European Masters 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Masters
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Belgia De Soeverein, Lommel
Zwycięzca Anglia Judd Trump
II miejsce Anglia Stuart Bingham
Najwyższy break 145 Irlandia Północna Mark Allen

European Masters 2017 – szósty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2017/2018 rozegrany został w dniach 2-8 października 2017 roku w Lommel (Belgia).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 75 000
  • II miejsce: £ 35 000
  • Półfinalista: £ 17 500
  • Ćwierćfinalista: £ 11 000
  • Runda 3: £ 6 000
  • Runda 2: £ 4 000
  • Runda 1: £ 2 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 1 500
  • Pula nagród: £ 366 500

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 6 frame'ów
Finał
Do 9 frame'ów
                                                         
Anglia  Judd Trump 4  
Anglia  Adam Duffy 1  
  Anglia  Judd Trump 4  
  Anglia  Martin O'Donnell 3  
Walia  Jamie Jones 3
Anglia  Martin O'Donnell 4  
  Anglia  Judd Trump 4  
  Anglia  David Gilbert 2  
Anglia  David Gilbert 4  
Anglia  Sam Baird 1  
  Anglia  David Gilbert 4
  Chińska Republika Ludowa  Chen Zifan 1  
Anglia  Mark King 2
Chińska Republika Ludowa  Chen Zifan 4  
  Anglia  Judd Trump 4  
  Irlandia Północna  Mark Allen 3  
Chińska Republika Ludowa  Zhang Yong 0  
Anglia  Ben Woollaston 4  
  Anglia  Ben Woollaston 4
  Irlandia Północna  Gerard Greene 3  
Irlandia Północna  Gerard Greene 4
Anglia  Kyren Wilson 3  
  Anglia  Ben Woollaston 2
  Irlandia Północna  Mark Allen 4  
Chińska Republika Ludowa  Yuan Sijun 1  
Szkocja  Alan McManus 4  
  Szkocja  Alan McManus 1
  Irlandia Północna  Mark Allen 4  
Iran  Hossein Vafaei 3
Irlandia Północna  Mark Allen 4  
Anglia  Judd Trump 6  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 1  
Australia  Neil Robertson 4  
Chińska Republika Ludowa  Fang Xiongman 0  
  Australia  Neil Robertson 4  
  Anglia  Peter Ebdon 0  
Walia  Dominic Dale 0
Anglia  Peter Ebdon 4  
  Australia  Neil Robertson 2  
  Walia  Mark Williams 4  
Walia  Mark Williams 4  
Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 1  
  Walia  Mark Williams 4
  Szkocja  Ross Muir 3  
Anglia  Anthony Hamilton w/d
Szkocja  Ross Muir w/o  
  Walia  Mark Williams 2
  Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 4  
Indie  Aditya Mehta 4  
Anglia  Michael Holt 1  
  Indie  Aditya Mehta 3
  Anglia  Billy Joe Castle 4  
Anglia  Billy Joe Castle 4
Anglia  Martin Gould 3  
  Anglia  Billy Joe Castle 3
  Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 4  
Tajlandia  Noppon Saengkham 3  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 4  
  Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 4
  Irlandia  Ken Doherty 2  
Walia  Jak Jones 2
Irlandia  Ken Doherty 4  
Anglia  Judd Trump 9
Anglia  Stuart Bingham 7
Szkocja  John Higgins 4  
Szwajcaria  Alexander Ursenbacher 0  
  Szkocja  John Higgins 1  
  Anglia  Mark Davis 4  
Anglia  Mark Davis 4
Anglia  Matthew Selt 1  
  Anglia  Mark Davis 3  
  Szkocja  Anthony McGill 4  
Szkocja  Anthony McGill 4  
Irlandia Północna  Joe Swail 3  
  Szkocja  Anthony McGill 4
  Anglia  Alfred Burden 0  
Anglia  Alfred Burden 4
Szkocja  Eden Sharav 1  
  Szkocja  Anthony McGill 0  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 4  
Chińska Republika Ludowa  Chen Zhe 1  
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 4  
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 3
  Anglia  Peter Lines 4  
Anglia  Peter Lines 4
Walia  Ryan Day 2  
  Anglia  Peter Lines 1
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 4  
Anglia  Oliver Lines 1  
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 4  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 4
  Cypr  Michael Georgiou 0  
Cypr  Michael Georgiou 4
Anglia  John Astley 1  
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 4
Anglia  Stuart Bingham 6  
Anglia  Stuart Bingham 4  
Anglia  Mitchell Mann 2  
  Anglia  Stuart Bingham 4  
  Szkocja  Graeme Dott 0  
Szkocja  Graeme Dott 4
Walia  Jamie Rhys Clarke 2  
  Anglia  Stuart Bingham 4  
  Belgia  Luca Brecel 2  
Chińska Republika Ludowa  Mei Xiwen 3  
Anglia  Chris Wakelin 4  
  Anglia  Chris Wakelin 1
  Belgia  Luca Brecel 4  
Belgia  Luca Brecel 4
Malezja  Thor Chuan Leong 3  
  Anglia  Stuart Bingham 4
  Anglia  Mark Selby 2  
Iran  Soheil Vahedi n/s  
Anglia  Joe Perry w/o  
  Anglia  Joe Perry 2
  Anglia  Jack Lisowski 4  
Anglia  Jack Lisowski 4
Chińska Republika Ludowa  Li Yuan 1  
  Anglia  Jack Lisowski 3
  Anglia  Mark Selby 4  
Walia  Ian Preece 2  
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4  
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 3
  Anglia  Mark Selby 4  
Chińska Republika Ludowa  Zhao Xintong 1
Anglia  Mark Selby 4  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame'ów
De Soeverein, Lommel, Belgia, 8 października 2017.
Sędzia: Belgia Olivier Marteel
Anglia Judd Trump 9-7 Stuart Bingham Anglia
Sesja popołudniowa: 13-63, 7223, 0-81 (73), 94 (90)-1, 20-107 (107), 2-107 (101), 78 (59)-0, 71-47
Sesja wieczorna: 1-130 (130), 107 (107)-0, 73 (66)-17, 75-42, 0-69, 0-79 (78), 79 (66)-39, 107 (107)-0
107 Najwyższy break 130
2 Breaki stupunktowe 3
6 Breaki 50-punktowe 5

