FC København w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach duńskiego klubu piłkarskiego FC København.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1992–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1992/93 Puchar UEFA 1R Finlandia MP Mikkeli 5–0 5–1 10–1
2R Francja AJ Auxerre 0–2 0–5 0–7
1993/94 Liga Mistrzów 1R Irlandia Północna Linfield 4–0 0–3 4–3, Dogr.
2R Włochy A.C. Milan 0–6 0–1 0–7
1994/95 Puchar UEFA Q Finlandia Jazz Pori 4–0 0–1 4–1
1R Słowacja Slovan Bratysława 1–1 0–1 1–2
1995/96 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Czechy SK Hradec Králové 2–2 0–5 2–7
1996 Puchar Intertoto Grupa 3 Szwecja Örebro SK 2–2 2. miejsce
Słowenia NK Maribor 1–0
Austria Austria Wiedeń 2–1
Islandia ÍBK Keflavík 2–1
1997/98 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Armenia Ararat Erywań 3–0 2–0 5–0
1/8 Hiszpania Real Betis 1–1 0–2 1–3
1998/99 Puchar Zdobywców Pucharów Q Azerbejdżan Qarabağ Ağdam 6–0 4–0 10–0
1R Bułgaria Lewski Sofia 4–1 2–0 6–1
1/8 Anglia Chelsea 0–1 1–1 1–2
1999 Puchar Intertoto 2R Polska Polonia Warszawa 0–3 1–1 1–4

2001–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
2001/02 Liga Mistrzów 1Q Gruzja Torpedo Kutaisi 3–1 1–1 4–2
3Q Włochy S.S. Lazio 2–1 1–4 3–5
2001/02 Puchar UEFA 1R Serbia Obilić Belgrad 2–0 2–2 4–2
2R Holandia AFC Ajax 0–0 1–0 1–0
3R Niemcy Borussia Dortmund 0–1 0–1 0–2
2002/03 Puchar UEFA Q Gruzja Dinamo Tbilisi 3–1 4–1 7–2
1R Szwecja Djurgårdens IF 0–0 1–3 1–3
2003/04 Liga Mistrzów 2Q Malta Sliema Wanderers 4–1 6–0 10–1
3Q Szkocja Rangers 1–2 1–1 2–3
Puchar UEFA 1R Węgry Ferencvárosi TC 1–1 1–1 2–2, k: 3–2
2R Hiszpania RCD Mallorca 1–2 1–1 2–3
2004/05 Liga Mistrzów 2Q Słowenia ND Gorica 0–5 2–1 2–6
2005/06 Puchar UEFA 2Q Walia Carmarthen Town 2–0 2–0 4–0
1R Niemcy Hamburger SV 0–1 1–1 1–2
2006/07 Liga Mistrzów 2Q Finlandia Myllykosken Pallo-47 2–0 2–2 4–2
3Q Holandia AFC Ajax 1–2 2–0 3–2
Grupa F Portugalia SL Benfica 0–0 1–3 4. miejsce
Szkocja Celtic F.C. 3–1 0–1
Anglia Manchester United 1–0 0–3
2007/08 Liga Mistrzów 2Q Izrael Beitar Jerozolima 1–0 1–1 2–1, Dogr.
3Q Portugalia SL Benfica 0–1 1–2 1–3
Puchar UEFA 1R Francja RC Lens 2–1 1–1 3–2, Dogr.
Grupa B Grecja Panathinaikos AO 0–1 4. miejsce
Rosja Lokomotiw Moskwa 1–0
Hiszpania Atlético Madryt 0–2
Szkocja Aberdeen 0–4
2008/09 Puchar UEFA 1Q Irlandia Północna Cliftonville 7–0 4–0 11–0
2Q Norwegia Lillestrøm SK 3–1 4–2 7–3
1R Rosja FK Moskwa 1–1 2–1 3–2
Grupa G Francja AS Saint-Étienne 1–3 3. miejsce
Hiszpania Valencia CF 1–1
Norwegia Rosenborg BK 1–1
Belgia Club Brugge 1–0
1/16 Anglia Manchester City 2–2 1–2 3–4
2009/10 Liga Mistrzów 2Q Czarnogóra Mogren Budva 6–0 6–0 12–0
3Q Norwegia Stabæk IF 3–1 0–0 3–1
PO Cypr APOEL FC 1–0 1–3 2–3
Liga Europy Grupa K Holandia PSV Eindhoven 1–1 0–1 2. miejsce
Rumunia CFR 1907 Cluj 2–0 0–2
Czechy Sparta Praga 1–0 3–0
1/16 Francja Olympique Marsylia 1–3 1–3 2–6
2010/11 Liga Mistrzów 3Q Białoruś BATE Borysów 3–2 0–0 3–2
PO Norwegia Rosenborg BK 1–0 1–2 2–2, w.
