FIS Cup w skokach narciarskich 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy FIS Cupu mężczyzn w skokach narciarskich. Zobacz też: FIS Cup kobiet w skokach narciarskich 2019/2020.
FIS Cup w skokach narciarskich 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 6 lipca 2019 –
16 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Polska Szczyrk
Miejsce zakończenia Austria Villach
Organizator FIS
Strona internetowa

FIS Cup w skokach narciarskich 2019/2020 – piętnasty w historii sezon cyklu FIS Cup w skokach narciarskich. Rozpoczął się on 6 lipca 2019 w polskim Szczyrku, a zakończył się 16 lutego 2020 w austriackim Villach. Rozegrano 22 konkursy.

Terminarz cyklu zatwierdzony został w maju 2019[1].

We wrześniu 2019 poinformowano o odwołaniu zaplanowanych na 7–8 grudnia 2019 zawodów w Park City oraz dołączeniu do kalendarza konkursów w Libercu 1–2 lutego 2020[2]. Zawody w Libercu z powodu braku śniegu zostały początkowo przeniesione na 22–23 lutego[3], a następnie odwołane[4].

W cyklu zwyciężył reprezentujący Niemcy Tim Fuchs, który wyprzedził Austriaków: Stefana Rainera i Maximiliana Steinera[5].

Kalendarz zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 6 lipca 2019 Polska Szczyrk Skalite HS-104 Niemcy Tim Fuchs Austria Maximilian Lienher Austria Maximilian Steiner
2. 7 lipca 2019 Austria Claudio Mörth Austria Maximilian Steiner Austria Maximilian Lienher
3. 11 lipca 2019 Kazachstan Szczuczyńsk Burabaj HS-99 Austria Maximilian Lienher Niemcy Luca Roth Słowenia Cene Prevc
4. 12 lipca 2019 Austria Maximilian Lienher Słowenia Cene Prevc Niemcy Luca Roth
5. 3 sierpnia 2019 Słowenia Ljubno Logarska dolina HS-94 Austria Stefan Rainer Słowenia Tjaš Grilc Stany Zjednoczone Casey Larson
6. 4 sierpnia 2019 Słowenia Jernej Presečnik Słowenia Tjaš Grilc Stany Zjednoczone Casey Larson
7. 17 sierpnia 2019 Korea Południowa Pjongczang Alpensia Jumping Park HS-109 Niemcy Tim Fuchs Korea Południowa Choi Heung-chul Japonia Shinnosuke Fujita
8. 18 sierpnia 2019 Japonia Ren Nikaidō Korea Południowa Choi Seou Japonia Shinnosuke Fujita
9. 24 sierpnia 2019 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării HS-97 Austria Markus Rupitsch Polska Adam Niżnik Japonia Yūto Nakamura
10. 25 sierpnia 2019 Austria Markus Rupitsch Polska Adam Niżnik Japonia Shin’ya Komaba
11. 5 października 2019 Austria Villach Villacher Alpenarena HS-98 Norwegia Christian Ingebrigtsen Polska Adam Niżnik Norwegia Matias Braathen
12. 6 października 2019 Norwegia Matias Braathen Finlandia Jarkko Määttä Austria Peter Resinger
7 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps HS-100 odwołane
8 grudnia 2019 odwołane
