European Tour 2014/2015 – Turniej 5

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Tour 2014/2015 – Turniej 5
ET 4 ← ET 5 → AT 3
Snooker balls triangled.png
Miejsce Portugalia Sports Complex Casal Vistoso, Lizbona
Zwycięzca Szkocja Stephen Maguire
II miejsce Anglia Matthew Selt
Najwyższy break 147 Anglia Ben Woollaston

European Tour 2014/2015 – Turniej 5 − siódmy turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2014/2015. Turniej ten rozegrany został w dniach 11-14 grudnia 2014 w Sports Complex Casal Vistoso w Lizbonie w Portugalii.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 25 000
II miejsce: € 12 000
Półfinalista: € 6 000
Ćwierćfinalista: € 4 000
Ostatnia 16: € 2 300
Ostatnia 32: € 1 200
Ostatnia 64: € 700

Pula nagród: € 125 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Irlandia Północna Conor McCormack 0-4 Anglia Mitchell Travis
Anglia Darryl Hill 1-4 Szkocja Dylan Craig
Belgia Jeff Jacobs 4-1 Austria Andreas Ploner
Anglia Jake Nicholson w/o-w/d Walia Jack Bradford
Anglia Ryan Causton w/o-w/d Walia Mark Davies
Anglia Ashley Carty 4-1 Anglia Ashley Hugill
Walia Alex Taubman 2-4 Anglia Matthew Glasby
Irlandia Mark Dooley 0-4 Anglia Adam Duffy
Anglia Matthew Day 4-2 Anglia Jeff Cundy
Anglia Martin O'Donnell 4-2 Szkocja Marc Davis
Walia Ben Jones 0-4 Anglia Sean O’Sullivan
Anglia Christopher Keogan 4-0 Belgia Daan Leysen
Belgia Jurian Heusdens 4-1 Holandia Manon Melief
Irlandia Dessie Sheehan 4-1 Irlandia Północna Paul Ludden
Anglia Oliver Brown 4-0 Portugalia Telmo Falcao
Malta Brian Cini 4-0 Niemcy Daniel Schneider
Portugalia Rui Santos 0-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Szkocja Chris Totten 3-4 Portugalia Joao Grilo
Portugalia Henrique Correia 1-4 Irlandia Północna Billy Brown
Portugalia Antonio Ferreira n/s-w/o Anglia Nico Elton
Holandia Kevin Chan 0-4 Anglia Michael Tomlinson
Anglia Sydney Wilson 4-0 Portugalia Antonio Costa
Anglia Joe O’Connor 4-2 Portugalia Nuno Santos
Portugalia Joao Silva 0-4 Anglia Luke Garland
Walia Kishan Hirani 4-0 Portugalia Tiago Silva
Anglia Paul Davison 4-0 Anglia Chris Jones
Portugalia Luis Alves 0-4 Irlandia Josh Boileau
Szkocja Eden Sharav 2-4 Niemcy Felix Frede

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Portugalia Alexandre Almeida 0-4 Anglia Mitchell Travis
Szkocja Dylan Craig 4-1 Belgia Jeff Jacobs
Anglia Richard Beckham 4-3 Anglia Jake Nicholson
Walia Gareth Allen 4-3 Anglia Ryan Causton
Anglia Michael Williams 0-4 Anglia Ashley Carty
Anglia Sanderson Lam 4-2 Anglia Matthew Glasby
Niemcy Lukas Kleckers 4-2 Anglia Adam Duffy
Anglia Matthew Day 0-4 Anglia Martin O'Donnell
Walia Daniel Wells 3-4 Anglia Sean O’Sullivan
Anglia Christopher Keogan 4-1 Belgia Jurian Heusdens
Portugalia Francisco Domingues 0-4 Irlandia Dessie Sheehan
Szkocja Ross Higgins 0-4 Anglia Oliver Brown
Anglia Zack Richardson 4-2 Malta Brian Cini
Portugalia Helder Julio 0-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Portugalia Antonio Couto 0-4 Portugalia Joao Grilo
Anglia Joe Steele 4-1 Irlandia Północna Billy Brown
Anglia Thomas Rees 0-4 Anglia Nico Elton
Belgia Hans Blanckaert 1-4 Anglia Michael Tomlinson
Szkocja Michael Collumb 2-4 Anglia Sydney Wilson
Anglia Reanne Evans 2-4 Anglia Joe O’Connor
Anglia William Lemons 3-4 Anglia Luke Garland
Belgia Tomasz Skalski 4-1 Walia Kishan Hirani
Anglia Paul Davison 2-4 Irlandia Josh Boileau
Anglia Jayson Wholey 0-4 Niemcy Felix Frede

