FC Steaua Bukareszt w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach rumuńskiego klubu piłkarskiego Steaua Bukareszt.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

PEMK/Liga Mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
1957/58 1R Niemcy Borussia Dortmund 3–1 2–4 5–5, 1–3 (N)
1960/61 Q Czechosłowacja Spartak Hradec Králové w/o
1961/62 Q Austria Austria Wiedeń 0–0 0–2 0–2
1968/69 1R Czechosłowacja Spartak Trnawa 3–1 0–4 3–5
1976/77 1R Belgia Club Brugge 1–1 1–2 2–3
1978/79 Q Francja AS Monaco 2–0 0–3 2–3
1985/86 1R Dania Vejle BK 4–1 1–1 5–2
2R Węgry Budapest Honvéd 4–1 0–1 4–2
1/4 Finlandia Kuusysi 0–0 1–0 1–0
1/2 Belgia RSC Anderlecht 3–0 0–1 3–1
F Hiszpania FC Barcelona 0–0 (N), k: 2–0
1986/87 2R Belgia RSC Anderlecht 1–0 0–3 1–3
1987/88 1R Węgry MTK Budapest 4–0 0–2 4–2
2R Cypr Omonia Nikozja 3–1 2–0 5–1
1/4 Szkocja Rangers 2–0 1–2 3–2
1/2 Portugalia SL Benfica 0–0 0–2 0–2
1988/89 1R Czechosłowacja Sparta Praga 2–2 5–1 7–3
2R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Spartak Moskwa 3–0 2–1 5–1
1/4 Szwecja Göteborg 5–1 0–1 5–2
1/2 Turcja Galatasaray SK 4–0 1–1 5–1
F Włochy A.C. Milan 0–4 (N)
1989/90 1R Islandia Fram 4–0 1–0 5–0
2R Holandia PSV Eindhoven 1–0 1–5 2–5
1993/94 1R Chorwacja Dinamo Zagrzeb 1–2 3–2 4–4, w.
2R Francja AS Monaco 1–0 1–4 2–4
1994/95 Q Szwajcaria Servette FC 4–1 1–1 5–2
Grupa C Belgia RSC Anderlecht 1–1 0–0 3. miejsce
Chorwacja Hajduk Split 0–1 4–1
Portugalia SL Benfica 1–1 1–2
1995/96 Q Austria Red Bull Salzburg 1–0 1–1 2–1
Grupa C Szkocja Rangers 1–1 1–0 3. miejsce
Włochy Juventus F.C. 0–0 0–3
Niemcy Borussia Dortmund 0–0 0–1
1996/97 Q Belgia Club Brugge 3–0 2–2 5–2
Grupa B Hiszpania Atlético Madryt 1–1 0–4 4. miejsce
Hiszpania Borussia Dortmund 0–3 3–5
Polska Widzew Łódź 1–0 0–2
1997/98 Q Bułgaria CSKA Sofia 3–3 2–0 5–3
2Q Francja Paris Saint-Germain 3–0 0–5 3–5
1998/99 1Q Estonia Flora Tallinn 4–1 1–3 5–4
2Q Grecja Panathinaikos AO 2–2 3–6 5–8
2001/02 2Q Macedonia Północna Słoga Skopje 3–0 2–1 5–1
3Q Ukraina Dynamo Kijów 2–4 1–1 3–5
2005/06 2Q Irlandia Shelbourne 4–1 0–0 4–1
3Q Norwegia Rosenborg 1–1 2–3 3–4
2006/07 2Q Słowenia Gorica 3–0 2–0 5–0
3Q Belgia Standard Liège 2–1 2–2 4–3
Grupa E Ukraina Dynamo Kijów 1–1 4–1 3. miejsce
Francja Olympique Lyon 0–3 1–1
Hiszpania Real Madryt 1–4 0–1
2007/08 2Q Polska Zagłębie Lubin 2–1 1–0 3–1
3Q Białoruś BATE Borysów 2–0 2–2 4–2
Grupa H Czechy Slavia Praga 1–1 1–2 4. miejsce
Anglia Arsenal 0–1 1–2
Hiszpania Sevilla FC 0–2 1–2
2008/09 3Q Turcja Galatasaray SK 1–0 2–2 3–2
Grupa F Niemcy Bayern Monachium 0–1 0–3 4. miejsce
Włochy ACF Fiorentina 0–1 0–0
Francja Olympique Lyon 3–5 0–2
2013/14 2Q Macedonia Północna Wardar Skopje 3–0 2–1 5–1
3Q Gruzja Dinamo Tbilisi 1–1 2–0 3–1
PO Polska Legia Warszawa 1–1 2–2 3–3, w.
Grupa E Niemcy FC Schalke 04 0–0 0–3 4. miejsce
Anglia Chelsea 0–4 0–1
Szwajcaria FC Basel 1–1 1–1
2014/15 2Q Norwegia Strømsgodset IF 2–0 1–0 3–0
3Q Kazachstan Aktöbe 2–1 2–2 4–3
PO Bułgaria Łudogorec Razgrad 1–0 0–1 1–1, k: 5–6
2015/16 2Q Słowacja Trenčín 2–3 2–0 4–3
3Q Serbia Partizan 1–1 2–4 3–5
2016/17 3Q Czechy Sparta Praga 2–0 1–1 3–1
PO Anglia Manchester City 0–5 0–1 0–6
2017/18 3Q Czechy Viktoria Pilzno 2–2 4–1 6–3
PO Portugalia Sporting CP 1–5 0–0 1–5