13. 13 grudnia 2019 Norwegia Notodden Tveitanbakken HS-98 Austria Stefan Rainer Rosja Ilja Mankow Norwegia Sander Vossan Eriksen
14. 14 grudnia 2019 Niemcy Fabian Seidl Austria Stefan Rainer Norwegia Anders Ladehaug
15. 21 grudnia 2019 Niemcy Oberwiesenthal Fichtelbergschanzen HS-105 Rosja Danił Sadriejew Austria Maximilian Steiner Austria Stefan Rainer
16. 22 grudnia 2019 Słowenia Jaka Hvala
Niemcy Tim Fuchs
Austria Maximilian Steiner
17. 18 stycznia 2020 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS-140 Austria Maximilian Steiner Austria Stefan Rainer Austria Josef Ritzer
18. 19 stycznia 2020 Austria Stefan Rainer Austria Maximilian Steiner Austria Francisco Mörth
19. 25 stycznia 2020 Niemcy Rastbüchl Baptist-Kitzlinger-Schanze HS-78 Austria Thomas Lackner Włochy Federico Cecon Austria Stefan Rainer
20. 26 stycznia 2020 Austria Stefan Rainer Niemcy Felix Hoffmann Niemcy Justin Nietzel
21. 15 lutego 2020 Austria Villach Villacher Alpenarena HS-98 Austria Marco Wörgötter Austria Peter Resinger Słowenia Mark Hafnar
22. 16 lutego 2020 Austria Marco Wörgötter Austria Thomas Lackner Słowenia Jernej Presečnik
22 lutego 2020 Czechy Liberec Ještěd HS-100 odwołane
23 lutego 2020 odwołane
FIS Cup w skokach narciarskich 2019/2020 – klasyfikacja końcowa Niemcy Tim Fuchs Austria Stefan Rainer Austria Maximilian Steiner

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Szczyrk 07.07 Szczyrk 08.07 Szczuczyńsk 11.07 Szczuczyńsk 12.07 Ljubno 03.08 Ljubno 04.08 Pjongczang 17.08 Pjongczang 18.08 Râșnov 24.08 Râșnov 25.08 Villach 05.10 Villach 06.10 Notodden 13.12 Notodden 14.12 Oberwiesenthal 21.12 Oberwiesenthal 22.12 Zakopane 18.01 Zakopane 19.01 Rastbüchl 25.01 Rastbüchl 26.01 Villach 15.02 Villach 16.02
 Austria
Xaver Aigner 48
Niklas Bachlinger 7 4 29 29
David Haagen 13 16
Michael Hofer 25 37 22 36 54 18 31
Thomas Hofer 19 17 23 22
Timon-Pascal Kahofer 5 10 57 8 13 6 11 12
Elias Kogler 52 77 34 37
Florian Kröll 28 26
Thomas Lackner 38 16 8 7 1 4 6 2
Maximilian Lienher 2 3 1 1 12 18 13 17 14 15 18 24
Elias Medwed 78 52 8 4 24 21 37 22
Mario Mendel 36 35 56 57
Florian Mittendorfer 57 59 46 35
Claudio Mörth 4 1 42 66
Francisco Mörth 32 29 9 11 49 31 27 23 26 25 10 17 4 4 22 3 12 15 12 17
Markus Müller 35 43 10 10
Maximilian Ortner 7 20
Stefan Rainer 35 23 15 21 1 12 1 2 3 7 2 1 3 1
Janni Reisenauer 10 7 24 55 5 6 16 6 20 23 21 18 14 17 24 23
Peter Resinger 4 3 9 9 2 4
Josef Ritzer 42 37 3 16 5 11
Markus Rupitsch 13 16 17 32 1 1 14 16 25 25 30 49 32 38
Jonas Schuster 43
Mika Schwann 21 15 4 14 30 7 11 22 14 16 11 14 21 13 31 24
Naim Stanfel 63 53 35 41 23 18 30 25
Maximilian Steiner 3 2 10 16 13 8 10 31 2 3 1 2 15 7
Daniel Tschofenig 38 48 42 29 38 14
Julian Wackernell 36 60
