Euro Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 3

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Players Tour Championship 2010/2011
PTC 6 ← EPTC 3 → EPTC 4
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 128
Miejsce Niemcy Walter Kobel Sporthalle, Rüsselsheim am Main
Zwycięzca Szkocja Marcus Campbell
II miejsce Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo
Najwyższy break 147 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
147 Walia Mark Williams

Euro Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 3 – dziewiąty turniej z cyklu 12 rankingowych turniejów Players Tour Championship, a trzeci rozegrany w tym cyklu w kontynentalnej Europie, rozegrany w Walter Kobel Sporthalle w Rüsselsheim am Main (Niemcy) w dniach 22-24 października 2010 roku.

Wzięło w nim udział 128 zawodników.

W finale tego turnieju Szkot Marcus Campbell pokonał Chińczyka Lianga Wenbo wynikiem 4–0.

Nagrody[1][edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 10 000
II miejsce: €5 000

Półfinalista: €2 500
Ćwierćfinalista: €1 400

Ostatnia 16: €1 000
Ostatnia 32: €500
Ostatnia 64: €200

Wydarzenia związane z turniejem[edytuj | edytuj kod]

Turniej główny[3][4][5][6][edytuj | edytuj kod]

Górna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Barry Pinches w/o  
 Szkocja Jamie Burnett w/d  
   Anglia Barry Pinches 1  
   Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Ricky Walden 4
 Anglia Michael Holt 2  
   Anglia Ricky Walden 4  
   Walia Andrew Pagett 1  
 Anglia Ronnie O’Sullivan w/d  
 Anglia Kuldesh Johal w/o  
   Anglia Kuldesh Johal 2
   Walia Andrew Pagett 4  
 Walia Andrew Pagett 4
 Holandia Mario Wehrmann 1  
   Anglia Ricky Walden 2
   Anglia Barry Hawkins 4
 Anglia Barry Hawkins 4  
 Szkocja Stephen Hendry 2  
   Anglia Barry Hawkins 4
   Belgia Bjorn Haneveer 3  
 Belgia Bjorn Haneveer 4
 Anglia Ian Glover 3  
   Anglia Barry Hawkins 4
   Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon 1  
 Anglia Justin Astley 3  
 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon 4  
   Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon 4
   Anglia Jamie Walker 1  
 Anglia Jack Lisowski 1
 Anglia Jamie Walker 4  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Martin Gould 4  
 Irlandia Philip Arnold 1  
   Anglia Martin Gould 4  
   Chińska Republika Ludowa Liu Song 1  
 Chińska Republika Ludowa Liu Song 4
 Anglia Adam Wicheard 3  
   Anglia Martin Gould 2  
   Walia Jamie Jones 4  
 Walia Jamie Jones 4  
 Niemcy Ronni Beniesch 0  
   Walia Jamie Jones 4
   Niemcy Ralph Enax 0  
 Anglia Joe Perry w/d
 Niemcy Ralph Enax w/o  
   Walia Jamie Jones 3
   Irlandia Ken Doherty 4
 Anglia Jamie Cope w/o  
 Irlandia Michael Judge w/d  
   Anglia Jamie Cope 4
   Anglia Ben Woollaston 0  
 Anglia Ben Woollaston 4
 Niemcy Phil Barnes 0  
   Anglia Jamie Cope 1
   Irlandia Ken Doherty 4  
 Brazylia Igor Figueiredo 2  
 Irlandia Ken Doherty 4  
   Irlandia Ken Doherty 4
   Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  
 Anglia Mark Davis 2
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Matthew Selt 4  
 Anglia Martin O’Donnell 2  
   Anglia Matthew Selt 3  
   Walia Jak Jones 4  
 Anglia Matthew Couch 1
 Walia Jak Jones 4  
   Walia Jak Jones 1  
   Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Nigel Bond 4  
 Nowa Zelandia Chris McBreen 0  
   Anglia Nigel Bond 2
   Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Robert Milkins 4
 Niemcy Joern Hannes-Hühn 1  
   Anglia Robert Milkins 1
   Szkocja Marcus Campbell 4
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Szkocja Marc Davis 2  
   Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 3
   Anglia Kyren Wilson 4  
 Anglia Kyren Wilson w/o
 Niemcy Stefan Joachim w/d  
   Anglia Kyren Wilson 2
   Szkocja Marcus Campbell 4  
 Anglia Mark Joyce 4  
 Turcja Soner Sari 0  
   Anglia Mark Joyce 1
   Szkocja Marcus Campbell 4  
 Szkocja Marcus Campbell 4
 Francja Stéphane Ochoiski 1  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Adrian Gunnell 4  
 Holandia Maurice Le Duc 0  
   Anglia Adrian Gunnell 3  
   Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia Stuart Bingham 4
 Irlandia Północna Joe Swail 2  
   Anglia Stuart Bingham 4  
   Anglia Mark King 3  
 Anglia Mark King 4  
 Niemcy Stefan Gerst 0  
   Anglia Mark King 4
   Anglia Ian McCulloch 2  
 Anglia Ian McCulloch 4
 Chorwacja Sanjin Kusan 1  
   Anglia Stuart Bingham 3
   Anglia Judd Trump 4
 Anglia Anthony Hamilton w/o  
 Niemcy Nico Steiner w/d  
   Anglia Anthony Hamilton 3
   Tajlandia James Wattana 4  
 Anglia Allan Taylor 2
 Tajlandia James Wattana 4  
   Tajlandia James Wattana 2
   Anglia Judd Trump 4  
 Anglia Judd Trump 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 1  
   Anglia Judd Trump 4
   Irlandia David Morris 1  
 Anglia Dave Harold w/d
 Irlandia David Morris w/o  

