English Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
English Open
2017 ← 2018 → 2019
Snooker balls triangled.png
Miejsce Anglia K2, Crawley
Zwycięzca Anglia Stuart Bingham
II miejsce Anglia Mark Davis
Najwyższy break 147 Anglia Ronnie O’Sullivan
147 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh

English Open 2018 – szósty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2018/2019. Rozegrany został w dniach 15 – 21 października 2018 roku w hali K2 w Crawley (Anglia)[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[2]

Zwycięzca: 70 000 £
II Miejsce: 30 000 £
Półfinalista: 20 000 £
Ćwierćfinalista: 10 000 £
Runda 4: 6000 £
Runda 3: 3500 £
Runda 2: 2500 £

Najwyższy break turnieju: 2000 £

Łączna pula nagród: 366 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
1  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
50  Norwegia Kurt Maflin 1  
  1  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
  75  Anglia Allan Taylor 0  
49  Szkocja Scott Donaldson 3
75  Anglia Allan Taylor 4  
  1  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
  58  Walia Matthew Stevens 1  
77  Anglia Jimmy White 4  
40  Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 2  
  77  Anglia Jimmy White 0
  58  Walia Matthew Stevens 4  
58  Walia Matthew Stevens 4
85  Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 1  
  1  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
  87  Szkocja Eden Sharav 1
17  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
35  Anglia Gary Wilson 0  
  17  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2
  87  Szkocja Eden Sharav 4  
87  Szkocja Eden Sharav 4
53  Cypr Michael Georgiou 3  
  87  Szkocja Eden Sharav 4
  100  Anglia Craig Steadman 0  
100  Anglia Craig Steadman 4  
94  Irlandia Północna Joe Swail 1  
  100  Anglia Craig Steadman 4
  46  Anglia Chris Wakelin 1  
67  Irlandia Ken Doherty 0
46  Anglia Chris Wakelin 4  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
 Anglia David Lilley 4  
34  Anglia Tom Ford 2  
   Anglia David Lilley 0  
  63  Szkocja Alan McManus 4  
63  Szkocja Alan McManus 4
 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi 0  
  63  Szkocja Alan McManus 1  
  10  Australia Neil Robertson 4  
108  Anglia Oliver Lines 4  
113  Anglia Joe O'Connor 3  
  108  Anglia Oliver Lines 2
  10  Australia Neil Robertson 4  
10  Australia Neil Robertson 4
90  Szkocja Ross Muir 2  
  10  Australia Neil Robertson 2
  105  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 4
65  Anglia Martin O'Donnell 2  
48  Anglia Stuart Carrington 4  
  48  Anglia Stuart Carrington 1
  105  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 4  
 Anglia Adam Duffy 3
105  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 4  
  105  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 4
  19  Szkocja Anthony McGill 2  
19  Szkocja Anthony McGill 4  
111  Niemcy Simon Lichtenberg 0  
  19  Szkocja Anthony McGill 4
  66  Tajlandia Akani Songsermsawad 0  
9  Anglia Kyren Wilson 3
66  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
5  Anglia Judd Trump 4  
78  Finlandia Robin Hull 1  
  5  Anglia Judd Trump 4  
  70  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 3  
70  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4
 Irlandia Michael Judge 3  
  5  Anglia Judd Trump 4  
  22  Anglia Jack Lisowski 2  
37  Chińska Republika Ludowa Li Hang 0  
76  Anglia Ian Burns 4  
  76  Anglia Ian Burns 3
  22  Anglia Jack Lisowski 4  
47  Irlandia Fergal O’Brien 2
22  Anglia Jack Lisowski 4  
  5  Anglia Judd Trump 2
  13  Walia Ryan Day 4
13  Walia Ryan Day 4  
84  Anglia Ashley Hugill 0  
  13  Walia Ryan Day 4
  73  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 0  
73  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4
 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong 3  
  13  Walia Ryan Day 4
  20  Anglia Mark King 2  
104  Anglia Ashley Carty 3  
20  Anglia Mark King 4  
  20  Anglia Mark King 4
  52  Anglia Peter Ebdon 3  
110  Anglia Alfred Burden 0
52  Anglia Peter Ebdon 4  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
60  Anglia Robbie Williams 1  
45  Anglia Mark Davis 4  
  45  Anglia Mark Davis 4  
   Polska Adam Stefanów 0  
 Walia Jamie Clarke 1
 Polska Adam Stefanów 4  
  45  Anglia Mark Davis 4  
  89  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 2  
89  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4  
 Tajlandia James Wattana 3  
  89  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4
  14  Hongkong Marco Fu 1  
14  Hongkong Marco Fu 4
44  Anglia Mark Joyce 1  
  45  Anglia Mark Davis 4
  4  Szkocja John Higgins 2
 Anglia Luke Simmonds 0  
116  Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 4  
  116  Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 2
  30  Anglia Martin Gould 4  
