FK Ventspils w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach łotewskiego klubu piłkarskiego FK Ventspils.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
1999 Puchar Intertoto 1R Norwegia Vålerenga Fotball 2–0 0–1 2–1
2R Turcja Kocaelispor 1–1 0–2 1–3
2000/01 Puchar UEFA Q Węgry Vasas 2–1 1–3 3–4, Dogr.
2001/02 Puchar UEFA Q Finlandia HJK Helsinki 0–1 1–2 1–3
2002/03 Puchar UEFA Q Szwajcaria Lugano 3–0 0–1 3–1
1R Niemcy VfB Stuttgart 1–4 1–4 2–8
2003/04 Puchar UEFA Q Polska Wisła Płock 1–1 2–2 3–3, w.
1R Norwegia Rosenborg 1–4 0–6 1–10
2004/05 Puchar UEFA 1Q Wyspy Owcze B68 Toftir 8–0 3–0 11–0
2Q Dania Brøndby 0–0 1–1 1–1, w.
1R Polska Amica Wronki 1–1 0–1 1–2
2005/06 Puchar UEFA 1Q Irlandia Północna Linfield 1–2 1–0 2–2, w.
2006/07 Puchar UEFA 1Q Islandia Víkingur 2–1 2–0 4–1
2Q Anglia Newcastle United 0–1 0–0 0–1
2007/08 Liga Mistrzów 1Q Walia The New Saints 2–1 2–3 4–4, w.
2Q Austria Red Bull Salzburg 0–3 0–4 0–7
2008/09 Liga Mistrzów 1Q Walia Llanelli 4–0 0–1 4–1
2Q Norwegia Brann 2–1 0–1 2–2, w.
2009/10 Liga Mistrzów 2Q Luksemburg F91 Dudelange 3–0 3–1 6–1
3Q Białoruś BATE Borysów 1–0 1–2 2–2, w.
PO Szwajcaria FC Zürich 0–3 1–2 1–5
Liga Europy Grupa D Niemcy Hertha BSC 0–1 1–1 4. miejsce
Holandia Heerenveen 0–0 0–5
Portugalia Sporting CP 1–2 1–1
2010/11 Liga Europy 1Q Macedonia Północna Teteks Tetowo 0–0 1–3 1–3
2011/12 Liga Europy 2Q Białoruś Szachtior Soligorsk 3–2 1–0 4–2
3Q Serbia Crvena zvezda 1–2 0–7 1–9
2012/13 Liga Mistrzów 2Q Norwegia Molde 1–1 0–3 1–4
2013/14 Liga Europy 1Q Walia Airbus UK Broughton 0–0 1–1 1–1, w.
2Q Luksemburg Jeunesse Esch 1–0 4–1 5–1
3Q Izrael Maccabi Hajfa 0–0 0–3 0–3
2014/15 Liga Mistrzów 2Q Szwecja Malmö FF 0–1 0–0 0–1
2015/16 Liga Mistrzów 2Q Finlandia HJK Helsinki 1–3 0–1 1–4
2016/17 Liga Europy 1Q Wyspy Owcze Víkingur Gøta 2–0 2–0 4–0
2Q Szkocja Aberdeen 0–1 0–3 0–4
2017/18 Liga Europy 1Q Islandia Valur 0–0 0–1 0–1
2018/19 Liga Europy 1Q Albania Luftëtari 5–0 3–3 8–3
2Q Francja Girondins Bordeaux 0–1 1–2 1–3
2019/20 Liga Europy 1Q Albania Teuta Durrës 3–0 0–1 3–1
2Q Malta Gżira United 4–0 2–2 6–2
3Q Portugalia Vitória SC 0–3 0–6 0–9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]