Eschborn-Frankfurt 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eschborn–Frankfurt 2019 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig57. Eschborn–Frankfurt
KategoriaUCI World Tour 2019 1.UWT
Data1 maj 2019
Dystans187,5 km
PaństwoGER Niemcy
StartEschborn
MetaFrankfurt nad Menem
Zespoły22
Zgłoszenia150
Wyniki
Pierwsze miejsceGER Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)
Drugie miejsceGER John Degenkolb (Trek-Segafredo)
Trzecie miejsceNOR Alexander Kristoff (UAE Emirates)
◀ 2018
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

57. edycja wyścigu kolarskiego Eschborn–Frankfurt, która odbyła się 1 maja 2019 roku. Start wyścigu wyznaczono w Eschborn, a metę we Frankfurcie nad Menem. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu wzięło udział 22 ekipy: dwanaście drużyn należących do UCI WorldTeams i dziesięć zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”, należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (12)
  1. FRA AG2R La Mondiale
  2. KAZ Astana Pro Team
  3. BRN Bahrain-Merida
  4. GER Bora-Hansgrohe
  5. POL CCC Team
  6. USA EF Education First Pro Cycling Team
  7. BEL Lotto Soudal
  8. RSA Dimension Data
  9. SUI Katusha-Alpecin
  10. GER Team Sunweb
  11. USA Trek-Segafredo
  12. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (10)
  1. FRA Cofidis, Solutions Crédits
  2. RUS Gazprom-RusVelo
  3. ISR Israel Cycling Academy
  4. ITA Neri Sottoli-Selle Italia-KTM
  5. NED Roompot-Charles
  6. FRA Arkéa-Samsic
  7. BEL Sport Vlaanderen-Baloise
  8. BEL Wallonie Bruxelles
  9. BEL Wanty-Groupe Gobert
  10. FRA Total Direct Énergie
Wikidata-logo S.svg

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann GER NiemcyBora-Hansgrohe4h 23' 36"
2. John Degenkolb GER NiemcyTrek-Segafredo+ 0"
3. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Emirates+ 0"
4. Davide Cimolai ITA WłochyIsrael Cycling Academy+ 0"
5. Hugo Hofstetter FRA FrancjaCofidis+ 0"
6. Baptiste Planckaert BEL BelgiaWallonie Bruxelles+ 0"
7. Davide Gabburo ITA WłochyNeri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 0"
8. Lawrence Naesen BEL BelgiaLotto-Soudal+ 0"
9. Marco Haller AUT AustriaKatusha-Alpecin+ 0"
10. Grega Bole SLO SłoweniaBahrain-Merida+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]