European Tour 2015/2016 – Turniej 6

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
European Tour 2015/2016 – Turniej 6
ET 5 ← ET 6 → PTC Finał
Snooker balls triangled.png
Miejsce Polska Gdynia Sports Arena, Gdynia
Zwycięzca Anglia Mark Selby
II miejsce Anglia Martin Gould
Najwyższy break 139 Anglia Rod Lawler
139 Anglia Anthony Hamilton

European Tour 2015/2016 – Turniej 6 – siódmy turniej snookerowy wchodzący w skład cyklu Players Tour Championship w sezonie 2015/2016. Turniej ten rozegrany został w dniach 23-28 luty 2015 w Gdynia Arena w Gdyni.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 25 000
II miejsce: € 12 000
Półfinalista: € 6 000
Ćwierćfinalista: € 4 000
Ostatnia 16: € 2 300
Ostatnia 32: € 1 200
Ostatnia 64: € 700

Pula nagród: € 125 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Anglia Robbie Purdham w/d-w/o Anglia Simon Dent
Irlandia Mark Dooley 1-4 Anglia Ashley Hugill
Niemcy Robin Otto 4-1 Anglia Majid Khan
Anglia Peter Devlin 1-4 Łotwa Rodion Judin
Polska Felix Vidler w/o-w/d Anglia Jamie Barrett
Anglia David Ackers 0-4 Anglia Saqib Nasir
Mauritius Richard Somauroo 4-1 Ukraina Andrii Buchynskyi
Polska Rafał Jewtuch w/o-n/s Polska Phan Quoc Binh
Anglia Scott Lyons 4-3 Anglia Brandon Sargeant
Anglia Freddie Blunden 4-0 Anglia Rees Carter
Anglia Phil O'Kane 4-0 Polska Grzegorz Łoniewski
Anglia Michael Rhodes w/o-n/s Polska Wojciech Bojewski
Anglia Jeremy Lee 4-0 Finlandia Aki Suutari
Anglia Adam King 1-4 Belgia Jurian Heusdens
Anglia Ryan Causton 4-1 Anglia Daniel Womersley
Polska Jarosław Kowalski 2-4 Austria Andreas Ploner
Anglia Adam Bobat 4-0 Anglia Kieran Briggs
Polska Michał Matuszczyk 1-4 Anglia Matt Lancaster
Polska Marcin Kolibski 0-4 Anglia Gareth Green
Irlandia Dessie Sheehan 0-4 Anglia Nico Elton
Polska Rafał Szymanek 0-4 Malta Alex Borg
Irlandia Josh Boileau 3-4 Anglia Declan Bristow
Walia Thomas Rees 4-1 Anglia Neil Guidon
Anglia Andrew Greaves 3-4 Irlandia Północna Conor McCormack
Anglia Chris Norbury 4-3 Anglia Zack Richardson
Polska Maciej Kiełkowicz 0-4 Rosja Aleksandr Kurgankov
Dania Hussam Al-Shaffar 4-1 Polska Damian Adamus
Anglia Lewis Gillen 4-0 Anglia Aaron Lowe
Francja Stephane Ochoiski n/s-w/o Anglia Ashley Carty
Norwegia Bjorn Gulbrandsen 1-4 Anglia Matthew Pudney
Anglia Joe Roberts 4-1 Szkocja Mark Owens
Polska Tomasz Gierałtowski 1-4 Anglia Manasawin Phetmalaikul
Anglia Joshua Baddeley 4-0 Polska Ariel Trębocha
Słowacja Danijel Vranjes 3-4 Anglia Adam Longley
Anglia Adam Edge 4-3 Irlandia Tony Corrigan
Polska Antoni Kowalski 4-1 Anglia Liam Taylor
Irlandia Daniel O'Regan 4-1 Polska Krzysztof Kubicki
Anglia Joe O'Connor 3-4 Walia Kishan Hirani
Niemcy Felix Frede 3-4 Szkocja David Greig
Niemcy Daniel Schneider w/o-w/d Izrael Israel Pertman
Walia Jamie Rhys Clarke 4-1 Szkocja Lee Mein
Anglia Hammad Miah 4-2 Anglia Dean Sheridan
Belgia Tomasz Skalski 4-0 Anglia James Clements
Polska Kacper Filipiak 4-2 Anglia George Pragnall
Anglia Adam Duffy 4-0 Polska Wiktor Doberschotz
Polska Tytus Pawlak 0-4 Anglia Christopher Keogan
Szwecja Ron Florax 0-4 Polska Adam Stefanów
Anglia Mick Dagostino 0-4 Niemcy Simon Lichtenberg
Polska Maciej Sarapuk 0-4 Szkocja Michael Collumb
Niemcy Lukas Kleckers 4-0 Polska Waldemar Matuszkiewicz
