
58 65 58 60 52 39 - - 39 - - - - - - - - - 39 44 - 39 - 64 39 - - 66 45 54 45 44 37 35 33 37 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 59 62 52 39 46 34 - 48 - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - 45 37 49 38 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
74 56 76 69 58 49 - 50 51 53 - - - - - - - - - - 51 35 - 41 52 44 40 36 53 48 0
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 34 - 23 61 35 48 34 30 25 20 25 - - - - - - DNF - - - - 47 38 26 31 55
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Perianne Jones, Daria Gaiazova, Emily Nishikawa, Brittany Webster
  2. Skład drużyny: Dahria Beatty, Emily Nishikawa, Cendrine Browne, Anne-Marie Comeau.
  3. a b Skład drużyny: Emily Nishikawa, Dahria Beatty
  4. Skład zespołu: Katherine Stewart-Jones, Emily Nishikawa, Cendrine Browne, Dahria Beatty.
  5. Skład drużyny: Katherine Stewart-Jones, Emily Nishikawa, Cendrine Browne, Dahria Beatty

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]