European Tour 2014/2015 – Turniej 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Tour 2014/2015 – Turniej 2
ET 1 ← ET 2 → ET 3
Snooker balls triangled.png
Miejsce Niemcy Stadthalle, Fürth
Zwycięzca Irlandia Północna Mark Allen
II miejsce Anglia Judd Trump
Najwyższy break 147 Indie Aditya Mehta

European Tour 2014/2015 – Turniej 2 − trzeci turniej snookerowy, wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2014/2015. Turniej ten rozegrany został w dniach 21-24 sierpnia 2014 w Stadthalle w mieście Fürth w Niemczech. Turniej ten znany jest też pod nazwą Paul Hunter Classic.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 25 000
II miejsce: € 12 000
Półfinalista: € 6 000
Ćwierćfinalista: € 4 000
Ostatnia 16: € 2 300
Ostatnia 32: € 1 200
Ostatnia 64: € 700

Pula nagród: € 125 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Irlandia Josh Boileau 4-1 Malta Brian Cini
Anglia Luke Garland 4-0 Holandia Jerom Meeus
Irlandia Północna Billy Brown 3-4 Belgia Wan Chooi Tan
Niemcy Ali Masoudi Alavi 0-4 Walia Duane Jones
Walia Kishan Hirani 4-0 Niemcy Thomas Kiesewetter
Niemcy Anton Woywod 0-4 Anglia Reanne Evans
Niemcy Jan Leichs 0-4 Anglia Kobi Mates
Szkocja Eden Sharav 4-0 Anglia Adam Bobat
Niemcy Norbert Hofheinz 0-4 Anglia Ryan Causton
Anglia Chris Jones 1-4 Walia Daniel Wells
Anglia Matthew Glasby 0-4 Anglia Adam Duffy
Austria Gerry Egger 0-4 Niemcy Luca Kaufmann
Chorwacja Sanjin Kusan 0-4 Francja Stephane Ochoiski
Belgia Hans Blanckaert 4-1 Niemcy Fabian Tost
Holandia Kevin Chan 1-4 Anglia Mitchell Travis
Anglia Zack Richardson w/o-w/d Portugalia Filipe Cardoso
Anglia Ashley Carty 4-0 Niemcy Matthias Porn
Anglia Simon Dent 4-0 Holandia Manon Melief
Belgia Jurian Heusdens 4-3 Belgia Kristof Vermeiren
Irlandia Thomas Dowling 4-1 Belgia Steve Lambrechts
Niemcy Carl Rosenberger w/o-w/d Niemcy Nils Hartung
Walia Jack Bradford 4-0 Niemcy Stefan Gerst
Anglia Christopher Keogan 4-1 Belgia Jeff Jacobs
Niemcy Nicole Breitenstein 0-4 Walia Gareth Allen
Anglia Joe Steele 4-2 Niemcy Simon Lichtenberg
Anglia Michael Williams 4-0 Austria Rick Kraaijeveld
Anglia Sydney Wilson 3-4 Anglia Paul Davison
Niemcy Vyacheslav Nikiforov 3-4 Niemcy Stefan Schenk
Izrael Shachar Ruberg 0-4 Irlandia John Sutton
Austria Andreas Ploner 4-0 Niemcy Ralf Günzel
Niemcy Ralph Müller 0-4 Anglia Martin O’Donnell
Belgia Thomas Broeckx 0-4 Szkocja Marc Davis
Holandia Raymon Fabrie 2-4 Irlandia Północna Jordan Brown
Niemcy Diana Schuler 0-4 Szkocja Michael Collumb
Anglia Williams Lemons 4-0 Anglia Jayson Wholey
Pakistan Umar Ali Shaikh 0-4 Szkocja Ross Higgins
Belgia Tomasz Skalski 4-1 Austria Manuel Pomwenger
Szkocja Mark Owens 1-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Walia Ben Jones 4-2 Anglia Matthew Day
Walia Alex Taubman 4-0 Niemcy Robert Drahn
Rumunia Corina Maracine 0-4 Szkocja Dylan Craig

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Belgia Wendy Jans 0-4 Irlandia Josh Boileau
Anglia Luke Garland 4-3 Belgia Wan Chooi Tan
Niemcy Daniel Schneider -4 Walia Duane Jones
Niemcy Phil Barnes 0-4 Walia Kishan Hirani
Tajlandia Prasit Buttakham 1-4 Anglia Reanne Evans
Anglia Sanderson Lam 4-0 Anglia Kobi Mates
Turcja Ali Kirim 0-4 Szkocja Eden Sharav
Niemcy Lukas Kleckers 2-4 Anglia Ryan Causton
Anglia Joe O’Connor 4-3 Walia Daniel Wells
Anglia Jamie Bodle 1-4 Anglia Adam Duffy
Niemcy Luca Kaufmann 4-1 Francja Stephane Ochoiski
Niemcy Andreas Hartung 2-4 Belgia Hans Blanckaert