Jamajka Paul Moss 0-4 Anglia Sam Craigie
Anglia Jamie O’Neill 3-4 Polska Grzegorz Biernadski

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Polska Paul Stelmaszuk 1-4 Anglia Simon Dent
Irlandia Anthony Bonnar 1-4 Anglia Ashley Hugill
Anglia Charlie Walters 2-4 Niemcy Robin Otto
Szkocja Dylan Craig 4-0 Łotwa Rodion Judin
Anglia Matthew Glasby 4-0 Polska Felix Vidler
Anglia Michael Williams 4-3 Anglia Saqib Nasir
Polska Mateusz Baranowski 4-0 Mauritius Richard Somauroo
Anglia Bhavesh Sodha 0-4 Polska Rafał Jewtuch
Polska Bartosz Olchówka 1-4 Anglia Scott Lyons
Anglia Freddie Blunden 0-4 Anglia Phil O'Kane
Polska Piotr Olejnik 0-4 Anglia Michael Rhodes
Irlandia Północna Declan Brennan 4-0 Anglia Jeremy Lee
Anglia Louis Heathcote 4-2 Belgia Jurian Heusdens
Polska Daniel Holoyda 3-4 Anglia Ryan Causton
Izrael Shay Arama n/s-w/o Austria Andreas Ploner
Anglia Joshua Cooper 4-3 Anglia Adam Bobat
Anglia Andy Maivel 4-1 Anglia Matt Lancaster
Irlandia Północna Billy Brown 2-4 Anglia Gareth Green
Anglia Nico Elton 4-3 Malta Alex Borg
Anglia Elliot Slessor 4-2 Anglia Declan Bristow
Anglia Jenson Kendrick 2-4 Walia Thomas Rees
Dania Rune Kampe w/d-w/o Irlandia Północna Conor McCormack
Polska Andrzej Pakula 1-4 Anglia Chris Norbury
Anglia Matthew Day 4-0 Rosja Aleksandr Kurgankov
Szkocja Marc Davis 4-0 Dania Hussam Al-Shaffar
Anglia Jake Nicholson 4-3 Anglia Lewis Gillen
Anglia Joe Steele 1-4 Anglia Ashley Carty
Anglia Gary Frederick 4-0 Anglia Matthew Pudney
Szkocja Chris Totten 3-4 Anglia Joe Roberts
Anglia Anthony Green 3-4 Anglia Manasawin Phetmalaikul
Anglia Chris Jones 1-4 Anglia Joshua Baddeley
Łotwa Maris Volajs 2-4 Anglia Adam Longley
Anglia Mohammed Rangzib 4-2 Anglia Adam Edge
Anglia Richard Beckham 4-0 Polska Antoni Kowalski
Polska Łukasz Guzowski 0-4 Irlandia Daniel O'Regan
Belgia Hans Blanckaert 1-4 Walia Kishan Hirani
Polska Maciej Michowski 1-4 Szkocja David Greig
Anglia Sam Thistlewhite 3-4 Niemcy Daniel Schneider
Szkocja Ross Higgins 0-4 Walia Jamie Rhys Clarke
Finlandia Jyri Virtanen 0-4 Anglia Hammad Miah
Anglia Karl Townsend 4-1 Belgia Tomasz Skalski
Polska Karol Lelek 0-4 Polska Kacper Filipiak
Polska Krzysztof Drążkiewicz 0-4 Anglia Adam Duffy
Jordania Essam Saadeh 0-4 Anglia Christopher Keogan
Malta Brian Cini w/d-w/o Polska Adam Stefanów
Walia Alex Taubman 4-2 Niemcy Simon Lichtenberg
Słowacja Patrik Sedlak n/s-w/o Szkocja Michael Collumb
Szkocja Gary Thomson 2-4 Niemcy Lukas Kleckers
Walia Ben Jones 0-4 Anglia Sam Craigie
Anglia Oliver Brown 4-1 Polska Grzegorz Biernadski

Runda 3[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Anglia Simon Dent 1-4 Anglia Ashley Hugill
Niemcy Robin Otto 0-4 Szkocja Dylan Craig
Anglia Matthew Glasby 0-4 Anglia Michael Williams
Polska Mateusz Baranowski 4-0 Polska Rafał Jewtuch
Anglia Scott Lyons 0-4 Anglia Phil O'Kane
Anglia Michael Rhodes 4-1 Irlandia Północna Declan Brennan
Anglia Louis Heathcote 1-4 Anglia Ryan Causton
Austria Andreas Ploner 4-3 Anglia Joshua Cooper
Anglia Andy Maivel 0-4 Anglia Gareth Green
Anglia Nico Elton 3-4 Anglia Elliot Slessor
Walia Thomas Rees 4-1 Irlandia Północna Conor McCormack
Anglia Chris Norbury 4-0 Anglia Matthew Day
Szkocja Marc Davis 4-1 Anglia Jake Nicholson
