English Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
English Open
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Anglia Barnsley Metrodome, Barnsley
Zwycięzca Anglia Ronnie O’Sullivan
II miejsce Anglia Kyren Wilson
Najwyższy break 147 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo

English Open 2017 – siódmy rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2017/2018. Rozegrany został w dniach 16 – 22 października 2017 roku w Barnsley Metrodome w Barnsley (Anglia)[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 70 000 £
II Miejsce: 30 000 £
Półfinalista: 20 000 £
Ćwierćfinalista: 10 000 £
Runda 4: 6000 £
Runda 3: 3500 £
Runda 2: 2500 £

Najwyższy break turnieju: 2000 £

Łączna pula nagród: 366 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Runda Kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame’ów

Anglia Allan Taylor (88) 4-3 Anglia David Lilley (A)
Anglia Ian Burns (93) 3-4 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda (66)
Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman (84) 4-0 Anglia Joe O’Connor (A)

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
1  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
103  Walia Duane Jones 1  
  1  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
  32  Anglia Tom Ford 3  
32  Anglia Tom Ford 4
86  Chińska Republika Ludowa Xu Si 1  
  1  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 0  
  56  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
 Egipt Basem Eltahhan 0  
44  Walia Jamie Jones 4  
  44  Walia Jamie Jones 1
  56  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
64  Tajlandia Noppon Saengkham 0
56  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
  56  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 3
  16  Szkocja Anthony McGill 4
16  Szkocja Anthony McGill 4  
25  Anglia Michael Holt 3  
  16  Szkocja Anthony McGill 4
  111  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 2  
111  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4
88  Anglia Allan Taylor 1  
  16  Szkocja Anthony McGill 4
  102  Tajlandia Akani Songsermsawad 3  
102  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
 Australia Matthew Bolton 2  
  102  Tajlandia Akani Songsermsawad 4
  114  Irlandia Północna Joe Swail 2  
 Szkocja Chris Totten 3
114  Irlandia Północna Joe Swail 4  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
34  Anglia Jimmy Robertson 4  
90  Anglia Adam Duffy 2  
  34  Anglia Jimmy Robertson 4  
  57  Anglia Gary Wilson 2  
57  Anglia Gary Wilson 4
109  Anglia Sean O’Sullivan 1  
  34  Anglia Jimmy Robertson 2  
  9  Australia Neil Robertson 4  
37  Chińska Republika Ludowa Li Hang 4  
60  Anglia Chris Wakelin 2  
  37  Chińska Republika Ludowa Li Hang 3
  9  Australia Neil Robertson 4  
9  Australia Neil Robertson 4
104  Anglia Billy Joe Castle 0  
  9  Australia Neil Robertson 4
  78  Indie Aditya Mehta 1
79  Walia Ian Preece 4  
72  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 0  
  79  Walia Ian Preece 2
  78  Indie Aditya Mehta 4  
80  Anglia Sam Craigie 0
78  Indie Aditya Mehta 4  
  78  Indie Aditya Mehta 4
  95  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 1  
95  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4  
 Anglia Sanderson Lam 3  
  95  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4
  8  Anglia Barry Hawkins 3  
8  Anglia Barry Hawkins 4
98  Anglia Peter Lines 2  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
5  Anglia Judd Trump 4  
63  Anglia Robbie Williams 3  
  5  Anglia Judd Trump 4  
  46  Anglia Mark Joyce 0  
48  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 3
46  Anglia Mark Joyce 4  
  5  Anglia Judd Trump 4  
  52  Walia Matthew Stevens 1  
52  Walia Matthew Stevens 4  
99  Szkocja Eden Sharav 0  
  52  Walia Matthew Stevens 4
  19  Anglia David Gilbert 2  
94  Irlandia Josh Boileau 0
19  Anglia David Gilbert 4  
  5  Anglia Judd Trump 3
  55  Anglia Jack Lisowski 4
12  Belgia Luca Brecel 4  
18  Walia Ryan Day 1  
  12  Belgia Luca Brecel 1
  17  Walia Mark Williams 4  
47  Anglia David Grace 1
17  Walia Mark Williams 4  
  17  Walia Mark Williams 2
  55  Anglia Jack Lisowski 4  
105  Anglia Jamie Curtis-Barrett 2  
120  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4  
  120  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 3
  55  Anglia Jack Lisowski 4  
45  Anglia Rory McLeod 0
55  Anglia Jack Lisowski 4  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
 Szkocja Rhys Clark 4  
31  Szkocja Alan McManus 3  
   Szkocja Rhys Clark 2  
  122  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4  
122  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4
113  Australia Kurt Dunham 3  
  122  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 1  
  13  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
36  Anglia Mark Davis 4  
92  Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 3  
  36  Anglia Mark Davis 1
  13  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
13  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
66  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1  
  13  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
  4  Szkocja John Higgins 3
41  Anglia Robert Milkins 4  
20  Szkocja Stephen Maguire 0  
  41  Anglia Robert Milkins 4
  119  Anglia Ashley Hugill 2  
119  Anglia Ashley Hugill 4
115  Anglia Nigel Bond 2  
  41  Anglia Robert Milkins 3
  4  Szkocja John Higgins 4  
42  Anglia Matthew Selt 4  
58  Anglia Alfred Burden 2  
  42  Anglia Matthew Selt 1
  4  Szkocja John Higgins 4  
4  Szkocja John Higgins 4
77  Anglia Elliot Slessor 3  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
3  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