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

[1]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Shaun Murphy 1  
 Anglia Craig Steadman 4      Anglia Craig Steadman 4  
 Anglia Kyren Wilson w/o      Anglia Kyren Wilson 3  
 Katar Ahmed Saif w/d        Anglia Craig Steadman 4  
 Anglia Jack Lisowski 4        Irlandia Północna Joe Swail 3  
 Anglia Mitchell Travis 1      Anglia Jack Lisowski 3  
 Irlandia Północna Joe Swail 4      Irlandia Północna Joe Swail 4  
 Szkocja Dylan Craig 0        Anglia Craig Steadman 4
 Anglia Stuart Bingham 4        Anglia Stuart Bingham 0
 Walia Andrew Pagett 0      Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia Stuart Carrington w/d      Anglia John Astley 1  
 Anglia John Astley w/o        Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia James Cahill 2        Anglia Alex Davies 2  
 Anglia Alex Davies 4      Anglia Alex Davies 4       
 Anglia Chris Wakelin 3      Anglia Richard Beckham 2       
 Anglia Richard Beckham 4  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Mark Davis 4  
 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 0      Anglia Mark Davis 4  
 Anglia Liam Highfield 2      Walia Gareth Allen 1  
 Walia Gareth Allen 4        Anglia Mark Davis 4  
 Walia Matthew Stevens 3        Anglia Mark King 3  
 Anglia Alfie Burden 4      Anglia Alfie Burden 3  
 Anglia Mark King 4      Anglia Mark King 4  
 Anglia Ashley Carty 1        Anglia Mark Davis 4
 Tajlandia Dechawat Poomjaeng 1        Anglia Joel Walker 1
 Australia Vinnie Calabrese 4      Australia Vinnie Calabrese 1  
 Walia Jak Jones 0      Anglia Joel Walker 4  
 Anglia Joel Walker 4        Anglia Joel Walker 4  
 Anglia Oliver Lines 4        Anglia Oliver Lines 1  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2      Anglia Oliver Lines 4       
 Walia Michael White 3      Irlandia David Morris 1       
 Irlandia David Morris 4  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Szkocja Stephen Maguire 4  
 Anglia Sanderson Lam 3      Szkocja Stephen Maguire 4  
 Anglia Mark Joyce 3      Finlandia Robin Hull 1  
 Finlandia Robin Hull 4        Szkocja Stephen Maguire 4  
 Szkocja Scott Donaldson 1        Anglia Barry Pinches 0  
 Anglia Barry Pinches 4      Anglia Barry Pinches 4  
 Anglia Robbie Williams 4      Anglia Robbie Williams 1  
 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 2        Szkocja Stephen Maguire 4
 Anglia Jimmy Robertson 4        Szkocja John Higgins 2
 Szkocja Michael Leslie 0      Anglia Jimmy Robertson 1  
 Szkocja John Higgins 4      Szkocja John Higgins 4  
 Niemcy Lukas Kleckers 1        Szkocja John Higgins 4  
 Anglia Allan Taylor 4        Anglia Allan Taylor 1  
 Anglia Martin O'Donnell 2      Anglia Allan Taylor 4       
 Belgia Luca Brecel 4      Belgia Luca Brecel 2       
 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck 2  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Szkocja Alan McManus w/d  
 Szkocja Ross Muir w/o      Szkocja Ross Muir 4  
 Anglia Nigel Bond w/o      Anglia Nigel Bond 1  
 Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei w/d        Szkocja Ross Muir 1  
 Anglia David Grace 3        Tajlandia Noppon Saengkham 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 4      Tajlandia Noppon Saengkham 4  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2      Anglia Mitchell Mann 3  
 Anglia Mitchell Mann 4        Tajlandia Noppon Saengkham 4
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2        Norwegia Kurt Maflin 3
 Norwegia Kurt Maflin 4      Norwegia Kurt Maflin 4  
 Anglia Gary Wilson 4      Anglia Gary Wilson 0  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2        Norwegia Kurt Maflin 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene 4        Anglia Rod Lawler 3  
 Anglia Michael Georgiou 2      Irlandia Północna Gerard Greene 3       
 Anglia Rod Lawler 4      Anglia Rod Lawler 4       
 Anglia Sean O’Sullivan 1  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Robert Milkins 1  