Julian Wienerroither 28 26 16 22 9 10 62 25
Ulrich Wohlgenannt 11 4 20 13
Marco Wörgötter 52 42 6 15 8 10 1 1
Raffael Zimmermann 36
 Chiny
Chen Zhe 65 60 77 85 52 48 76 78
Cui Qihang 89 91 dns dns
Gong Shouyi 92 94 62 62
Hu Jingtao 84 84 57 59 93 83
Li Chao 68 71 83 68 51 53 61 74
Li Guozheng 97 99 88 90 59 60
Lyu Yixin 70 67 90
Wang Rui 80 78 90 87
Wang Shaopeng 77 69
Yang Guang 26 62 73 52 48 38 74 75
Zeng Jincheng 71 70 87 81
Zhang Shuai 87 87 63 64
Zhao Chuan 69 74 80 88
Zhen Weijie 76 76 92
Zhou Xiaoyang 68 59 84 69
Zhu Honglin 79 57 66 79
 Czechy
Dušan Doležel 27 36 78 76 20 12
Kryštof Hauser 65 67 47 50
František Holík 14 7 52 57 56 56 36 49
Benedikt Holub 75 44 57 74 34 39 55 46 59 44 74 38 70 45
Jiří Jindřišek 66 66
Sebastián Kellermann dsq 62 68 84 36 31 45 55 60 55 69 71
Jiří Konvalinka 54 68
Damián Lasota 71 65 63 60 83 82
František Lejsek 62 60
Radek Rýdl 49 43 34 37 34 40 67 64
Radek Selcer 61 80 26 33 63 51 52 52 49 46 63 65
Jakub Šikola 54 51 57 55 40 41
Petr Vaverka 43 38 64 82 67 70 33 64 71 62
 Estonia
Artti Aigro 9 23 13 25 6
Markkus Alter 74 83 82 dsq
Markus Kägu 94 97
Kevin Maltsev 34 55 10 19 34
Martti Nõmme 24 29 8
Taavi Pappel 65 61
 Finlandia
Mico Ahonen 22 33
Andreas Alamommo 32 56
Kalle Heikkinen 71 67 dns
Henri Kavilo 18 32 39 36
Tomas Kuisma 50 42
Eetu Meriläinen 36 25
Jarkko Määttä 15 2
Juho Ojala 50 33
Vilho Palosaari 44 53
Juho Pitkänen 53 47
Paavo Romppainen 41 41
Frans Tähkävuori 40 39
Kasperi Valto 43 45
Jonne Veteläinen 71 43 54 36
 Francja
Alessandro Batby 6 30
Paul Brasme dns
Mathis Contamine 5 6 dns
Valentin Foubert 29 73 dns
Jonathan Learoyd dns
Jack White 23 38 dns
 Gruzja
Alan Gobozowi 56 dns
Artur Sarkisiani 51 dns
 Japonia
Shinnosuke Fujita 3 3
Ryūsei Ikeda 10 16
Tatsunao Kobayashi 15 10
Shin’ya Komaba 10 3
Sōta Kudō 8 11
Riki Kurita 22 12
Hisaki Nagamine 63 47 25 25
Yūto Nakamura 3 19
Ren Nikaidō 4 1
Shun Ōi 14 15
Keisuke Takahashi 12 12
Rikuta Watanabe 8 9
Tarō Yamakawa 31 20
Kanchi Yamane 13 22
 Kanada
Nigel Lauchlan 90 63 47 dsq
Nathaniel Mah 45 dns
Matthew Soukup 7 14 18 19
Stéphane Tremblay 67 69 65 72
 Kazachstan
Michaił Bojko dsq 39 dsq 98 dns dns
Nikita Diewiatkin 37 dsq 76 85 11 13 55 49
Ilszat Kadyrow 36 dsq dsq 95 22 20 67 73 88 85
Siergiej Krawcow 38 dsq 96 96 21 19 56 58 86 91
Sabirżan Muminow 6 9
Iwan Niechoroszew 40 dns 95 100 64 66
Gleb Safonow 35 dsq
Siergiej Tkaczenko 5 8
Nurszat Tursunżanow dsq 38 93 91 18 18 62 68
Danił Wasiljew 33 28 34 63 25 39
 Korea Południowa
Cho Sung-woo 22 29 84 57 9 9 50 45 53 58
Choi Heung-chul 7 6 2 6
Choi Seou 12 14 14 17 19 2
Hwang Seok-jae 20 21
 Łotwa
Markuss Vinogradovs dns
 Niemcy
Finn Braun 37 31 32 49 33 58
Eric Fuchs 28 70 39 40 24 12 34 35
