Euro Formuła 3000 Sezon 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2004 Mistrzostw Euro Formuły 3000
Inauguracja 2 maja
Zakończenie 31 października
Liczba wyścigów 10
Mistrzowie
Kierowcy Nicky Pastorelli
Zespoły Draco Junior Team
Poprzedni sezonNastępny sezon

Euro Formuła 3000 Sezon 2004 – szósty sezon w historii tej serii. Sezon rozpoczął się 2 maja podczas wyścigu na torze Masaryk Circuit w Czechach, a zakończył 31 października na niemieckim torze Nürburgring. Tytuł w klasyfikacji głównej zdobył Holender Nicky Pastorelli, a w klasyfikacji zespołów włoska ekipa Draco Junior Team.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca Rundy
Włochy Draco Junior Team 1 Holandia Nicky Pastorelli Wszystkie
2 Włochy Fausto Ippoliti Wszystkie
Włochy ADM Motorsport 3 Austria Norbert Siedler Wszystkie
4 Brazylia Allam Khodair Wszystkie
34 Włochy Gianni Giudici 9-10
Włochy GP Racing 5 Włochy Fabrizio del Monte Wszystkie
6 Belgia Maxime Hodencq Wszystkie
20 Tajlandia Tor Graves Wszystkie
Włochy Traini Corse 7 Włochy "Babalus" 1-5
Brazylia Tuka Rocha 6
Włochy Matteo Meneghello 8
8 Austria Mathias Lauda 1 3-6 8-10
Włochy Scuderia Famà 9 Belgia Loïc Deman 1-6 8-10
10 Brazylia Tuka Rocha 5
Francja Jean de Pourtales 6-10
Wielka Brytania John Village Automotive 11 Czechy Tomáš Kostka 1
Wielka Brytania Alex Lloyd 4-10
12 Nowa Zelandia Jonny Reid Wszystkie
Włochy Euronova Racing 14 Włochy Edoardo Bisconcin 1-4
Rosja Witalij Pietrow 6
Brazylia Tuka Rocha 8
Włochy Luca Filippi 9-10
15 Austria Bernhard Auinger Wszystkie
Włochy Power Tech 16 Włochy Giacomo Ricci 1-4
17 Hiszpania Rafael Sarandeses 2-3
Austria Zele Racing 18 Brazylia Tuka Rocha 1-4
19 Niemcy Sven Heidfeld 1-2
Rosja NBC Group 21 Rosja Siergiej Złobin 5

Kalendarz wyścigów[edytuj | edytuj kod]

Wyścig Tor Data Okrążeń Dystans Czas Wyścigu Szybkość Zwycięzca Pole Position Najszybsze Okrążenie
1 Czechy Brno 2 maja 25 5.403=135.075 km 0'48:16.727 174.437 km/h Włochy Fabrizio del Monte Włochy Fabrizio del Monte Włochy Fabrizio del Monte
2 Portugalia Estoril 30 maja 36 4.183=150.588 km 0'56:37.594 159.559 km/h Włochy Fabrizio del Monte Austria Norbert Siedler Austria Norbert Siedler
3 Hiszpania Jerez 6 czerwca 34 4.429=150.586 km 0'59:35.497 151.584 km/h Włochy Fabrizio del Monte Austria Norbert Siedler Włochy Fabrizio del Monte
4 Włochy Monza 27 czerwca 26 5.793=150.618 km 0'44:38.955 202.402 km/h Holandia Nicky Pastorelli Austria Mathias Lauda Brazylia Tuka Rocha
5 Belgia Spa-Francorchamps 18 lipca 22 6.973=153.406 km 0'48:09.141 191.233 km/h Austria Bernhard Auinger Austria Norbert Siedler Holandia Nicky Pastorelli
6 Wielka Brytania Donington Park 29 sierpnia 19+24 3.149=135.407 km 0'52:27.738 154.862 km/h Nowa Zelandia Jonny Reid Wielka Brytania Alex Lloyd Wielka Brytania Alex Lloyd
7 Francja Dijon 12 września 38 3.886=147.668 km 0'47:53.396 190.437 km/h Wielka Brytania Alex Lloyd Wielka Brytania Alex Lloyd Austria Norbert Siedler
8 Belgia Zolder 19 września 38 4.184=158.992 km 0'56:34.171 160.291 km/h Austria Norbert Siedler Austria Norbert Siedler Austria Norbert Siedler
9 Niemcy Nürburgring 30 października 42 3.692=155.064 km 0'58:46.799 155.582 km/h Austria Norbert Siedler Austria Norbert Siedler Austria Bernhard Auinger
10 Niemcy Nürburgring 31 października 42 3.692=155.064 km 1'01:50.452 147.881 km/h Holandia Nicky Pastorelli Austria Norbert Siedler Holandia Nicky Pastorelli

