Estoril Open 2009 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Estoril Open 2009.
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2009.
Estoril Open 2009
Miejsce  Portugalia
Estoril
Nawierzchnia Ceglana
Data 03–10.05.2009
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 450 000 €
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor João Lagos
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Albert Montañés
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
2008 2010
Strona internetowa

Estoril Open 2009tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu Estoril Open rozgrywany w dniach 3–10 maja 2009 roku w Estoril na kortach ziemnych o puli nagród 450 000 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1/WC Francja Gilles Simon 7
2 Rosja Nikołaj Dawydienko 11
3 Hiszpania David Ferrer 14
4 Stany Zjednoczone James Blake 16
5 Argentyna David Nalbandian 18
6 Stany Zjednoczone Mardy Fish 28
7 Hiszpania Albert Montañés 33
8 Francja Florent Serra 48

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Francja Gilles Simon 7 4 64  
7  Hiszpania Albert Montañés 5 6 7  
  7  Hiszpania Albert Montañés 6 6  
     Chile Paul Capdeville 3 4  
   Hiszpania Óscar Hernández 6 1 4
     Chile Paul Capdeville 4 6 6  
    7  Hiszpania Albert Montañés 5 7 6
  4  Stany Zjednoczone James Blake 7 66 0
  8  Francja Florent Serra 4 1  
4  Stany Zjednoczone James Blake 6 6  
4  Stany Zjednoczone James Blake 63 7 6
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 62 3  
6  Stany Zjednoczone Mardy Fish 4 3
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1/WC  Francja Gilles Simon 6 7  
   Stany Zjednoczone Robert Kendrick 3 67  
  1/WC  Francja Gilles Simon 6 7  
   Włochy Fabio Fognini 0 5  
 Włochy Fabio Fognini 6 6
  WC  Argentyna Gastón Gaudio 3 4  
    1/WC  Francja Gilles Simon 7 4 64
  7  Hiszpania Albert Montañés 5 6 7
   Niemcy Simon Greul 6 6  
Q  Brazylia Ricardo Horevar 1 4  
   Niemcy Simon Greul 2 2
  7  Hiszpania Albert Montañés 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Ryan Sweeting 1 64
  7  Hiszpania Albert Montañés 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Hiszpania David Ferrer 6 6  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 4 1  
  3  Hiszpania David Ferrer 2 4  
     Hiszpania Óscar Hernández 6 6  
   Hiszpania Óscar Hernández 7 1 7
  WC  Portugalia Rui Machado 5 6 5  
       Hiszpania Óscar Hernández 6 1 4
     Chile Paul Capdeville 4 6 6
     Hiszpania Guillermo García-López 4 3  
   Argentyna Máximo González 6 6  
   Argentyna Máximo González 6 2 3
     Chile Paul Capdeville 2 6 6  
 Chile Paul Capdeville 6 6
  5  Argentyna David Nalbandian 2 2  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Francja Florent Serra 6 2 6  
 Argentyna Diego Junqueira 4 6 3  
  8  Francja Florent Serra 6 1 6  
     Argentyna Juan Mónaco 3 6 3  
 Argentyna Juan Mónaco 6 6
  Q  Urugwaj Pablo Cuevas 2 4  
    8  Francja Florent Serra 4 1
  4  Stany Zjednoczone James Blake 6 6
   Hiszpania Pablo Andújar 66 4  
   Francja Marc Gicquel 7 6  
   Francja Marc Gicquel 66 2
  4  Stany Zjednoczone James Blake 7 6  
 Portugalia Frederico Gil 7 4 2
  4  Stany Zjednoczone James Blake 5 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Stany Zjednoczone Mardy Fish 6 6  
   Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 4  
  6  Stany Zjednoczone Mardy Fish 2 6 6  
     Hiszpania Iván Navarro 6 1 4  
 Hiszpania Iván Navarro 7 6  
     Hiszpania Alberto Martín 5 4    
    6  Stany Zjednoczone Mardy Fish 4 3
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 6
   Hiszpania Juan Carlos Ferrero 7 6  
Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 64 3  
   Hiszpania Juan Carlos Ferrero 5 2
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 7 6  
   Kazachstan Andriej Gołubiew 1 64
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 71 700 € 250
Finalista 37 700 € 150
Półfinalista 20 000 € 90
Ćwierćfinalista 10 850 € 45
2 runda 6 400 € 20
1 runda 3 850 € 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Brazylia Bruno Soares
Zimbabwe Kevin Ullyett
2 Urugwaj Pablo Cuevas
Serbia Dušan Vemić
3 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
4 Czechy Martin Damm
Szwecja Robert Lindstedt

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Brazylia Bruno Soares
 Zimbabwe Kevin Ullyett
5 3  
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
7 6        Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 7 10  
WC  Portugalia Frederico Gil
 Portugalia Rui Machado
3 5      Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone David Martin
6 5 5  
 Stany Zjednoczone Mardy Fish
 Stany Zjednoczone David Martin
6 7          Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6  
3  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
6 6       3  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
3 3  
 Hiszpania David Ferrer
 Hiszpania Marc López
3 2     3  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
6 6
 Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Robert Kendrick
6 3 11      Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Robert Kendrick
4 2  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Argentyna Diego Junqueira
3 6 9          Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6
 Czechy Leoš Friedl
 Czechy David Škoch
6 6       4  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
3 2
WC  Portugalia Pedro Sousa
 Portugalia João Sousa
0 0        Czechy Leoš Friedl
 Czechy David Škoch
64 2  
 Hiszpania Óscar Hernández
 Hiszpania Albert Montañés
1 6 4   4  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
7 6  
4  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
6 3 10       4  Czechy Martin Damm
 Szwecja Robert Lindstedt
6 4 10
 Francja Marc Gicquel
 Francja Florent Serra
2 2          Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
4 6 7  
 Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
6 6        Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
66 6 14
 Argentyna Máximo González
 Argentyna Juan Mónaco
3 4   2  Urugwaj Pablo Cuevas
 Serbia Dušan Vemić
7 4 12  
2  Urugwaj Pablo Cuevas
 Serbia Dušan Vemić
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 22 750 € 250
Finaliści 11 450 € 150
Półfinaliści 6 200 € 90
Ćwierćfinaliści 3 440 € 45
1 runda 1 940 € 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 20 kwietnia 2009 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]