 Anglia Ian Burns 4      Anglia Ian Burns 2  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4      Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Anglia Christopher Keogan 1        Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1  
 Anglia Jimmy White 4        Walia Jamie Jones 4  
 Irlandia Dessie Sheehan 0      Anglia Jimmy White 1  
 Walia Jamie Jones 4      Walia Jamie Jones 4  
 Anglia Oliver Brown 2        Walia Jamie Jones 3
 Irlandia Fergal O’Brien 4        Anglia Joe Perry 4
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 1      Irlandia Fergal O’Brien 3  
 Anglia Joe Perry 4      Anglia Joe Perry 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0        Anglia Joe Perry 4  
 Anglia Ian Glover 0        Walia Jamie Rhys Clarke 1  
 Anglia Zack Richardson 4      Anglia Zack Richardson 2       
 Szkocja Anthony McGill 3      Walia Jamie Rhys Clarke 4       
 Walia Jamie Rhys Clarke 4  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Chris Norbury 1      Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Chris Melling 3      Anglia Rory McLeod 2  
 Anglia Rory McLeod 4        Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Andrew Higginson 4        Anglia Andrew Higginson 0  
 Anglia Lee Page 1      Anglia Andrew Higginson 4  
 Anglia Mike Dunn 1      Anglia Dave Harold 2  
 Anglia Dave Harold 4        Anglia Barry Hawkins 4
 Szkocja Fraser Patrick 4        Anglia Peter Ebdon 3
 Szwajcaria Alexander Ursenbacher 2      Szkocja Fraser Patrick 2  
 Anglia Michael Holt 4      Anglia Michael Holt 4  
 Portugalia Joao Grilo 1        Anglia Michael Holt 1  
 Anglia Ben Woollaston 4        Anglia Peter Ebdon 4  
 Anglia Joe Steele 0      Anglia Ben Woollaston 3       
 Anglia Peter Ebdon 4      Anglia Peter Ebdon 4       
 Anglia Nico Elton 0  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Ricky Walden 4  
 Szkocja Marcus Campbell 2      Anglia Ricky Walden 3  
 Walia Ryan Day 4      Walia Ryan Day 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 1        Walia Ryan Day 2  
 Szkocja Graeme Dott 4        Anglia Matthew Selt 4  
 Anglia Michael Tomlinson 2      Szkocja Graeme Dott 1  
 Anglia Matthew Selt 4      Anglia Matthew Selt 4  
 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong 0        Anglia Matthew Selt 4
 Anglia Jamie Cope 4        Walia Dominic Dale 1
 Anglia Zak Surety 2      Anglia Jamie Cope 2  
 Anglia David Gilbert 4      Anglia David Gilbert 4  
 Anglia Sydney Wilson 2        Anglia David Gilbert 1  
 Walia Dominic Dale 4        Walia Dominic Dale 4  
 Anglia Joe O’Connor 0      Walia Dominic Dale 4       
 Hongkong Marco Fu 4      Hongkong Marco Fu 0       
 Anglia Steven Hallworth 0  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Michael Wasley w/o  
 Anglia Ali Carter w/d      Anglia Michael Wasley 3  
 Anglia Sam Baird 4      Anglia Sam Baird 4  
 Anglia Luke Garland 2        Anglia Sam Baird 0  
 Anglia Elliot Slessor 4        Indie Aditya Mehta 4  
 Anglia Peter Lines 2      Anglia Elliot Slessor 0  
 Indie Aditya Mehta 4      Indie Aditya Mehta 4  
 Anglia Hammad Miah 1        Indie Aditya Mehta 2
 Walia Mark Williams 4        Anglia Judd Trump 4
 Belgia Tomasz Skalski 1      Walia Mark Williams 4  
 Anglia Anthony Hamilton 4      Anglia Anthony Hamilton 3  
 Irlandia Josh Boileau 0        Walia Mark Williams 3  
 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4        Anglia Judd Trump 4  
 Niemcy Felix Frede 1      Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 0       
 Anglia Judd Trump 4      Anglia Judd Trump 4       
 Anglia Tom Ford 0  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 4 frame'ów
Półfinał
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
 Anglia Craig Steadman 3  
 Anglia Mark Davis 4      Anglia Mark Davis 0  
 Szkocja Stephen Maguire 4      Szkocja Stephen Maguire 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 2        Szkocja Stephen Maguire 4
 Anglia Joe Perry 3        Anglia Matthew Selt 2
 Anglia Barry Hawkins 4      Anglia Barry Hawkins 2
 Anglia Matthew Selt 4      Anglia Matthew Selt 4    
 Anglia Judd Trump 1  

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]