Tim Fuchs 1 15 8 18 7 5 1 7 12 5 22 17 7 15 5 1 8 21 4 6
Tom Gerisch 11 26 5 8 58 67
Luca Geyer 48 48
Paul Justus Grundmann 25 24
Claudio Haas 18 21 32 29 33 18
Felix Hoffmann 16 2
Eric Hoyer 57 71 34 30
Jonas Jäkle 50 53
Julian Ketterer 20 20
Tobias König 53 35
Marinus Kraus 36 30
Sebastian Ludwig 58 80 55 41
Quirin Modricker 30 28 49 42
Justin Nietzel 13 dsq 12 6 4 3
Sebastian Rombach 34 71 5 9 9 21 48 18 18 28 7 9 20 dns
Luca Roth 2 3 4 7
Anton Schlütter 52 69 52 65 31 36 dsq 32 37 27 41 56
Fabian Schmidt 59 63
Sebastian Schwarz 39 33
Fabian Seidl 17 16 6 34 7 10 17 12 4 1 8 12 6 16 18 20
Adrian Sell 41 44 28 31 13 19 23 13 59 24 6 8
Simon Spiewok 38 23 55 54
Simon Steinbeißer 48 54
Cedrik Weigel 12 40 20 12 36 53 11 4 31 88 43 40 47 62
Lennart Weigel 33 27 55 34 45 34
Paul Winter 48 52 27 29 22 24 9 41 33 19
 Norwegia
Joakim Aune dns dns
Ole Kristian Baarset 26 57 dsq 11
Fredrik Bjerkeengen 22 8
Pål-Håkon Bjørtomt 88 93 29 46 32 39
Matias Braathen 3 1
Jostein Saglien Bråten 73 46
Andreas Granerud Buskum dns dns
Oliver Dahl 25 21
Sander Vossan Eriksen 3 4
Kenneth Henningsmo Fredheim 24
Nicolai Langseth Fredriksen 79 58
Jens Gaarder 18 28
Adrian Thon Gundersrud 16 34
Henrik Haave dsq 82
Marius Aas Hast 56 55
Simen Meen Haugeng 59 51
Bendik Jakobsen Heggli 81 66 13 14
Christian Ingebrigtsen 1 11
Espen Jacobsen 6 9
Espen Alexander Johansen Amble 30 72 47 45
Sindre Ulven Jørgensen 29 40 64 53
Bjørnar Kvaal 44 54 36 44
Anders Ladehaug 5 3
Jostein Loe 58 72 76 23
Simen Aasen Markeng 33 30
Jo Rømme Mellingsæter 20 27 15 12
Iver Olaussen 26 20
Espen Røe 11 61
Mats K. Sagbakken 51 39
Jonas-Sloth Sandell 37
Sølve Jokerud Strand 12 dns
Jørgen Oliver Strøm 27 24
Kristoffer Eriksen Sundal 13 23 21 15
Rishi Sæther 17 10
Simen Vikan 19 18
Fredrik Villumstad dns dns
Oscar P. Westerheim dns dns 6 7
Benjamin Østvold 72 32 66 dsq 23 32 53 51
 Polska
Jan Bukowski 73 dsq
Stanisław Ciszek 55 77 70 48 39 37 58 50 40 58
Bartosz Czyż 60 28 17 30
Wiktor Fickowski 71 69
Jan Galica 72 68
Mateusz Gruszka 7 27 40 47 19 12 39 79 37 32 21 39 43 41 23 33
Jan Habdas 21 19 41 43 20 18 66 73 28 36
Jakub Harat 77
Arkadiusz Jojko 50 17 46 51 51 51 30 45 27 37
Szymon Jojko 70 64 89 58 dsq 69 41 31 28 13 32 28 17 22 27 43
Kacper Juroszek 16 8 15 19
Krzysztof Kieta 67 81 33 46 78 dsq
Jarosław Krzak 32 48 44 30 40 35 13 29 26 26 28 50
Szczepan Kupczak 15 23
Krzysztof Leja 38 56 54 64
Stanisław Majerczyk 80 67 61
Karol Niemczyk 62 74 64 76 38 42 56 44
Adam Niżnik 9 7 16 4 2 2 2 5 44 26 9 14 18 9
Wiktor Pękala 19 33 16 16 40 dsq 45 49
Tomasz Pilch 34 27 9 8
Adam Ruda 67 71
Robert Ryś 66 75 74 72
Jan Rzadkosz 76 84 64 48
Kacper Stosel 44 58 dsq 38 68 63 30 47 dsq 37 35 57 29 32 77 69
