FIS Cup kobiet w skokach narciarskich 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FIS Cup kobiet w skokach narciarskich 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 6 lipca 2019 –
16 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Polska Szczyrk
Miejsce zakończenia Austria Villach
Organizator FIS
Strona internetowa

FIS Cup kobiet w skokach narciarskich 2019/2020 – ósmy sezon tego cyklu w historii jego rozgrywania. Rozpoczął się konkursem w Szczyrku 6 lipca 2019[1], a zakończył w austriackim Villach 16 lutego 2020[2][3].

Tytułu z poprzedniego sezonu broniła Rumunka Daniela Haralambie.

Zaplanowane na początek grudnia zawody w Park City zostały odwołane oraz zastąpione konkursami w Libercu w dniach 1–2 lutego[4]. Te z powodu braku śniegu zostały początkowo przeniesione na 22–23 lutego[5], a następnie odwołane[6].

W konkursach w Rastbüchl 25 i 26 stycznia wzięło udział 5 zawodniczek urodzonych w 2005 lub 2006 roku[7], co było niezgodne z zasadami rozgrywek, dopuszczającymi skoczkinie urodzone najpóźniej w 2004[8]. W klasyfikacji generalnej cyklu ich wyniki nie zostały uwzględnione, a zawodniczki sklasyfikowane niżej od nich w konkursach otrzymały odpowiednio więcej punktów[9].

Kalendarz zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 6 lipca 2019 Polska Szczyrk Skalite HS-104 Słowenia Špela Rogelj Czechy Karolína Indráčková Japonia Yūka Setō
2. 7 lipca 2019 Słowenia Špela Rogelj Czechy Karolína Indráčková Japonia Yūka Setō
3. 11 lipca 2019 Kazachstan Szczuczyńsk Burabaj HS-99 Kazachstan Walentina Sdierżykowa Rosja Kristina Prokopjewa Rosja Aleksandra Barancewa
4. 12 lipca 2019 Rosja Irma Machinia Kazachstan Walentina Sdierżykowa Rosja Kristina Prokopjewa
5. 3 sierpnia 2019 Słowenia Ljubno Logarska dolina HS-94 Słowenia Urša Bogataj Słowenia Nika Križnar Słowenia Špela Rogelj
6. 4 sierpnia 2019 Słowenia Nika Križnar Słowenia Urša Bogataj Słowenia Jerneja Brecl
7. 24 sierpnia 2019 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării HS-97 Rumunia Daniela Haralambie Czechy Klára Ulrichová Węgry Virág Vörös
8. 25 sierpnia 2019 Rumunia Daniela Haralambie Czechy Štěpánka Ptáčková Czechy Klára Ulrichová
9. 5 października 2019 Austria Villach Villacher Alpenarena HS-98 Niemcy Agnes Reisch Austria Julia Mühlbacher Austria Sophie Sorschag
10. 6 października 2019 Niemcy Agnes Reisch Austria Julia Mühlbacher Czechy Karolína Indráčková
7 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps HS-100 odwołane
8 grudnia 2019 odwołane
11. 21 grudnia 2019 Niemcy Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen HS-105 Niemcy Selina Freitag Czechy Klára Ulrichová Polska Kinga Rajda
12. 22 grudnia 2019 Polska Kinga Rajda Czechy Klára Ulrichová Niemcy Selina Freitag
13. 25 stycznia 2020 Niemcy Rastbüchl Baptist-Kitzlinger-Schanze HS-78 Chińska Republika Ludowa Wang Liangyao Czechy Štěpánka Ptáčková Słowenia Lara Logar
14. 26 stycznia 2020 Chińska Republika Ludowa Wang Liangyao Słowenia Lara Logar Austria Elisabeth Raudaschl
15. 15 lutego 2020 Austria Villach Villacher Alpenarena HS-98 Japonia Yūka Setō Japonia Nozomi Maruyama Włochy Manuela Malsiner
16. 16 lutego 2020 Austria Sophie Sorschag Włochy Manuela Malsiner Czechy Štěpánka Ptáčková
17. 22 lutego 2020 Czechy Liberec Ještěd HS-100 odwołane
18. 23 lutego 2020 odwołane
FIS Cup kobiet w skokach narciarskich 2019/2020 – klasyfikacja końcowa Czechy Klára Ulrichová Czechy Štěpánka Ptáčková Czechy Karolína Indráčková

