Europejski Puchar Formuły Renault V6 Sezon 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2003 Mistrzostw Europejskiego Pucharu Formuły Renault V6
Inauguracja 5 kwietnia
Zakończenie 19 października
Liczba wyścigów 18
Mistrzowie
Kierowcy José María López
Zespoły ARTA-Signature
Następny sezon

Europejski Puchar Formuły Renault V6 Sezon 2003 – pierwszy sezon w historii tej serii. Zmagania rozpoczęły się 5 kwietnia na hiszpańskim torze Circuit de Catalunya, natomiast zakończyły 19 października we Włoszech, na Autodromo Nazionale di Monza. Mistrzem serii wśród kierowców został Argentyńczyk José María López, a wśród zespołów - francuska ekipa ARTA-Signature.

Kalendarz wyścigów[edytuj | edytuj kod]

Źródło: speedsport-magazine.com[1]

Runda Data Tor Pole Position Najszybsze okrążenie Zwycięzca (kierowcy) Zwycięzca (zespoły)
1 W1 5 kwietnia Hiszpania Circuit de Catalunya Argentyna José María López Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Jenzer Motorsport
W2 6 kwietnia Argentyna José María López Argentyna José María López Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Jenzer Motorsport
2 W1 26 kwietnia Francja Circuit de Nevers Magny-Cours Francja Tristan Gommendy Brazylia Jaime Melo Brazylia Jaime Melo Włochy Cram Competition
W2 27 kwietnia Francja Tristan Gommendy Brazylia Jaime Melo Brazylia Jaime Melo Włochy Cram Competition
3 W 31 maja Monako Circuit de Monaco Nowa Zelandia Matt Halliday Brazylia Jaime Melo Brazylia Jaime Melo Włochy Cram Competition
4 W1 28 czerwca Wielka Brytania Donington Park Argentyna José María López Argentyna José María López Argentyna José María López Francja DAMS
W2 29 czerwca Japonia Kōsuke Matsuura Japonia Kōsuke Matsuura Japonia Kōsuke Matsuura Francja ARTA-Signature
5 W 26 lipca Belgia Circuit de Spa-Francorchamps Brazylia Jaime Melo Argentyna José María López Brazylia Jaime Melo Włochy Cram Competition
6 W1 30 sierpnia Szwajcaria Neel Jani Francja Tristan Gommendy Włochy Andrea Belicchi Włochy AFC Motorsport
W2 31 sierpnia Francja Tristan Gommendy Francja Tristan Gommendy Argentyna José María López Francja DAMS
7 W1 6 września Szwecja Scandinavian Raceway Argentyna José María López Argentyna José María López Argentyna José María López Francja DAMS
W2 7 września Argentyna José María López Francja Tristan Gommendy Francja Tristan Gommendy Francja ARTA-Signature
8 W1 20 września Niemcy Motorsport Arena Oschersleben Argentyna José María López Argentyna José María López Japonia Kōsuke Matsuura Francja ARTA-Signature
W2 21 września Argentyna José María López Argentyna José María López Argentyna José María López Francja DAMS
9 W1 4 października Portugalia Autódromo do Estoril Argentyna José María López Argentyna José María López Argentyna José María López Francja DAMS
W2 5 października Japonia Kōsuke Matsuura Szwajcaria Neel Jani Japonia Kōsuke Matsuura Francja ARTA-Signature
10 W1 18 października Włochy Autodromo Nazionale di Monza Szwajcaria Neel Jani Argentyna José María López Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Jenzer Motorsport
W2 19 października Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Neel Jani Szwajcaria Jenzer Motorsport

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Źródło: speedsport-magazine.com[2]
Punktacja:

