FIS Marathon Cup 2007/2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FIS Marathon Cup 2007/2008
2006/2007 2008/2009
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Rosja Tatjana Jambajewa
Kobiety 2. miejsce Szwecja Jenny Hansson
Kobiety 3. miejsce Szwecja Elin Ek
Mężczyźni 1. miejsce Norwegia Anders Aukland
Mężczyźni 2. miejsce Szwecja Jerry Ahrlin
Mężczyźni 3. miejsce Włochy Marco Cattaneo

Sezon 2007/2008 FIS Marathon Cup rozpoczął się 16 grudnia 2007 roku włoskim maratonem La Sgambeda, a zakończył 15 marca 2008 roku norweskim Birkebeinerrennet.

Obrońcami tytułu byli: Szwedka Elin Ek wśród kobiet oraz jej rodak Jerry Ahrlin wśród mężczyzn. W tym sezonie triumfowali: Rosjanka Tatjana Jambajewa, a wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant Norwegii Anders Aukland.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 16 grudnia 2007 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Rosja Tatjana Jambajewa Norwegia Hilde Pedersen Szwecja Elin Ek
2. 13 stycznia 2008 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Szwecja Jenny Hansson Rosja Tatjana Jambajewa Norwegia Hilde Pedersen
3. 20 stycznia 2008 Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym Rosja Tatjana Jambajewa Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi Szwecja Elin Ek
4. 28 stycznia 2008 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Szwecja Jenny Hansson Szwecja Elin Ek Szwecja Susanne Nyström
5. 3 lutego 2008 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 42 km s. klasycznym Szwecja Elin Ek Rosja Tatjana Jambajewa Szwecja Jenny Hansson
6. 10 lutego 2008 Francja Lamoura - Transjurassienne 50 km s. dowolnym Rosja Tatjana Jambajewa Francja Karine Philippot Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi
7. 17 lutego 2008 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym
Zawody odwołano
8. 2 marca 2008 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Szwecja Jenny Hansson Japonia Sumiko Yokoyama
9. 9 marca 2008 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Niemcy Katrin Zeller Szwecja Elin Ek Rosja Tatjana Jambajewa
10. 15 marca 2008 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Norwegia Hilde Pedersen Rosja Tatjana Jambajewa Szwecja Elin Ek

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 16 grudnia 2007 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Szwecja Jerry Ahrlin Norwegia Anders Aukland Włochy Marco Cattaneo
2. 13 stycznia 2008 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Norwegia Anders Aukland Szwecja Oskar Svärd Norwegia Jørgen Aukland
3. 20 stycznia 2008 Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym Włochy Tullio Grandelis Włochy Marco Cattaneo Szwajcaria Philipp Rubin
4. 28 stycznia 2008 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Norwegia Anders Aukland Norwegia Jørgen Aukland Szwecja Jerry Ahrlin
5. 3 lutego 2008 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 42 km s. klasycznym Szwecja Daniel Tynell Szwecja Jerry Ahrlin Czechy Stanislav Řezáč
6. 10 lutego 2008 Francja Lamoura - Transjurassienne 50 km s. dowolnym Włochy Marco Cattaneo Francja Raphaël Poirée Hiszpania Diego Ruiz
7. 17 lutego 2008 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym
Zawody odwołano
8. 2 marca 2008 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Norwegia Jørgen Aukland Norwegia Anders Aukland Szwecja Jerry Ahrlin
9. 9 marca 2008 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Norwegia Tor Arne Hetland Szwajcaria Dario Cologna Francja Christophe Perrillat
10. 15 marca 2008 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Norwegia Anders Aukland Szwecja Jerry Ahrlin

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Tatjana Jambajewa 600
2. Szwecja Jenny Hansson 514
3. Szwecja Elin Ek 490
4. Norwegia Hilde Pedersen 240
5. Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi 185
6. Szwecja Susanne Nyström 155
7. Białoruś Iryna Nafranowicz 145
8. Szwecja Sandra Hansson 100
8. Niemcy Katrin Zeller 100
10. Francja Karine Philippot 80
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Anders Aukland 493
2. Szwecja Jerry Ahrlin 434
3. Włochy Marco Cattaneo 411
4. Norwegia Jørgen Aukland 344
5. Szwecja Mathias Fredriksson 267
6. Szwecja Oskar Svärd 257
7. Włochy Tullio Grandelis 224
8. Szwecja Daniel Tynell 196
9. Czechy Stanislav Řezáč 188
10. Włochy Bruno Carrara 173

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]