100  Anglia Christopher Keogan 1  
  3  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 2  
  28  Walia Michael White 4  
117  Niemcy Lukas Kleckers 1
28  Walia Michael White 4  
  28  Walia Michael White 4  
  30  Anglia Ben Woollaston 0  
85  Anglia Craig Steadman 4  
108  Finlandia Robin Hull 3  
  85  Anglia Craig Steadman 3
  30  Anglia Ben Woollaston 4  
30  Anglia Ben Woollaston 4
38  Anglia Peter Ebdon 2  
  28  Walia Michael White 4
  81  Tajlandia James Wattana 3
14  Anglia Allister Carter 4  
62  Anglia Oliver Lines 1  
  14  Anglia Allister Carter 3
  81  Tajlandia James Wattana 4  
81  Tajlandia James Wattana 4
97  Anglia Martin O’Donnell 2  
  81  Tajlandia James Wattana 4
  121  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 2  
67  Anglia John Astley 4  
106  Anglia Paul Davison 2  
  67  Anglia John Astley 3
  121  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
121  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4
23  Anglia Joe Perry 1  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
73  Irlandia Ken Doherty 1  
96  Irlandia Północna Gerard Greene 4  
  96  Irlandia Północna Gerard Greene 3  
  91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4  
27  Anglia Anthony Hamilton 2
91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4  
  91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4  
  51  Anglia Stuart Carrington 2  
51  Anglia Stuart Carrington 4  
101  Tajlandia Boonyarit Keattikun 1  
  51  Anglia Stuart Carrington 4
  11  Irlandia Północna Mark Allen 2  
11  Irlandia Północna Mark Allen 4
107  Anglia Jimmy White 0  
  91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4
  6  Anglia Shaun Murphy 1
69  Anglia Liam Highfield 4  
40  Irlandia Fergal O’Brien 3  
  69  Anglia Liam Highfield 4
  35  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3  
35  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4
50  Norwegia Kurt Maflin 2  
  69  Anglia Liam Highfield 3
  6  Anglia Shaun Murphy 4  
33  Walia Dominic Dale 1  
61  Walia Daniel Wells 4  
  61  Walia Daniel Wells 2
  6  Anglia Shaun Murphy 4  
6  Anglia Shaun Murphy 4
110  Iran Soheil Vahedi 1  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
7  Hongkong Marco Fu 1  
54  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
  54  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 1  
  74  Anglia Hammad Miah 4  
71  Cypr Michael Georgiou 1
74  Anglia Hammad Miah 4  
  74  Anglia Hammad Miah 1  
  53  Anglia Andrew Higginson 4  
76  Anglia Mitchell Mann 4  
 Irlandia Leo Fernandez 3  
  76  Anglia Mitchell Mann 0
  53  Anglia Andrew Higginson 4  
26  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong w/d
53  Anglia Andrew Higginson w/o  
  53  Anglia Andrew Higginson 1
  59  Iran Hossein Vafaei 4
10  Anglia Stuart Bingham 4  
68  Walia Lee Walker 0  
  10  Anglia Stuart Bingham 4
  84  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 2  
21  Anglia Mark King 2
84  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 4  
  10  Anglia Stuart Bingham 3
  59  Iran Hossein Vafaei 4  
22  Anglia Martin Gould 1  
75  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4  
  75  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2
  59  Iran Hossein Vafaei 4  
59  Iran Hossein Vafaei 4
118  Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 2  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
89  Malezja Thor Chuan Leong 4  
29  Szkocja Graeme Dott 1  
  89  Malezja Thor Chuan Leong 4  
  70  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2  
70  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4
 Pakistan Hamza Akbar 1  
  89  Malezja Thor Chuan Leong 1  
  15  Anglia Kyren Wilson 4  
43  Anglia Mike Dunn 4  
87  Malta Alex Borg 2  
  43  Anglia Mike Dunn 0
  15  Anglia Kyren Wilson 4  
15  Anglia Kyren Wilson 4
116  Anglia Rod Lawler 3  
  15  Anglia Kyren Wilson 4
  39  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 0
39  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
83  Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 2  
  39  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
  24  Anglia Ricky Walden 2  
82  Walia Jak Jones 2
24  Anglia Ricky Walden 4  
  39  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
  2  Anglia Mark Selby 1  
49  Anglia Sam Baird 3  
112  Szkocja Ross Muir 4  
  112  Szkocja Ross Muir 1
  2  Anglia Mark Selby 4  
2  Anglia Mark Selby 4
65  Szkocja Scott Donaldson 3  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 5 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 9 frame’ów
                           
  16  Szkocja Anthony McGill 5  
9  Australia Neil Robertson 3  
  16  Szkocja Anthony McGill 4  
  13  Anglia Ronnie O’Sullivan 6  
55  Anglia Jack Lisowski 2
  13  Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
    13  Anglia Ronnie O’Sullivan 9
  15  Anglia Kyren Wilson 2
  28  Walia Michael White 0  
91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 5  
  91  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 3
  15  Anglia Kyren Wilson 6  
59  Iran Hossein Vafaei 3
  15  Anglia Kyren Wilson 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame’ów
Barnsley Metrodome, Barnsley, Anglia, 22 października 2017.
Sędzia: Anglia Colin Humphries
Anglia Ronnie O’Sullivan 9-2 Kyren Wilson Anglia
Sesja południowa: 115 (115)-19, 7-85 (74), 67 (54)-57, 131 (131)-0, 0-109 (109), 78 (77)-0, 87 (87)-0, 96 (96)-4
Sesja wieczorna: 69 (50)-32, 127 (127)-0, 132 (132)-0
132 Najwyższy break 109
4 Breaki stupunktowe 1
9 Breaki 50-punktowe 2

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: English Open 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-10-13].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]