30  Anglia Martin Gould 4
 Anglia Billy Joe Castle 2  
  30  Anglia Martin Gould 1
  4  Szkocja John Higgins 4  
93  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3  
80  Anglia Nigel Bond 4  
  80  Anglia Nigel Bond 1
  4  Szkocja John Higgins 4  
4  Szkocja John Higgins 4
79  Chińska Republika Ludowa Li Yuan 1  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
3  Anglia Mark Selby 4  
102  Anglia Sanderson Lam 0  
  3  Anglia Mark Selby 3  
  42  Anglia Ben Woollaston 4  
42  Anglia Ben Woollaston 4
25  Szkocja Graeme Dott 2  
  42  Anglia Ben Woollaston 3  
  29  Anglia Ricky Walden 4  
114  Anglia John Astley 1  
109  Niemcy Lukas Kleckers 4  
  109  Niemcy Lukas Kleckers 0
  29  Anglia Ricky Walden 4  
29  Anglia Ricky Walden 4
117  Anglia Hammad Miah 2  
  29  Anglia Ricky Walden 0
  15  Anglia Stuart Bingham 4
15  Anglia Stuart Bingham 4  
81  Walia Duane Jones 0  
  15  Anglia Stuart Bingham 4
  41  Iran Hossein Vafaei 0  
31  Walia Michael White 3
41  Iran Hossein Vafaei 4  
  15  Anglia Stuart Bingham 4
  64  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3  
92  Iran Soheil Vahedi 1  
64  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4  
  64  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4
  115  Malezja Thor Chuan Leong 3  
115  Malezja Thor Chuan Leong 4
98  Pakistan Hamza Akbar 1  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
82  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 3  
59  Anglia Matthew Selt 4  
  59  Anglia Matthew Selt 4  
  120  Anglia Sam Baird 0  
120  Anglia Sam Baird 4
56  Anglia Liam Highfield 2  
  59  Anglia Matthew Selt 1  
  21  Anglia Allister Carter 4  
21  Anglia Allister Carter 4  
61  Anglia Rory McLeod 2  
  21  Anglia Allister Carter 4
  12  Belgia Luca Brecel 1  
12  Belgia Luca Brecel 4
86  Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 0  
  21  Anglia Allister Carter 4
  62  Walia Daniel Wells 3
97  Walia Lee Walker 4  
96  Walia Jak Jones 3  
  97  Walia Lee Walker 3
  62  Walia Daniel Wells 4  
18  Anglia Joe Perry 2
62  Walia Daniel Wells 4  
  62  Walia Daniel Wells 4
  6  Anglia Barry Hawkins 3  
95  Anglia Rod Lawler 0  
101  Anglia Sam Craigie 4  
  101  Anglia Sam Craigie 3
  6  Anglia Barry Hawkins 4  
6  Anglia Barry Hawkins 4
74  Anglia Peter Lines 0  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
8  Anglia Shaun Murphy 4  
54  Anglia Mike Dunn 1  
  8  Anglia Shaun Murphy 4  
  23  Anglia David Gilbert 2  
71  Irlandia Północna Gerard Greene 3
23  Anglia David Gilbert 4  
  8  Anglia Shaun Murphy 1  
  33  Anglia Robert Milkins 4  
118  Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2  
33  Anglia Robert Milkins 4  
  33  Anglia Robert Milkins 4
  103  Anglia Elliot Slessor 3  
103  Anglia Elliot Slessor 4
107  Anglia Sean O’Sullivan 2  
  33  Anglia Robert Milkins 3
  36  Tajlandia Noppon Saengkham 4
11  Irlandia Północna Mark Allen 4  
28  Anglia Anthony Hamilton 2  
  11  Irlandia Północna Mark Allen 3
  68  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
 Anglia Farakh Ajaib 1
68  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
  68  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 1
  36  Tajlandia Noppon Saengkham 4  
99  Anglia Harvey Chandler 1  
36  Tajlandia Noppon Saengkham 4  
  36  Tajlandia Noppon Saengkham 4
   Anglia Steven Hallworth 2  
27  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 2
 Anglia Steven Hallworth 4  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
57  Anglia Andrew Higginson 2  
119  Irlandia Północna Jordan Brown 4  
  119  Irlandia Północna Jordan Brown 4  
  26  Anglia Jimmy Robertson 3  
26  Anglia Jimmy Robertson 4
38  Anglia Michael Holt 1  
  119  Irlandia Północna Jordan Brown 2  
  16  Szkocja Stephen Maguire 4  
 Hongkong Andy Lee 2  
24  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
  24  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 2
  16  Szkocja Stephen Maguire 4  
16  Szkocja Stephen Maguire 4
A  Anglia James Cahill 3  
  16  Szkocja Stephen Maguire 4
  32  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 0
83  Anglia Paul Davison 3  
32  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4  
  32  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4
  72  Chińska Republika Ludowa Xu Si 2  
72  Chińska Republika Ludowa Xu Si 4
88  Szkocja Chris Totten 2  
  32  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4
  2  Walia Mark Williams 3  
69  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4  
121  Walia Kishan Hirani 1  
  69  Szwajcaria Alexander Ursenbacher 0
  2  Walia Mark Williams 4  
2  Walia Mark Williams 4
55  Walia Dominic Dale 1  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 5 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 9 frame’ów
                           
