European Masters 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Masters
2017 ← 2018 → 2020
Snooker balls triangled.png
Miejsce Belgia De Soeverein, Lommel
Zwycięzca Anglia Jimmy Robertson
II miejsce Anglia Joe Perry
Najwyższy break 135 Anglia Jimmy Robertson
135 Anglia Jack Lisowski

European Masters 2018 – piąty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2018/2019 rozegrany został w dniach 1-7 października 2018 roku w Lommel (Belgia)[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 75 000
  • II miejsce: £ 35 000
  • Półfinalista: £ 17 500
  • Ćwierćfinalista: £ 11 000
  • Runda 3: £ 6 000
  • Runda 2: £ 4 000
  • Runda 1: £ 3 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 1 500
  • Pula nagród: £ 398 500

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 6 frame'ów
Finał
Do 9 frame'ów
                                                         
Anglia Judd Trump 4  
Anglia Liam Highfield 0  
  Anglia Judd Trump 2  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4
Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2  
Hongkong Marco Fu 3  
Irlandia Fergal O’Brien 4  
  Irlandia Fregal O'Brien 2
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
Anglia Alfred Burden 3  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3  
  Anglia Joe Perry 4  
Anglia Oliver Lines 1  
Anglia Joe Perry 4  
  Anglia Joe Perry 4
  Anglia Andrew Higginson 3  
Anglia Andrew Higginson 4
Australia Neil Robertson 2  
  Anglia Joe Perry 4
  Anglia Kyren Wilson 1  
Cypr Michael Georgiou 2  
Anglia Allan Taylor 4  
  Anglia Allan Taylor 2
  Anglia Kyren Wilson 4  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1
Anglia Kyren Wilson 4  
Anglia Joe Perry 6  
Anglia Anthony Hamilton 3  
Szkocja John Higgins 0  
Malezja Thor Chuan Leong w  
  Malezja Thor Chuan Leong 2  
  Anglia Anthony Hamilton 4  
Anglia Anthony Hamilton 4
Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 1  
  Anglia Anthony Hamilton 4  
  Belgia Luca Brecel 3  
Belgia Luca Brecel 4  
Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 2  
  Belgia Luca Brecel 4
  Szkocja Alan McManus 3  
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 3
Szkocja Alan McManus 4  
  Anglia Anthony Hamilton 4
  Anglia Jack Lisowski 3  
Walia Duane Jones 1  
Anglia Jack Lisowski 4  
  Anglia Jack Lisowski 4
  Anglia Peter Lines 2  
Anglia Peter Lines 4
Anglia Paul Davison 0  
  Anglia Jack Lisowski 4
  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4  
Szwajcaria Alexander Ursenbacher 3  
  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4
  Szkocja Eden Sharav 2  
Iran Hossein Vafaei 0
Szkocja Eden Sharav w  
Anglia Joe Perry 6
Anglia Jimmy Robertson 9
Anglia Mark Selby 4  
Anglia Sam Craigie 1  
  Anglia Mark Selby 4  
  Anglia Mark Davis 2  
Szkocja Scott Donaldson 2
Anglia Mark Davis 4  
  Anglia Mark Selby 2  
  Walia Ryan Day 4  
Walia Ryan Day 4  
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 1  
  Walia Ryan Day 4
  Anglia Elliot Slessor 3  
Anglia David Gilbert 3
Anglia Elliot Slessor 4  
  Walia Ryan Day 1  
  Anglia Mark King 4  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 1  
Anglia Mark King 4  
  Anglia Mark King 4
  Anglia Stuart Bingham 0  
Anglia Chris Wakelin 1
Anglia Stuart Bingham 4  
  Anglia Mark King 4
  Anglia Ricky Walden 1  
Anglia Rory McLeod 1  
Anglia Ricky Walden 4  
  Anglia Ricky Walden 4
  Anglia Craig Steadman 2  
Anglia Craig Steadman 4
Anglia Barry Hawkins 0  
Anglia Mark King 4
Anglia Jimmy Robertson 6  
Anglia Gary Wilson 4  
Anglia Stuart Carrington 2  
  Anglia Gary Wilson 3  
  Szkocja Ross Muir 4  
Szkocja Ross Muir 4
Walia Lee Walker 2  
  Szkocja Ross Muir 3  
  Irlandia Północna Mark Allen 4  
Irlandia Północna Mark Allen 4  
Anglia Ashley Hugill 1  
  Irlandia Północna Mark Allen 4
  Walia Jak Jones 2  
Walia Jak Jones 4
Anglia Adam Duffy 3  
  Irlandia Północna Mark Allen 2
  Anglia Jimmy Robertson 4  
Anglia Peter Ebdon 1  
Anglia Allister Carter 4  
  Anglia Allister Carter 3
  Szkocja Anthony McGill 4  
Szkocja Chris Totten 3
Szkocja Anthony McGill 4  
  Szkocja Anthony McGill 3
  Anglia Jimmy Robertson 4  
Irlandia Ken Doherty 0  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4  
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 3
  Anglia Jimmy Robertson 4  
Anglia Jimmy Robertson 4
Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame'ów
De Soeverein, Lommel, Belgia, 7 października 2018.
Sędzia: Belgia Jan Scheers
Anglia Joe Perry 6-9 Jimmy Robertson Anglia
Sesja popołudniowa: 17 – 69 (65), 21 – 71, 30 – 59, 0 – 79 (75), 37 – 70 (54), 66 – 9, 62 – 33, 64 – 46
Sesja wieczorna: 52 – 63, 56 – 75 (56), (75), 119 (106) – 0, 138 (51), (60) – 0, 110 (110) – 0, 19 – 68 (54), 4 – 108 (108)
110 Najwyższy break 108
2 Breaki stupunktowe 1
3 Breaki 50-punktowe 5

