Estoril Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Millennium Estoril Open 2019
Miejsce  Portugalia
Estoril
Obiekt Clube de Ténis do Estoril
Nawierzchnia Ceglana
Data 29.04–05.05.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 586 140 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Grecja Stefanos Tsitsipas
Gra podwójna
Francja Jérémy Chardy
Francja Fabrice Martin
2018 2020
Strona internetowa

Estoril Open 2019, właśc. Millennium Estoril Open 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Millennium Estoril Open rozgrywany w dniach 29 kwietnia–5 maja 2019 roku w Estoril na kortach ceglanych o łącznej puli nagród wynoszącej 586 140 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Grecja Stefanos Tsitsipas 8 zwycięstwo
02Włochy Fabio Fognini 12 wycofanie
03Francja Gaël Monfils 19 ćwierćfinał
4/WCBelgia David Goffin 22 półfinał
05Serbia Dušan Lajović 24 1. runda
06Australia Alex de Minaur 26 1. runda
7/WCHiszpania Pablo Carreño-Busta 29 1. runda
08Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 30 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 6  
Q  Portugalia João Domingues 63 4  
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 3 6 6  
  4/WC  Belgia David Goffin 6 4 4  
4/WC  Belgia David Goffin 4 7 6
   Tunezja Malik al-Dżaziri 6 63 2  
    1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 7
  LL  Urugwaj Pablo Cuevas 3 64
  Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 62 7 6  
3  Francja Gaël Monfils 7 5 4  
Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 2 2
  LL  Urugwaj Pablo Cuevas 3 6 6  
8  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 0 7 2
  LL  Urugwaj Pablo Cuevas 6 65 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
 Argentyna Guido Andreozzi 6 6      Argentyna Guido Andreozzi 3 4  
 Boliwia Hugo Dellien 3 3       1  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 6
 Australia Bernard Tomic 3 0       Q  Portugalia João Domingues 63 4
 Australia John Millman 6 6      Australia John Millman 3 1k
Q  Portugalia João Domingues 6 2 6     Q  Portugalia João Domingues 6 2  
6  Australia Alex de Minaur 2 6 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4/WC  Belgia David Goffin 6 6  
 Portugalia João Sousa 6 2 6      Portugalia João Sousa 3 2  
Q  Australia Alexei Popyrin 4 6 2       4/WC  Belgia David Goffin 4 7 6
 Tunezja Malik al-Dżaziri 6 3 6        Tunezja Malik al-Dżaziri 6 64 2
 Chile Nicolás Jarry 3 6 4      Tunezja Malik al-Dżaziri 7 6
 Argentyna Leonardo Mayer 7 6      Argentyna Leonardo Mayer 62 1  
5  Serbia Dušan Lajović 63 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7/WC  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 1 2  
 Francja Jérémy Chardy 5 6 6      Francja Jérémy Chardy 1 2  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 63 4     Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6  
Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 7 6       Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 62 7 6
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 7 6       3  Francja Gaël Monfils 7 5 4
WC  Portugalia Pedro Sousa 62 4      Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 3 0
    3  Francja Gaël Monfils 3 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 7  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 3 5     8  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 2 6 7  
 Japonia Yoshihito Nishioka 6 6      Japonia Yoshihito Nishioka 6 3 65  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 2 4       8  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 0 7 2
Q  Włochy Salvatore Caruso 2 2       LL  Urugwaj Pablo Cuevas 6 65 6
LL  Urugwaj Pablo Cuevas 6 6     LL  Urugwaj Pablo Cuevas 6 7
    LL  Włochy Filippo Baldi 2 5  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 90 390 250
Finalista 48 870 150
Półfinalista 26 990 90
Ćwierćfinalista 15 335 45
2. runda 8815 20
1. runda 5285 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Wielka Brytania Joe Salisbury
41 1. runda
02Japonia Ben McLachlan
Holandia Matwé Middelkoop
69 1. runda
03Argentyna Leonardo Mayer
Portugalia João Sousa
90 ćwierćfinał
04Nowa Zelandia Marcus Daniell
Holandia Wesley Koolhof
95 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 5 7  
 Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Máximo González
3 7 10      Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Máximo González
6 3 7  
 Włochy Simone Bolelli
 Szwecja Robert Lindstedt
7 63 7      Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
4 6 10  
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
64 7 10        Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
3 7 10  
4  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
6 3 10       4  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
6 65 8  
Alt  Portugalia Tiago Cação
 Portugalia Fred Gil
3 6 4     4  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Holandia Wesley Koolhof
7 4 10
WC  Portugalia João Domingues
 Hiszpania Pedro Martínez
2 6 6      Urugwaj Pablo Cuevas
 Holandia Jean-Julien Rojer
68 6 7  
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Holandia Jean-Julien Rojer
6 3 10        Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
7 7
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
5 6 10        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
5 63
WC  Serbia Dušan Lajović
 Serbia Nenad Zimonjić
7 0 3      Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
6 6  
 Meksyk Santiago González
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 4     3  Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
2 1  
3  Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
6 6        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
6 7
 Hiszpania Gerard Granollers
 Hiszpania Marc López
       Hiszpania Gerard Granollers
 Hiszpania Marc López
4 5  
 Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
w/o      Hiszpania Gerard Granollers
 Hiszpania Marc López
6 7
Alt  Argentyna Guido Andreozzi
 Boliwia Hugo Dellien
6 6     Alt  Argentyna Guido Andreozzi
 Boliwia Hugo Dellien
4 5  
2  Japonia Ben McLachlan
 Holandia Matwé Middelkoop
3 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 650 250
Finaliści 15 200 150
Półfinaliści 8240 90
Ćwierćfinaliści 4710 45
1. runda 2760 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]