Anglia Oliver Brown 2-4 Anglia Mitchell Travis
Irlandia Północna Declan Brennan 2-4 Anglia Zack Richardson
Anglia Sean O’Sullivan 3-4 Anglia Ashley Carty
Anglia Jeff Cundy 4-1 Anglia Simon Dent
Belgia Jurian Heusdens 0-4 Irlandia Thomas Dowling
Anglia Saqib Nasir 4-0 Niemcy Carl Rosenberger
Anglia Sam Harvey 2-4 Walia Jack Bradford
Niemcy Gerhard Engelschalk 0-4 Anglia Christopher Keogan
Niemcy Bernd Strnad 0-4 Walia Gareth Allen
Niemcy Sascha Lippe 4-0 Anglia Joe Steele
Austria Benjamin Buser 0-4 Anglia Michael Williams
Anglia Paul Davison 4-0 Niemcy Stefan Schenk
Irlandia John Sutton 2-4 Austria Andreas Ploner
Niemcy Sebastian Thron 0-4 Anglia Martin O’Donnell
Niemcy Patrick Einsle 3-4 Szkocja Marc Davis
Irlandia Północna Jordan Brown 3-4 Szkocja Michael Collumb
Anglia Jamie O’Neill w/d-w/o Anglia Williams Lemons
Austria Markus Pfistermüller 1-4 Szkocja Ross Higgins
Belgia Tomasz Skalski 2-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Anglia Ashley Hugill 1-4 Walia Ben Jones
Szkocja Rhys Clark 3-4 Walia Alex Taubman
Anglia Matthew Hulatt 0-4 Szkocja Dylan Craig

Runda 3[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Irlandia Josh Boileau 2-4 Anglia Luke Garland
Walia Duane Jones 3-4 Walia Kishan Hirani
Anglia Reanne Evans 0-4 Anglia Sanderson Lam
Szkocja Eden Sharav 4-2 Anglia Ryan Causton
Anglia Joe O’Connor 1-4 Anglia Adam Duffy
Niemcy Luca Kaufmann 2-4 Belgia Hans Blanckaert
Anglia Mitchell Travis 4-0 Anglia Zack Richardson
Anglia Ashley Carty 0-4 Anglia Jeff Cundy
Irlandia Thomas Dowling 4-2 Anglia Saqib Nasir
Walia Jack Bradford 4-2 Anglia Christopher Keogan
Walia Gareth Allen 4-3 Niemcy Sascha Lippe
Anglia Michael Williams 1-4 Anglia Paul Davison
Austria Andreas Ploner 3-4 Anglia Martin O’Donnell
Szkocja Marc Davis 3-4 Szkocja Michael Collumb
Anglia Williams Lemons 4-1 Szkocja Ross Higgins
Walia Jamie Rhys Clarke 4-1 Walia Ben Jones
Walia Alex Taubman 4-1 Szkocja Dylan Craig

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Mark Selby 4  
 Szwajcaria Alexander Ursenbacher 0      Anglia Mark Selby 4  
 Walia Dominic Dale 4      Walia Dominic Dale 0  
 Anglia Oliver Lines 1        Anglia Mark Selby 4  
 Anglia Shaun Murphy 4        Anglia Shaun Murphy 3  
 Anglia Luke Garland 1      Anglia Shaun Murphy 4  
 Anglia Mark Joyce 4      Anglia Mark Joyce 1  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 0        Anglia Mark Selby 4
 Walia Jak Jones 4        Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1
 Walia Kishan Hirani 3      Walia Jak Jones 2  
 Anglia Liam Highfield 4      Anglia Liam Highfield 4  
 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 0        Anglia Liam Highfield 2  
 Anglia Andrew Higginson 2        Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4      Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4       
 Anglia Mark Davis 4      Anglia Mark Davis 3       
 Anglia Sanderson Lam 0  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Chris Wakelin 4  
 Szkocja Eden Sharav 1      Anglia Chris Wakelin 4  
 Anglia Michael Wasley 4      Anglia Michael Wasley 2  
 Anglia David Grace 1        Anglia Chris Wakelin 3  
 Anglia Allan Taylor 4        Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Tom Ford 2      Anglia Allan Taylor 1  
 Anglia Ricky Walden 4      Anglia Ricky Walden 4  
 Walia Andrew Pagett 2        Anglia Ricky Walden 4
 Walia Ryan Day 3        Irlandia Fergal O’Brien 2