Puchar Zdobywców Pucharów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
1962/63 Q Ludowa Republika Bułgarii Botew Płowdiw 3–2 1–5 4–7
1964/65 1R Irlandia Północna Derry City 3–0 2–0 5–0
2R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Dinamo Zagrzeb 1–3 0–2 1–5
1966/67 1R Francja RC Strasbourg 1–1 0–1 1–2
1967/68 1R Austria Austria Wiedeń 2–1 2–0 4–1
2R Państwo Hiszpańskie Valencia CF 1–0 0–3 1–3
1969/70 1R Szkocja Rangers 0–0 0–2 0–2
1970/71 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Karpaty Lwów 3–3 1–0 4–3
2R Holandia PSV Eindhoven 0–3 0–4 0–7
1971/72 1R Malta Hibernians FC 1–0 0–0 1–0
2R Państwo Hiszpańskie FC Barcelona 2–1 1–0 3–1
1/4 Niemcy Bayern Monachium 1–1 0–0 1–1, w.
1979/80 1R Szwajcaria BSC Young Boys 6–0 2–2 8–2
2R Francja FC Nantes 1–2 2–3 3–5
1984/85 1R Włochy AS Roma 0–0 0–1 0–1
1990/91 1R Irlandia Północna Glentoran 5–0 1–1 6–1
2R Francja Montpellier HSC 0–3 0–5 0–8
1992/93 1R Irlandia Bohemian 4–0 0–0 4–0
2R Dania Aarhus GF 2–1 2–3 4–4, w.
1/4 Belgia Royal Antwerp 1–1 0–0 1–1, w.