Anglia Ashley Carty 4-1 Anglia Gary Frederick
Anglia Joe Roberts 4-1 Anglia Manasawin Phetmalaikul
Anglia Joshua Baddeley 4-0 Anglia Adam Longley
Anglia Mohammed Rangzib 0-4 Anglia Richard Beckham
Irlandia Daniel O'Regan 1-4 Walia Kishan Hirani
Szkocja David Greig 4-2 Niemcy Daniel Schneider
Walia Jamie Rhys Clarke 4-3 Anglia Hammad Miah
Anglia Karl Townsend 0-4 Polska Kacper Filipiak
Anglia Adam Duffy 4-2 Anglia Christopher Keogan
Polska Adam Stefanów 4-2 Walia Alex Taubman
Szkocja Michael Collumb 4-2 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Sam Craigie 1-4 Anglia Oliver Brown

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Barry Hawkins 4  
 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 0      Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Jimmy Robertson 4      Anglia Jimmy Robertson 3  
 Anglia Michael Wasley 2        Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Joe Perry 4        Anglia Joe Perry 2  
 Anglia Ashley Hugill 2      Anglia Joe Perry 4  
 Anglia Oliver Lines 2      Szkocja Dylan Craig 1  
 Szkocja Dylan Craig 4        Anglia Barry Hawkins 4
 Anglia Stuart Bingham 3        Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 3
 Szkocja Fraser Patrick 4      Szkocja Fraser Patrick 0  
 Walia Daniel Wells 0      Szkocja Ross Muir 4  
 Szkocja Ross Muir 4        Szkocja Ross Muir 3  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong w/o        Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4  
 Brazylia Itaro Santos w/d      Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4       
 Anglia Judd Trump w/d      Anglia Michael Williams 1       
 Anglia Michael Williams w/o  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Michael Holt 4  
 Anglia Ian Glover 3      Anglia Michael Holt 1  
 Anglia Martin O'Donnell 4      Anglia Martin O'Donnell 4  
 Polska Mateusz Baranowski 1        Anglia Martin O'Donnell 1  
 Anglia Robert Milkins 1        Anglia Kyren Wilson 4  
 Anglia Peter Lines 4      Anglia Robert Milkins 2  
 Anglia Kyren Wilson 4      Anglia Kyren Wilson 4  
 Walia Duane Jones 1        Anglia Kyren Wilson 4
 Malezja Thor Chuan Leong 4        Malezja Thor Chuan Leong 0
 Anglia Phil O'Kane 1      Malezja Thor Chuan Leong 4  
 Norwegia Kurt Maflin 4      Norwegia Kurt Maflin 3  
 Anglia Michael Rhodes 2        Malezja Thor Chuan Leong 4  
 Indie Aditya Mehta w/d        Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 1  
 Walia Gareth Allen w/o      Walia Gareth Allen 0       
 Walia Mark Williams 1      Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4       
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Walia Ryan Day 4  
 Anglia Mark Joyce 1      Walia Ryan Day 3  
 Szkocja Michael Leslie 2      Anglia Ryan Causton 4  
 Anglia Ryan Causton 4        Anglia Ryan Causton 4  
 Szkocja Scott Donaldson 4        Anglia David Gilbert 1  
 Anglia Sydney Wilson 1      Szkocja Scott Donaldson 3  
 Anglia David Gilbert w/o      Anglia David Gilbert 4  
 Iran Hossein Vafaei w/d        Anglia Ryan Causton 0
 Anglia Ben Woollaston 4        Anglia Ben Woollaston 4
 Austria Andreas Ploner 1      Anglia Ben Woollaston 4  
 Walia Lee Walker 4      Walia Lee Walker 2  