Grupa D Grecja Panathinaikos AO 3–1 2–0 2. miejsce
Rosja Rubin Kazań 1–0 0–1
Hiszpania FC Barcelona 1–1 0–2
1/8 Anglia Chelsea 0–2 0–0 0–2
2011/12 Liga Mistrzów 3Q Irlandia Shamrock Rovers 1–0 2–0 3–0
PO Czechy Viktoria Pilzno 1–3 1–2 2–5
Liga Europy Grupa B Ukraina Worskła Połtawa 1–0 1–1 3. miejsce
Belgia Standard Liège 0–1 0–3
Niemcy Hannover 96 1–2 2–2
2012/13 Liga Mistrzów 3Q Belgia Club Brugge 0–0 3–2 3–2
PO Francja Lille OSC 1–0 0–2 1–2, Dogr.
Liga Europy Grupa E Rumunia Steaua Bukareszt 1–1 0–1 3. miejsce
Niemcy VfB Stuttgart 0–2 0–0
Norwegia Molde 2–1 2–1
2013/14 Liga Mistrzów Grupa B Hiszpania Real Madryt 0–2 0–4 4. miejsce
Turcja Galatasaray SK 1–0 1–3
Włochy Juventus F.C. 1–1 1–3
2014/15 Liga Mistrzów 3Q Ukraina Dnipro Dniepropietrowsk 2–0 0–0 2–0
PO Niemcy Bayer 04 Leverkusen 2–3 0–4 2–7
Liga Europy Grupa B Finlandia HJK Helsinki 2–0 1–2 4. miejsce
Włochy Torino FC 1–5 0–1
Belgia Club Brugge 0–4 1–1
2015/16 Liga Europy 2Q Walia Newtown 2–0 3–1 5–1
3Q Czechy FK Baumit Jablonec 2–3 1–0 3–3, w.
2016/17 Liga Mistrzów 2Q Irlandia Północna Crusaders 6–0 3–0 9–0
3Q Rumunia Astra Giurgiu 3–0 1–1 4–1
PO Cypr APOEL FC 1–0 1–1 2–1
Grupa G Portugalia FC Porto 0–0 1–1 3. miejsce
Belgia Club Brugge 4–0 2–0
Anglia Leicester City 0–0 0–1
Liga Europy 1/16 Bułgaria Łudogorec Razgrad 0–0 2–1 2–1
1/8 Holandia AFC Ajax 2–1 0–2 2–3
2017/18 Liga Mistrzów 2Q Słowacja MŠK Žilina 1–2 3–1 4–3
3Q Macedonia Północna Wardar Skopje 4–1 0–1 4–2
PO Azerbejdżan Qarabağ Ağdam 2–1 0–1 2–2, w.
Liga Europy Grupa F Rosja Lokomotiw Moskwa 0–0 1–2 2. miejsce
Mołdawia Sheriff Tyraspol 2–0 0–0
Czechy Fastav Zlín 3–0 1–1
1/16 Hiszpania Atlético Madryt 1–4 0–1 1–5
2018/19 Liga Europy 1Q Finlandia Kuopion Palloseura 1–1 1–0 2–1
2Q Islandia Stjarnan 5–0 2–0 7–0
3Q Bułgaria CSKA Sofia 2–1 2–1 4–2
PO Włochy Atalanta BC 0–0 0–0 0–0, k: 4–3
Grupa C Rosja Zenit Petersburg 1–1 0–1 4. miejsce
Francja Girondins Bordeaux 0–1 2–1
Czechy Slavia Praga 0–1 0–0
2019/20 Liga Mistrzów 2Q Walia The New Saints 1–0 2–0 3–0
3Q Serbia Crvena zvezda 1–1 1–1 2–2, k: 6–7
Liga Europy PO Łotwa Riga FC

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]