European Le Mans Series 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2014 Mistrzostw European Le Mans Series
Ilustracja
Mistrz serii w 2014 roku.
Inauguracja 19 kwietnia
Zakończenie 28 września
Liczba wyścigów 5
Kierowcy Nelson Panciatici
Paul-Loup Chatin
Oliver Webb
Zespoły Signatech
Poprzedni sezonNastępny sezon

Jedenasty sezon European Le Mans Series, który rozpoczął się 19 kwietnia na torze Silverstone, gdzie seria towarzyszyła mistrzostwom FIA World Endurance Championship, a zakończyła się 19 października na torze Estoril. Poza rundą na torze Silverstone wszystkie rundy tej serii były samodzielnymi.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem ustalono, że będą uczestniczyć w tej serii[1] 42 załogi.

Zespół Samochód Silnik Opona Nr Kierowcy Rundy Klasa
Francja Sebastien Loeb Racing Oreca 03 Nissan VK45DE 4.5 L V8 M 24 Francja Vincent Capillaire 1-2, 4-5 LMP 2
Czechy Jan Charouz 1-2
Francja Arthur Pic 4
Włochy Andrea Roda 4
Szwecja Jimmy Eriksson 5
Audi R8 LMS ultra Audi 5.2 L V10 51 Francja Henry Hassid 1 GTC
Francja Mike Parisy 1
Francja Olivier Lombard 1
Wielka Brytania Greaves Motorsport Zytek Z11SN Nissan VK45DE 4.5 L V8 D 28 Wielka Brytania James Littlejohn 1 LMP 2
Wielka Brytania Tony Wells 1
Wielka Brytania James Walker 1
Wielka Brytania Luciano Bacheta 3-5
Rosja Mark Szulszycki 3-5
41 Wielka Brytania Tom Kimber-Smith 1-2
Stany Zjednoczone Chris Dyson 1
Stany Zjednoczone Mattew McMurry Wszystkie
Stany Zjednoczone Mark Patterson 3
Wielka Brytania Johnny Mowlem 4
Portugalia Miguel Faisca 5
Wielka Brytania James Fletcher 5
Niemcy Pegasus Racing Morgan LMP2 Nissan VK45DE 4.5 L V8 D 29 Francja Julien Schell Wszystkie LMP 2
Szwajcaria Nicolas Leutwiler Wszystkie
Wielka Brytania Jonathan Coleman Wszystkie
Francja Signatech Alpine Alpine (Oreca 03) Nissan VK45DE 4.5 L V8 36 Francja Nelson Panciatici Wszystkie LMP 2
Francja Paul-Loup Chatin Wszystkie
Wielka Brytania Oliver Webb Wszystkie
Szwajcaria Race Performance Oreca 03 Judd HK 3.6 L V8 D 34 Szwajcaria Michel Frey Wszystkie LMP 2
Francja Franck Mailleux Wszystkie
Szwajcaria Patric Niederhauser 5
Wielka Brytania Jota Sport Zytek Z11SN Nissan VK45DE 4.5 L V8 D 38 Wielka Brytania Harry Tincknell Wszystkie LMP 2
Wielka Brytania Simon Dolan Wszystkie
Portugalia Filipe Albuquerque Wszystkie
Szwajcaria Newblood by Morand Racing Morgan LMP2 Judd HK 3.6 L V8 D 43 Austria Christian Klien Wszystkie LMP 2
Szwajcaria Gary Hirsch Wszystkie
Francja Romain Brandela 1-2
Francja Pierre Ragues 3-5
Francja Thiriet by TDS Racing Morgan LMP2 Nissan VK45DE 4.5 L V8 D 46 Francja Pierre Thiriet 1-2 LMP 2
Francja Ludovic Badey 1-2
Francja Tristan Gommendy 1-2
Ligier JS P2 Francja Pierre Thiriet 3-5
Francja Ludovic Badey 3-5
Francja Tristan Gommendy 3-5
Irlandia Murphy Prototypes Oreca 03 Nissan VK45DE 4.5 L V8 D 48 Indie Karun Chandhok 1-2 LMP 2
Wenezuela Rodolfo González 1-2, 4
Wielka Brytania Alex Kapadia 1
Francja Nathanaël Berthon 2, 4
Brazylia Pipo Derani 4-5
Wielka Brytania James Littlejohn 5
Wielka Brytania Tony Wells 5
Francja Larbre Competition Morgan LMP2 Judd HK 3.6 L V8 D 50 Francja Jacques Nicolet 1 LMP 2
Japonia Keiko Ihara 1
Włochy AF Corse Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 M 54 Włochy Piergiuseppe Perazzini Wszystkie LMGTE
Włochy Marco Cioci Wszystkie
Wielka Brytania Michael Lyons Wszystkie