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Punktacja wyścigu: 10-6-4-3-2-1 (sześć pierwszych pozycji)

Pozycja Kierowca BRN
Czechy
EST
Portugalia
JER
Hiszpania
MOZ
Włochy
SPA
Belgia
DON
Wielka Brytania
DIJ
Francja
ZOL
Belgia
NÜR
Niemcy
NÜR
Niemcy
Punkty
1 Holandia Nicky Pastorelli 3 2 6 1 2 5 4 NU 3 1 46
2 Włochy Fabrizio del Monte 1 1 1 3 3 NU 3 5 6 NU 45
3 Austria Norbert Siedler 2 4 NU 7 5 2 NU 1 1 NU 37
4 Nowa Zelandia Jonny Reid 7 NU 3 NU 6 1 2 2 2 5 35
5 Austria Bernhard Auinger 4 3 7 NU 1 4 6 NU 5 4 26
6 Wielka Brytania Alex Lloyd NU 4 NU 1 NU NU 2 19
7 Włochy Fausto Ippoliti 9 6 5 4 7 6 5 6 4 3 17
8 Brazylia Tuka Rocha 6 NU NU 2 NW 3 3 15
9 Austria Mathias Lauda NU 2 NU NU 7 4 7 NU 9
10 Włochy "Babalus" 5 NU 4 5 NW 7
11 Belgia Maxime Hodencq 12 5 NU 6 8 NU NU NU 8 NU 3
12 Brazylia Allam Khodair NU 10 NU NU 9 NU NU NU 11 6 1
13 Francja Jean de Pourtales 8 7 NU NU 7 0
14 Włochy Giacomo Ricci 10 7 NU 8 0
15 Włochy Matteo Meneghello 7 0
16 Tajlandia Tor Graves NU 8 NU NU 10 NU 8 8 NU NU 0
17 Niemcy Sven Heidfeld 8 NU 0
18 Belgia Loïc Deman 14 NU NU NU 11 9 9 9 NW 0
19 Hiszpania Rafael Sarandeses 9 NU 0
20 Włochy Luca Filippi 10 NU 0
21 Czechy Tomáš Kostka 11 0
22 Włochy Edoardo Bisconcin 13 NU NZ NU 0
Włochy Gianni Giudici NU NU 0
Rosja Witalij Pietrow NU 0
Rosja Siergiej Złobin NU 0
Pozycja Kierowca BRN
Czechy
EST
Portugalia
JER
Hiszpania
MOZ
Włochy
SPA
Belgia
DON
Wielka Brytania
DIJ
Francja
ZOL
Belgia
NÜR
Niemcy
NÜR
Niemcy
Punkty

Klasyfikacja zespołów[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zespół Nr BRN
Czechy
EST
Portugalia
JER
Hiszpania
MOZ
Włochy
SPA
Belgia
DON
Wielka Brytania
DIJ
Francja
ZOL
Belgia
NÜR
Niemcy
NÜR
Niemcy
Punkty
1 Włochy Draco Junior Team 3 2 6 1 2 5 4 NU 3 1 63
9 6 5 4 7 6 5 6 4 3
2 Wielka Brytania John Village Automotive 11 NU 4 NU 1 NU NU 2 56
7 NU 3 NU 6 1 2 2 2 5
3 Włochy GP Racing 1 1 1 3 3 NU 3 5 6 NU 48
12 5 NU 6 8 NU NU NU 8 NU
4 Włochy ADM Motorsport 2 4 NU 7 5 2 NU 1 1 NU 38
NU 10 NU NU 9 NU NU NU 11 6
5 Włochy Euronova Racing 13 NU NZ NU NU 3 10 NU 30
4 3 7 NU 1 4 6 NU 5 4
6 Włochy Traini Corse 5 NU 4 5 NW 3 7 20
NU 2 NU NU 7 4 7 NU
7 Austria Zele Racing 6 NU NU 2 7
8 NU
8 Włochy Scuderia Famà 14 NU NU NU 11 9 9 9 NW 0
NW 8 7 NU NU 7
9 Włochy Power Tech 10 7 NU 8 0
9 NU
10 Rosja NBC Group 21 NU 0
Pozycja Zespół Nr BRN
Czechy
EST
Portugalia
JER
Hiszpania
MOZ
Włochy
SPA
Belgia
DON
Wielka Brytania
DIJ
Francja
ZOL
Belgia
NÜR
Niemcy
NÜR
Niemcy
Punkty

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]