Wiktor Węgrzynkiewicz 64 79 69 70
Szymon Zapotoczny 61 49 49 43
Krystian Zygmuntowicz 69 78 98 70
 Rosja
Ilja Baskakow 46 29
Aleksandr Bażenow 6 5
Dmitrij Chodykin 66 dsq 51 65
Maksim Duka 17 17 39 54 47 40 59 71
Zachir Dżafarow dns 30 24
Maksim Kołobow 23 43 37 dsq 19 19
Kiriłł Kotik dns 24 35
Nikita Kudriawcew 16 14
Aleksandr Łoginow dns dsq 19
Ilja Mankow dns dsq 23 21 20 2 5 11 11
Aleksandr Marczukow dns 16 25 43 63 62
Nikołaj Matawin 13 13 7 8
Władisław Mustafin dns 35 28 61 33
Wasilij Niegriebiecki dns
Konstantin Nikołajew dns dsq 35 70 31
Oleg Pawlenko dns
Michaił Purtow dns 18 10 45 42 51 47 44 35
Danił Sadriejew 29 36 1 8
Daniił Szczogolew 45 61 45
Michaił Szerstniow 48 59 57 63 67 73
 Rumunia
Lorant Benedek dsq dsq 90 93 77 72
Daniel Cacina 10 13 dsq 20 31 11 13 59 29 53 35 38
Andrei Feldorean 45 46 27 26 87 83 42 44 82 74 56 56 58 59
Florin Feroiu 52 52 85 92 68 76
Radu Păcurar 53 66 31 27 74 79 38 46 66 70
Robert Săndulescu 55 50 86 83 69 75
Mihnea Spulber 59 68 26 33 76 66 29 36 65 75 31 42 53 62
 Serbia
Nikola Stevanović 81 79
 Słowacja
Erik Kapiaš 58 dns
 Słowenia
Maksim Bartolj 49 14 20 51 36 36 17 25 57
Jan Bombek 39 25 50 44 46 13 12 24 16 27
Nace Erjavec 68
Nik Fabijan 40 63 53
Tjaš Grilc 2 2 15 31
Mark Hafnar 24 26 15 8 19 50 3 4
Jaka Hvala 25 23 17 6 10 1
Timotej Jeglič 55 40 40 dsq 31
Lovro Kos 42 11 21 14 5 5 10 11
Miha Lipovšek Ročnik 46 42 33
Rok Masle 51 18 46 28 22 40
Žak Mogel 12 8 27 11 7 7
Rok Oblak dsq 76 29 27
Aljaž Osterc 42 55 34 19
Jernej Presečnik 4 5 9 1 8 3
Cene Prevc 3 2 18 22 5 4
Ernest Prišlič 33 21 24 20 42 32 34
Marcel Rep 28 27
Luka Robnik 73 50 43 35 45 42
Matevž Samec 30 46 19 24 31 30
Marcel Stržinar 48 37 74 63
Staš Šantelj 94
Rok Tarman 30 38 40 21 37 21 9 13 11 14
Matija Vidic 19 51 dsq 40 25 21
Patrik Vitez 53 41 48
Lovro Vodušek 37 24 24 17 14 18
Gorazd Završnik 61 47 65
Ožbe Zupan 60
 Stany Zjednoczone
Grant Andrews 81 77
Erik Belshaw 81 78 42 55 65 67 52 52
Decker Dean 19 6 26 19
Patrick Gasienica 31 25 35 29 31 48 51 33
Hunter Gibson 73 73 49 51 60 60 61 66 54 58
Casey Larson 3 3 21 26 43 50
Landon Lee 92 89 54 54 74 71 75 77
Nathan Mattoon dsq 50 50 74
Greyson Scharffs 80 66 50 53 58 61
Andrew Urlaub 28 43 27 15 4 10
Canden Wilkinson 91 75 53 52 71 69 70 64 73 75
 Szwajcaria
Noah Camenzind 25 30 71 87 31 50
Gregor Deschwanden 8 4
Remo Imhof 83 90 64 64
Gabriel Karlen 14 5
Lars Kindlimann 11 11 21 15 59 61 22 41 39 59
Olan Lacroix 47 54 70 88 33 31 51 61
Lean Niederberger 34 37 86 86
 Turcja
Muhammed Ali Bedir 32 34 62 65 47 60
Muhammet İrfan Çintımar 40 37 49 39 41 26 46 54 72 44
Muhammed Münir Güngen 37 29 80 72 38 38 62 47 68 72
Fatih Arda İpcioğlu 15 15 34 28 17 30 48 41 44 47