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Szczyrk 6.07 Szczyrk 7.07 Szczuczyńsk 11.07 Szczuczyńsk 12.07 Ljubno 3.08 Ljubno 4.08 Râșnov 24.08 Râșnov 25.08 Villach 5.10 Villach 6.10 Oberwiesenthal 21.12 Oberwiesenthal 22.12 Rastbüchl 25.01 Rastbüchl 26.01 Villach 15.02 Villach 16.02
 Austria
Alina Büchel 46 41
Katharina Ellmauer 6 6 30 32
Julia Huber 13 20 5 6 11 15 16 18 25 11
Sophie Kothbauer 4 4 29 28
Vanessa Moharitsch 16 24 11 16 12 12
Julia Mühlbacher 7 12 2 2 19 13
Claudia Purker 14 5 18 dns
Elisabeth Raudaschl 18 26 6 6 21 11 5 3 13 7
Sophie Sorschag 15 11 3 4 5 1
Hannah Wiegele 22 22 33 27 8 7 dns 38
 Chiny
Chang Xinyue 36 dns
Liu Qi 27 25
Peng Qingyue[a] 18 18
Ren Jiaojiao 15 14 48 44
Shao Birun 21 23 11 10 49 42
Wang Liangyao 30 28 1 1 22 14
Zhai Yujia 16 15 54 52
Zhou Fangyu 32 16
 Czechy
Anna Černá 41 dsq 23 20
Karolína Indráčková 2 2 4 3 8 10 16 9
Veronika Jenčová 14 18 5 6 25 25 17 15 28 24
Tereza Koldovská 50 55
Zdena Pešatová 12 9 15 23
Štěpánka Ptáčková 4 11 4 2 303 dns 2 5 6 3
Karolína Sadvarová 21 21
Klára Ulrichová 6 5 7 7 2 3 5 11 2 2 8 9 10 8
 Estonia
Triinu Hausenberg 35 31
 Finlandia
Julia Tervahartiala 31 36 12 26
 Gruzja
Esmeralda Gobozowa 15 13
 Japonia
Machiko Kubota 16 12
Nozomi Maruyama 2
Kaede Narita 8 9
Yūka Setō 3 3 1
 Kanada
Natasha Bodnarchuk 9 18 11 16
Natalie Eilers 36 40
Alexandria Loutitt 20 19 14 15
Nicole Maurer 24 29 42 29
Abigail Strate 9 26
 Kazachstan
Dajana Piecha 13 13 38 37 dsq 48
Walentina Sdierżykowa 1 2
Wieronika Szyszkina 9 5
Alina Tuchtajewa 14 11
Amina Tuchtajewa 15 15
 Korea Południowa
Park Guy-lim 7 7 27 30 9 8
 Łotwa
Estere Loreta Lācīte dns
Elizabete Stankeviča dns dns dns
 Niemcy
Ronja Drax 13 13 44 43
Selina Freitag 1 3
Michelle Göbel 22 13 19 17
Anna Jäkle 11 16 13 21 26 36
Pia Lilian Kübler 17 13 17 13 4 5
Arantxa Lancho 8 14
Josephin Laue 15 10 14 18 31 27
Agnes Reisch 1 1
Amelie Thannheimer 19 17
 Norwegia
Frida Berger 35 35 17 17
Gyda Westvold Hansen 272 4
Karoline Lauvsland 30 31
Mathilde Oustad 34 32 11 11
 Polska
Marcelina Bełtowska 44 dns 14 15
Paulina Cieślar 10 10
Joanna Kil 29 28
Nicole Konderla 20 17 20 21 12 18 34 32
Magdalena Pałasz 28 27
Nikola Pietraszko 35 34
Wiktoria Polanowska 42 41 12 14 32 31
Wiktoria Przybyła 41 38 9 9 22 24 29 29
Kinga Rajda 9 7 8 8 14 8 3 1
Joanna Szwab 5 21 303 17 15 15 6 6
Anna Twardosz 19 25 16 25 13 14 7 9
 Rosja
Aleksandra Barancewa 3 8 28 23
Alina Borodina 4 4 18 22
Irma Machinia 6 1
Jelizawieta Mochowa 11 10 37 dns
Ksienija Piskunowa 10 14 dns 36
Kristina Prokopjewa 2 3 26 16
Anastasija Subbotina 23 dsq
Anna Szpyniowa 5 5
Diana Toropczenowa 16 16
 Rumunia
Daria Chindriș 43 39 16 16 29 26 43 dns
Delia Folea 17 18 31 29 36 35
Daniela Haralambie 252 6 1 1 4 4
Bianca Ştefănuţă dns
Diana Trâmbițaș 31 30 37 34 7 7 19 20 35 34
 Słowacja
Viktória Šidlová 32 33
 Słowenia
Urša Bogataj 1 2
Jerneja Brecl 13 3
Veronika Istenič 27 27 55 53
Ana Jereb 28 14 15 10 33 30 38 30
Katra Komar 5 4
Nika Križnar 2 1
Lara Logar 18 15 10 9 18 5 11 12 3 2 33 21
Katja Markuta 26 29 29 33 23 22 22 24 12 11 41 34
Pia Mazi 10 8 12 10 7 12 15 14 10 8 21 6
Jerneja Repinc Zupančič 23 26 21 23 9 13 10 7 8 4
Špela Rogelj 1 1 3
Silva Verbič 21 19
Nika Vetrih 24 23 34 20 26 21 20 20 14 dns 36 31
Maja Vtič 4
 Stany Zjednoczone
Annika Belshaw 19 24 24 27 32 37
Tara Geraghty-Moats 24 22
Rachael Haerter 46 42 39 38
Jillian Highfill 45 40 32 31 47 50
Anna Hoffmann 26 22 27 28 39 39
Paige Jones 25 19 45 33
Cara Larson 39 35 24 25 40 33
Nina Lussi 40 18
Samantha Macuga 40 32 38 37 56 54
Annika Malacinski 43 49
Logan Sankey 23 28 34 35
 Szwajcaria
Sina Arnet[a] 7 12
Rea Kindlimann 6 5
Emely Torazza 8 8 35 45
 Szwecja
Astrid Norstedt 31 15 17 20
 Ukraina
Chrystyna Droniak 25 303
Witalina Herasymjuk dns dns 53 51
Tetiana Pyłypczuk 33 36 12 12 13 12 42 39 52 47
 Węgry
Virág Vörös 6 6 3 4 10 9
 Wielka Brytania
Mani Cooper 28
 Włochy
Martina Ambrosi 17 17 51 46
Jessica Malsiner 7 10
Manuela Malsiner 3 2
Greta Pinzani[a] 20 23
Annika Sieff 23 17
Giada Tomaselli 9 7 20 19
Noelia Vuerich[a] 24 22
Martina Zanitzer[a] 22 19
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodniczka nie wystartowała w konkursie.