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

[2]

Mecze zostały rozegrane w dniach 17-18 sierpnia w Guild Hall, Preston. Wszystkie mecze były rozgrywane do 4 wygranych frame'ów (Pary nr. 1, 21 oraz 64 rozegrają swoje mecze w czasie fazy telewizyjnej). Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Anglia Judd Trump 4-0 Anglia Martin O’Donnell
Anglia Liam Highfield 4-1 Anglia John Astley
Anglia Tom Ford 2-4 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Chińska Republika Ludowa Li Hang 4-0 Tajlandia Akani Songsermsawad
Hongkong Marco Fu 4-1 Anglia Nigel Bond
Anglia Andy Hicks 1-4 Irlandia Fergal O’Brien
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4-2 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Irlandia Północna Joe Swail 0-4 Anglia Alfred Burden
Anglia Oliver Lines 4-2 Anglia Matthew Selt
Anglia Joe Perry 4-0 Anglia Sean O’Sullivan
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2-4 Anglia Andrew Higginson
Australia Neil Robertson 4-3 Walia Dominic Dale
Cypr Michael Georgiou 4-1 Anglia Jimmy White
Anglia Simon Bedford 2-4 Anglia Allan Taylor
Anglia Harvey Chandler 2-4 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Anglia Kyren Wilson 4-2 Egipt Basem Eltahhan
Szkocja John Higgins 4-0 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Malezja Thor Chuan Leong 4-1 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Anthony Hamilton 4-0 Finlandia Robin Hull
Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 4-2 Anglia Michael Holt
Belgia Luca Brecel 4-2 Walia Daniel Wells
Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 3-4 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4-1 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Szkocja Alan McManus 4-1 Iran Soheil Vahedi
Walia Duane Jones 4-2 Anglia Mark Joyce
Anglia Jack Lisowski 4-1 Tajlandia James Wattana
Anglia Billy Joe Castle 2-4 Anglia Peter Lines
Szkocja Stephen Maguire 1-4 Anglia Paul Davison
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 0-4 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Walia Michael White 1-4 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Iran Hossein Vafaei 4-2 Anglia Rod Lawler
Anglia Ronnie O’Sullivan w/d-w/o Szkocja Eden Sharav
Anglia Mark Selby 4-3 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Ashley Carty 1-4 Anglia Sam Craigie
Anglia Robert Milkins 2-4 Szkocja Scott Donaldson
Anglia Mark Davis 4-2 Anglia Sam Baird
Walia Ryan Day 4-2 Pakistan Hamza Akbar
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4-2 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia David Gilbert 4-3 Anglia Robbie Williams
Anglia Ben Woollaston 0-4 Anglia Elliot Slessor
Walia Matthew Stevens 1-4 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Mark King 4-2 Anglia Ian Burns
Anglia Joe O’Connor 0-4 Anglia Chris Wakelin
Anglia Stuart Bingham 4-3 Walia Jamie Jones
Anglia Rory McLeod 4-3 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Ricky Walden 4-3 Anglia Hammad Miah
Anglia Craig Steadman 4-2 Polska Adam Stefanów
Anglia Barry Hawkins 4-2 Anglia Sanderson Lam
Anglia Shaun Murphy 3-4 Anglia Gary Wilson
Walia Jamie Clarke 1-4 Anglia Stuart Carrington
Anglia Martin Gould 2-4 Szkocja Ross Muir
Walia Lee Walker 4-0 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Irlandia Północna Mark Allen 4-3 Anglia David Lilley
Anglia Ashley Hugill 4-2 Walia Kishan Hirani
Szkocja Graeme Dott 2-4 Walia Jak Jones
Niemcy Simon Lichtenberg 0-4 Anglia Adam Duffy
Anglia Peter Ebdon 4-2 Irlandia Północna Jordan Brown
Anglia Allister Carter 4-2 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Anglia James Cahill 3-4 Szkocja Chris Totten
Szkocja Anthony McGill 4-1 Chińska Republika Ludowa Lu Ning
Irlandia Ken Doherty 4-2 Norwegia Kurt Maflin
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4-2 Anglia Mike Dunn
Hongkong Andy Lee 3-4 Anglia Jimmy Robertson
Walia Mark Williams w/d-w/o Chińska Republika Ludowa Zhang Yong

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

[3]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: European Masters 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2018-08-14].
  2. worldsnooker.com: Kwalifikacje European Masters 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2018-08-16].
  3. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji European Masters 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2018-08-16].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]