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

[1]

Mecze zostały rozegrane w dniach 3-4 sierpnia w Guild Hall, Preston. Wszystkie mecze były rozgrywane do 4 wygranych frame'ów (Pary nr. 1, 55 oraz 64 rozegrały swoje mecze w czasie fazy telewizyjnej). Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Anglia Judd Trump 4-0 Szkocja Chris Totten
Anglia Adam Duffy 4-2 Anglia Liam Highfield
Walia Jamie Jones 4-2 Anglia Christopher Keogan
Anglia Martin O'Donnell 4-1 Anglia Rory McLeod
Anglia David Gilbert 4-2 Anglia Nigel Bond
Anglia Jimmy Robertson 3-4 Anglia Sam Baird
Anglia Mark King 4-2 Norwegia Kurt Maflin
Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4-2 Anglia Hammad Miah
Finlandia Robin Hull 2-4 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Ben Woollaston 4-0 Anglia Ian Burns
Anglia Andrew Higginson 3-4 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia Kyren Wilson 4-0 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4-2 Anglia Allan Taylor
Szkocja Alan McManus 4-0 Australia Matthew Bolton
Anglia Gary Wilson 3-4 Iran Hossein Vafaei
Irlandia Północna Mark Allen 4-2 Walia Daniel Wells
Australia Neil Robertson 4-1 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Anglia Rod Lawler 3-4 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Walia Dominic Dale w/o-w/d Tajlandia Kritsanut Lertsattayathorn
Anglia Peter Ebdon 4-3 Tajlandia Akani Songsermsawad
Walia Mark Williams w/o-w/d Pakistan Hamza Akbar
Anglia David Grace 1-4 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
Anglia Anthony Hamilton 4-0 Walia David John
Szkocja Ross Muir 4-2 Anglia Sean O'Sullivan
Indie Aditya Mehta 4-2 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Anglia Michael Holt 4-0 Anglia Paul Davison
Anglia Billy Joe Castle 4-3 Anglia Jimmy White
Anglia Martin Gould 4-1 Walia Duane Jones
Chińska Republika Ludowa Hu Hao 1-4 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Tom Ford 2-4 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Walia Jak Jones 4-2 Irlandia Fergal O'Brien
Anglia Barry Hawkins 3-4 Irlandia Ken Doherty
Szkocja John Higgins 4-1 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Chińska Republika Ludowa Li Hang 1-4 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Mark Davis 4-0 Australia Kurt Dunham
Szkocja Rhys Clark 1-4 Anglia Matthew Selt
Szkocja Anthony McGill 4-2 Walia Matthew Stevens
Tajlandia James Wattana 1-4 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Ricky Walden 3-4 Anglia Alfred Burden
Anglia Elliot Slessor 1-4 Szkocja Eden Sharav
Anglia Stuart Carrington 3-4 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Walia Michael White 0-4 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Anglia Peter Lines 4-0 Malta Alex Borg
Walia Ryan Day 4-3 Niemcy Lukas Kleckers
Szkocja Scott Donaldson 3-4 Anglia Oliver Lines
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4-3 Anglia Robbie Williams
Cypr Michael Georgiou 4-1 Chińska Republika Ludowa Yu Delu
Anglia Shaun Murphy 2-4 Anglia John Astley
Anglia Stuart Bingham 4-1 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Walia Jackson Page 0-4 Anglia Mitchell Mann
Szkocja Graeme Dott 4-2 Anglia Craig Steadman
Walia Jamie Rhys Clarke 4-3 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong
Anglia Allister Carter 1-4 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Irlandia Josh Boileau 1-4 Anglia Chris Wakelin
Belgia Luca Brecel 4-3 Anglia Sam Craigie
Anglia Ashley Hugill 3-4 Malezja Thor Chuan Leong
Iran Soheil Vahedi 4-0 Anglia Mike Dunn
Anglia Joe Perry 4-3 Tajlandia Boonyarit Keattikun
Anglia Jack Lisowski 4-2 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Szkocja Stephen Maguire 3-4 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Walia Ian Preece 4-1 Anglia Sanderson Lam
Anglia Robert Milkins 2-4 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4-0 Walia Lee Walker
Anglia Mark Selby 4-3 Anglia Mark Joyce

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

[2]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Kwalifikacje European Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-07-26].
  2. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji European Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-07-26].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]