dsq – Zawodniczka została zdyskwalifikowana w konkursie głównym.      – Zawodniczka niezgłoszona do konkursu.

1 – Zawodniczka zdyskwalifikowana w pierwszej serii

2 – Zawodniczka zdyskwalifikowana w drugiej serii

3 – Zawodniczka nie wystartowała w drugiej serii

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Stan po zakończeniu sezonu 2019/2020[7][9]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Czechy Klára Ulrichová 14 649
2. Czechy Štěpánka Ptáčková 10 430
3. Czechy Karolína Indráčková 8 372
4. Rumunia Daniela Haralambie 6 346
5. Polska Kinga Rajda 8 339
6. Słowenia Lara Logar 12 338
7. Słowenia Pia Mazi 12 309
8. Austria Sophie Sorschag 6 295
9. Austria Elisabeth Raudaschl 10 293
10. Słowenia Špela Rogelj 3 260
11. Austria Julia Mühlbacher 6 250
12. Węgry Virág Vörös 6 245
13. Chińska Republika Ludowa Wang Liangyao 6 231
14. Słowenia Jerneja Repinc Zupančič 10 224
15. Japonia Yūka Setō 3 220
...

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Zawodniczka urodzona w 2005 lub 2006 roku, nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej cyklu ze względu na zbyt młody wiek.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skijumping.pl - FC Pań w Szczyrku: Rogelj wygrywa i ustanawia rekord, Szwab piąta, Skijumping.pl [dostęp 2019-07-07] (pol.).
  2. Skijumping.pl - Terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na sezon 2019/2020, Skijumping.pl [dostęp 2019-04-13] (pol.).
  3. Skijumping.pl - Zatwierdzono terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na sezon 2019/2020, Skijumping.pl [dostęp 2019-10-05] (pol.).
  4. Dominik Formela: Zmiany w kalendarzu FIS Cup. skijumping.pl, 2019-09-09. [dostęp 2020-03-19].
  5. Adam Bucholz: FC w Zakopanem: Austriackie podium, zawody w Libercu przełożone. skijumping.pl, 2020-01-19. [dostęp 2020-03-19].
  6. Adam Bucholz: FIS Cup w Libercu odwołany, kadra Polski na finałowe zawody w Villach. skijumping.pl, 2020-02-12. [dostęp 2020-03-19].
  7. a b Calendar & Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-03-19].
  8. Rules for the FIS Cup Ski Jumping (Women) Edition 2019/2020 (niem. • ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-03-19].
  9. a b FIS Cup Women CUPSTANDINGS. fis-ski.com, 2020-02-16. [dostęp 2020-03-19].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]