European Tour 2015/2016 – Turniej 5

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Tour 2015/2016 – Turniej 5
ET 4 ← ET 5 → ET 6
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 172
Miejsce Gibraltar Tercentenary Sports Hall, Gibraltar
Zwycięzca Hongkong Marco Fu
II miejsce Walia Michael White
Najwyższy break 147 Hongkong Marco Fu
Rozegrane mecze 171

European Tour 2015/2016 – Turniej 5 − szósty turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2015/2016. Turniej ten rozegrany został w dniach 9-13 grudnia 2015 w Tercentenary Sports Hall w Gibraltarze.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 25 000
II miejsce: € 12 000
Półfinalista: € 6 000
Ćwierćfinalista: € 4 000
Ostatnia 16: € 2 300
Ostatnia 32: € 1 200
Ostatnia 64: € 700

Pula nagród: € 125 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Anglia Sam Craigie 4-1 Anglia Danny Connolly
Anglia Adam Edge w/d-w/o Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Sam Thistlewhite 4-0 Anglia Joshua Cooper
Holandia Kevin Chan w/o-n/s Anglia Jamie O'Neill
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4-1 Anglia Joe Steele
Anglia Jake Nicholson 4-2 Niemcy Robin Otto
Anglia Michael Williams 4-0 Polska Mateusz Baranowski
Anglia Reanne Evans 2-4 Anglia Oliver Brown
Anglia Ashley Hugill 4-1 Anglia Joshua Baddeley
Maroko Mourad Naitali 4-0 Portugalia Francisco Domingues
Szkocja Mark Owens 3-4 Anglia Nico Elton
Niemcy Simon Lichtenberg 3-4 Polska Kacper Filipiak
Anglia Joe O'Connor 2-4 Anglia Brandon Sargeant
Szkocja Dylan Craig 4-1 Irlandia Północna Conor McCormack
Anglia Simon Dent 0-4 Anglia Hammad Miah
Rosja Maxim Maximov 1-4 Anglia Stephen Webber
Anglia Richard Beckham 4-3 Niemcy Felix Frede
Holandia Manon Melief 0-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Bułgaria Ivelin Bozhanov 3-4 Walia Edward Topharn
Belgia Tomasz Skalski 4-3 Walia Callum Lloyd
Anglia Robbie Purdham 0-4 Walia Kishan Hirani
Polska Marcin Nitschke 1-4 Anglia Phil O'Kane
Anglia Christopher Keogan 2-4 Anglia George Pragnall
Anglia Richard Ammons 2-4 Anglia James Dabell
Anglia Adam Duffy 4-2 Szkocja Ross Higgins
Anglia Manasawin Phetmalaikul 2-4 Walia Alex Taubman
Anglia Elliot Slessor 4-2 Walia Ben Jones
Anglia Adam King 4-3 Anglia Lee Prickman
Belgia Jurian Heusdens 0-4 Anglia Ashley Carty
Anglia Adam Longley 2-4 Walia Thomas Rees

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Anglia Sam Craigie 4-0 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Saqib Nasir 0-4 Anglia Sam Thistlewhite
Holandia Kevin Chan 0-4 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Jake Nicholson 4-3 Anglia Michael Williams
Anglia Sean Galligan 0-4 Anglia Oliver Brown
Niemcy Dieter Meier 0-4 Anglia Ashley Hugill
Maroko Mourad Naitali 0-4 Anglia Nico Elton
Malta Brian Cini 1-4 Polska Kacper Filipiak
Gibraltar Francis Becerra 0-4 Anglia Brandon Sargeant
Szkocja Michael Collumb 2-4 Szkocja Dylan Craig
Anglia Hammad Miah 4-0 Anglia Stephen Webber
Anglia Mohammed Rangzib 1-4 Anglia Richard Beckham
Anglia Ryan Causton 1-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Walia Edward Topharn 1-4 Belgia Tomasz Skalski
Anglia James Facey 1-4 Walia Kishan Hirani
Niemcy Daniel Schneider 4-2 Anglia Phil O'Kane
Anglia George Pragnall 4-1 Anglia James Dabell
Anglia Louis Heathcote 4-3 Anglia Adam Duffy
Walia Alex Taubman 0-4 Anglia Elliot Slessor
Anglia Adam King 0-4 Anglia Ashley Carty
Finlandia Tom Stormbom 0-4 Walia Thomas Rees