  • Kwalifikacje: 2 punkty
  • Wyścig: 30-24-20-16-12-10-8-6-4-2 (dziesięć pierwszych pozycji)
  • Najszybsze okrążenie: 2 punkty
Pozycja Kierowca ESP
Hiszpania
ESP
Hiszpania
FRA
Francja
FRA
Francja
MCO
Monako
UK
Wielka Brytania
UK
Wielka Brytania
BEL
Belgia
BEL
Belgia
BEL
Belgia
SWE
Szwecja
SWE
Szwecja
DEU
Niemcy
DEU
Niemcy
PRT
Portugalia
PRT
Portugalia
ITA
Włochy
ITA
Włochy
Punkty
1 Argentyna José María López NU 13* NU 3 3 1* 3 7* 2 1 1* 2 2* 1* 1* 5 3* NU 354
2 Szwajcaria Neel Jani 1* 1 2 6 NU 3 4 2 3 3 2 3 10 6 4 2* 1 1* 350
3 Japonia Kōsuke Matsuura 2 NU 3 NU 14 4 1* DK 7 5 5 4 1 2 3 1 2 2 286
4 Francja Tristan Gommendy 6 4 17 2 13 2 2 DK 4* 2* 4 1* NU 3 2 3 6 4 286
5 Brazylia Jaime Melo 8 2 1* 1* 1* NU 5 1 11 6 9 6 NU 8 8 4 3 NU 226
6 Włochy Andrea Belicchi 3 7 5 NU 9 5 8 3 1 NW 3 5 4 11 6 7 NU 7 180
7 Szwajcaria Giorgio Mondini 10 5 8 NU NU 7 7 5 9 7 NU 7 11 7 10 8 4 5 109
8 Nowa Zelandia Matt Halliday 4 3 4 NU 2 6 6 NU 5 13 NW NW 102
9 Włochy Davide di Benedetto 5 NU 13 4 10 12 14 12 5 5 11 11 7 6 72
10 Australia Christian Murchison 9 10 6 NW 7 9 9 6 6 4 7 NU 69
11 Belgia Mike den Tandt 3 4 5 6 12 9 62
12 Japonia Hayanari Shimoda NU 8 15 7 5 13 11 10 NU 9 8 NU 8 9 7 9 NU 10 62
13 Francja Damien Pasini 10 NU 4 NU 13 4 14 12 11 13 6 NU 9 NU 5 13 59
14 Włochy Andrea Scafuro 11 9 11 5 NU 11 10 8 10 10 12 10 NU 10 NU 10 11 8 40
15 Włochy Ivan Bellarosa 12 NU 18† 9 6 NU 18 11 15 8 NU 11 7 NU NU NU 8 12 34
16 Szwecja Thed Björk 7 6 9 8 26
17 Szwecja Edward Sandström 13 10 7 NU 8 10 12 NU 13 8 NU 12 12 12 10 11 22
18 Wielka Brytania Charles Hall NU 6 9 14
19 Turcja Can Artam 15 8 11 6
20 Estonia Marko Asmer 8 15 6
21 Szwajcaria Fredy Lienhard Jr NU NU 12 NU NU NU 17 13 NU 14 10 12 9 13 NU NU 13 NU 6
22 Pakistan Adam Khan 14 NU 14 11 11 NU 16 9 12 NU 4
23 Wielka Brytania Ryan Sharp 9 14 4
24 Niemcy Ralf Dekarski 15 12 16 10 12 14 19 14 13 15 NW NW 2
25 Belgia Vanina Ickx 13 13 0
26 Włochy Matteo Cressoni NU NW 0
Pozycja Kierowca ESP
Hiszpania
ESP
Hiszpania
FRA
Francja
FRA
Francja
MCO
Monako
UK
Wielka Brytania
UK
Wielka Brytania
BEL
Belgia
BEL
Belgia
BEL
Belgia
SWE
Szwecja
SWE
Szwecja
DEU
Niemcy
DEU
Niemcy
PRT
Portugalia
PRT
Portugalia
ITA
Włochy
ITA
Włochy
Punkty

Uwagi:

  • † - nie ukończył, ale przejechał 90% wyścigu.
  • pogrubienie - pole position
  • * - najszybsze okrążenie