55 Wielka Brytania Duncan Cameron Wszystkie
Irlandia Matt Griffin Wszystkie
Włochy Michele Rugolo 1, 3-5
Włochy Mirko Venturi 2
65 Wielka Brytania Peter Mann 2
Włochy Lorenzo Casè 2
Włochy Raffaele Gianmaria 2
70 Francja Yannick Mallégol 3-5
Francja François Perrodo 3-5
Francja Emmanuel Collard 3-5
Ferrari 458 Italia GT3 62 Francja Yannick Mallégol 1-2 GTC
Stany Zjednoczone Howard Blank 1-2
Francja Jean-Marc Bachelier 1-2
63 Dania Mads Radsmussen Wszystkie
Dania Dennis Lind 1,3
Rosja Ilja Miełnikow 2
Portugalia Filipe Barreiros 4-5
94 Szwajcaria Thomas Flohr 2, 4
Włochy Francesco Castellacci 2, 4
Włochy Andrea Rizzoli 4
95 Holandia Adrien de Leener Wszystkie
Monako Cédric Sbirrazzuoli Wszystkie
Austria AT Racing Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 M 56 Białoruś Aleksander Talkanista Jr. 1-3, 5 LMGTE
Białoruś Aleksander Talkanista Wszystkie
Niemcy Pierre Kaffer Wszystkie
Włochy Mirko Venturi 4
Rosja SMP Racing Ferrari 458 Italia GT3 Ferrari 4.5 L V8 M 57 Rosja Borys Rotenberg 2-5 GTC
Finlandia Mika Salo 2-5
Włochy Maurizio Mediani 2-5
71 Rosja Kiriłł Ładygin Wszystkie
Rosja Aleksiej Basow Wszystkie
Włochy Luca Persiani Wszystkie
73 Monako Olivier Beretta Wszystkie
Rosja Dewi Markozow Wszystkie
Rosja Anton Ładygin Wszystkie
Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 72 Włochy Andrea Bertolini Wszystkie LMGTE
Rosja Siergiej Złobin Wszystkie
Rosja Wiktor Szajtar Wszystkie
Francja Team Sofrev ASP Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 M 58 Francja Fabien Barthez Wszystkie LMGTE
Francja Anthony Pons Wszystkie
Francja Soheil Ayari Wszystkie
Ferrari 458 Italia GT3 59 Francja Christophe Bourret Wszystkie GTC
Francja Jean-Philippe Belloc Wszystkie
Francja Pascal Gibon 1-2, 4-5
Francja Jean Luc Beaubelique 3
Wielka Brytania Formula Racing Ferrari 458 Italia GT3 Ferrari 4.5 L V8 M 60 Dania Jan Magnussen 1, 3-5 GTC
Dania Johnny Laursen Wszystkie
Dania Mikkel Mac Wszystkie
Włochy Andrea Piccini 2
Wielka Brytania JMW Motorsport Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 D 66 Wielka Brytania Daniel McKenzie Wszystkie LMGTE
Wielka Brytania George Richardson Wszystkie
Włochy Daniel Zampieri 1-2, 5
Wielka Brytania Robert Bell 3
Wielka Brytania James Walker 4
Belgia Prospeed Competition Porsche GT3-R Porsche 4.0 L Flat-6 M 75 Holandia Paul van Splunteren 1–2 GTC
Belgia Maxime Soulet 1–2,5
Francja Gilles Vannelet Wszystkie
Francja Mike Parisy 3-4
Holandia Max van Splunteren 3–5
Francja IMSA Performance Matmut Porsche 911 GT3 RSR Porsche 4.0 L Flat-6 M 67 Francja Erik Maris Wszystkie LMGTE
Francja Jean-Marc Merlin Wszystkie
Francja Éric Hélary Wszystkie
76 Francja Raymond Narac Wszystkie
Francja Nicolas Armindo Wszystkie
Francja David Hallyday 1-2
Dania Christina Nielsen 3-5
Niemcy Proton Competition Porsche 911 GT3 RSR Porsche 4.0 L Flat-6 M 77 Austria Horst Felbermayr Sr 3 LMGTE
Austria Horst Felbermayr Jr 3
Austria Richard Lietz 3
Rosja Team Russia by Barwell BMW Z4 GT3 BMW 4.4 L V8 M 78 Rosja Leo Maczicki Wszystkie GTC
Rosja Timur Sardarow Wszystkie
Wielka Brytania Jonathan Cocker Wszystkie
Szwajcaria Kessel Racing Ferrari F458 Italia Ferrari 4.5 L V8 M 80 Polska Michał Broniszewski 1-2, 4-5 LMGTE
Włochy Giacomo Piccini 1-2, 4-5
81 Włochy Thomas Kemenator 1-4
Włochy Matteo Cressoni 1-4
Francja Crubile Sport Porsche 911 GT3 RSR Porsche 4.0 L Flat-6 M 82 Francja François Perrodo 1-2 LMGTE