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Rory McLeod 3  
 Anglia Zak Surety 4      Anglia Zak Surety 4  
 Indie Aditya Mehta 4      Indie Aditya Mehta 1  
 Anglia Sam Craigie 0        Anglia Zak Surety 0  
 Anglia Joel Walker w/o        Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Australia Neil Robertson w/d      Anglia Joel Walker 1  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4      Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Walia Matthew Stevens 2        Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
 Anglia Joe Perry 2        Anglia Mark Selby 3
 Anglia Sam Thistlewhite 4      Anglia Sam Thistlewhite 1  
 Anglia Jamie Cope 0      Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4        Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 1  
 Szkocja Eden Sharav 0        Anglia Mark Selby 4  
 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4      Chińska Republika Ludowa Yu Delu 2       
 Anglia Mark Selby 4      Anglia Mark Selby 4       
 Anglia Sydney Wilson 1  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Szkocja Alan McManus 4  
 Anglia Jake Nicholson 1      Szkocja Alan McManus 0  
 Walia Jamie Jones 4      Walia Jamie Jones 4  
 Walia Gareth Allen 0        Walia Jamie Jones 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4        Anglia Peter Ebdon 4  
 Anglia Darryl Hill 1      Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2  
 Anglia Peter Ebdon 4      Anglia Peter Ebdon 4  
 Anglia Michael Wasley 3        Anglia Peter Ebdon 2
 Anglia Jimmy Robertson 3        Anglia David Grace 4
 Anglia David Grace 4      Anglia David Grace 4  
 Szkocja Stephen Maguire 4      Szkocja Stephen Maguire 3  
 Anglia Sanderson Lam 1        Anglia David Grace 4  
 Irlandia Fergal O'Brien 4        Irlandia Fergal O'Brien 3  
 Szkocja Rhys Clark 0      Irlandia Fergal O'Brien 4       
 Anglia Mike Dunn 4      Anglia Mike Dunn 3       
 Anglia Oliver Brown 3  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Australia Vinnie Calabrese 1      Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Anglia Mitchell Mann 1      Anglia Ashley Hugill 3  
 Anglia Ashley Hugill 4        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3  
 Szkocja Michael Leslie w/o        Walia Dominic Dale 4  
 Szkocja Fraser Patrick w/d      Szkocja Michael Leslie 0  
 Walia Dominic Dale 4      Walia Dominic Dale 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 0        Walia Dominic Dale 4
 Anglia Kyren Wilson 4        Anglia Kyren Wilson 3
 Anglia Nico Elton 2      Anglia Kyren Wilson 4  
 Norwegia Kurt Maflin 4      Norwegia Kurt Maflin 1  
 Polska Kacper Filipiak 0        Anglia Kyren Wilson 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4        Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 3      Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4       
 Szkocja Graeme Dott 4      Szkocja Graeme Dott 1       
 Szkocja Ross Muir 0  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia David Gilbert 2  
 Anglia Brandon Sargeant 4      Anglia Brandon Sargeant 1  
 Anglia Mark Joyce 3      Szkocja Dylan Craig 4  
 Szkocja Dylan Craig 4        Szkocja Dylan Craig 2  
 Hongkong Marco Fu w/o        Hongkong Marco Fu 4  
 Malta Tony Drago w/d      Hongkong Marco Fu 4  
 Anglia Sam Baird 4      Anglia Sam Baird 2  
 Anglia Paul Davison 1        Hongkong Marco Fu 4
 Belgia Luca Brecel 4        Belgia Luca Brecel 2
 Anglia Barry Pinches 0      Belgia Luca Brecel 4  
 Anglia Gary Wilson 4      Anglia Gary Wilson 1  
 Pakistan Hamza Akbar 1        Belgia Luca Brecel 4  
 Walia Lee Walker 4        Walia Lee Walker 3  
 Anglia Hammad Miah 0      Walia Lee Walker 4       
 Walia Mark Williams 3      Anglia Richard Beckham 1       
 Anglia Richard Beckham 4  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Walia Ryan Day 4  
 Walia Jamie Rhys Clarke 1      Walia Ryan Day 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene w/d      Iran Hossein Vafaei 3  
 Iran Hossein Vafaei w/o        Walia Ryan Day 3  
 Anglia Chris Wakelin 4        Anglia Oliver Lines 4  
 Anglia Michael Georgiou 1      Anglia Chris Wakelin 0  
 Anglia Oliver Lines 4      Anglia Oliver Lines 4  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 2        Anglia Oliver Lines 2
 Anglia Matthew Selt 4        Anglia Alfie Burden 4
 Irlandia David Morris 3      Anglia Matthew Selt 1  
 Anglia Alfie Burden 4      Anglia Alfie Burden 4  
 Belgia Tomasz Skalski 0        Anglia Alfie Burden 4  
 Anglia Robbie Williams 4        Anglia Robbie Williams 1  