Klasyfikacja zespołów[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zespół Kierowcy ESP
Hiszpania
ESP
Hiszpania
FRA
Francja
FRA
Francja
MCO
Monako
UK
Wielka Brytania
UK
Wielka Brytania
BEL
Belgia
BEL
Belgia
BEL
Belgia
SWE
Szwecja
SWE
Szwecja
DEU
Niemcy
DEU
Niemcy
PRT
Portugalia
PRT
Portugalia
ITA
Włochy
ITA
Włochy
Punkty
1 Francja ARTA-Signature Kōsuke Matsuura 2 NU 3 NU 14 4 1* DK 7 5 5 4 1 2 3 1 2 2 572
Tristan Gommendy 6 4 17 2 13 2 2 DK 4* 2* 4 1* NU 3 2 3 6 4
2 Francja DAMS José María López NU 13* NU 3 3 1* 3 7* 2 1 1* 2 2* 1* 1* 5 3* NU 505
Davide di Benedetto 7 6
Christian Murchison 9 10 6 NW 7 9 9 6 6 4 7 NU
Mike den Tandt 3 4 5 6 12 9
Adam Khan 14 NU 14 11 11 NU 16 9 12 NU
3 Szwajcaria Jenzer Motorsport Neel Jani 1* 1 2 6 NU 3 4 2 3 3 2 3 10 6 4 2* 1 1* 356
Fredy Lienhard Jr NU NU 12 NU NU NU 17 13 NU 14 10 12 9 13 NU NU 13 NU
4 Włochy Cram Competition Jaime Melo 8 2 1* 1* 1* NU 5 1 11 6 9 6 NU 8 8 4 3 NU 226
5 Włochy AFC Motorsport Andrea Belicchi 3 7 5 NU 9 5 8 3 1 NW 3 5 4 11 6 7 NU 7 220
Andrea Scafuro 11 9 11 5 NU 11 10 8 10 10 12 10 NU 10 NU 10 11 8
6 Włochy EuroInternational Giorgio Mondini 10 5 8 NU NU 7 7 5 9 7 NU 7 11 7 10 8 4 5 115
Can Artam 15 8 11
7 Włochy RD Motorsport Matt Halliday 4 3 4 NU 2 6 6 NU 5 13 NW NW 104
Ralf Dekarski 15 12 16 10 12 14 19 14 13 15 NW NW
8 Szwecja SRTS Thed Björk 7 6 9 8 72
Edward Sandström 13 10 7 NU 8 10 12 NU 13 8 NU 12 12 12 10 11
Charles Hall NU 6 9
Marko Asmer 8 15
Ryan Sharp 9 14
Vanina Ickx 13 13
9 Włochy RN Motorsport Hayanari Shimoda NU 8 15 7 5 13 11 10 NU 9 8 NU 8 9 7 9 NU 10 62
10 Włochy Victory Engineering/Cram Comp. Damien Pasini 10 NU 4 NU 13 4 14 12 11 13 6 NU 9 NU 5 13 59
11 Włochy Guidare Formula Davide di Benedetto 5 NU 13 4 10 12 14 12 5 5 11 11 54
Matteo Cressoni NU NW
12 Włochy Bicar Racing Ivan Bellarosa 12 NU 18† 9 6 NU 18 11 15 8 NU 11 7 NU NU NU 8 12 34
Pozycja Zespół Kierowcy ESP
Hiszpania
ESP
Hiszpania
FRA
Francja
FRA
Francja
MCO
Monako
UK
Wielka Brytania
UK
Wielka Brytania
BEL
Belgia
BEL
Belgia
BEL
Belgia
SWE
Szwecja
SWE
Szwecja
DEU
Niemcy
DEU
Niemcy
PRT
Portugalia
PRT
Portugalia
ITA
Włochy
ITA
Włochy
Punkty

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Race Calendar: Formula Renault V6 Eurocup - Season 2003 (ang.). speedsport-magazine.com. [dostęp 2013-10-04].
  2. Results: Formula Renault V6 Eurocup - Season 2003 (ang.). speedsport-magazine.com. [dostęp 2013-10-04].