 Ukraina
Denys Cwetkow dns 56 91 95 61 65 78 79
Władysław Herasymjuk dsq dsq 93 96 60 63 75 78
Jurij Janiuk 57 55 dsq 86 58 57 73 77 89 86
Witalij Kaliniczenko dns dns 16 21 46 49
Anton Korczuk 78 85 39 34 85 81 44 54 60 78 46 56 49 51 78 76
Artem Kucewycz dsq 89 61
Jewhen Marusiak 23 32 51 38 10 26
Andrij Pełeszok dsq dsq 54 49
Andrij Pyłypczuk 79 82
Andrij Waskuł 79 41 32 22 28 dns 18 22 75 49
Iwan Zełenczuk 91 89
 Węgry
Flórián Molnár 47 41 24 32 69 62 76 61 75 73
Eduard Torok 45 54 6 17 27 54
 Wielka Brytania
Sam Bolton 72 92 45 63
 Włochy
Giovanni Bresadola 15 22 38 49 43 18 17 13
Andrea Campregher 78 81 72 65 72 68 85 84
Alexander Cecon dsq 77 64 66 59 56 82 80
Federico Cecon 23 9 7 5 2 5
Francesco Cecon 54 67 63 45 38 30 44 dsq 26 28
Mattia Galiani 68 60 74 56 42 35 40 39 57 63
Daniel Moroder 56 52 59 42 26 44 42 47 50 48
Daniele Varesco 62 59 52 43
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony, nie wystartował w konkursie.
dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie został zgłoszony do konkursu.

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Stan po zakończeniu sezonu 2019/2020[6]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty
1. Niemcy Tim Fuchs 20 797
2. Austria Stefan Rainer 14 772
3. Austria Maximilian Steiner 14 631
4. Polska Adam Niżnik 14 509
5. Austria Maximilian Lienher 12 463
6. Niemcy Fabian Seidl 16 450
7. Austria Francisco Mörth 20 361
8. Austria Thomas Lackner 8 353
9. Słowenia Jernej Presečnik 6 316
10. Austria Marco Wörgötter 8 314
11. Austria Janni Reisenauer 16 298
Austria Peter Resinger 6 298
13. Austria Markus Rupitsch 14 295
14. Austria Mika Schwann 16 276
15. Słowenia Cene Prevc 6 257
16. Włochy Federico Cecon 6 243
17. Niemcy Luca Roth 4 226
18. Niemcy Sebastian Rombach 13 218
19. Austria Timon-Pascal Kahofer 8 209
20. Rosja Ilja Mankow 8 202
...

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Adam Bucholz: Zatwierdzono terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na sezon 2019/2020. skijumping.pl, 2019-05-30. [dostęp 2020-01-19].
  2. Dominik Formela: Zmiany w kalendarzu FIS Cup. skijumping.pl, 2019-09-09. [dostęp 2019-09-10].
  3. Adam Bucholz: FC w Zakopanem: Austriackie podium, zawody w Libercu przełożone. skijumping.pl, 2020-01-19. [dostęp 2020-01-19].
  4. Adam Bucholz: FIS Cup w Libercu odwołany, kadra Polski na finałowe zawody w Villach. skijumping.pl, 2020-02-12. [dostęp 2020-02-12].
  5. Adam Bucholz: FC w Villach: Woergoetter wygrywa konkurs, Fuchs cały cykl. skijumping.pl, 2020-02-16. [dostęp 2020-02-16].
  6. Klasyfikacja FIS Cup w sezonie 2019/2020. skijumping.pl. [dostęp 2020-02-16].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]