 Anglia Gareth Green 1        Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 4        Chińska Republika Ludowa Li Hang 1  
 Anglia Paul Davison 3      Chińska Republika Ludowa Li Hang 4       
 Anglia Mike Dunn 4      Anglia Mike Dunn 3       
 Anglia Darryl Hill 2  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 0  
 Anglia Elliot Slessor 4      Anglia Elliot Slessor 1  
 Anglia Ian Burns 0      Finlandia Robin Hull 4  
 Finlandia Robin Hull 4        Finlandia Robin Hull 3  
 Szkocja Anthony McGill 2        Anglia Liam Highfield 4  
 Anglia Liam Highfield 4      Anglia Liam Highfield 4  
 Anglia Stuart Carrington 4      Anglia Stuart Carrington 0  
 Walia Thomas Rees 0        Anglia Liam Highfield 1
 Walia Dominic Dale 4        Anglia Martin Gould 4
 Anglia Allan Taylor 2      Walia Dominic Dale 1  
 Anglia Robbie Williams 2      Anglia Martin Gould 4  
 Anglia Martin Gould 4        Anglia Martin Gould 4  
 Walia Jamie Jones 4        Walia Jamie Jones 3  
 Anglia Chris Norbury 2      Walia Jamie Jones 4       
 Anglia Shaun Murphy 4      Anglia Shaun Murphy 1       
 Szkocja Marc Davis 1  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Hongkong Marco Fu 4  
 Australia Vinnie Calabrese 1      Hongkong Marco Fu 4  
 Anglia Rod Lawler 3      Irlandia David Morris 0  
 Irlandia David Morris 4        Hongkong Marco Fu 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4        Anglia Matthew Selt 0  
 Anglia Barry Pinches 2      Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0  
 Anglia Matthew Selt 4      Anglia Matthew Selt 4  
 Anglia Ashley Carty 3        Hongkong Marco Fu 4
 Szkocja Graeme Dott 2        Anglia Mitchell Mann 1
 Szkocja Rhys Clark 4      Szkocja Rhys Clark 3  
 Anglia Mitchell Mann 4      Anglia Mitchell Mann 4  
 Anglia Sanderson Lam 3        Anglia Mitchell Mann 4  
 Anglia Jack Lisowski 4        Anglia Jack Lisowski 2  
 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2      Anglia Jack Lisowski 4       
 Szkocja Alan McManus 3      Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2       
 Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Mark Selby 4  
 Anglia Joe Roberts 2      Anglia Mark Selby 4  
 Szkocja John Higgins w/o      Szkocja John Higgins 2  
 Tajlandia James Wattana w/d        Anglia Mark Selby 4  
 Anglia David Grace 3        Belgia Luca Brecel 3  
 Anglia Steven Hallworth 4      Anglia Steven Hallworth 3  
 Belgia Luca Brecel 4      Belgia Luca Brecel 4  
 Irlandia Północna Joe Swail 3        Anglia Mark Selby 4
 Anglia Sam Baird 4        Anglia Sam Baird 3
 Anglia Joshua Baddeley 0      Anglia Sam Baird 4  
 Anglia Chris Wakelin 2      Anglia Richard Beckham 1  
 Anglia Richard Beckham 4        Anglia Sam Baird 4  
 Anglia Gary Wilson 2        Walia Michael White 2  
 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4      Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2       
 Walia Michael White 4      Walia Michael White 4       
 Walia Kishan Hirani 1  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Tom Ford 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 3      Anglia Tom Ford 4  
 Anglia Sean O'Sullivan 4      Anglia Sean O'Sullivan 2  
 Anglia Michael Georgiou 2        Anglia Tom Ford 4  