 Anglia Adam Duffy 4      Anglia Adam Duffy 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene 4      Irlandia Północna Gerard Greene 3  
 Anglia Peter Lines 2        Anglia Adam Duffy 0  
 Irlandia Fergal O’Brien 4        Irlandia Fergal O’Brien 4  
 Irlandia David Morris 2      Irlandia Fergal O’Brien 4       
 Hongkong Marco Fu 4      Hongkong Marco Fu 2       
 Belgia Hans Blanckaert 0  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Judd Trump w/o  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong w/d      Anglia Judd Trump 4  
 Anglia Anthony Hamilton 4      Anglia Anthony Hamilton 0  
 Anglia Steven Hallworth 2        Anglia Judd Trump 4  
 Malta Tony Drago 4        Anglia Mitchell Travis 3  
 Anglia Lee Page 0      Malta Tony Drago 1  
 Anglia Nigel Bond 0      Anglia Mitchell Travis 4  
 Anglia Mitchell Travis 4        Anglia Judd Trump 4
 Anglia Jimmy White 4        Szkocja Stephen Maguire 2
 Katar Ahmed Saif 0      Anglia Jimmy White 1  
 Szkocja Stephen Maguire 4      Szkocja Stephen Maguire 4  
 Anglia Hammad Miah 1        Szkocja Stephen Maguire 4  
 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4        Indie Aditya Mehta 2  
 Australia Steve Mifsud 0      Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3       
 Indie Aditya Mehta 4      Indie Aditya Mehta 4       
 Anglia Jeff Cundy 3  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Matthew Selt 4  
 Anglia Alfie Burden 1      Anglia Matthew Selt 1  
 Anglia Michael Georgiou 3      Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Anglia Chris Melling 4        Anglia Mike Dunn 3  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2      Anglia Chris Melling 0  
 Anglia Mike Dunn 4      Anglia Mike Dunn 4  
 Anglia Ian Burns 1        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4
 Tajlandia Noppon Saengkham 0        Anglia Ronnie O’Sullivan 2
 Anglia Ronnie O’Sullivan 4      Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
 Anglia Robbie Williams 4      Anglia Robbie Williams 0  
 Irlandia Thomas Dowling 1        Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
 Szkocja Michael Leslie 4        Anglia Barry Hawkins 1  
 Walia Jack Bradford 2      Szkocja Michael Leslie 2       
 Anglia Barry Hawkins 4      Anglia Barry Hawkins 4       
 Walia Gareth Allen 1  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Szkocja Anthony McGill 4  
 Anglia Mitchell Mann 1      Szkocja Anthony McGill 4  
 Anglia David Gilbert 4      Anglia David Gilbert 2  
 Anglia Craig Steadman 2        Szkocja Anthony McGill 3  
 Australia Neil Robertson 4        Australia Neil Robertson 4  
 Anglia Elliot Slessor 3      Australia Neil Robertson 4  
 Anglia Jimmy Robertson 4      Anglia Jimmy Robertson 0  
 Australia Vinnie Calabrese 3        Australia Neil Robertson 2
 Anglia Kyren Wilson 3        Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4
 Anglia Paul Davison 4      Anglia Paul Davison 3  
 Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4      Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4  
 Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei 2        Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4  
 Anglia Jack Lisowski 4        Szkocja Graeme Dott 1  
 Anglia Stuart Carrington 2      Anglia Jack Lisowski 3       
 Szkocja Graeme Dott 4      Szkocja Graeme Dott 4       
 Anglia Martin O’Donnell 1  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Walia Mark Williams 3  
