Europejski Festiwal Lekkoatletyczny 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Enea Cupmityng lekkoatletyczny, który odbył się w Bydgoszczy 10 czerwca 2009 roku. Areną zmagań sportowców był Bydgoski Stadion Miejski usytuowany w kompleksie sportowym "Zawisza". Wśród uczestników zawodów znalazło się wiele gwiazd światowej lekkoatletyki m.in Tomasz Majewski, Kim Collins czy Primož Kozmus. Impreza zaliczana jest do cyklu World Athletics Tour i posiada rangę Area Permit Meetings[1].

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m Kim Collins
 Saint Kitts i Nevis
10,48 Paul Hession
 Irlandia
10,55 Roberto Donati
 Włochy
10,63
200 m Paul Hession
 Irlandia
20,73 Brian Dzingai
 Zimbabwe
20,83 Kristof Beyens
 Belgia
20,87
800 m Marcin Lewandowski
 Polska
1:46,04 Adam Kszczot
 Polska
1:46,43 Jakub Holuša
 Czechy
1:47,30
3000 m z przeszkodami Tareq Mubarak Taher
 Bahrajn
8:14,02 Elijah Chelimo
 Kenia
8:15,00 Richard Matelong
 Kenia
8:17,18
110 m przez płotki David Payne
 Stany Zjednoczone
13,30 Dexter Faulk
 Stany Zjednoczone
13,32 Dwight Thomas
 Jamajka
13,57
400 m przez płotki Louis Jacob van Zyl
 Południowa Afryka
48,71 David Greene
 Wielka Brytania
48,71 Danny McFarlane
 Jamajka
48,80
Skok o tyczce Łukasz Michalski
 Polska
5,71 Igor Pawłow
 Rosja
5,56 Leonid Andriejew
 Uzbekistan
5,56
Pchnięcie kulą Tomasz Majewski
 Polska
21,09 Reese Hoffa
 Stany Zjednoczone
20,77 Paweł Sofin
 Rosja
20,18
Rzut dyskiem Gerd Kanter
 Estonia
66,20 Piotr Małachowski
 Polska
66,02 Robert Harting
 Niemcy
64,62
Rzut młotem Krisztián Pars
 Węgry
80,19 Primož Kozmus
 Słowenia
79,94 Dilszod Nazarow
 Tadżykistan
77,27

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m LaVerne Jones-Ferrette
 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
11,50 Cydonie Mothersille-Modibo
 Kajmany
11,72 Joice Maduaka
 Wielka Brytania
11,79
200 m Stephanie Durst
 Stany Zjednoczone
22,85 LaVerne Jones-Ferrette
 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
23,08 Cydonie Mothersille-Modibo
 Kajmany
23,36
800 m Swietłana Kluka
 Rosja
2:01,22 Tamara Twerdostup
 Ukraina
2:01,32 Irina Krakoviak
 Litwa
2:01,50
3000 m z przeszkodami Julia Zarudniewa-Iwanowa
 Rosja
9:23,23 Ruth Bosibori
 Kenia
9:25,37 Halima Hassen
 Etiopia
9:36,86
100 m przez płotki Michelle Perry
 Stany Zjednoczone
12,86 Lacena Golding-Clark
 Jamajka
13,07 Danielle Carruthers
 Stany Zjednoczone
13,18
400 m przez płotki Anastasija Rabczeniuk
 Ukraina
55,41 Anna Jesień
 Polska
55,67 Irina Obiedina
 Rosja
56,60
Skok wzwyż Jelena Slesarienko
 Rosja
1,90 Polska Karolina Błażej
Polska Kamila Stepaniuk
Irlandia Deirde Ryan
1,85
Trójskok Anna Piatych
 Rosja
14,41 Małgorzata Trybańska
 Polska
14,04 Anastazja Taranowa-Potapowa
 Rosja
13,77

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. IAAF: World Athletics Tour (ang.). [dostęp 8 czerwca 2009].