PMT/Puchar UEFA/Liga Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
1977/78 1R Hiszpania FC Barcelona 1–3 1–5 2–8
1980/81 1R Belgia Standard Liège 1–2 1–1 2–3
1991/92 1R Cypr Anorthosis Famagusta 2–2 2–1 4–3, Dogr.
2R Hiszpania Sporting Gijón 1–0 2–2 3–2
3R Włochy Genoa CFC 0–1 0–1 0–2
1997/98 1R Turcja Fenerbahçe SK 0–0 2–1 2–1
2R Francja SC Bastia 1–0 2–3 3–3, w.
3R Anglia Aston Villa 2–1 0–2 2–3
1998/99 1R Hiszpania Valencia CF 3–4 0–3 3–7
1999/2000 Q Estonia Levadia Tallinn 3–0 4–1 7–1
1R Austria LASK Linz 2–0 3–2 5–2
2R Anglia West Ham United 2–0 0–0 2–0
3R Czechy Slavia Praga 1–1 1–4 2–5
2001/02 1R Szwajcaria St. Gallen 1–1 1–2 2–3
2003/04 Q Białoruś Nioman Grodno 0–0 1–1 1–1, w.
1R Anglia Southampton 1–0 1–1 2–1
2R Anglia Liverpool 1–1 0–1 1–2
2004/05 2Q Serbia Železnik 1–2 4–2 5–4
1R Bułgaria CSKA Sofia 2–1 2–2 4–3
Grupa B Belgia Standard Liège 2–0 2. miejsce
Włochy Parma 0–1
Turcja Beşiktaş JK 2–1
Hiszpania Athletic Bilbao 0–1
1/16 Hiszpania Valencia CF 2–0 0–2 2–2, k: 4–3
1/8 Hiszpania Villarreal CF 0–0 0–2 0–2
2005/06 1R Norwegia Vålerenga Fotball 3–1 3–0 6–1
Grupa C Francja RC Lens 4–0 1. miejsce
Włochy UC Sampdoria 0–0
Szwecja Halmstads 3–0
Niemcy Hertha BSC 0–0
1/16 Holandia Heerenveen 0–1 3–1 3–2
1/8 Hiszpania Real Betis 0–0 3–0 3–0
1/4 Rumunia Rapid Bukareszt 0–0 1–1 1–1, w.
1/2 Anglia Middlesbrough 1–0 2–4 3–4
2006/07 1/16 Hiszpania Sevilla FC 0–2 0–1 0–3
2009/10 2Q Węgry Újpest 2–0 2–1 4–1
3Q Szkocja Motherwell 3–0 3–1 6–1
PO Irlandia St Patrick’s Athletic 3–0 2–1 5–1
Grupa H Mołdawia Sheriff Tyraspol 0–0 1–1 4. miejsce
Holandia FC Twente 1–1 0–0
Turcja Fenerbahçe SK 0–1 1–3
2010/11 PO Szwajcaria Grasshopper 1–0 0–1 1–1, k: 4–3
Grupa K Anglia Liverpool 1–1 1–4 3. miejsce
Włochy SSC Napoli 3–3 0–1
Holandia FC Utrecht 3–1 1–1
2011/12 PO Bułgaria CSKA Sofia 2–0 1–1 3–1
Grupa J Niemcy FC Schalke 04 0–0 1–2 2. miejsce
Cypr AEK Larnaka 3–1 1–1
Izrael Maccabi Hajfa 4–2 0–5
1/16 Holandia FC Twente 0–1 0–1 0–2
2012/13 3Q Słowacja Spartak Trnawa 0–1 3–0 3–1
PO Litwa Ekranas Poniewież 3–0 2–0 5–0
Grupa E Niemcy VfB Stuttgart 1–5 2–2 1. miejsce
Dania København 1–0 1–1
Norwegia Molde 2–0 2–1
1/16 Holandia AFC Ajax 2–0 0–2 2–2, k: 4–2
1/8 Anglia Chelsea 1–0 1–3 2–3
2014/15 Grupa J Dania Aalborg BK 6–0 0–1 3. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 0–2 1–3
Portugalia Rio Ave FC 2–1 2–2
2015/16 PO Norwegia Rosenborg 0–3 1–0 1–3
2016/17 Grupa L Turcja Osmanlıspor 2–1 0–2 4. miejsce
Hiszpania Villarreal CF 1–1 1–2
Szwajcaria FC Zürich 1–1 0–0
2017/18 Grupa G Czechy Viktoria Pilzno 3–0 0–2 2. miejsce
Szwajcaria FC Lugano 1–2 2–1
Izrael Hapoel Beer Szewa 1–1 2–1
1/16 Włochy S.S. Lazio 1–0 1–5 2–5
2018/19 2Q Słowenia Rudar Velenje 4–0 2–0 6–0
3Q Chorwacja Hajduk Split 2–1 0–0 2–1
PO Austria Rapid Wiedeń 2–1 1–3 3–4
2019/20 1Q Mołdawia Milsami Orgiejów 2–0 2–1 4–1
2Q Armenia Alaszkert Erywań 2–3 3–0 5–3
3Q Czechy Mladá Boleslav 0–0 1–0 1–0
PO Portugalia Vitória SC 0–0 0–1 0–1

Superpuchar Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Klub Neutralny teren
1986 F Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 1–0 (N)

Puchar Interkontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Klub Neutralny teren
1986 F Argentyna River Plate 0–1 (N)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]