 Anglia James Cahill 1      Anglia Robbie Williams 4       
 Anglia Stuart Carrington 3      Anglia Ian Glover 2       
 Anglia Ian Glover 4  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Michael Holt 4  
 Walia Duane Jones 1      Anglia Michael Holt 2  
 Szkocja Scott Donaldson 1      Anglia Anthony Hamilton 4  
 Anglia Anthony Hamilton 4        Anglia Anthony Hamilton 1  
 Szkocja Anthony McGill 4        Anglia Andrew Higginson 4  
 Walia Kishan Hirani 3      Szkocja Anthony McGill 3  
 Anglia Andrew Higginson 4      Anglia Andrew Higginson 4  
 Niemcy Daniel Schneider 0        Anglia Andrew Higginson 3
 Walia Michael White 4        Walia Michael White 4
 Anglia Peter Lines 1      Walia Michael White 4  
 Irlandia Ken Doherty 2      Anglia Liam Highfield 1  
 Anglia Liam Highfield 4        Walia Michael White 4  
 Anglia Rod Lawler 4        Anglia Rod Lawler 1  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 1      Anglia Rod Lawler 4       
 Anglia Judd Trump 4      Anglia Judd Trump 3       
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 0  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Tom Ford 4  
 Tajlandia James Wattana 0      Anglia Tom Ford 4  
 Anglia Robert Milkins 2      Anglia George Pragnall 2  
 Anglia George Pragnall 4        Anglia Tom Ford 2  
 Anglia Ricky Walden 4        Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Louis Heathcote 0      Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Ian Burns 4      Anglia Ian Burns 0  
 Anglia Steven Hallworth 0        Anglia Ricky Walden 2
 Anglia Mark Davis 4        Anglia Mark King 4
 Anglia Elliot Slessor 1      Anglia Mark Davis 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 4      Chińska Republika Ludowa Li Hang 0  
 Anglia Allan Taylor 3        Anglia Mark Davis 2  
 Szkocja John Higgins 4        Anglia Mark King 4  
 Tajlandia Dechawat Poomjaeng 0      Szkocja John Higgins 3       
 Anglia Mark King 4      Anglia Mark King 4       
 Anglia Ashley Carty 1  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Ben Woollaston 4  
 Irlandia Północna Joe Swail 1      Anglia Ben Woollaston 2  
 Anglia Jack Lisowski 3      Anglia Nigel Bond 4  
 Anglia Nigel Bond 4        Anglia Nigel Bond 4  
 Anglia Martin O'Donnell 1        Walia Daniel Wells 2  
 Anglia Chris Melling 4      Anglia Chris Melling 1  
 Walia Daniel Wells 4      Walia Daniel Wells 4  
 Walia Thomas Rees 1        Anglia Nigel Bond 0
 Malezja Thor Chuan Leong 4        Anglia Stuart Bingham 4
 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3      Malezja Thor Chuan Leong 4  
 Anglia Jason Weston 4      Anglia Jason Weston 4  
 Anglia Jimmy White 2        Malezja Thor Chuan Leong 0  
 Anglia Stuart Bingham 4        Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia Craig Steadman 1      Anglia Stuart Bingham 4       
 Anglia Shaun Murphy w/d      Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 2       
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui w/o  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 4 frame'ów
Półfinał
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Anglia David Grace 1      Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 0  
 Walia Dominic Dale 1      Hongkong Marco Fu 4  
 Hongkong Marco Fu 4        Hongkong Marco Fu 4
 Anglia Alfie Burden 2        Walia Michael White 1
 Walia Michael White 4      Walia Michael White 4
 Anglia Mark King 1      Anglia Stuart Bingham 0    
 Anglia Stuart Bingham 4  

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Break
Hongkong Marco Fu 147, 140, 133
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 144
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 142, 104
Anglia Liam Highfield 135
Anglia Sam Baird 133, 127
Walia Michael White 132, 114, 110
Anglia David Grace 130
Walia Dominic Dale 129, 127
Anglia Mark Selby 129, 105
Anglia Michael Holt 125
Anglia Andrew Higginson 124
Anglia Alfie Burden 120, 103
Anglia Mike Dunn 116, 101
Anglia Stuart Bingham 111, 105
Szkocja Graeme Dott 110
Anglia Richard Beckham 108
Anglia Nigel Bond 107
Anglia Adam Duffy 107
Belgia Luca Brecel 106, 103, 101
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 106
Anglia Tom Ford 104
Anglia George Pragnall 104
Anglia Mark Davis 103
Anglia Chris Melling 102
Anglia Ricky Walden 102
Walia Daniel Wells 102
Anglia Kyren Wilson 102
Anglia Michael Georgiou 101
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 101
Iran Hossein Vafaei 101
Anglia Mark King 100

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]