Dolna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Mark Selby 4  
 Anglia Christopher Henry 0  
   Anglia Mark Selby 4  
   Tajlandia Issara Kachaiwong 0  
 Anglia Stephen Lee 0
 Tajlandia Issara Kachaiwong 4  
   Anglia Mark Selby 4  
   Anglia Jimmy Robertson 0  
 Anglia Paul Davison w/o  
 Niemcy Thomas Wacker w/d  
   Anglia Paul Davison 3
   Anglia Jimmy Robertson 4  
 Anglia Jimmy Robertson 4
 Szkocja James McBain 1  
   Anglia Mark Selby 4
   Szkocja Stephen Maguire 3
 Szkocja Stephen Maguire w/o  
 Irlandia Joe Delaney w/d  
   Szkocja Stephen Maguire 4
   Anglia Peter Lines 2  
 Anglia Peter Lines 4
 Niemcy Uli Ottner 0  
   Szkocja Stephen Maguire 4
   Anglia Michael Wasley 0  
 Anglia Michael Wasley 4  
 Niemcy Jörg Ebert 0  
   Anglia Michael Wasley 4
   Anglia Alfie Burden 2  
 Anglia Alfie Burden 4
 Walia Ryan Day 3  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Peter Ebdon 4  
 Norwegia Kurt Maflin 0  
   Anglia Peter Ebdon 4  
   Anglia Shaun Murphy 3  
 Anglia Shaun Murphy 4
 Belgia Tomasz Skalski 2  
   Anglia Peter Ebdon 4  
   Malta Tony Drago 2  
 Malta Tony Drago 4  
 Niemcy Patrick Einsle 1  
   Malta Tony Drago 4
   Niemcy Lasse Münstermann 1  
 Anglia Jimmy White 3
 Niemcy Lasse Münstermann 4  
   Anglia Peter Ebdon 3
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
 Australia Neil Robertson 4  
 Anglia Rod Lawler 3  
   Australia Neil Robertson 1
   Walia Matthew Stevens 0  
 Walia Matthew Stevens w/o
 Anglia Ali Carter w/d  
   Australia Neil Robertson 1
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui w/o  
 Irlandia Północna Mark Allen w/d  
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 0
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 2  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Liam Highfield 4  
 Anglia Jimmy Michie 3  
   Anglia Liam Highfield 3  
   Hongkong Marco Fu 4  
 Hongkong Marco Fu w/o
 Anglia Danny Douane w/d  
   Hongkong Marco Fu 4  
   Belgia Luca Brecel 3  
 Anglia Andy Hicks 3  
 Belgia Luca Brecel 4  
   Belgia Luca Brecel 4
   Szkocja Anthony McGill 3  
 Szkocja Anthony McGill 4
 Anglia Oliver Brown 0  
   Hongkong Marco Fu 2
   Walia Michael White 4
 Anglia Tom Ford 4  
 Anglia Tony Knowles 2  
   Anglia Tom Ford 3
   Walia Michael White 4  
 Walia Michael White 4
 Anglia Andrew Norman 2  
   Walia Michael White 4
   Anglia Mike Dunn 1  
 Anglia Joe Jogia w/d  
 Anglia Jamie O’Neill w/o  
   Anglia Jamie O’Neill 2
   Anglia Mike Dunn 4  
 Anglia Mike Dunn 4
 Niemcy Jürgen Kesseler 1  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Andrew Higginson 4  
 Anglia Reanne Evans 0  
   Anglia Andrew Higginson 4  
   Szkocja Alan McManus 0  
 Szkocja Alan McManus 4
 Holandia Gerrit bij de Leij 1  
   Anglia Andrew Higginson 4  
   Anglia Steve Davis 3  
 Walia Daniel Wells 4  
 Niemcy Thomas Cesal 0  
   Walia Daniel Wells 2
   Anglia Steve Davis 4  
 Anglia Steve Davis 4
 Belgia Hans Blanckaert 1  
   Anglia Andrew Higginson 4
   Irlandia Północna Gerard Greene 2
 Walia Dominic Dale 4  
 Niemcy Dieter Meier 0  
   Walia Dominic Dale 2
   Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4
 Niemcy Robert Drahn 0  
   Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 3
   Irlandia Północna Gerard Greene 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene 4  
 Niemcy Rune Kampe 1  
   Irlandia Północna Gerard Greene 4
   Walia Mark Williams 0  
 Walia Mark Williams 4
 Niemcy Diana Schuler 0  

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
                           
   Anglia Barry Hawkins 1  
 Irlandia Ken Doherty 4  
   Irlandia Ken Doherty 3  
   Szkocja Marcus Campbell 4  
 Szkocja Marcus Campbell 4
   Anglia Judd Trump 1  
     Szkocja Marcus Campbell 4
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 0
   Anglia Mark Selby 2  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
   Anglia Andrew Higginson 1  
 Walia Michael White 2
   Anglia Andrew Higginson 4  

Breaki stupunktowe[7][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Euro Players Tour Championship 2-6 Entry Pack. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-26].
  2. Various Snooker Records. Chris Turner's Snooker Archive. [dostęp 2012-06-02].
  3. worldsnooker.com: Euro Players Tour Championship 3 Drawsheet. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-26].
  4. Euro PTC 3. WWW Snooker. [dostęp 2012-05-26].
  5. Euro Players Tour Championship – Event Three. global-snooker.com. [dostęp 2012-05-26].
  6. EPTC3 Draw. Snooker Stars. [dostęp 2012-05-26].
  7. 2010 PTC Centuries. global-snooker.com. [dostęp 2012-06-02].