Francja Emmanuel Collard 1-2
Francja Sébastien Crubilé 1-2
Wielka Brytania Gulf Racing UK Aston Martin V8 Vantage GTE Aston Martin 4.5 L V8 M 85 Niemcy Roald Goethe Wszystkie LMGTE
Wielka Brytania Stuart Hall Wszystkie
Wielka Brytania Daniel Brown Wszystkie
Porsche 911 GT3 RSR
Porsche 911 RSR
Porsche 4.0 L Flat-6 86 Wielka Brytania Michael Wainwright Wszystkie
Wielka Brytania Adam Carroll Wszystkie
Wielka Brytania Ben Barker 1-2, 4-5
Wielka Brytania Michael Meadows 3
Belgia BMW Sport Trophy Marc VDS BMW Z4 GT3 BMW 4.4 L V8 M 87 Belgia Bas Leinders 5 GTC
Finlandia Markus Palttala 5
Francja Henry Hassid 5
Włochy Team Ombra Ferrari 458 Italia GT3 Ferrari 4.5 L V8 M 92 Włochy Mario Cordoni 4-5 GTC
Włochy Marco Zanuttini 4-5
Włochy Andrea Montermini 5
Francja Pro GT by Almeras Porsche 997 GT3-R Porsche 4.0 L Flat-6 M 93 Francja Franck Perera 1-4 GTC
Francja Lucas Lasserre 1-2, 4
Francja Eric Dermont 1-2, 4
Francja Matthieu Vaxivière 3
Francja Henri Hassid 3
Ukraina Team Ukraine Ferrari 458 Italia GT3 Ferrari 4.5 L V8 M 96 Ukraina Andrij Krugłyk 1 GTC
Ukraina Siergiej Czukanow 1
Włochy Alessandro Pier Guidi 1
Francja ART Grand Prix McLaren MP4-12C GT3 McLaren 3.8 L Turbo V8 M 98 Francja Grégoire Demoustier Wszystkie GTC
Estonia Kevin Korjus Wszystkie
Francja Yann Goudy Wszystkie
99 Meksyk Ricardo Gonzalez Wszystkie
Szwajcaria Karim Ajlani Wszystkie
Wielka Brytania Alex Brundle Wszystkie

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole Position (zespół) Najszybsze okrążenie (zespół) Zwycięzca (zespół) Wyniki
Pole Position (kierowcy) Najszybsze okrążenie (kierowcy) Zwycięzca (kierowcy)
1 Wielka Brytania Silverstone 19 kwietnia Wielka Brytania Jota Sport Irlandia Murphy Prototypes Francja Thiriet by TDS Racing Wyniki
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
Indie Karun Chandhok
Wenezuela Rodolfo González
Wielka Brytania Alex Kapadia
Francja Pierre Thiriet
Francja Ludovic Badey
Francja Tristan Gommendy
2 Włochy Imola 18 maja Wielka Brytania Jota Sport Wielka Brytania Jota Sport Wielka Brytania Jota Sport Wyniki
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
3 Austria Red Bull 20 lipca Wielka Brytania Jota Sport Szwajcaria Race Performance Francja Signatech Alpine Wyniki
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
Szwajcaria Michel Frey
Francja Franck Mailleux
Francja Nelson Panciatici
Wielka Brytania Oliver Webb
Francja Paul-Loup Chatin
4 Francja Paul Ricard 14 września Irlandia Murphy Prototypes Francja Signatech – Alpine Szwajcaria Newblood by Morand Racing Wyniki
Wenezuela Rodolfo González
Francja Nathanaël Berthon
Brazylia Pipo Derani
Francja Nelson Panciatici
Wielka Brytania Oliver Webb
Francja Paul-Loup Chatin
Austria Christian Klien
Szwajcaria Gary Hirsch
Francja Pierre Ragues
5 Portugalia Estoril 19 października Wielka Brytania Jota Sport Irlandia Murphy Prototypes Francja Sebastien Loeb Racing Wyniki
Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Harry Tincknell
Portugalia Filipe Albuquerque
Brazylia Pipo Derani
Wielka Brytania James Littlejohn
Wielka Brytania Tony Wells
Francja Vincent Capillaire
Szwecja Jimmy Eriksson

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Paweł Zając: Broniszewski będzie startował w ELMS (pol.). f1wm.pl, 2014-02-14. [dostęp 2014-02-15].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]