  1  Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
105  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 3  
  1  Anglia Ronnie O’Sullivan 1  
  45  Anglia Mark Davis 6  
13  Walia Ryan Day 1
  45  Anglia Mark Davis 5  
    45  Anglia Mark Davis 7
  15  Anglia Stuart Bingham 9
  15  Anglia Stuart Bingham 5  
21  Anglia Allister Carter 2  
  15  Anglia Stuart Bingham 6
  16  Szkocja Stephen Maguire 3  
36  Tajlandia Noppon Saengkham 3
  16  Szkocja Stephen Maguire 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame’ów
K2, Crawley, Anglia, 21 października 2018.
Sędzia: Anglia Ben Williams
Anglia Mark Davis 7-9 Stuart Bingham Anglia
Sesja południowa: 76 – 53 (51), 0 – 75 (75), 41 – 65, 55 – 12, 17 – 64, 72 (72) – 0, 0 – 77 (77), 136 (136) – 0
Sesja wieczorna: 94 (94) – 44, 40 – 82 (78), 0 – 73 (73), 84 – 42, 88 (65) – 48, 0 – 82 (82), 0 – 102 (102), 20 – 59
136 Najwyższy break 102
1 Breaki stupunktowe 1
4 Breaki 50-punktowe 7

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: CALENDAR 2018/2019 (ang.). [dostęp 2018-10-14].
  2. 18/07/2018 INDICATIVE PRIZE MONEY RANKINGS SCHEDULE 20 1 8 /20 1 9 SEASON (ang.). worldsnooker.com. [dostęp 2018-10-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]