Europejskie Igrzyska Juniorów w Lekkoatletyce 1966

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

2. Europejskie Igrzyska Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19, które odbywały od 24 do 25 września 1966 roku w Odessie na terenie ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Bernd Jacob 10,7 Jochen Eigenherr 10,7 Francja Gérard Coupat 10,8
Bieg na 200 m Jochen Eigenherr 21,0 Francja Jean-Claude Nallet 21,3 István Bátori 21,5
Bieg na 400 m Aleksandr Bratczikow 47,3 István Bátori 47,5 Polska Jan Balachowski 47,8
Bieg na 800 m Francja Bernard Hebert 1:51,5 Czechosłowacja Jaroslav Včeliš 1:51,6 Dieter Fromm 1:51,9
Bieg na 1500 m Włochy Roberto Gervasini 3:51,0 Werner Gosewinkel 3:51,2 Vladan Đorđević 3:52,6
Bieg na 3000 m Klaus Tietz 8:22,4 Gerhard Fontana 8:23,0 Szwecja Jan-Olof Nilsson 8:23,2
Bieg na 110 m przez płotki Jurij Gorski 14,6 Aleksandr Demus 14,6 Dan Hidiosanu 14,7
Bieg na 400 m przez płotki Michaił Dołgij 53,3 Wiktor Basilewicz 53,4 Francja Michel Montgermont 53,5
Bieg na 1500 m z przeszkodami Otto Knarr 4:09,7 Ulrich Hobeck 4:10,8 Polska Kazimierz Maranda 4:11,6
Chód na 10000 m Michaił Jefimowicz 46:53,0 Aleksandr Popow 47:10,8 Czechosłowacja Vladislav Boháč 47:31,0
Sztafeta 4 × 100 m  Francja
Gérard Coupat
Charles Tétaria
Jean-Claude Nallet
Charles Ducasse
40,6  RFN
Heiko Griese
Hartmut Menzel
Bernd Jacob
Jochen Eigenherr
40,8  Polska
Tadeusz Rostek
Henryk Ciecióra
Andrzej Nowak
Stanisław Wagner
41,0
Sztafeta 4 × 400 m  ZSRR
Aleksandr Ogorodnikow
Michaił Dołgij
Wiktor Lipagin
Aleksandr Bratczikow
3:14,3  Polska
Waldemar Pyrzyński
Wiesław Stryczek
Stanisław Waśkiewicz
Jan Balachowski
3:14,7  Jugosławia
Jovan Mušković
Stojan Puač
Miloš Bucevski
Istvan Danko
3:16,1
Skok wzwyż Szwecja Bo Johnsson 2,06 Anatolij Moroz 2,03 Czechosłowacja Rudolf Baudis 2,03
Skok o tyczce Finlandia Antti Kalliomäki 4,60 Heinfried Engel 4,60 Polska Zygmunt Dobrosz 4,60
Skok w dal Max Klauß 7,59 Władimir Skibienko 7,57 Polska Marcin Święcicki 7,33
Trójskok Anatolij Kajnow 15,97 Nikołaj Dudkin 15,75 Carol Corbu 15,43
Pchnięcie kulą Aleksander Tammert 16,71 Hans-Peter Gies 16,55 Czechosłowacja František Žemba 15,79
Rzut dyskiem Ferenc Tégla 52,92 Klaus-Peter Hennig 52,20 Czechosłowacja František Žemba 49,98
Rzut młotem Jurij Aszmarin 60,94 Reinhard Theimer 60,10 Władimir Ambrozjew 56,28
Rzut oszczepem Włochy Renzo Cramerotti 73,32 Harry Abraham 72,28 Walerij Biełan 71,18
Dziesięciobój Wiktor Czełnokow 7225 pkt Hans Nerlich 7138 pkt Joachim Kirst 6845 pkt

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Brigitte Geyer 12,2 Ljiljana Petnjarić 12,2 Dania Else Hadrup 12,2
Bieg na 200 m Christina Heinich 24,2 Francja Nicole Montandon 24,3 Holandia Myrna Jansen 24,5
Bieg na 400 m Ljiljana Petnjarić 55,9 Holandia Wil Wokke 56,2 Ingrīda Verbele 56,7
Bieg na 800 m Vera Nikolić 2:03,4 Finlandia Eeva-Liisa Kalliolahti 2:08,1 Barbara Wieck 2:09,0
Bieg na 80 m przez płotki Szwajcaria Meta Antenen 11,1 Polska Teresa Sukniewicz 11,3 Nadieżda Biecka 11,3
Sztafeta 4 × 100 m  NRD
Bärbel Schrickel
Renate Meißner
Brigitte Geyer
Christina Heinich
46,2  Francja
Dominique Descatoire
Jacqueline Peruzetto
Marie-France Vincent
Nicole Montandon
46,6  ZSRR
Nadieżda Szelsara
Nadieżda Biesfamilna
Jelena Mołodcowa
Marina Nikiforowa
46,9
Skok wzwyż Czechosłowacja Alena Prosková 1,64 Walentina Kozyr 1,61 Finlandia Gun Nordlund 1,61
Skok w dal Tamara Kapyszewa 5,98 Iwanka Koszniczarska 5,97 Maria Solomon 5,82
Pchnięcie kulą Lubow Kostuszenko 14,25 Hannelore Friedel 14,24 Barbara Schubert 13,84
Rzut dyskiem Hannelore Friedel 46,56 Czechosłowacja Vladimíra Srbová 45,62 Zsuzsa Nyitrai 44,94
Rzut oszczepem Finlandia Kaisa Launela 51,82 Marilena Ciurea 50,50 Polska Ewa Gryziecka 48,14
Pięciobój Szwajcaria Meta Antenen 4609 pkt Szwecja Britt Johansson 4370 pkt Margit Papp 4319 pkt

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  ZSRR 11 7 5 23
2  NRD 6 4 4 14
3  RFN 3 8 0 11
4  Francja 2 3 2 7
5  Jugosławia 2 1 2 5
6  Finlandia 2 1 1 4
7  Szwajcaria 2 0 0 2
 Włochy 2 0 0 2
9  Czechosłowacja 1 2 4 7
10  Węgry 1 1 3 5
11  Szwecja 1 1 1 3
12  Polska 0 2 6 8
13  Rumunia 0 1 3 4
14  Holandia 0 1 1 2
15  Bułgaria 0 1 0 1
16  Dania 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]