 Szkocja Stephen Maguire 4        Szkocja Stephen Maguire 0  
 Walia Matthew Stevens 2      Szkocja Stephen Maguire 4  
 Anglia Alfie Burden 4      Anglia Alfie Burden 1  
 Szkocja David Greig 3        Anglia Tom Ford 0
 Anglia Andrew Higginson 4        Anglia Andrew Higginson 4
 Walia Jamie Rhys Clarke 3      Anglia Andrew Higginson 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene 3      Polska Kacper Filipiak 3  
 Polska Kacper Filipiak 4        Anglia Andrew Higginson 4  
 Irlandia Ken Doherty w/d        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2  
 Anglia Adam Duffy w/o      Anglia Adam Duffy 2       
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4      Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4       
 Polska Adam Stefanów 1  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Mark King 4  
 Anglia Michael Wild 2      Anglia Mark King 4  
 Anglia Zak Surety 2      Szkocja Eden Sharav 1  
 Szkocja Eden Sharav 4        Anglia Mark King 4  
 Anglia Joel Walker 2        Anglia Anthony Hamilton 2  
 Anglia Anthony Hamilton 4      Anglia Anthony Hamilton 4  
 Anglia Peter Ebdon 4      Anglia Peter Ebdon 1  
 Szkocja Michael Collumb 3        Anglia Mark King 4
 Anglia Mark Davis 4        Anglia Rory McLeod 1
 Pakistan Hamza Akbar 2      Anglia Mark Davis 3  
 Irlandia Fergal O’Brien 4      Irlandia Fergal O’Brien 4  
 Anglia Oliver Brown 1        Irlandia Fergal O’Brien 2  
 Anglia Jason Weston w/d        Anglia Rory McLeod 4  
 Anglia Craig Steadman w/o      Anglia Craig Steadman 1       
 Anglia Rory McLeod 4      Anglia Rory McLeod 4       
 Anglia Chris Melling 1  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 4 frame'ów
Półfinał
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
 Anglia Barry Hawkins 3  
 Anglia Kyren Wilson 4      Anglia Kyren Wilson 2  
 Anglia Ben Woollaston 1      Anglia Martin Gould 4  
 Anglia Martin Gould 4        Anglia Martin Gould 1
 Hongkong Marco Fu 1        Anglia Mark Selby 4
 Anglia Mark Selby 4      Anglia Mark Selby 4
 Anglia Andrew Higginson 4      Anglia Andrew Higginson 2    
 Anglia Mark King 3  

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Break
Anglia Rod Lawler 139
Anglia Anthony Hamilton 139
Anglia Andrew Higginson 136, 122
Tajlandia Noppon Saengkham 136
Anglia Barry Hawkins 135, 123, 102
Anglia Richard Beckham 133
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 132
Szkocja Stephen Maguire 130, 108
Anglia Martin O'Donnell 129
Szkocja Graeme Dott 128
Anglia Martin Gould 127, 125, 116, 104
Hongkong Marco Fu 125, 107, 103
Anglia Sam Baird 125, 101
Anglia Robbie Williams 125
Anglia Mitchell Mann 123, 100
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 123
Anglia Mark Selby 121, 110, 104, 101
Anglia Mark King 120
Anglia Mark Davis 119
Anglia Joe Perry 118, 104
Finlandia Robin Hull 115
Walia Ryan Day 114, 108
Anglia Kyren Wilson 112, 103, 100
Belgia Luca Brecel 111
Anglia Rory McLeod 109
Anglia Ben Woollaston 107
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 105
Szkocja Alan McManus 104, 102
Anglia Tom Ford 104, 101
Walia Michael White 104
Szkocja Eden Sharav 103
Walia Dominic Dale 101, 100

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]