 Anglia Rod Lawler 4      Anglia Rod Lawler 4  
 Anglia Sam Baird 4      Anglia Sam Baird 2  
 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 1        Anglia Rod Lawler 4  
 Anglia James Cahill 4        Anglia James Cahill 3  
 Anglia Dave Harold 1      Anglia James Cahill 4  
 Szkocja John Higgins 4      Szkocja John Higgins 2  
 Anglia Zak Surety 2        Anglia Rod Lawler 4
 Anglia Mark King 4        Szkocja Fraser Patrick 0
 Szkocja Michael Collumb 2      Anglia Mark King 1  
 Walia Jamie Jones 4      Walia Jamie Jones 4  
 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 1        Walia Jamie Jones 1  
 Szkocja Ross Muir 3        Szkocja Fraser Patrick 4  
 Walia Matthew Stevens 4      Walia Matthew Stevens 3       
 Anglia Stuart Bingham 0      Szkocja Fraser Patrick 4       
 Szkocja Fraser Patrick 4  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Szkocja Alan McManus 4  
 Anglia Williams Lemons 1      Szkocja Alan McManus 4  
 Anglia Gary Wilson 4      Anglia Gary Wilson 2  
 Anglia Steve Davis 2        Szkocja Alan McManus 4  
 Norwegia Kurt Maflin 0        Szkocja Scott Donaldson 1  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 4      Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
 Irlandia Północna Joe Swail 2      Szkocja Scott Donaldson 4  
 Szkocja Scott Donaldson 4        Szkocja Alan McManus 4
 Anglia Michael Holt 0        Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 2
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4      Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Anglia Alex Davies 0      Anglia Joel Walker 0  
 Anglia Joel Walker 4        Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Anglia Jamie Cope 4        Anglia Jamie Cope 3  
 Anglia Barry Pinches 3      Anglia Jamie Cope 4       
 Anglia Ben Woollaston 2      Walia Jamie Rhys Clarke 2       
 Walia Jamie Rhys Clarke 4  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Chris Norbury 1      Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia John Astley 1      Walia Alex Taubman 0  
 Walia Alex Taubman 4        Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Martin Gould 4        Walia Michael White 3  
 Anglia Ryan Clark 0      Anglia Martin Gould 1  
 Walia Michael White w/o      Walia Michael White 4  
 Szkocja Marcus Campbell w/d        Anglia Robert Milkins 1
 Anglia Ian Glover 0        Irlandia Północna Mark Allen 4
 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck 4      Tajlandia Ratchayothin Yotharuck 0  
 Belgia Luca Brecel w/o      Belgia Luca Brecel 4  
 Irlandia Ken Doherty w/d        Belgia Luca Brecel 2  
 Anglia Rory McLeod 1        Irlandia Północna Mark Allen 4  
 Malta Alex Borg 4      Malta Alex Borg 1       
 Irlandia Północna Mark Allen 4      Irlandia Północna Mark Allen 4       
 Walia Lee Walker 1  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 4 frame'ów
Półfinał
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
 Anglia Mark Selby 3  
 Anglia Ricky Walden 4      Anglia Ricky Walden 1  
 Anglia Judd Trump 4      Anglia Judd Trump 4  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3        Anglia Judd Trump 2
 Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2        Irlandia Północna Mark Allen 4
 Anglia Rod Lawler 4      Anglia Rod Lawler 3
 Szkocja Alan McManus 3      Irlandia Północna Mark Allen 4    
 Irlandia Północna Mark Allen 4  

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]